داغ بر پاشنه معرفی لایحه تحقیقات قدرت ، "یکی از شدیدترین قوانین نظارتی که تاکنون در یک دموکراسی به تصویب رسیده است" ، دولت انگلستان اکنون می خواهد پورن آنلاین را سانسور کند.

عنوان اصلاحی در لایحه آینده اقتصاد دیجیتال ، معرفی پیشنهادی برای تأیید صحت سن 18+ برای وب سایت های مستهجن است. بحث های عمومی در درجه اول این است كه آیا چنین بررسی های تأیید سن در وهله اول مناسب است (86٪ از پاسخ دهندگان در نظرسنجی اخیر ICBP تصور می كنند).

این بحث همچنین بررسی کرده است که آیا این حرکت با توجه به ماهیت بین المللی اینترنت ، اصلاً عملی است یا خیر. براساس این پیشنهادها ، به هیئت طبقه بندی فیلم انگلیس (BBFC) این اختیار داده می شود كه به ISP های انگلستان سفارش دهند وب سایت هایی را در هر جای دنیا كه مطابق با الزامات تأیید سن نیستند ، مسدود كنند..

همه اینها بسیار خوب است ، اما به راحتی فن آوری هایی نظیر VPN در دسترس قرار می گیرند و با اجازه دادن به کاربران برای جابجایی موقعیت مکانی خود به یک کشور دیگر ، می توانید اجتناب از بلوک های پورنو و سایر الزامات را آسان کنید..

سانسور پتو از محتوای حقوقی

با این حال ، نگران کننده تر اصلاح اصلاحی کمتر در قانون جدید است. این امر به BBFC اجازه می دهد وب سایتهایی را که دارای عملکرد جنسی "غیر متعارف" هستند ، که برای فروش تجاری در انگلستان ممنوع است ، مسدود کند. طبق دستورالعمل های فعلی BBFC (.pdf) ، این شامل تصاویر و فیلم هایی از انزال زنانه ، نشستن صورت ، خون قاعدگی و رابطه جنسی در عموم است.


به عبارت دیگر ، از بزرگسالان در انگلستان از مشاهده روابط جنسی کاملاً قانونی بین رضایت بزرگسالان جلوگیری می شود. این محتوا قانونی است و بطور فزاینده ای در سراسر بقیه "جهان آزاد" عادی می شود.

و این هیچ ارتباطی با "محافظت از بچه ها" ندارد. این همان چیزی است که بررسی های تأیید سن برای آن انجام می شود. این اصلاحیه فقط مربوط به دولت است كه اخلاق خلوص و پاكی خود را به شهروندان بالغ انگلیس تحمیل می كند.

چرا این سانسور اشتباه است

ویکی پدیا سانسور را اینگونه تعریف می کند:

"سرکوب گفتار آزاد ، ارتباطات عمومی یا سایر اطلاعاتی که ممکن است مورد اعتراض ، مضر ، حساس ، سیاسی نادرست یا ناخوشایند تلقی شود ، همانطور که توسط دولتها ، رسانه ها ، مقامات یا سایر گروه ها یا نهادها تعیین می شود."

این در مورد اعمال قدرت برای اجرای یک جهان بینی نسبت به دیگران است و هیچ ارتباطی با جامعه مدرن ، فراگیر ، کثرت گرا و مترقی ندارد. دولت انگلستان می خواهد محتوای غیرقانونی را سانسور کند ، و به طور گسترده در سراسر جهان به عنوان "عادی" تلقی می شود.

به عنوان سخنگوی MindGeek ، یکی از بزرگترین اپراتورهای وب سایت مستهجن در جهان ، به بی بی سی گفت,

"بسیاری از فعالیتهای جنسی ممنوع از R18 [صریح ترین گواهینامه BBFC] جنبه های عادی شده و پذیرفته شده از جنسی سالم دارند و با افتخار توسط جنبش های پورنو فمینیستی ، کوئیک و اخلاقی در سطح بین المللی تجلیل می شوند."

آنچه رضایتمندی بزرگسالان بین خودشان است ، کاملاً به خود آنها بستگی دارد. و اگر آنها مایل هستند آنچه را كه بصورت آنلاین انجام می دهند منتشر كنند و سایر بزرگسالان مایل به تماشای آنها هستند ، این كاری از دولت نیست.

باز هم تأکید خواهم کرد که ما در مورد اجازه دسترسی بچه ها به این محتوا صحبت نمی کنیم و این محتوا شامل اعمال جنسی کاملاً قانونی است. اگر هیچ جرمی مرتکب نشده باشد ، این جای دولت نیست که به ما بگوید چه می توانیم و نمی توانیم ببینیم.

دیوید بنیسار مشاور ارشد حقوقی ماده 19 است ، خیریه ای که برای آزادی بیان فعالیت می کند. وی به گاردین توضیح داد که چرا این اصلاحیه بعید است که بتواند از یک چالش در مقابل دادگاه اروپایی حقوق بشر دوام بیاورد:

وی گفت: "این واقعاً یک نبرد باستانی است که از زمان وجود اینترنت در جریان است ، و محتویات زیادی در آنجا وجود دارد که عده ای آن را دوست ندارند و در تلاشند تا آن را محدود کنند به شکلی گسترده و گسترده که باعث جلب توجه آنها می شود. بسیاری از چیزهایی که - اگرچه مطابق سلیقه همه نیستند - هنوز هم کاملاً قانونی برای دیدن آنها هستند. "

ماموریت خزش

در سال 2013 ، دولت انگلستان اعلام كرد توافق نامه ای با چهار ISP اصلی این كشور برای معرفی یك سیستم انتخاب كننده سانسور مواد مستهجن در اینترنت انجام شده است..

طبق سیستم جدید ، تمام اشتراکهای اینترنتی جدید "فیلترهای خانوادگی" دارند که محتوای بزرگسالان را به طور پیش فرض روشن می کند. برای خاموش کردن این موارد ، مشترک باید از آنها بخواهد که خاموش شوند (قرار دادن آنها در موقعیت شرم آور برای درخواست دسترسی به پورنو از ISP)..

در عمل ، این ابتکار عمل تا حد زیادی ناموفق بوده است. اکثریت قریب به اتفاق دارندگان حساب های اینترنتی انگلیس هیچ علاقه ای به محدود کردن دسترسی خود به پورنو ندارند!

با این حال ، نحوه اجرای "فیلترهای پورنو" بسیار آموزنده و بسیار نگران کننده است.

نه فقط ...

تقریباً بلافاصله ، گزارش هایی در سایت هایی مانند ChildLine ، NSPCC و ساماریان ها (O2) ، سایت برنده جایزه آموزش جنسی انگلیس BishUK.com و مرکز تجاوز جنسی و سوءاستفاده جنسی زنان Edinburgh (TalkTalk) ، سلامت جنسی اسکاتلند ، Doncaster داخلی منتشر شده است. Abuse Helpline و وب سایت مقابله با سوءاستفاده های خانگی کاهش خطر مسدود شدن (BT) مسدود شده است (فقط برای نام های چند نفر).

این بدان معنی است که والدین سوءاستفاده و کنترل کننده می توانند (و هنوز هم می توانند) مانع از دسترسی کودکان آسیب پذیر به خدمات حیاتی و اطلاعاتی شوند که برای آگاهی و محافظت از آنها طراحی شده اند. دسته آخر ، آموزش جنسی ، با مشاهده فیلترهای ظاهراً هموفیوبی بسیاری از ناظران را شوکه کرد:

"آموزش سکس سایت هایی را مسدود خواهد کرد که هدف اصلی آن ارائه اطلاعاتی درباره موضوعاتی مانند احترام به شریک زندگی ، سقط جنین ، شیوه زندگی همجنسگرا و لزبین ، پیشگیری از بارداری ، بیماریهای مقاربتی و بارداری باشد."

با این حال ، این مشکل فراتر از سانسور فقط یک جنس جنسی است. سازمان آزادی و حقوق خصوصی اینترنت ، گروه حقوق باز (ORG) با ISP های مختلف در مورد چگونگی اجرای "دیوار پورنو" صحبت می کند. دریافتند که احتمالاً طیف گسترده ای از محتوای اینترنت فیلتر شده است. لیست پیشنهادی توسط ORG شامل موارد زیر است:

 • پورنوگرافی
 • مواد خشونت آمیز
 • محتوای افراطی و تروریستی
 • بی اشتهایی و اختلالات خوردن
 • وب سایتهای مربوط به خودکشی
 • الکل
 • سیگار کشیدن
 • انجمن های وب
 • "مواد باطنی" (من مطمئن نیستم که این در واقع به چه معنی است)
 • ابزارهای جلوگیری از مسدود کردن وب (مانند VPN)

و بیشتر...

نخست وزیر وقت وقت دیوید کامرون از سیستم فیلتر امن خانه TalkTalk بسیار مورد ستایش قرار گرفت. بر اساس گفتگو با ISP ، TorrentFreak مشاهده کرد که محتوای اضافی احتمالاً سانسور می شود ، از جمله:

 • دوستیابی
 • مواد مخدر و دخانیات
 • سایتهای اشتراک فایل
 • قمار
 • بازی ها
 • شبکه اجتماعی
 • سلاح ها

محتوا که توسط ISP ها به درخواست دولت مسدود شده است ، حاکی از نوع محتوا است که می خواهد دسترسی به آن را محدود کند. مسدود کردن دسترسی به اطلاعات مربوط به سلامت جنسی ، مواد مخدر و اعتیاد به قمار به اندازه کافی بد است. به جای محافظت از کودکان و سایر اعضای جامعه آسیب پذیر ، آنها را به طور جدی در معرض خطر قرار می دهد.

اما سانسور انجمن های وب (تعریف نشده) ، "مواد باطنی" و ابزار ضد سانسور است که به نظر من به خصوص نگران کننده است. نه تنها پارامترهای چنین سانسور به طرز خطرناکی تعریف نشده است ، بلکه آنها به وضوح تمایل اقتدارگرایانه برای اعمال کنترل سیاسی و اجتماعی بر جمعیت را نشان می دهند.

دولت انگلستان ، در حال حاضر سابقه ای در استفاده از مفهوم محافظت از کودکان در برابر پورنو دارد تا سانسور سیاسی و عقیدتی بسیار وسیع تری را تحت فشار قرار دهد ...

بنابراین چگونه این مورد در لایحه اقتصاد دیجیتال اعمال می شود?

لایحه جدید به صراحت به قدرت BBFC می دهد تا محتوای غیر مستهجن را مسدود کند:

"مراحلی که ممکن است مشخص شود یا ترتیبی که ممکن است در زیر بخش (2) (ج) اعمال شود شامل مراحل یا تمهیداتی است که می تواند یا ممکن است اثر جلوگیری از دسترسی افراد در انگلستان را به غیر از مواد توهین آمیز با استفاده از خدمات ارائه شده توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت. "

آنچه این "ماده دیگر" این است که BBFC قدرت مسدود کردن را دارد توضیح داده نشده است.

با توجه به اینکه دولت قبلاً از موضوع سانسور پورن به منظور انجام عملیات خزش ماموریت به مناطق دیگر سانسور سوء استفاده کرده است ، همراه با این واقعیت که اخیراً شدیدترین قوانین نظارتی را در دنیای به اصطلاح آزاد به تصویب رسانده است ، این یک واقعیت است. ابهام نگران کننده.

شواهد و مدارک زیادی وجود دارد که نشان می دهد دولت انگلیس از ترس از "فکر کردن به کودکان" در مورد "بچه دزد دریایی" سوءاستفاده می کند تا یک جامعه که قبلاً عمدتاً متدین است را در پذیرش اشکال استبدادی بیشتر از خود سلب کند..

متقاعد کردن عموم مردم برای پذیرش اینکه دولت نقش کلیدی در دسترسی به پلیس به محتوای قانونی دارد ، یک گام قدرتمند در جهت ساختن یک دولت سرکوبگر است. این انتهای نازک از یک گوه بسیار خطرناک است.

چک های سنی یک هدیه نظارت جمعی است

با توجه به یادداشت متفاوت ، اما مرتبط ، نیاز به هر بزرگسال در انگلستان که مایل به دسترسی به پورنو (تا زمانی که پورنو از نوع قابل قبول برای BBFC محسوب می شود!) برای ورود به سیستم با استفاده از کارت اعتباری خود و تأیید سن مجاز توسط دولت انگلستان. سیستم ، به دولت انگلستان امکان دسترسی به وسایل وسیع اطلاعاتی را می دهد که اطلاعات شخصی در مورد اطلاعات شخصی است!

همانطور که برایان پدیک ، دبیر خانه سایه حزب لیبرال دموکرات ها توضیح می دهد,

قانون تحقيقات قدرت قبلاً اين امكان را دارد كه حريم خصوصي را تضعيف كند و در ليحه جديد كمتر براي محافظت از حساس ترين داده ها وجود دارد. لیبرال دموکراتها همه کارهایی را انجام می دهند تا اطمینان حاصل شود که حریم خصوصی ما توسط این دولت توری از بین نمی رود. "

و البته ، سابقه فعلی دولت در مورد نقض داده ها به سختی اطمینان بخش نیست. بنابراین احتمالاً با اطمینان می توان فرض کرد که این اثری از اطلاعات فوق العاده شخصی نیز به زودی در اختیار لژیون های هکرهای جنایتکار قرار خواهد گرفت.

نتیجه

سانسور محتوای حقوقی ابزاری برای ظلم است. این توسط دولت های اقتدارگرا برای سرکوب ناآرامی های اجتماعی و مخالفت های سیاسی استفاده می شود. و مطمئناً در جامعه ای آزاد ، آزاد و دمکراتیک جایی ندارد.

تحریک خشم اخلاقی به منظور جلب حمایت عمومی از سرکوب اجتماعی و سیاسی گسترده تر ، یکی از قدیمی ترین ترفندهای موجود در کتاب اقتدارگرایانه است.

ProPrivacy.com این موضع را اتخاذ می کند که همه سانسور (از محتوای قانونی) باید در همه اشکال با آن مخالف باشند. جامعه آزاد و آزاد جامعه ای آزاد و آزاد برای همه است.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me