فیس بوک توسط تعداد انگشت شماری از بازیگران بد - نه توسط ارتش - با همکاری انتخاب شده و مجبور شده است برخی از جعبه های رسانه های اجتماعی خود را تسلیم کند. تعداد نسبتاً معدودی از مردم که علاقه به کاشت اختلاف در میان رأی دهندگان ایالات متحده داشتند ، کافی بود تا غول رسانه های اجتماعی را به خطر بیاندازد و باعث ایجاد انواع سردرگمی شود. اکنون نوشتن مجوزها و انگشت اشاره است. چگونه ممکن است این اتفاق بیفتد؟ آیا فیس بوک خیلی سریع بدون نظارت داخلی خیلی بزرگ شد؟ آیا وضعیت آن به نظارت بیرونی ناخواسته منجر خواهد شد - یا بدتر؟ سوالات جالب.

این موضوع و سؤالات حضار این روزها به جرم کیفرخواست دادستان ویژه روبرت مولر از سیزده روسی که گفته می شود در فیسبوک نفوذ کرده اند ، متوقف شده است ، باعث همه نوع ضرب و شتم در انتخابات می شود. در حالی که بسیاری ابراز شوک - ساختگی یا اصیل - وال استریت ژورنال اظهار داشت که این تعجب آور نبود. چرا?

طبق گزارش WSJ ، تحقیقات تاریخی به طور صریح نشان داده است که نقطه ضعف شبکه های قدرتمند و متمرکز ، مستعد بودن آنها برای نفوذ و بهره برداری است. این مقاله به عنوان مثالهای مهم اتحاد جماهیر شوروی و اصلاحات اروپایی است. اتفاقاتی که با یک جهت و اهداف مشخص از یک راه آغاز شدند ، سرانجام از دست ما خارج شدند. مقاله WSJ بیان می کند که این اتفاق در فیس بوک رخ داده است و به نقطه احتمالی که منجر به بروز بحران منجر شود اشاره می کند.

این وعده در اینترنت قرار گرفت ، با این توانایی که سلسله مراتب قدیمی را به زیر بکشد و راه را برای گسترش دموکراسی و آزادیهای جدید - گفتار ، برای مبتدیان هموار کند. این واقعیت پس از وقایع مانند بهار عربی در سال 2011 کاملاً تحقق نیافته است که واقعیت این است که علی رغم همه نوآوری های فناوری ، اینترنت ، توسط انسانها اداره می شود و توسط انسانها با همه نقص ها و نقص های آنها استفاده می شود..

همه به عنوان "شهروندان" همه پذیرش در قفل راهپیمایی راهپیمایی کردند (برای استفاده از یک اصطلاح مجزا از فیس بوک). و با انجام این کار ، کارایی مهم خود را از دست دادیم. مقاله برجسته می کند که چگونه به نظر می رسد مزایای تکنولوژیکی همیشه ایده را سوق می دهد تا جایی که سازمان بیش از حد سلسله مراتبی ، استبدادی ممکن می شود - اما قطعاً کمتر اثربخش است. به عنوان مثال از زمان آغاز و صعود اتحاد جماهیر شوروی ، تلگراف و تلفن از آرمان کمونیستی غافلگیر شدند که مسلماً سقوط کشور را با بی رحمی ژوزف استالین نمایندگی از سلسله مراتب لمسی آغاز کرد..


با اصلاحات اروپایی (پروتستان) نوآوری در چاپ و به ویژه چاپ کتاب مقدس بود. مورخ نیل فرگوسن ، نویسنده کتاب سال 2018 "میدان و برج: شبکه ها و قدرت ، از فراماسونها تا فیس بوک" گفت: "لوتر فکر می کرد که اگر همه افراد به هم متصل باشند و بتوانند کتاب مقدس را به صورت طبیعی بخوانند ، عالی خواهد بود." این مفهوم سلسله مراتب کاتولیک مستقر را تهدید کرد ، اما به زودی قشر جدیدی از مؤمنان سلسله مراتب خاص خود را ایجاد کردند که منجر به 200 سال جنگ خونین شد..

با این پیش زمینه ، فیسبوک خود را در موقعیت غالب رسانه های اجتماعی می یابد. اما در شرایطی که سیاست های ایالات متحده با درگیری میان محافظه کاران و لیبرال ها ، در افراط و تفریط هر یک از طرفین ، گسترش می یابد و وسط آن سرزمین حاصلخیز است. فیس بوک این فضا را به ارث برده و طی چند سال به 2.2 میلیون نفر تبدیل به پیشگامترین اخبار و اطلاعات در جهان شد.

اما حتی در اینجا ، سلسله مراتب حاکم بود ، زیرا یک خدمه اسکلت کارمندان و مهندسان کنترل می کردند که توده ها چه اطلاعاتی را دریافت می کنند. و این در مورد این جریان اطلاعات خنثی خواهد ماند (برخی از مخالفان اختلاف نظر).

به این بی طرفی است که روسیه خود را برای سلامتی این سکو تحریک کرد. این سرعت به سرعت در سایت نفوذ پیدا کرد. فیسبوک همچنین برای همکاری مشترک ، ناخوشایند بود و ناخواسته با ساخت توصیه ها و الگوریتم های newsfeed برای گالوانیزه کردن کاربران و افزایش محبوبیت ، به روسیه کمک می کرد. ممکن است فیس بوک با ظاهراً گورهای خود را حفر کرده باشد که گویی نماینده تبلیغ کنندگان به ضرر کاربران و عموم مردم است.

با این کار به خودش اجازه داد بخشی از توطئه روسیه در مداخله در انتخابات شود. در نتیجه ، ممکن است قیمت سنگینی را بپردازد ، زیرا اکنون خود را در مرکز بحث امنیت ملی پیدا کرده است و ممکن است منجر به تنظیم خواستار شود..

بلعیدن این قرص وحشتناک خواهد بود و روز غم انگیز برای غول رسانه های اجتماعی است که با چنین وعده هایی مبنی بر قهرمانی بی روح و آزرده بیان آزاد آغاز شد. این همچنین یک داستان هشدار دهنده است.

اعتبار تصویر: توسط BigTunaOnline / Shutterstock.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me