امروزه بدون اینکه ردیابی شود ، کاری سخت است: نظارت گسترده است. این فقط تبلیغات تبلیغاتی تهاجمی Google نیست که مردم باید از آن مراقبت کنند (همانطور که در مسابقه ما نشان می دهد). خاموش کردن موقعیت جغرافیایی ، استفاده از نام های جعلی برای پیوستن به سرویس های آنلاین ، پنهان کردن آدرس پروتکل اینترنت (IP) و رمزگذاری داده های شما با یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) ، همه به محافظت از حریم شخصی شما کمک می کند..


با این حال ، اکنون خبری منتشر شده است که نشان می دهد حتی افرادی که تمام تلاش خود را برای محافظت از حریم خصوصی خود انجام می دهند ، هنوز در معرض خطر هستند. این بحث و جدال پیرامون فروشگاه پیتزا از اسلو ، نروژ است که اجازه می دهد تا با استفاده از نرم افزار تشخیص چهره ، اسکن مشتریان خود را اسکن کند..

این داستان پس از آن رخ داد که شخصی عکسی از یک علامت دیجیتالی را در بیرون پیتزا پپه در اسلو گرفت. این علامت به طور معمول درمورد تبلیغات ویژه در مورد پیشنهادات ویژه و منوی فروشگاه پیتزا ارائه می دهد. همانطور که از تصویر زیر مشاهده می کنید ، با این حال ، بیلبورد دیجیتالی نیز دارای یک دوربین در بالا است.

پیتزا صورت 2

خوشبختانه برای ما ، یک خریدار اسلو (بدون شک با توجه بسیار بالا!) اتفاق افتاد که متوجه شد این علامت ناقص است. به جای نمایش آگهی درباره پیتزا ، این علامت خراب شده بود و موارد زیر را نشان می داد:

تشخیص صورت پیتزا

به طور تکان دهنده علائم خرابکارانه عملکرد سیستم تشخیص چهره پوستی فروشگاه پیتزا را آشکار می کند. تابلوی تبلیغاتی شکسته بینشی جالب در مورد جزئیاتی که نرم افزار تشخیص چهره می تواند درمورد مصرف کنندگان ایجاد کند ، فراهم می کند.

از جمله این مشخصات می توان به جنسیت مورد نظر ، سن تقریبی ، بیان صورت (که با نمره لبخند نمره داده می شود) ، نمره توجه (که ثبت می کند مشتری تا چه مدت به علامت نگاه کرده است) ، و حتی جزئیاتی در مورد اینکه آیا آنها عینک می پوشند اشاره می کند؟.

گرفتن خوش شانس

ضربه محکم و ناگهانی نشانه پیتزا شکسته برای اولین بار در یک وبلاگ نکات فنی Linus Tech ظاهر شد. تصاویر توسط یک کاربر دوست داشتنی پیتزا که توسط دسته Nepturion رفته بود بارگذاری شد. آقا نروژی نیز در هنگام آپلود کردن این عکس اظهار نظر زیر را انجام داد:

"بنابراین امروز چشمم را جلب کرد. این مانند فیلم گزارش اقلیت است."

کاربر دیگری ('Bouzoo') در انجمن گفت:

"شما حتی نمی توانید به پیتزا اعتماد کنید؟ این دنیا به جهنم رفته است. "

اخبار قدیمی

دیدن این سطح از فناوری در عمل شوک آور است. با این حال ، استفاده از آن واقعاً نباید تعجب آور باشد. در سال 2012 ، فیس بوک برای شناسایی شخصیت های موجود در عکس ها ، اسرائیلی را برای تشخیص چهره Face.com خریداری کرد.

شگفت آور است که از آن زمان ، فناوری فیس بوک به جایی رسیده است که می تواند افراد را از پشت تشخیص دهد (چیزی که آمار نشان می دهد حتی انسان با آن دست به گریبان است). به نظر می رسد که به اندازه کافی بد نیست ، در فوریه فیس بوک یک شرکت نرم افزاری تشخیص چهره اسرائیلی دیگر به نام RealFace را خریداری کرد.

فیس بوک و پیتزای Peppe تنها شرکتهایی نیستند که از تشخیص چهره استفاده می کنند. در انگلستان ، غول سوپر مارکت تسکو اعلام کرد که قصد دارد از سال 2013 در تشخیص جایگاه در بنزین های خود استفاده کند.

در آن زمان ، تسکو اعلام کرد که با ایجاد بانک اطلاعاتی از چهره افراد (و آنچه تمایل به خرید دارند) می تواند در هنگام حضور در پمپ ها ، تبلیغات خاص را در مورد پیشنهادات ویژه به مصرف کنندگان هدف قرار دهد. در حقیقت ، این تبلیغات به منظور وسوسه کردن مشتریان از ورود به پمپ بنزین (به جای پرداخت فقط با کارت در پمپ) ، محصولات را به فروش می رساند..

آن چهار سال پیش بود. اگر شواهدی از اسلو بیرون بیاید ، به نظر می رسد که تسکو (و بنگاه های دیگر) نیز به منظور اسکن کردن مشتریان ، استفاده از تشخیص چهره را آغاز کرده اند..

صورت صورت 2

همه بد نیست ... یا اینطور است?

با وجود استفاده های ناچیز از این نوع فناوری ، شرکت ها ادعا می کنند که می خواهند از آن برای انجام کار خوب استفاده کنند. حق ثبت اختراع اپل از سال 2015 نشان می دهد که اپل به منظور فعال کردن کاربران قادر به باز کردن قفل دستگاه خود با صورت خود به طور فعال به دنبال اضافه کردن تشخیص چهره به آیفون ها است. به همین ترتیب ، این شرکت اسرائیلی که اخیراً فیسبوک به دست آورد ، بیشتر بر امنیت سایبری و استفاده از تشخیص چهره برای تأیید اعتبار کاربران تمرکز دارد..

روی سطح ، این ممکن است جهشی برای امنیت باشد. به نظر می رسد بانک ها به این فکر می کنند و مدتی است که بیومتریک از جمله اسکن شبکیه و اسکنر اثر انگشت را آزمایش می کنند..

متاسفانه ، مسئله بیومتریک این است که برای اینکه نرم افزار شما را تشخیص دهد ، باید یک مرجع دیجیتالی از چهره خود را در یک پایگاه داده نگه دارید. بهترین تشخیص چهره با جمع آوری اطلاعات ویژگی های صورت چند نکته ای در مورد تقریباً 250 نقطه صورت انجام می شود. سپس آن صورت به یک کد دیجیتالی ترجمه می شود که بصورت محلی در دستگاه ذخیره می شود (برای مثال آیفون های بعدی) یا در یک پایگاه داده.

مشکل بارز وجود کد دیجیتالی برای چهره شخص این است که - برخلاف گذرواژه - اگر به خطر بیفتد ، چهره قابل تغییر نیست. اگر یک هکر بتواند به آن بانک اطلاعاتی نفوذ کند ، می تواند ویژگی های صورت هر فردی را به 250 گوش برساند. این بسیار مشکل ساز است. چنین نقشه های بسیار مفصلی در مورد مردم می تواند برای یافتن افراد در عکس ها و پیگیری آنها استفاده شود. علاوه بر این ، علی رغم احتمال استفاده از رمزگذاری قوی در چنین بانک اطلاعاتی ، ظهور رایانه های هوش مصنوعی و کوانتومی (مانند

علاوه بر این ، با وجود احتمال استفاده از رمزگذاری قوی در چنین بانک اطلاعاتی ، ظهور کامپیوترهای کوانتومی و هوش مصنوعی (مانند D-Wave) به سرعت تبدیل به یک مسئله بسیار واقعی شده است - که می تواند حتی رمزگذاری قوی را نیز در معرض خطر قرار دهد..

D موج

فناوری مشکوک

فقط هکرها نیستند که ما به ترس احتیاج داریم. اگر اپل فقط داده های تشخیص چهره را به صورت محلی در آیفون ذخیره می کند ، پس احتمالاً خطرات بسیار اندک هستند. از این گذشته ، حتی اگر دستگاه خود را گم کنید ، بدون اینکه چهره خود را پیدا کنید ، کسی که تلفن را پیدا کرده است ، نمی تواند به داده های داخل دسترسی پیدا کند.

با این حال ، بعید به نظر می رسد که این غول فناوری برای ایجاد یک بانک اطلاعاتی دقیق تر از کاربران خود ، چهره افراد را نادیده نگیرد. در حقیقت ، با توجه به مشکلی که FBI در آیفون سن برناردینو وارد کرده بود ، به راحتی می توان ادعا کرد که فناوری ای که قبلاً در جیب هایمان داریم ایمن است. با توجه به این مسئله ، جای تعجب نیست که تشخیص چهره یکی از آن "پیشرفتهای" نیست که برای شرکتهای بزرگ بسیار سودآورتر از ما باشد.

مثلاً پرونده سان برناردینو را بگیرید. به همین مناسبت ، اف بی آی می توانست تلفن را به صورت مرد مرده نگه داشت تا بتواند در آن وارد شود. به سختی جهشی برای امنیت که در ابتدا به نظر می رسد وجود دارد!

Apple Face Rec

از خود محافظت کنید!

بلند کردن تلفن خود و باز کردن قفل خودکار هنگام تماشای آن مطمئناً قابلیت استفاده خواهد بود. با این وجود ، آیا واقعاً می توانیم به شرکتهایی مانند اپل ، فیس بوک و Google اعتماد کنیم که از چهره های خود به روش هایی استفاده کنند که تهاجمی نیستند?

امتحان ProPrivacy.com Eyes On You نشان می دهد (با روحیه صریح و روشن) که مردم باید در زندگی روزمره خود اگر به مراقبت از حریم شخصی اهمیت می دهند به شدت توجه کنند..

امروزه داده های شخصی ما ارزش زیادی دارند. به عنوان مثال ، در ایالات متحده ، دولت ترامپ این امکان را برای فروشندگان تاریخچه جستجو در اینترنت فراهم کرده است. این یک تغییر بسیار تهاجمی در قوانین ایالات متحده است ، در کشوری که قبلاً برای حریم خصوصی بد تلقی می شود. بهترین VPN بهترین راه حل برای خصوصی نگه داشتن اطلاعات شما در خانه است.

با این حال ، همانطور که نشان دیجیتال اسلو نشان می دهد ، در آینده ممکن است مجبور باشیم در مورد فن آوری هایی که موافقیم از آنها استفاده کنیم ، سخت فکر کنیم. در واقعیت ، مصرف کنندگان قدرت دارند. اگر آنها تلفنی با تشخیص چهره نمی خواهند ، باید با امتناع از خرید آنها ، پیام تولید کننده ای را برای تولید کنندگان ارسال کنند.

چشم های شما تصویر برجسته 01 1

مردم باید تا حد نظارتی که در آن زندگی می کنند از خواب بیدار شوند. به همین دلیل است که ما مردم را به شدت تشویق می کنیم تا نگاهی به مسابقه بیندازند و آن را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارند تا نسبت به این موضوع آگاهی یابند.

عقاید خود نویسنده است

اعتبار تصویر عنوان: Zapp2Photo / Shutterstock.com

اعتبار تصویر: آرتم اولسکو / Shutterstock.com ، مونتری نیپیویتویتا / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me