گسترش گسترده فناوری تشخیص چهره در حال فرا رسیدن است ، خواه آن را دوست داشته باشیم یا نه. در واقع ، گزارش ها مبنی بر اینکه تیلور سویفت از یک دوربین تشخیص چهره که در یک کیوسک مخصوص تمرین ویژه در کنسرت خود در لس آنجلس Rose Bowl در ماه مه پنهان شده بود استفاده کرده است ، به خودی خود تکان دهنده نیست..


فناوری تشخیص چهره در کنسرت تیلور سویفت

در دفاع از وی ، پاپ megastar هدف تعدادی از stalkers قرار گرفته است ، بنابراین توضیح او مبنی بر اینکه او از این فناوری برای شناسایی افرادی که می توانند خطر ایجاد کنند استفاده کرده است..

با این وجود ، این حادثه باعث شده است که طرفداران حفظ حریم خصوصی زنگ های هشدار درباره استفاده روز افزون از فناوری صورت و اینکه چه عواقب این ممکن است برای حفظ حریم خصوصی ما باشد.

همانطور که جی استانلی ، تحلیلگر ارشد سیاستگذاری ACLU به Guardian گفت:

وی گفت: "استاکرها یک پدیده ترسناک هستند و همه می دانند که چرا شخصی مانند تیلور سویفت می خواهد در برابر آنها محافظت شود. اما این پیامدهای بزرگتری دارد. این مستقر در مورد این مستقر نیست بلکه درباره جایی است که این فناوری هدایت می شود. "

استفاده روز افزون از فناوری تشخیص چهره

استفاده از فناوری تشخیص چهره در سراسر جهان رو به افزایش است. همانطور که انتظار دارید ، این امر توسط پلیس و کنترل های مرزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. هرچند کمتر مردم آگاه هستند که این امر به فضای تجاری نیز حمله می کند. 59 درصد از خرده فروشان مد و یک چهارم همه مغازه ها در انگلستان این فناوری را به کار می گیرند.

نگران کننده این است که آنها فقط از آن برای شناسایی مغازه داران استفاده نمی کنند ، شاید استفاده قابل فهم از این فناوری باشد. آنها به طور فزاینده از آن استفاده می کنند و به ایجاد مدل های تفصیلی از عادات خرید مشتریان خود می پردازند ، که می تواند با داده های دیگر از حساب های رسانه های اجتماعی و ردیابی وب ترکیب شود. این به آنها کمک می کند تا یک مدل تفصیلی از "شما را مصرف کنند" ایجاد کنند ، و به آنها امکان می دهد تا شما را با تبلیغات شخصی سازی شده بیشتر هدف قرار دهند.

در انگلیس (و به طور کلی اروپا) تولید ناخالص داخلی باید چنین رفتاری را محدود کند ، اما مشتریان در سایر نقاط دنیا چنین محافظتی ندارند. در مرکز کریسمس در لندن در مرکز لندن ، پلیس متروپولیتن در حال آزمایش تشخیص چهره برای خریداران مایل است ، اما قبل از متوقف کردن درخواست اجازه چه مدت طول خواهد کشید?

آنها مطمئناً از جوامع عمدتا آفریقایی و کارائیب که در اوایل سال جاری در یک عملیات نظارتی که توسط منتقدین توصیف شده بود ، حضور داشتند و در ناتینگ هیل کارناوال شرکت می کردند ، مبنی بر عدم پایه و اساس قانون و به عنوان نهادهای نژادپرستانه درخواست مجوز کردند..

زندگی در یک panopticon

Panopticon (به معنای واقعی کلمه "همه مشاهده شده") اختراع فیلسوف و نظریه پرداز اجتماعی مشهور انگلیسی جرمی بنتام است. این ساختمان زندان است که به یک نگهبان واحد اجازه می دهد همه زندانیان را رعایت کند.

جامعه پانوپتیکون

هیچ نگهبان نمی تواند همه زندانیان را نگه داشته باشد ، اما نبوغ این طرح به این معنی است که زندانیان می دانند که در هر زمان می توان آنها را رصد کرد.

با دانستن این موضوع ، زندانیان مجبور می شوند که در هر زمان رفتار کنند ، گویی که اگر می خواهند از اقدامات انضباطی خودداری کنند ، مراقب باشند. بنتام مانند Panopticon سلام كرد,

"یک روش جدید برای به دست آوردن قدرت ذهن در ذهن ، در یک مقدار تا کنون بدون مثال."

هر زمان که خانه را ترک کنیم ، به طور فزاینده ای به دوربین های عادی عادت می کنیم ، اما این ایده که اکنون در یک پانوپتیکون زندگی می کنیم فراتر از قیاس ساده است. در عوض ، این یک خیال مدرن امروزی است که بسیار فراتر از تصور آقای بنتام می تواند تصور کند.

Panopticon با فراموش کردن این واقعیت که این فناوری امروزه به طرز وحشیانه ای نادرست است و خطر جرایم غیرقانونی جنایتکارانه را به خطر می اندازد ، به یک استعاره قدرتمند برای تأثیر خنک کننده ای که نظارت بر گفتار آزاد دارد ، تبدیل شده است..

همانطور که جورج اورول فهمید ، وقتی مردم می ترسند هر کاری را که ممکن است در هر زمان مشاهده شود ، مطابق آن رفتار کنند. سیستم های تشخیص چهره این کابوس اورولیایی را از حوزه دیجیتال به دنیای جسمی منتقل می کنند.

چنین نظارت سرزده و بسیار شخصی احتمالاً بسیاری از مردم را از استفاده از حق دموکراتیک خود در اعتراض مسالمت آمیز (حتی هنگامی که سعی در پنهان کردن هویت خود دارند) منع می کند. این به تنهایی برای جلوگیری از دوربین کافی نخواهد بود. ما اکنون در حال حاضر به حوزه تشخیص چهره می پردازیم که از قبل برای شناسایی جنایات احتمالی ، در هر جمع ، پیش از آنکه حتی یک جرم مرتکب شود ، هر بار که در یک جشنواره موسیقی یا کنسرت شرکت می کنند ، از قبل شناسایی شود..

قبل از پذیرفتن این فناوری جدید ، به بحث جدی درباره نوع دنیایی که می خواهیم در آن زندگی کنیم نیاز داریم. همچنین باید در مورد اینکه چه کسی این فناوری را کنترل می کند صحبت کنیم ، زیرا در دست اشتباه می تواند به ابزاری بی نظیر از ظلم و ستم تبدیل شود ، مانند که حتی آقای اورول نمی توانست آنرا بنویسد.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me