دولت برزیل اعلام کرد برنامه هایی برای نصب دوربین های ساخته شده از چینی برای اهداف پیشگیری از جرم دارد.


در صورت تصویب ، این لایحه امکان نصب دوربین در بسیاری از اماکن عمومی از جمله ایستگاه های قطار و مترو ، فرودگاه ها ، مناطق عابر پیاده و به طور جدی در محله هایی که از قاچاق مواد مخدر و جرم سازمان یافته زیاد برخوردار هستند ، می باشد..

دولت برزیل امیدوار است این لایحه را در ماه فوریه تصویب کند و به زودی نصب دوربین ها را در ریودوژانیرو آغاز کند. گفته می شود این دوربین ها با کمک به آنها می توانند به سرعت مظنونان و افراد مورد علاقه را به پلیس در پیشگیری از جرم کمک کنند. با این حال ، با توجه به وضعیت سیاسی فعلی برزیل ، دوربین ها می توانند یک پیشرفت نگران کننده تلقی شوند.

دوربین مدار بسته

نگرانی های حریم خصوصی

این فناوری در حال حاضر در سراسر چین مورد استفاده قرار گرفته است ، جایی که حزب کمونیست حاکم حدود 170 میلیون دوربین در حال حاضر در آن مستقر است - با 400 میلیون شگفت انگیز دیگر که به زودی انتظار می رود اضافه شود. پلیس چین در حال حاضر از آنها برای ارتباط چهره با اطلاعات ذخیره شده در بانکهای اطلاعاتی دولت استفاده می کند.

برای شهروندان چینی ، که هم اکنون نیز تحت سیستم اعتبارات اجتماعی قرار دارند ، حمله به حریم شخصی گسترده است. این فناوری به مقامات انتظامی و مقامات دولتی اجازه می دهد تا در حین حرکت در اماکن عمومی ، زبانه ها را روی افراد نگه دارند ، جنسیت ، سن ، ماشین خود را رانندگی کنند و داده های دیگری مانند سوابق اشتغال و مالیاتی.

کارشناسان حفظ حریم خصوصی بر این باورند که دولت راستگرای راست برزیل در حال تصویب لایحه ای است که اجازه می دهد همان فناوری تهاجمی را به خیابان های برزیل منتقل کند. آنچه حتی ممکن است مقامات برزیل متوجه آن نباشند ، اینست که دوربینهای پیشرفته چینی ممکن است داده ها را به دولت چین بازگردانند.

تشخیص چهره برزیل

کابوس نظارتی

در ایالات متحده آمریکا ، دو تولید کننده اصلی دوربین های امنیتی چین (Hikvision و Dahua) از طرف دولت ترامپ ممنوع شده اند. این به دنبال افشاگری هایی بود که دوربین ها دارای پشتی هایی در آنها بودند که به هکرهای دولتی اجازه می داد تصاویر را به دولت چین بازگردانند..

در استرالیا ، همین دوربین ها اخیراً از یک پایگاه نظامی حساس استرالیا ، ورودی جلوی دفاتر دولتی ، ادارات فدرال ، یک ساختمان آژانس اطلاعاتی استرالیا و پایگاه نیروی هوایی سلطنتی استرالیا ادینبورگ پاره شدند. با وجود شواهد منتشر شده مبنی بر اینکه تولید کنندگان دوربین چینی برای انجام نظارت مخفیانه با دولت همکاری می کنند - زنگ های زنگ دار هم اکنون در نیوزلند زنگ خورده.

قبلاً مشخص شده است که دوربین ها به اندازه کافی پیشرفته هستند تا جاسوسی سیاسی را انجام دهند. در سال 2017 ، آنها فقط 7 دقیقه پس از ورود مقامات عکس وی به پایگاه داده سیستم ، در یك مترو پكن در یكی از خبرنگاران بی بی سی پیگیری كردند. در چنین شرایطی ، به راحتی می توان فهمید که دوربین های دارای قابلیت تشخیص چهره چگونه می توانند خطری جدی برای امنیت ملی باشند.

علاوه بر این ، داده های تشخیص چهره بسیار با ارزش است - نه تنها به این دلیل که می تواند برای توسعه بیشتر الگوریتم های هوش مصنوعی مورد استفاده قرار گیرد - بلکه به این دلیل است که می تواند با داده های منابع ثانویه ترکیب شود تا هکرها یا دولت چین را با داده های بسیار تهاجمی در مورد برزیل فراهم کند. شهروندان.

عواقب اجتناب ناپذیر

طبق گفته های Renato Opice Blum ، هماهنگ کننده برنامه قانون دیجیتال در موسسه تحقیق و آموزش (INSPER) در سائوپائولو ، دوربین ها اجتناب ناپذیر هستند ، اما وی امیدوار است که قانون حفظ حریم خصوصی به دلیل عملی شدن در سال 2020 (قانون حفاظت از داده ها ، که تصویب شد تحت دولت قبلی) به محافظت از شهروندان برزیل کمک خواهد کرد: "من این مسیر را غیرقابل برگشت می دانم. به همین دلیل ، نظارت بر جامعه و بروزرسانی قوانین لازم است تا از سوءاستفاده در استفاده از این ابزارها جلوگیری شود. "

برزیل با دولت راستگرای تازه منتخب خود احتمالاً باید نگرانی در خانه داشته باشد بدون اینکه چین در پس زمینه کمین کند. راستگرایان تاریخ نظارت و ضربات سختی برای تغییر قوانین متناسب با نیازهای خود دارند. مهم نیست که به چه روش دیگری نگاه کنید ، دوربین هایی با قابلیت تشخیص چهره احتمالاً در زمانی که چشم انداز سیاسی برزیل به نظر می رسد تهاجم گسترده ای به حریم خصوصی برای برزیلی ها داشته باشد.

افزایش نظارت دولت باعث می شود که در مورد حریم شخصی خود محتاط باشید ، می توانید با استفاده از یک آنلاین بصورت آنلاین بمانید. برای اطلاعات بیشتر از صفحه VPN سیاهههای مربوط به ما دیدن کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me