در اخبار خبری با پیامدهای عمده برای صنعت VPN ، دیوان دادگستری اروپا (ECJ) ، بالاترین دادگاه اتحادیه اروپا ، صبح امروز بخاطر اینكه دستورالعمل نگهداری داده در سطح اتحادیه اروپا را نامعتبر اعلام كرد.,


direct با الزام به حفظ آن داده ها و اجازه دادن به مقامات ذیصلاح ملی برای دستیابی به آن داده ها ، این بخشنامه بطور جدی و جدی با حقوق اساسی احترام به زندگی خصوصی ، محافظت از داده های شخصی است. علاوه بر این ، این واقعیت که داده ها حفظ می شوند و متعاقباً بدون استفاده از مشترک یا کاربر ثبت نام شده مورد استفاده قرار می گیرند ، احتمالاً در افراد مربوطه این احساس را ایجاد می کند که زندگی شخصی آنها تحت نظارت مداوم باشد. "

بله غالباً وقتی صحبت از نظارت دولت می شود خبرهای خوبی می شنویم ، اما این حکم عالی است. DRD یک قانون قانونی در سراسر اتحادیه اروپا بود که توسط منافع قدرتمند ایالات متحده و انگلیس در پی بمب گذاری های 11 سپتامبر و 7/7 لندن و خارج از کشورهایی که بسیار محدود بودند تحت کنترل رژیمهای نظامی گری قرار گرفتند. چین و ایران) تا به امروز بیشترین نفوذ دولتها به زندگی شخصی شهروندان بوده است.

لازم است کلیه ISP ها و ارائه دهندگان ارتباطات اطلاعات را حداقل برای 12 ماه از جمله اطلاعات كافی برای:

  • ردیابی و شناسایی منبع ارتباطات
  • ردیابی و شناسایی مقصد ارتباطات
  • تاریخ ، زمان و مدت زمان یک ارتباط را مشخص کنید
  • نوع ارتباطات را مشخص کنید
  • دستگاه ارتباطی را شناسایی کنید
  • مکان تجهیزات ارتباطی موبایل را مشخص کنید

در عمل این بدان معناست که از کلیه تماسهای تلفنی ، پیامهای پیام کوتاه و ایمیلهای ایجاد شده و دریافت شده ، و همه وب سایتها بازدید می شود و همه شهروندان اتحادیه اروپا بدون توجه به اینکه به این افراد مشکوک هستند یا خیر ، در معرض این حمله گسترده به حریم خصوصی هستند. جرم.

جزئیات اینکه چه کسی می تواند به این اطلاعات دسترسی داشته باشد ، در کشور متفاوت است (به عنوان مثال در انگلیس تعداد زیادی از سازمان ها با نظارت قضایی بسیار کمی به آنها دسترسی داشتند) ، اما به طور کلی باید در موارد خاص در اختیار مقامات ملی "صالح" قرار گیرد. "به منظور تحقیقات ، کشف و پیگرد جرایم جدی ، همانطور که توسط هر کشور عضو در قانون ملی خود تعریف شده است".

برخی کشورها مانند بلژیک ، آلمان و جمهوری چک مقاومت در برابر این دستورالعمل نشان داده اند و هرگز علی رغم فشارهای شدید اتحادیه اروپا در مورد اجرای آن هرگز تحقق نیافته اند..

این که آیا ارائه دهندگان VPN به DRD موظف هستند ، چیزی از ناحیه خاکستری است که کاملاً از متن اصلی این قانون پوشیده نیست ، بنابراین بر عهده دولت های فردی است که هنگام انتقال این دستورالعمل در قوانین ملی ، تصمیم می گیرند که آیا صریحاً آنها را لحاظ کنند. اکثر کشورها این کار را کردند ، گرچه برخی از آنها (به ویژه سوئد ، هلند و رومانی) ارائه دهندگان VPN را از اجرای این دستورالعمل منع کردند. ارائه دهندگان VPN در سراسر اروپا اکنون ممکن است در موقعیت بسیار قوی تری قرار بگیرند تا خدمات واقعاً "بدون گزارش" را ارائه دهند.

رأی امروز به دنبال چالش سال 2006 توسط سازمان دیجیتال ایرلند حقوق ، و در صورت اجازه ایستادن ، حكم برجسته ای را صادر می كند كه شهروندان اتحادیه اروپا را از جاسوسی دولت مزاحم محافظت می كند.,

‘دادگاه تشخیص می دهد که این بخشنامه برای تضمین محافظت مؤثر از داده ها در برابر خطر سوءاستفاده و در برابر هرگونه دسترسی و استفاده غیرقانونی از داده ها ، ضمانت کافی را برای شما فراهم نمی کند..

این داده ها ، به عنوان یک کل ، ممکن است اطلاعات بسیار دقیقی در مورد زندگی شخصی افرادی که اطلاعات آنها حفظ شده است ، مانند عادات زندگی روزمره ، مکان های اقامت دائم یا موقت ، زندگی روزمره یا سایر حرکات ، فعالیت های انجام شده ، اجتماعی ، ارائه دهند. روابط و محیط های اجتماعی مکرر.

دیوان این نظر را اتخاذ می کند که با الزام به حفظ آن داده ها و اجازه دادن به مقامات رسمی ذیصلاح برای دستیابی به آن داده ها ، این بخشنامه بطور جدی و جدی با حقوق اساسی احترام به زندگی خصوصی و محافظت از داده های شخصی دخالت می کند..

علاوه بر این ، این واقعیت که داده ها حفظ می شوند و متعاقباً بدون استفاده از مشترک یا کاربر ثبت نام شده مورد استفاده قرار می گیرند ، احتمالاً در افراد مربوطه این احساس را ایجاد می کنند که زندگی شخصی آنها تحت نظارت مداوم باشد..

دادگاه بر این عقیده است که ، با تصویب دستورالعمل نگهداری داده ها ، قوه مقننه اتحادیه اروپا بیش از حد تعیین شده با رعایت اصل تناسب است.

TJ McIntyre ، رئیس حقوق دیجیتال ایرلند ، از این تصمیم استقبال کرد,

‘این اولین ارزیابی از نظارت جمعی توسط دادگاه عالی از زمان افشاگری اسنودن است. در حكم دادسرای بین المللی حقوق بشر (EJJ) ، نظارت غیرقانونی بر كل جمعیت در جامعه دموکراتیک قابل قبول نیست. "

اگرچه EJC بالاترین دادگاه اتحادیه اروپا است ، اما ما بسیار تردید داریم که این آخرین موردی است که در مورد دستورالعمل نگهداری داده ها خواهیم شنید ، بنابراین حوادثی را با علاقه بسیار دنبال می کنیم.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me