همه هکرها شر نیستند. همه هکری جنایتکار نیستند. در واقع بسیاری از هکرها به دلایل صحیح به دنبال کار خود می روند. یک مثال ، گروه کوچکی از هکرهای عراقی است که فکر می کردند می توانند بهتر از اکثر دولتها با داعش مبارزه کنند ، و به نظر می رسد درست بودند.

این شش نفر در قلب خلافت مجازی داعش دچار سردرگمی و شک می شوند. فقط زمان خواهد فهمید که آیا تلاشهای آنها صرفاً دلخوری است یا در واقع تأثیر ماندگار در تبلیغات رسانه ای سازمان تروریستی دارد. گروه کوچکی از هکرها خود را "Daeshgram" می نامند که مخفف مخفف داعش در عربی و اینستاگرام است.

ضرب و شتم رسانه ها

هکرها درست در زیر دماغه داعش باعث ایجاد ضرب و شتم رسانه ها در عراق می شوند. این افراد عملیاتی آموزش دیده نیستند - یکی دانشجو و دیگری مهندس ، و چهار نفر دیگر در زمینه فناوری اطلاعات و امنیت سایبری فعالیت می کنند. باند دیجیتال در خفا عمل می کند. حتی خانواده های آنها نیز از فعالیت های آنها اطلاع ندارند. دلیل خوبی برای این امر وجود دارد - داعشگرام تهدیدات مرگ منظم از داعش را دریافت می کند.

همچنین بعید است که آنها بتوانند برای کمک یا حمایت از دولت عراق تجدید نظر کنند. هکرها به طرز تردستی عمل می کنند بدون آنکه دولت بداند چه کاری انجام می دهد ، بسیار کمتر آن را تحریم می کند. تمام تخم های دولت عراق در یک سبد قرار داده شده است - توانایی نظامی. هیچ چیز برای جنگ سایبری اختصاص نیافته است و بنابراین Daeshgram به تنهایی در آن مرز ایستاده است.

تلاشهای داشگرام ممکن است نقش مهمی در شکست سازمان تروریستی داشته باشد. چنگال داعش در منطقه در حال شل شدن است. پس از تسلیم سرزمین های اشغالی ، نیروهای متفقین که علیه آن آماده شده اند ، تسلیم می شوند. با این حال ، تلاش های رسانه ای آن همچنان نیرومند است و این همان چیزی است که Daeshgram به دنبال استفاده از اخبار جعلی است.


آنها هکرها حدود یک سال پیش گروه خود را برای حمله به داعش و برهم زدن "خلافت مجازی" آن تشکیل دادند. یکی از اعضای آن با استفاده از نام مستعار نادا توضیح داد که چرا,

ما شروع به فکر کردن در مورد چگونگی مبارزه با آنها به صورت آنلاین کردیم. ما به هر حال همیشه در اینترنت با یکدیگر درگیر بودیم. داعش هنوز تهدیدی برای عراق ، سوریه ، حتی جهان است. بنابراین ما شروع به بررسی دقیق آنچه در رسانه های اجتماعی و تلگرام می تواند مؤثر باشد ، هستیم. در آن زمان ، داعش می توانست هر کاری را که می خواست در تلگرام انجام دهد ، از آنها می خواستیم بدانند که ما نیز می خواهیم در آنجا با آنها بجنگیم. "

تلگرام به عنوان یک هدف

Daeshgram موفقیت های خود را نشان می دهد. پس از توییتر و فیسبوک شروع به روشن کردن گرمای مواد افراطی خود ، تلگرام تبدیل به وسط رسانه داعش شد. بدین ترتیب هکرها شروع به نفوذ به کانالهای تلگرام داعش کردند. در طی ماههای متمادی ، آنها مشاهده و حتی وانمود کردند که عضو داعش هستند. آنها در مورد رفتارها ، خصوصیات زبانی ، تمایلات خاص و تمایلات ، یادداشتهای عجیبی را در نظر گرفتند.

در آن زمان زمان آن فرا رسید که ملاقات آنها را با داعش آغاز کنند. چه راه بهتری برای برانگیختن خشم از حمله به خم شدن بدوی داعش وجود دارد؟ پورنوگرافی مجبور شد توجه خود را جلب کند. آنها یک صحنه مستهجن را فتوشاپ کردند و به نظر می رسند این یک نسخه واقعی از دستگاه رسانه ای داعش است. کاشت شک شروع شده بود.

با این حال ، هدف این بود که بیش از فقط سردرگمی اعضای داعش انجام شود. نادا توضیح می دهد,

"ما می خواستیم مواردی ایجاد کنیم که اعضای داعش از آنها شک نکنند و به طور گسترده در آنها به اشتراک بگذارند".

مانند همه اخبار جعلی ، باورپذیری مهم بود. داشگرام تصمیم گرفت تا از انتشار جهانی اخبار جعلی انتقاد کند و از آن به نفع آنها استفاده کند. نظرات نادا,

وی گفت: "طبیعتا ما از بحث و گفتگوهای سراسر جهان در مورد اخبار جعلی و تاثیر مضر آن بر کشورها ، به ویژه در انتخابات آنها آگاه هستیم. از اخبار جعلی برای بی ثبات ساختن دموکراسی های عملکردی استفاده شده است ... در حالی که تاکتیک هایی که ما استفاده کرده ایم در واقع مشابه هستند ، ما - بر خلاف سایر بازیگران - آشکارا تصدیق می کنیم که به طور هدفمندی ایجاد سردرگمی برای تفکیک و بی اعتبار کردن تبلیغات داعش می کنیم. "

کاشت اختلاف

همانطور که این در گسترش اختلاف نظر موفقیت آمیز بوده است ، جواهرات تاج گذاری #ParalyzingAmaq بود. Amaq بازوی رسانه ای داعش است. Daeshgram وب سایت اصلی Amaq از جمله افزونه Firefox خود را هک کرد. این قابل توجه بود ، زیرا Firefox به طور خودکار پیروان را به آخرین پیشنهاد رسانه Amaq هدایت می کند. بنابراین هک به معنای دردسر مضاعف برای داعش بود - اما این همه چیز نبود...

Daeshgram از این فرصت برای بارگذاری سایتهای جعلی Amaq استفاده کرد. اینها برای تکثیر سایتهای اصیل Amaq ایجاد کرده است. از آنجا که این ماکت ها بسیار معتبر به نظر می رسید ، در بین ده ها کاربر تلگرام به صورت عمده توزیع شد ، در حالی که اعضای داعش به خاطر صحت و سقم خود از آنها می خواستند. این طرح داعش را وادار كرده است كه وقت و منابع خود را برای بررسی و اصلاح مضرات اختصاص دهد.

به نظر می رسد سرمایه گذاری موفقی برای هکرهای جوان بوده است. این حمله به حمله داعش در سراسر جهان که قبلاً بدون استفاده از داعش بود ، به داعش آسیب رساند. این مسلماً بیش از دلخوری داعش است. ماموریت داشگرام این بود که تروریست ها را سردرگم کرده و شک و تردید ایجاد کند ، دقیقاً همان چیزی است که آنها به دست آوردند.

در محافل داعش ، زیر سؤال بردن از خلافت یا بازوی رسانه ای آن دلیل تبعید یا بدتر است. بنابراین ، دید اعضای داعش درمورد صحت اطلاعات در پی هک Amaq ، تیم Daeshgram را شاد کرد. نادا نتیجه می گیرد,

"حامیان داعش نمی دانند به کدام سایت های Amaq اعتماد کنند ... آنها دیگر به Amaq اعتماد ندارند."

مطمئناً برای من مثل شک و اختلاف نظر به نظر می رسد.

عقاید خود نویسنده است.

اعتبار تصویر: توسط REDPIXEL.PL/Shutterstock.com
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me