یک مطالعه جدید منتشر شده توسط Consumer Reports (CR) ماهیت تهاجمی بسیاری از تلویزیون های هوشمند محبوب را در بازار نشان می دهد. این تحقیق مفصل - که همچنین باعث آسیب پذیری بسیاری از تلویزیون های هوشمند محبوب در برابر هک شده است - با همکاری مهندسین Disconnect و همکاران در رتبه بندی حقوق دیجیتال انجام شد. این گزارش نشان می دهد که مصرف کنندگان برای پذیرش سطوح غیرقابل قبول چرت زدن در خانه های خود بخار رانده می شوند.

در ایالات متحده ، 69 درصد تلویزیون هایی که در سال 2017 ارسال شده اند دارای اتصال به اینترنت هستند. متأسفانه ، این ارتباط با عواقب بسیار مربوط به حریم خصوصی همراه است. تلویزیون های هوشمند امکان استفاده از برنامه های محبوب مانند Netflix و Hulu را به مصرف کنندگان ارائه می دهند. آنها همچنین به مصرف کنندگان این امکان را می دهند که سریعاً با استفاده از دستورات صوتی مطالب را جستجو کنند.

متأسفانه ، تولیدكنندگان از این قابلیت اضافه شده برای مصرف كنندگان راه‌آهن برای پذیرش مجوزهای بسیار تهاجمی استفاده می كنند. طبق اعلام شرکت تحقیقات بازار ، IHS Markit ، 82 میلیون تلویزیون هوشمند قبلاً وارد خانه های آمریکا شده اند. گزارش تازه منتشر شده نشان می دهد كه احتمالاً تقریباً 82 میلیون از این خانه ها حداقل برخی از مجوزهای تهاجمی را پذیرفته اند.

مقررات FTC

در سال 2017 ، سازنده تلویزیون های هوشمند ویزیو به دلیل جمع آوری داده ها بدون گرفتن مجوز اولیه از مصرف کنندگان ، جریمه شد. ویزیو با استفاده از اسکن پیکسل و روش های دیگر گرفت تا بفهمد چه تماشای تلویزیون ، فیلم و تبلیغات بینندگان را تماشا کرده است. طبق گزارش کمیسیون تجارت فدرال (FTC) ویزیو "روزانه 100 میلیارد میلیارد داده از میلیون ها تلویزیون را ضبط کرده بود." پس از آن ویزیو برای سود خالص این داده ها را به تبلیغ کنندگان شخص ثالث می فروخت..

ویزیو مجبور شد با مبلغ 1.5 میلیون دلار با کمیسیون تجارت فدرال و ایالت نیوجرسی به مبلغ 2/2 میلیون دلار به توافق برسد. از آن زمان ، کمیسیون تجارت فدرال تصریح کرده است که کلیه تلویزیون های هوشمند باید قبل از چرت زدن روی داده ها ، برای فروش داده ها به اشخاص ثالث ، مجوز کاربران را بدست آورند. می توان امیدوار بود که این تغییر مقررات ، حریم شخصی مصرف کنندگان آمریکایی را بهبود بخشد ، اما واقعیت بسیار متفاوت است.


دو راهی

سناریو را تصور کنید ، شما به تازگی تلویزیون هوشمند خود را خریداری کرده اید و قصد دارید آن را روشن کرده و مراحل تنظیم را اجرا کنید. با توجه به حریم خصوصی دیجیتال ، به خودتان فکر می کنید:

"ابدا! من نه! من می خواهم بسیار مراقب باشم و هیچ گونه نظارت سخت افزاری را از وی قبول نکنم (نام کارخانه سازنده را در اینجا وارد کنید). تلویزیون من - قوانین من "

این یک فرض کاملاً منصفانه است. از این گذشته ، قانون در ایالات متحده به طور غیرقابل تصریح تصریح می کند که مصرف کنندگان باید قبل از جمع آوری داده ها مجوز بدهند. متأسفانه ، در عمل ، این نوع افکار خیالی به نظر می رسد. مطالعه CR نشان می دهد كه افراد در صورت تمایل به تجربه متصل به اینترنت ، اراده ی آزاد را نمی توانند از نظارت شركت كنار بگذارند..

Cr Smart TV

گزارش گزارش مصرف کننده

برای انجام مطالعه خود ، CR پنج تلویزیون هوشمند را از خرده فروشان معمولی خریداری کرد. سامسونگ UN49MU8000 و LG 49UJ7700 هر کدام روی سیستم عامل های سفارشی کار می کنند. سه مورد دیگر (TCL 55P605 ، Sony XBR-49X800E ، Vizio P55-E1 SmartCast TV) به نرم افزارهای شخص ثالث (به ترتیب Roku ، Android TV و Chromecast) اهرم دارند.

CR دریافت که برای اینکه مصرف کنندگان بتوانند از اتصال اینترنتی ارائه شده توسط این تلویزیون ها استفاده کنند ، باید حداقل برخی از مجوزهای تهاجمی را بپذیرند. عدم انجام این کار منجر به از بین رفتن کامل ویژگی هایی شد که مصرف کننده تلویزیون برای آن خریداری کرده است:

"ما فهمیدیم که هنگام انجام مراحل راه اندازی ، درک آنچه شما با آن موافقت می کنید آسان نیست. و اگر مجوزها را نادیده بگیرید ، می توانید یک مقدار عملکرد شگفت آور را از دست بدهید. در حقیقت ، یک تلویزیون مستلزم آن است که قبل از استفاده از اساسی ترین کارکردهای بدون اینترنت از قبیل تماشای تلویزیون با استفاده از آنتن ، یک خط مشی رازداری گسترده را بپذیرد.

در این مطالعه مشخص شد که حتی اگر کاربران فقط تشخیص خودکار محتوای محتوا (ACR) را متوقف کنند و تلویزیون را جمع آوری داده ها در مورد عادات مشاهده خود متوقف کند ، هنوز یک سیاست اساسی حفظ حریم خصوصی فراخوانده می شود که از شما می خواست "حق جمع آوری اطلاعات در موقعیت مکانی شما را داشته باشد که برنامه های پخش را برای شما انجام می دهد. کلیک کنید ، و بیشتر.

بدتر از همه: تلویزیون هوشمند سونی آن را داشت "سیاست حفظ حریم خصوصی یا همه چیز" مصرف کنندگان مجبور بودند حتی از ابتدایی ترین کارکردها (مانند استفاده از تلویزیون بدون اتصال به اینترنت و آنتن قدیمی) استفاده کنند..

معضل تلویزیون هوشمند

مقررات ناکارآمد

منطقی به نظر می رسد که فرض کنید غیرممکن است که مصرف کنندگان فقط هزینه پرداخت هزینه های تلویزیون های متصل به اینترنت را انجام دهند تا در مرحله مجوزهای فرایند راه اندازی از این اتصال صرف نظر کنند. گزارش CR نشان می دهد كه تولیدكنندگان به طور عامدانه نظارت شركت را بر مصرف كنندگان اعمال می كنند.

این آیین نامه کار نمی کند ، و FTC باید فوراً این مشکل را دوباره بررسی کند. این شواهد اثبات می کند که کافی نیست که تصریح کند از مصرف کنندگان خواسته می شود ، FTC همچنین باید قدم بردارد و اطمینان حاصل کند که مصرف کنندگان می توانند از تلویزیون های خریداری شده خود استفاده کنند - حتی اگر اصلاً نمی خواهند از آنها سلبحثه شوند.

علاوه بر این ، این مشکل جهانی است. تلویزیون های هوشمند اکثر تلویزیون های موجود در بازار را در سال 2017 به خود اختصاص داده اند. در سال 2018 ، این روند در حال تبلور است - با این که تقریبا هیچ مدل بدون اینترنت دیگر فروخته نمی شود. این بدان معناست که شرکت ها به ناچار جایگاه بیشتری در خانه های بیشتر و بیشتر در سراسر جهان می گیرند.

کارفرمایان چه کاری می توانند انجام دهند?

اگر در حال حاضر تلویزیون هوشمند دارید و متوجه نشده اید که مجوزهایی که با آنها موافقت کرده اید به حریم خصوصی شما حمله کنند ، می توانید دوباره با انجام یک تنظیم مجدد کارخانه شروع کنید. با این کار به شما امکان می دهد دوباره فرایند تنظیم را پشت سر بگذارید ، ACR را انتخاب نکنید و به دنبال بهترین خط مشی رازداری در دسترس باشید. متاسفانه ، به احتمال زیاد شما مجبور به پذیرش برخی از تنظیمات تهاجمی هستید.

اگر برای اولین بار تلویزیون خود را تنظیم می کنید ، حتماً از ACR که تهاجمی ترین تنظیم است ، خودداری کنید. تنها گزینه دیگر شما جدا کردن تلویزیون از WiFi است ، اما پس از آن اتصال اینترنت را از دست می دهید. عدم اتصال تلویزیون به اینترنت بدان معنی است که شما می توانید تمام ویژگی های تهاجمی را بپذیرید زیرا بدون اتصال به اینترنت تولید کننده نمی تواند از شما گول بزند.

یکی از راه های جلوگیری از تولید کنندگان تلویزیون هوشمند از دادن آدرس IP شما به بنگاه های دیگر ، استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) است. VPN یک سرویس آنلاین است که به افراد امکان می دهد آدرس IP (مکان) خود را پنهان کنند. اگرچه سازنده تلویزیون می داند شما چه کسی هستید ، اما پنهان کردن آدرس IP شما هنوز عاقلانه است. این بدان معنی است که وقتی سازنده تلویزیون داده های مربوط به شما را به تبلیغ کنندگان می فروشد ، آنها به آدرس IP واقعی شما وصل نمی شوند. البته ، یک VPN برای تلویزیون هوشمند همچنین به شما امکان می دهد توده های محتوای اضافی را از حالت انسداد خارج کنید ، که این هم یک مزیت است!

سرانجام ، شایان ذکر است که شاید بهتر باشد با استفاده از وسایل کمتر به حریم خصوصی مانند Chromecast یا چوب تلویزیون آمازون آمازون ، به دنبال دریافت ویژگی های هوشمند باشید. هر دوی این دستگاه ها نسبت به تلویزیون هوشمند کمتر تهاجمی هستند زیرا فقط می توانند موارد خاصی را که هنگام استفاده از آنها مشاهده می کنید (به جای همه چیز) نظارت کنید.

عقاید خود نویسنده است.

اعتبار تصویر عنوان: Andrey_Popov / Shutterstock.com

اعتبار تصویر: Scanrail1 / shutterstock.com ، Asier Romero / shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me