بررسی آنلاین درباره حریم خصوصی داده ها


یک نظرسنجی جدید از توسعه دهنده نرم افزار تحلیلی SAS ، توجه به تغییر نگرش شهروندان آمریکایی نسبت به حریم شخصی داده ها را مورد توجه قرار داده است.

انتظار می رود آمریکایی ها از حریم خصوصی داده های خود با توجه به بهانه داستان در مورد نقض داده ها و سوء استفاده از داده های شخصی که تقریباً روزانه در سرفصل ها قرار دارند ، انتظار داشته باشند. شاید در این صورت شگفت آور نباشد ، که درصد بسیار بالایی از شهروندان ایالات متحده از قوانینی حمایت می کنند که از حریم شخصی آنها محافظت می کند.

نظرسنجی آنلاین شامل 525 مصرف کننده بزرگسال آمریکایی بود و در ژوئیه سال 2018 انجام شد ، مدت زیادی پس از اجرای قانون حفظ حریم خصوصی داده های GDPR در اروپا در تاریخ 25 مه.

یافته های کلیدی

مردم نگران حریم خصوصی هستند

73 درصد عظیم شرکت کنندگان نسبت به سالهای گذشته نگران حریم خصوصی داده بودند. سرقت هویت نگرانی اصلی بود ، اما کلاهبرداری مالی ، فروش داده های شخصی بدون رضایت آنها ، نظارت دولت و استفاده نامناسب از داده ها (یا سوء استفاده) از داده ها نیز به عنوان نگرانی مطرح شد..

64 درصد دیگر از شرکت کنندگان گفتند که آنها از اطلاعات امنیتی خود نسبت به سالهای قبل نگران هستند و فکر می کنیم آنها نگران نقض داده مانند مواردی هستند که اخیراً به Quora و Marriott زده اند..

کمی بالاتر از مشارکت کنندگان مسن نسبت به حریم شخصی داده ها ابراز نگرانی کردند و 78 درصد از افراد 55 ساله ابراز نگرانی کردند ، در مقایسه با 66 درصد افراد 25 تا 55 ساله و 72 درصد افراد زیر 35 سال.

بسیاری فکر می کنند قانونگذاری لازم است

جالب اینجاست که 67 درصد از شرکت کنندگان فکر می کنند برای محافظت از حریم شخصی دیجیتال ، مداخله دولت لازم است. این خصوصاً در کشوری قابل توجه است که همواره دارای سنت های مداخله گر ضد دولت بسیار قوی بوده است.

این حمایت از حمایت حقوقی بدون تردید ناشی از این واقعیت است که تنها 61 درصد از پاسخ دهندگان احساس می کنند که کنترل کامل بر داده های خود دارند ، در حالی که تقریبا یک چهارم (24 درصد) احساس می کردند که اصلاً کنترل ندارند..

بیش از 80 درصد از کسانی که می خواهند مقررات بیشتری داشته باشند ، می خواهند این حق را بدانند که داده هایشان به کجا و چه کسی فروخته می شود ، در حالی که تعداد حتی بیشتر (83 درصد) نیز حق دارند که در وهله اول از فروش آن جلوگیری کنند..

شایان ذکر است که این حقوق اساسی شهروندان اتحادیه اروپا در تحت GDPR است. جالب است که ، گرچه 73 نفر از پاسخ دهندگان می خواستند از سازمانها بخواهند که با داده های خود چه کاری انجام دهند ، اما اکثریت متوسط ​​(64 درصد) حق حذف یا حذف داده های خود را دارند زیرا شهروندان اتحادیه اروپا حق دارند..

امور را به دست خودشان می گیرند

در صورت عدم وجود رهبری دولت در این زمینه ، این نظرسنجی نشان داد که تعداد بیشتری از افراد (66 درصد) اقدامات خود را در جهت حفظ امنیت داده های خود انجام می دهند. اینها همه چیز را شامل می شود از تغییر تنظیمات حریم خصوصی آنها (77 درصد) گرفته تا حذف یک حساب رسانه ای اجتماعی (36 درصد).

علاوه بر این ، بیش از یک سوم از شرکت کنندگان گفتند که آنها کمتر از رسانه های اجتماعی استفاده کرده اند زیرا "به هیچ وجه اطمینان ندارند" که به شرکت های رسانه های اجتماعی می توان به حریم شخصی آنها اعتماد کرد. فقط در زیر یک سوم نیز به دلیل نگرانی از حریم شخصی ، خرید آنلاین را کاهش داده بود.

این نظرسنجی نشان داد كه اعتماد به نفس در سازمانها بسیار كم است. بیشترین اعتماد در سازمان های بهداشت و درمان (47 درصد) و بانک ها (46 درصد) وجود داشته است ، اما حتی این هنوز هم کمتر از نیمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی ابراز اعتماد به آنها.

سازمانهای رسانه های اجتماعی کم اعتماد ترین افراد محسوب می شدند و تنها 14 درصد از شرکت کنندگان به آنها ایمان داشتند. اندکی تعجب آور است که رسوایی فیس بوک / کمبریج آنالیتا در عناوین کمی قبل از انجام این نظرسنجی برجسته شد.

نظرات کارشناس ProPrivacy.com

مانند همیشه با نظرسنجی از این نوع ، آگاهی از محدودیت های آنها مهم است. 525 شرکت کننده از جمعیت ایالات متحده بیش از 325 میلیون نفر هرگز نمی توانند نماینده تلقی شوند ، و نظرسنجی های آنلاین به لحاظ اینکه چه کسی تصمیم به شرکت در انتخابات می گیرد ، به طور خاص انتخابی است..

گفته می شود ، یافته های آن با مطالعه اخیر ProPrivacy.com جنجال می زند. آمریکایی ها نگران حریم خصوصی آنلاین خود هستند و به طور فزاینده ای آماده هستند تا در تلاش برای حفظ آن ، امور را به دست خودشان بگیرند.

البته سوال بزرگ برای ما این است که این اقدامات تا چه اندازه مؤثر است. گزارش SAS به مواردی از نوع نسبتاً کم فناوری ، مانند عدم پذیرش کوکی ، کاهش شرایط توافق نامه اشاره می کند. و حذف برنامه های تلفن همراه.

با این وجود ، اقدامات پیشرفته تری از قبیل استفاده از VPN برای پنهان کردن فعالیت در وب ، نصب افزونه های مرورگر برای جلوگیری از ردیابی آنلاین ، استفاده از اشکال مختلف رمزگذاری نهایی تا پایان برای اطمینان از ارتباطات خصوصی و ماندگاری اطلاعات ذکر نشده است. خصوصی.

همچنین شایان ذکر است که کنگره بود که ISP ها را به فروش داده های مشتریان خود در سال گذشته مجاز ساخت. این برای 67 درصد مشارکت کنندگان که به دنبال دولت هستند تا از آنها در برابر سوء استفاده از حریم خصوصی آنلاین محافظت کند ، خوب نخواهد بود.

درست است که در جایی که دولت فدرال شکست خورده است ، برخی دولت های ایالتی سعی کرده اند توازن را جبران کنند ، به عنوان مثال قانون حفظ حریم شخصی مصرف کننده کالیفرنیا ، مثلاً. متأسفانه این امر به مراتب كمتر از ارائه محافظت از حریم خصوصی مورد نیاز مصرف كنندگان (و شایسته آن) به مصرف كنندگان می رسد.

آنچه این بررسی انجام می دهد ، به شواهدی اضافه می کند که مصرف کنندگان عادی آمریکایی از وضع موجود راضی نیستند ، و به طور فزاینده ای مایل به پیروی از رهبری اتحادیه اروپا در این مورد هستند.

البته مسئله این است که دولت کنونی هیچ علاقه ای برای جلوگیری از زیاده روی در کسب و کارهای بزرگ - در حوزه حریم خصوصی یا جاهای دیگر ندارد. کاملا برعکس، در واقع.

اگر در مورد محافظت از حریم شخصی خود جدی هستید ، چرا بهترین VPN های ما را برای ایالات متحده آمریکا بررسی نمی کنید.

اعتبار تصویر: توسط Tero Vesalainen / Shutterstock.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me