وقتی صحبت از دزدی دریایی بر فروش می شود ، غول های رسانه همیشه برعکس انبوهی از مدارک و مدارک مخالف بودند. حتی آلن بیوک ، تهیه کننده نمایش تلویزیونی ، مدیرعامل Time Warner (شرکت مادر HBO) ، اعتراف کرد که Game of Thrones "دزدگیرترین نمایش در جهان" "بهتر از بردن یک Emmy" بود.


اکنون ، یک مطالعه انجام شده توسط اتحادیه اروپا بار دیگر اثبات آماری را نشان می دهد که دزدی دریایی بر سود صنعت سرگرمی تأثیر منفی نمی گذارد. بدتر از همه: این مطالعه به دلیل یافته های آن ، سالها پنهان نگه داشته می شد ، که مخالف شدیدی با کسانی بود که توسط مغولان صنعت سرگرمی برگزار می شد.

این مطالعه "تخمین میزان جابجایی محتوای دارای حق چاپ در اتحادیه اروپا" نامیده می شود. سرانجام برای هر کسی امکان بررسی آنلاین وجود دارد. این امر اثبات می کند که لفاظی شدید صنعت سرگرمی که رنج می برد ، رنج می برد و همچنان رنج زیادی خواهد برد مگر اینکه کاری در مورد اینترنت انجام شود (و دزدی دریایی مخوف که همراه آن است) ، یک بار آشغال است..

مطالعه اتحادیه اروپا برای پاسخ به دو سؤال مهم:

  1. چگونه نقض حق نسخه برداری آنلاین بر فروش محتوای دارای حق چاپ تأثیر می گذارد?
  2. مبلغ نقض حق چاپ آنلاین حاضرند مبلغی را که برای محتوای دارای حق چاپ محافظت می شود بپردازند?

برای اطمینان از گرد بودن و منصفانه بودن آن ، این مطالعه شامل چهار دسته اصلی محتوای خلاقانه است که بیشتر تحت تأثیر اینترنت قرار گرفته است: موسیقی ، شنوایی - تصویری ، کتاب و بازی.

پرچم های اتحادیه اروپا

مقطع بزرگ

این مطالعه با 5000 شهروند اتحادیه اروپا از هر یک از چندین کشور از جمله آلمان ، انگلیس ، اسپانیا ، فرانسه ، لهستان و سوئد مصاحبه کرده است. هدف این بود که تضمین کنیم که نتایج به همان اندازه نماینده ای از نتایج باشد "به عنوان یک کل اتحادیه اروپا" تا جایی که ممکن است.

محققان دریافتند که 51٪ از بزرگسالان اتحادیه اروپا مبتلا به این بیماری بودند "به طور غیرقانونی بارگیری و پخش هر نوع محتوای خلاقانه." این آمار در مورد خردسالان به 72 درصد می رسد. این تحقیق همچنین نشان داد که میزان دزدی دریایی در اسپانیا و لهستان از سایر مناطق اتحادیه اروپا بالاتر است.

جابجایی فروش

آیا این مطالعه شواهدی از "جابجایی فروش با نقض حق نسخه برداری آنلاین" پیدا کرده است?" در بیشتر موارد ، پاسخ نه. این مطالعه نشان می دهد که برای "فیلم های برتر" احتمالاً حدود 5٪ از حجم فروش فعلی از دست رفته است. مسلماً ، این یک ضرر ناچیز نیست.

با این حال ، در مورد بازی ، این مطالعه نتیجه گرفت که دزدی دریایی در واقع تأثیر مثبتی در فروش دارد:

وی گفت: "برای بازی ها ، اثر تخمینی معاملات غیرقانونی آنلاین بر فروش مثبت است - این بدان معنی است که مصرف غیرقانونی منجر به افزایش مصرف قانونی می شود. این تأثیر مثبت بارگیری ها و جریان های غیرقانونی بر فروش بازی ها ممکن است با موفقیت این صنعت در تبدیل کاربران غیرقانونی به پرداخت کاربران توضیح داده شود. تاکتیک های مورد استفاده در این صنعت شامل ، برای مثال ارائه گیم پلی با جوایز اضافی یا سطح اضافی در صورت پرداخت مصرف کنندگان است. "

مشکل هزینه

عوامل رانندگی?

طبق این مطالعه ، ساختار قیمت دلیل اصلی تمایل مردم به مصرف محتوای دزدان دریایی بود. محققان دریافتند که در مورد موسیقی ، بازی ها و کتاب ها ، مصرف کنندگان به طور کلی هزینه را قابل قبول می دانند - همین امر باعث می شود آنها تمایل بیشتری به خرید نسخه های مشروع محصولات داشته باشند..

به عنوان مثال ، مطالعه ای که توسط BPI در سال 2014 انجام شد ، نشان داد که شهروندان بریتانیا آهنگ های موزون 14.8m را پخش می کنند. تقریباً دو برابر این مسیر 7.5 متری که در سال 2013 پخش شد.

از طرف دیگر نمایش های تلویزیونی و فیلم ها نیز کرایه ای نداشتند. در این گروه 80٪ از پاسخ دهندگان ادعا می كنند كه قیمت آنها خیلی زیاد است. این بدان معناست که "تمایل به پرداخت" برای این نوع سرگرمی ها با هزینه سرگرمی خود جابجا می شوند (برخلاف اینکه ناشی از تمایل به مصرف آن دسته از سرگرمی ها برای هیچ چیز باشد)..

این یک تمایز مهم است و موضوعی است که صنعت فیلم و تلویزیون باید به دنبال درک کامل باشند. بیشتر افراد دزد نیستند. هنگامی که مصرف کنندگان با استفاده از مواد صوتی تصویری - که قیمت مناسب آن است - از نظر مصرف مشروعیت را نشان می دهند ، سود قابل توجهی حاصل می شود. ظهور Netflix نمونه ای کامل از این امر است.

کاتالوگ Netflix

کاتالوگ محدود

متاسفانه ، بسیاری از مصرف کنندگان هنوز هم احساس می کنند که سرویس های جریان مانند Netflix بسیار محدود هستند. این امر به ویژه در مورد مشترکین Netflix که در خارج از بازارهای کلیدی مانند ایالات متحده زندگی می کنند صادق است. در ایالات متحده ، مصرف کنندگان در زمان نگارش به 4339 فیلم و 1،326 نمایش تلویزیونی دسترسی دارند. این را با انگلیس مقایسه کنید (به عنوان مثال) ، در جایی که مصرف کنندگان فقط 2425 فیلم و 542 برنامه تلویزیونی را مشاهده می کنند ، و شما شروع به درک این مشکل می کنید.

متأسفانه اختلافات کاتالوگ تنها چیزی نیست که مردم را از خدمات پخش آنلاین پرداخت شده دور می کند. همچنین گزارش هایی از کوچک شدن به جای رشد فهرست ها گزارش شده است. برای مصرف کنندگان ، انتخاب ضروری است ، زیرا برخی عناوین صرفاً مورد توجه آنها نیست. عدم انتخاب می تواند باعث شود کاتالوگ محدود کننده به نظر برسد. این امر می تواند باعث شود افرادی که خدماتی مانند Netflix را امتحان می کنند در صورت عدم ارائه محتوای جدید به اندازه کافی برای برآورده کردن نیازهایشان ، آنها را واگذار کنند..

برای یک نگاه کامل به کاتالوگ های Netflix از سراسر جهان ، لطفا بررسی های ژرف ما را در اینجا ببینید.

علامت سوال 3

کدام سرویس?

ماهیت رقابتی بازار سمعی و بصری ، و در دسترس بودن مطالب مختلف در سرویس های مختلف - از جمله Amazon Prime ، Hulu ، و HBO به صورت تقاضا - به شدت از آنچه در هر پلتفرم مشخص موجود است ، کم می کند. این باعث سردرگمی و ناامیدی مصرف کنندگان می شود که برای لذت بردن از تمام مطالب متناسب با سلیقه خود ، قادر به پرداخت هزینه خدمات چندگانه نیستند..

اینها مشکلاتی است که صنعت سرگرمی اگر بخواهد مصرف کنندگان را از دزدی دریایی دور کند ، باید مرتفع شود. متأسفانه ، به نظر می رسد که این صنعت بیشتر روی تأثیرگذاری بر موتورهای جستجو و لابی کردن دولت (برای انجام کارهای بیشتر در مورد دزدی دریایی) متمرکز است تا اینکه در یافتن راه هایی برای تهیه مواد صوتی و تصویری به مردم با شیوه ای موفق تر..

با توجه به اینکه سوابق باکس آفیس در حال شکسته شدن هستند ، ناراحت کننده است. در پایان ، سازندگان Game of Thrones نمی توانند اشتباه کنند. اگر دزد دریایی ترین نمایش روی زمین برای آنها کار کند ، بدون شک برای تبلیغ سایر فیلم ها و نمایش های تلویزیونی نیز کار می کند. زمان آن رسیده است که صنعت سرگرمی به جای استفاده از تأثیر خود ، جورابهای خود را بیرون کشید تا مجبور شود مطالعاتی مانند اینها را تحت فشار قرار دهند..

عقاید خود نویسنده است.

اعتبار تصویر عنوان: AlexLMX / Shutterstock.com

اعتبارات تصویر: Belish / Shutterstock.com ، fizkes / Shutterstock.com ، کسپارس گرینوالدز / Shutterstock ، نیکولا / Shutterstock.com,

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me