وزیر امور خارجه انگلستان برای دیجیتال ، فرهنگ ، رسانه و ورزش (DCMS) ، مت هنکوک ، برنامه تلفن همراه را منتشر کرده است که کارشناسان امنیت سایبری را ترک کرده اند که سر خود را با بی اعتمادی تکان می دهند. وزیر دیجیتال برنامه ای را منتشر کرده است که به مردم امکان می دهد اطلاعات مربوط به پیشرفت سیاسی خود را پیدا کنند. او اولین عضو پارلمان است که تاکنون اپلیکیشن خود را منتشر کرده است.


این نرم افزار با ویدئویی از Hancock که به استقبال مردم در انجمن دیجیتال او راه اندازی می شود ، راه اندازی می شود. "سلام من مت هانکوک هستم و به برنامه من خوش آمدید" ، او قبل از اینکه برنامه خود را اضافه کند اعلام می کند:

وی گفت: "فرصتی برای فهمیدن آنچه در نقش من به عنوان نماینده پارلمان در وست سافولک و همچنین به عنوان دبیر فرهنگ اتفاق می افتد ، و از همه مهمتر این فرصتی است که شما به من بگویید که چه فکر می کنید ، و در مورد موضوعاتی که برایتان مهم است با دیگران درگیر شوید.."

صفحه برنامه مت هانکوک

متأسفانه ، این آغازهای شادی با چیزی بسیار شرورانه تر از آن جلوگیری می شود. تجربه Hancock در واقع با درخواست کاربران برای پذیرش تعداد زیادی از مجوزهای تهاجمی آغاز می شود. این نرم افزار هولناک از کاربران می خواهد تا به عکس ها و اطلاعات مخاطبین خود دسترسی پیدا کنند.

مجموعه داده های برنامه و خط مشی رازداری برنامه برچسب گذاری شده است "فاجعه" توسط کارشناسان حفظ حریم خصوصی ، که خواستار حذف برنامه از iTunes و Google Play Stores هستند.

من به هر حال

با کمال تعجب ، طبق گفته کاربران ، برنامه وزیر دیجیتال حتی پس از آنکه مجوزها را بطور خاص رد کرد ، خود را به عکسهای خود کمک کرد.

صدای جیر جیر

Silkie Carlo ، مدیر گروه آزادی های مدنی Big Brother Watch نسبت به نقص مهم ابراز نگرانی کرده است:

"با توجه به بی کفایتی این دولت در مورد مسائل مربوط به حریم خصوصی دیجیتال ، کاملاً مناسب است که برنامه وزیر دیجیتالی ما یک بانک عکس شخصی کاربران را دزدیده ، حتی اگر مجوز دسترسی به آنها رد شود.."

افسر ارشد وکالت ادامه می دهد که این برنامه را به عنوان شرح می دهد "کمدی جذاب خطاها. "او به نظر خودش تنها نیست زیرا برنامه غیرقابل انکار سرگرم کننده است. به عنوان مثال ، انتخاب برای تماس با برنامه "Matt Hancock MP" بدین معنی است که با راه اندازی این برنامه باعث ایجاد چند اشکال می شود:

نرم افزار به کاربران اطلاع می دهد: "مت هانکوک دوست دارد به عکسهای شما دسترسی پیدا کند" و "مت هانکوک دوست دارد به دوربین شما دسترسی پیدا کند"..

عکس های مت هانکوک

مشاور محافظت از داده ، پت والش ، در این پرونده به نقد برنامه رفته است. والس گفت این برنامه دارای برخی از بدترین مجوزهایی است که تاکنون دیده بود:

"من این کار را برای یک دهه انجام داده ام و در سراسر جهان با تنظیم کننده های مختلف در مورد دستورالعمل طراحی حریم خصوصی برنامه های تلفن همراه کار کرده ام ، و این برخی از فقیرترین عملی است که من در مدت زمان بسیار طولانی دیده ام."

والس می گوید این برنامه به مکان کاربر و همچنین نوع دستگاه تلفن همراه دسترسی دارد. وی متقاعد شده است که هنکوک باید یکباره برنامه را به حالت تعلیق درآورد:

"من برای وزیر امور خارجه كه مسئولیت قانون حمایت از داده ها را بر عهده دارد ، من انتظار رهبری بسیار واضحی را دارم. من انتظار بالاترین استانداردها را دارم و به وضوح در اینجا نیست."

Troll Central

بنابراین ، اگر تصمیم بگیرند که به هنکوک اجازه دهد داده های خود را داشته باشد ، چه انتظار کاربران را دارد؟ این برنامه به عنوان یک کلون فیس بوک توصیف شده است. این اجازه می دهد تا کاربران را به تماشای و اظهار نظر در مورد جریان های زندگی می کنند ، ایجاد پست در صفحه خبری به نام "حرف خود را بگویید" ، و با سایر کاربران معاشرت و ایجاد چت گروهی.

Troll اینترنت

تاکنون تعامل با برنامه عمدتا به نظر می رسد ترول هایی که به سیستم عامل دسترسی دارند برای تفریح ​​در MP West Suffolk MP استفاده کنند. کاربران وانمود می کنند که دونالد ترامپ ، بوریس جانسون - و دیگر چهره های سیاسی - در حال حاضر در "داغترین پست های" با الگوریتم اصلاح شده برنامه قرار دارند." صفحه دومین نظر دوست داشتنی در مورد برنامه توسط کسی که وانمود می کند Ed Balls است ، کاملاً کاملاً می گوید "توپ توپ".

نماینده کار ، لیام بایرن قبلاً نگرانی در مورد این برنامه را با مارگوت جیمز وزیر DCMS مطرح کرده است و اظهار داشت:

"این کار به تأیید ایمیل احتیاج ندارد ، بنابراین مردم در حال حاضر مستهجن سخت مستهجن ارسال می کنند."

هیچ چیز برای دیدن اینجا

مت هانکوک سعی کرده است تا به دفاع از برنامه بپردازد. به گفته هانکوک ، این برنامه بی خطر است زیرا توسط اپل و "برای دسترسی به دوربین از فناوری استاندارد اپل استفاده می کند ، به عنوان مثال از فناوری فتوشاپ iOS".

ظاهرا ، هنکوک متوجه نیست که برنامه ها از درخواست این نوع مجوزهای تهاجمی به طور خاص مجاز نیستند. آیا دقیقاً این نوع چیزی نیست که یک وزیر دیجیتال باید از آن آگاه باشد؟ من امیدوار بودم که هانکوک تفاوت بین الف) مجاز و ب) از طرف مدافعان حریم خصوصی را بدتر کند. ظاهرا نه.

هانکوک در بیانیه خود اظهار داشت که معتقد است اپلیکیشن وی بهتر از سایر برنامه های رسانه های اجتماعی است زیرا این امر به او امکان می دهد "کنترل ویرایش کامل". به عقیده وی ، این به او امکان می دهد سطح بالایی از اعتدال جامعه را اعمال کند. با توجه به اینکه کاربران در حال بارگذاری پورنو هستند ، نمی توان تعجب کرد که آیا هنکوک به محض انجام وظایف اعتدال خود ، وقت کافی برای انجام کار خود دارد..

هانکوک شکست

عدم موفقیت

در موقعیت خود به عنوان DCMS ، هانكوك بر رویكرد دولت برای محافظت از اطلاعات شخصی شهروندان انگلیس نظارت دارد. در آگوست سال گذشته ، این هانکوک بود که به زودی نسخه پیش نویس اتحادیه اروپا را برای اجرای قوانین GDPR به زودی منتشر کرد. این قانون اتحادیه اروپا یک آیین رفتاری است که برای محافظت و کنترل مردم بر حریم شخصی دیجیتالی خود طراحی شده است.

نسخه GDPR هنکوک توسط گروههای طرفداری تحت تأثیر قرار گرفت که احساس می کنند به اندازه نسخه اتحادیه اروپا مؤثر نیست. طبق گفته های گروه هایی مانند Privacy International ، نسخه انگلستان پف کرده است و شامل موارد غیرقانونی غیرضروری می شود که این امر بسیار مؤثر است.

برنامه هنکوک نشان می دهد که فرد مسئول حفاظت از حریم خصوصی دیجیتال انگلستان از طعم مضحک با ملاحظات داده های مجوز برنامه ارتباطی ندارد. برای یک مرد در موقعیت خود ، نمی توان احساس کرد که مقدار مناسب از داده ها برای یک برنامه به هیچ وجه نبوده است.

عقاید خود نویسنده است.

اعتبار تصویر عنوان: تصویر مجوزهای برنامه مت هانکوک.

اعتبار تصویر: تصاویر از برنامه مت هنکوک ، ashva / shutterstock.com ، رزمی قرمز / shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me