Skype یک سرویس پیام رسانی محبوب است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. علیرغم کاربرد گسترده آن ، تاکنون Skype اغلب به دلیل عدم ارائه قابلیت پیام رسانی امن شفاف مورد انتقاد قرار گرفته است. اکنون ، این در حال تغییر است ، زیرا Skype اعلام کرده است که قصد دارد اجرای پروتکل پیام رسانی ایمن سیگنال را آغاز کند.

اسکایپ پروتکل سیگنال را برای رمزگذاری ایمن پیام ها برای کاربران خود پیاده سازی می کند. پیام های ایمن به عنوان "مکالمات خصوصی" بر روی پلت فرم Skype شناخته می شوند. توسعه دهندگان سیگنال اظهار نظر کرده اند:

"هدف ما ایجاد ارتباطات خصوصی ساده و همه گیر است. با وجود صدها میلیون کاربر فعال ، اسکایپ یکی از محبوب ترین برنامه های کاربردی در جهان است و ما خوشحال هستیم که مکالمات خصوصی در اسکایپ به کاربران بیشتری امکان می دهد از ویژگی های رمزگذاری قوی پروتکل سیگنال برای برقراری ارتباط امن استفاده کنند. "

در گذشته انتقاد شده است

از زمان راه اندازی اسکایپ ، منتقدین غالباً از رازداری پیرامون الگوریتم اختصاصی آن شکایت داشته اند. ماهیت منبع بسته معماری همکار Skype به معماری همتا و فناوری رمزگذاری بدان معنی است که هرگز توسط شخص ثالث مورد بررسی قرار نگرفته است. این بدان معناست که هرگز ثابت نشده است که دارای پشتی می باشد که می تواند برای دسترسی به مکاتبات استفاده شود.

فقدان اطلاعات در مورد نحوه رمزگذاری بر روی سکوی اسکایپ - و همچنین کمبود جزئیات در مورد ارائه ویژگی های امنیتی و پیاده سازی ها - اکثر کارشناسان امنیتی احساس سرما می کنند. خوشبختانه اکنون آن روزها به پایان رسیده است. آخرین پیش نمایش اسکایپ از پروتکل سیگنال طراحی شده توسط Open Whisper Systems Moxie Marlinspike پشتیبانی می کند.


پروتکل سیگنال توسط ادوارد اسنودن تأیید شده است که قبلاً گفته شده است: "از هر چیزی توسط Open Whisper Systems استفاده کنید". همچنین توسط لورا پویتراس ، روزنامه نگار برنده اسکار که فیلم برنده جایزه Citizenfour را تهیه می کند تأیید شده است:

سیگنال مقیاس پذیرترین ابزار رمزگذاری ما است. این برنامه رایگان و بررسی شده است. من مردم را تشویق می کنم هر روز از آن استفاده کنند. "

تصویر Citizenfour

پروتکل محبوب ترین

همانطور که مشاهده می کنید ، به سیگنال اعتماد شده است - که دلیل افزایش جذب زیاد آن در خدمات پیام رسان است. در حال حاضر پروتکل مورد استفاده توسط پیام های رمزگذاری شده در Whatsapp ، Facebook Messenger ، Google Allo و سیگنال پیامبر ویس ویسپر است. این همان چیزی است که مایکروسافت در مورد تصمیم خود برای اجرای پروتکل سیگنال باید بگوید:

"ما می دانیم که محافظت بیشتر از آنجایی که اطلاعات حساس را از طریق اسکایپ به اشتراک می گذارید مهم است ، بنابراین ما هیجان زده می شویم پیش نمایش مکالمات خصوصی رمزگذاری شده پایان به پایان ، اکنون در دسترس برای Skype خودی.

"با مکالمات خصوصی ، می توانید تماس صوتی اسکایپ رمزگذاری شده تا پایان را داشته باشید و پیام های متنی یا پرونده هایی مانند تصاویر ، صدا یا فیلم ها را با استفاده از پروتکل استاندارد سیگنال صنعت توسط Open Whisper Systems ارسال کنید. محتوای این گفتگوها در لیست گپ ها و همچنین در اعلان ها پنهان می شود تا اطلاعاتی را که به اشتراک می گذارید خصوصی باشد. "

رمزگذاری Whatsapp

خصوصی و ایمن?

ویژگی مکالمه خصوصی به کاربران اسکایپ اجازه می دهد تا پیام های متنی ، تماس های صوتی و انتقال پرونده ها را با استفاده از رمزگذاری نهایی به پایان خود ، تصور کنند که اشخاص ثالث قادر به دسترسی نیستند. این شامل دسترسی از مایکروسافت ، Signal / Open Whisper و همچنین آژانس های دولتی نمی باشد.

اگرچه ما اثبات قطعی نداریم كه سازمانهای اطلاعاتی دولت نتوانسته اند به پروتكل سیگنال نفوذ كنند ، اما ما شواهد و مدارك فراوان فراوانی داریم. در مارس سال گذشته ، دولت انگلیس پس از حمله تروریستی در لندن خواستار قرار گرفتن پشتیبان در واتساپ شد. در سپتامبر سال 2017 گزارش شد که واتساپ از همکاری با دولت انگلیس امتناع کرده است.

پروتکل سیگنال Gchq

این بدان معنی است که GCHQ - نسخه انگلیس NSA - قادر به نفوذ در پروتکل سیگنال نیست. با توجه به روابط نزدیک کار بین GCHQ و همتایان آمریکایی آن با سیا و NSA ، به طور کلی تصور می شود که سیگنال توسط آن دسته از نیروهای امنیتی نیز غیرقابل نفوذ است. حداقل از نظر تئوری ، این امر باعث می شود سیگنال ایمن ترین پروتکل پیام رسانی موجود باشد.

البته این امکان وجود دارد که آژانسهای اطلاعاتی با استفاده از نقص های تازه کشف شده CPU Meltdown و Spectre پروتکل Signal را بشکنند. در حقیقت ، پیش از این فاش شده بود که اینتل ممکن است پشتیبان در سیستم عامل CPU خود به آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده ارائه دهد. اگر Meltdown و Spectre گواه این واقعیت باشند ، ممکن است که کلیدهای رمزنگاری که به طور موقت در حافظه ذخیره می شوند ، توسط سازمانهای اطلاعاتی (و حتی شاید مجرمان سایبری) هک شده باشند. با این حال ، در حال حاضر ، این صرفاً حدس و گمان است و هیچ مدرک خاصی در مورد بهره برداری Meltdown و Spectre در طبیعت در دست نیست..

علیرغم این آسیب پذیری احتمالی (که مربوط به کلیه کلیدهای رمزگذاری است که به طور موقت در هسته های حافظه ذخیره می شوند) ، سیگنال پروتکل رمزگذاری پیام رسان خصوصی است که پیشرو در صنعت است. همچنین شایان ذکر است که نقص CPU ذکر شده تنها با استفاده از بدافزارهایی که با موفقیت روی دستگاه قربانیان مستقر شده اند قابل بهره برداری است.

سیگنال اسکایپ

چه زمانی سیگنال در اسکایپ موجود است?

در حال حاضر ، مکالمات خصوصی فقط در ساختهای داخلی Skype در دسترس خواهد بود. نسخه جهانی اسکایپ ویندوز جهانی (نسخه مورد نظر برای ویندوز 10) در حال حاضر از پروتکل سیگنال پشتیبانی نمی کند. با این حال ، خودی رومیزی برای همه سیستم عامل ها (ویندوز ، اندروید ، iOS ، OS X و لینوکس) ایجاد می کند اکنون این ویژگی جدید را پیاده سازی می کند.

متأسفانه پروتکل سیگنال هنوز برای تماس های ویدیویی اجرا نشده است. با این حال ، خبر خوب این است که این ممکن است در مقطعی از آینده تغییر کند. Open Whisper Systems پروتکل پیام رسانی ویدیویی را در پیام رسان اختصاصی خود با موفقیت پیاده سازی می کند. به همین دلیل ، امید می رود که به محض آزمایش این دور آخرین بروزرسانی ها و در مشتری Skype پایدار باشد - پیام رسانی ویدیویی ممکن است یک نسخه ارتقا نیز دریافت کند. ما باید صبر کنیم و ببینیم.

Vpn Lock

نحوه غلبه بر بلوک های اسکایپ

جالب اینجاست که زمان این بروزرسانی به اسکایپ همزمان با قطع شدن استفاده از اسکایپ در امارات متحده عربی رسیده است. امارات متحده عربی تازه ترین لیست های طولانی کشورهایی است که اسکایپ را مسدود می کنند. این سکوی همچنین در حال حاضر در چین ، عمان ، سوریه ، ترکیه ، مالزی ، کویت ، قطر ، پاراگوئه ، گویانا با بلوک های محدود در کل در حدود 30 کشور جهان ممنوع است. ادعا شده است که این ممنوعیت متوقف کردن افراد از عبور از ارتباطات منظم برای برقراری تماس رایگان است.

برای هر کسی که می خواهد اسکایپ را بطور ایمن و اختصاصی از حالت مسدود کند: یک VPN بهترین گزینه است. یک شبکه خصوصی مجازی به هر کسی امکان می دهد که وانمود کند که در کشور دیگری قرار دارد. این امر به آنها امکان دسترسی و بارگیری نرم افزار Skype را می دهد و از سرویس VoIP به صورت خصوصی استفاده می کند. بهترین VPN ها برای Skype همچنین از VPN جلوگیری می کنند تا بتوانند از فایروال های ISP استفاده کنند.

عقاید خود نویسنده است.

اعتبار تصویر عنوان: Castleski / Shutterstock.com

اعتبار تصویر: Ink Drop / Shutterstock.com ، Gil C / Shutterstock.com ، من هستم NIKOM / Shutterstock.com ، الکساندر یاکیموف / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me