وقتی بیشتر مردم در مورد بیت کوین صحبت می کنند ، فوراً در مورد ثروت هایی که بسیاری از آنها در سال 2017 انباشته شده اند فکر می کنند. با این حال ، اخیراً چیزی تقریباً به اندازه فریبنده نبوده است: در حال افزایش هزینه متوسط ​​هزینه دریافت معامله در بورس زنجیره ای است..


یک هفته پیش ، قیمت متوسط ​​هزینه 6 دلار بود. بسیاری قبلاً احساس کردند که این مبلغ خیلی زیاد است. در روز جمعه اما متوسط ​​قیمت یک معامله به طور ناگهانی به 26 دلار رسید. تا روز یکشنبه ، آن را با 20 دلار کاهش یافته بود - مبلغی که هنوز هم بسیار زیاد است. برای افرادی که مایل به استفاده از بیت کوین برای خرید هستند ، این هزینه ها می تواند منع کننده شود.

خبر خوب این است که ، به رغم تمام هوپلا ها در مورد هزینه ها ، مردم برای انجام معامله مجبور به پرداخت 20 دلار نیستند. این امر به این دلیل است که دلیل بالا بودن هزینه های بیت کوین میزان زمان لازم برای پردازش یک معامله است. blockchain Bitcoin تنها می تواند هر 8.8 دقیقه یک بلوک را پردازش کند. که معادل ده معاملات در ثانیه است. مشکل این است که امروزه بین 80،000 تا 120،000 معامله در صف انتظار است.

افرادی که یک انتقال غیر مهم دارند می توانند هزینه کمتری بپردازند. با این حال ، اعتقاد بر این است که کمترین هزینه ای که در حال حاضر از طریق سیستم دریافت می شود در حدود 2.50 دلار است. دلیل این امر این است که معدنچیان بیت کوین که معاملات را پردازش می کنند می توانند ابتدا معاملات را برای پردازش انتخاب کنند. به دلایل آشکار ، آنها معاملات را با هزینه های بیشتر در اولویت قرار می دهند.

افرادی که هزینه کمتری به آنها تعلق می گیرد ، باید منتظر بمانند تا زمانی از روز که مشاغل زنجیره ای کمتر مشغول کار هستند ، منتظر بمانند. با این حال ، آنقدر شلوغ شده است که احتمال دارد هر چیزی کوچکتر از حدود 2.50 دلار شکست بخورد و پس از دو هفته دوباره به آنجا بازگردد. البته این سیستم بی ثبات است و مواقعی وجود دارد که هزینه های کمتری ممکن است از طریق آن صورت بگیرد. با این حال ، هنگامی که هزینه های کمتری درگیر می شود ، به قرعه کشی تبدیل می شود. اجماع عمومی این است که برای اطمینان از سریع پردازش آن باید مبلغ کمی بزرگتر به مبلغ انتقال بزرگتر اضافه شود.

برای کسانی که می خواهند از بیت کوین ها برای پرداخت هزینه های معمولی استفاده کنند ، این نگرانی وجود دارد که هزینه ها بطور گسترده ای مشکل ساز شود. از این گذشته ، ارزش بیت کوین به عنوان یک کالا مستقیماً با سودمندی آن مرتبط است. اگر ارزش بیت کوین فقط به سرمایه گذاری سوداگرانه تبدیل شود ، ممکن است سرمایه گذاران شروع به بیرون کشیدن کنند?

Blockchain Infographic 01 فشرده 1 1024X506

بلوک بعدی

صبح دوشنبه ، یک وب سایت تخمین زد که برای انجام معامله در بلاک بعدی ، مردم باید کمتر از 16.31 دلار بپردازند. همین وب سایت ادعا كرد كه برای تبدیل شدن آن به یكی از شش بلوك بعدی (به عبارت دیگر برای پردازش آن در طی یك ساعت) ، نباید كمتر از 13.46 دلار به معامله متصل شود. این نرخ نسبتاً گزاف است ، که در حال حاضر تأثیر آن بر نقدینگی بیت کوین است.

یک زنجیره آهسته ای که تحت فشار بیشتری قرار می گیرد ، باعث ایجاد جنگ قیمت بر قیمت هزینه ها می شود. هرچه مشکل بدتر شود ، هزینه ها بیشتر می شود. به همین دلیل بسیاری از مردم امیدوار بودند که Segregated Witness x2 (SegWit2x) در ماه نوامبر اتفاق بیفتد.

Segwit اصلی در اوت اتفاق افتاد و سرعت شبکه را با موفقیت افزایش داد. با این حال ، به دلیل اصطکاک در جامعه بیت کوین ، SegWit2x در آخرین لحظه لغو شد.

ارزهای رمزنگاری شده

نه به بیت کوین

علیرغم افزایش قیمت ، شکافهای کاربردی بیت کوین به عنوان ارز در حال آغاز شدن است. هفته گذشته ، فروشنده آنلاین بازی رایانه ای Steam تصمیم گرفت که مانع از قبول بیت کوین شود. در آن زمان استناد کرد "هزینه های بالا و نوسانات" به دلایل آن برای جلوگیری از پذیرش آنها.

Steam پذیرش بیت کوین ها را در آوریل 2017 آغاز کرد. در آن زمان یک بیت کوین حدود 1400 دلار ارزش داشت. از امروز ، بیت کوین 17000 دلار ارزش دارد ، قیمتی که با معرفی معاملات آتی بیت کوین (تجارت مشتقات) تقویت شده است. با وجود روند صعودی در طول سال 2017 ، هشدارها هنوز ضخیم و سریع در مورد اینکه بیت کوین ممکن است در حباب باشد قرار دارد. سوال بزرگ بیشتر سرمایه گذاران این است: چه چیزی باعث می شود حباب پشت سر بگذارد?

تصویر Blockchain 1

Blockchains بهتر

محتمل ترین چیز برای پایین آمدن قیمت رکود بیت کوین ، افزایش سرمایه گذاری در یک ارز رمزنگاری رقیب است. اگر تعداد زیادی از سرمایه گذاران زرنگ و دانا تصمیم گرفتند که از بیت کوین پول خود را بگیرند در حالی که زیاد است - برای سرمایه گذاری روی یک سکه دیجیتال جایگزین که دارای وعده بیشتری باشد - سرمایه گذاری می کنیم ، پس می توانیم یک عجله طلای ثانویه را شاهد باشیم. در صورت بروز چنین اتفاقی ، تعداد بیشتری از مردم برای خروج از بیت کوین به نفع رمزنگاری جایگزین ، به عجله پیوستند و ما می دیدیم که قیمت بیت کوین به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

در این نوع سناریو ، حباب بیت کوین به سادگی با یک حباب دیگر جایگزین می شود ، که تا زمانی که یک blockchain رقیب جذاب تر نشود ، صعودی باقی می ماند. بنابراین ، آیا نشانه هایی وجود دارد که ممکن است این اتفاق بیفتد?

خلاصه ، بله در هفته های اخیر ، IOTA ، یک رمزنگاری ارز که دارای یک blockchain بهبود یافته است (در مقایسه با بیت کوین) در حال افزایش است. شبکه IOTA را می توان "blockchain 2.0" در نظر گرفت زیرا می تواند معاملات بسیار بیشتری را در هر ثانیه انجام دهد (500 تا 800). این کار را با استفاده از a انجام می دهد "درهم و برهم کردن" برای تأیید معاملات در یک دفترچه مداوم. علاوه بر این ، هزینه های معامله در blockchain IOTA رایگان است: مزیتی که باید سرمایه گذاران رمزنگاری را به سمت خود جذب کند.

یوتا

در هفته اول ماه دسامبر ، قیمت IOTA ناگهان با 90 درصد رشد ، از 2.78 دلار به 5.55 دلار رسید. این معادل افزایش 12 میلیارد دلاری ارزش بازار است و ناگهان با سرمایه گذاری در بازار (سبقت گرفتن از ریپل) آن را در رتبه چهارم بزرگترین دارایی دیجیتال قرار می دهد. این جهش ناگهانی قیمت پس از آن اتفاق افتاد كه بنیاد IOTA در آلمان اعلام كرد با شركتهای فنی مانند مایکروسافت ، سامسونگ و فوجیتسو در یك بازار مبتنی بر blockchain مشاركت كرده است كه به آنها اجازه فروش داده می دهد..

در حال حاضر ، پیش بینی اینکه عجله طلای دیجیتال بعدی "قطعاً IOTA خواهد بود" کمی زودرس خواهد بود. تعدادی رمزپایه امیدوارکننده در اطراف وجود دارد که پیشرفت های فناوری نسل دوم blockchain را دارند. Litecoin رمزنگاری دیگری است که نرخ معامله سریع و هزینه کم را در اختیار شما قرار می دهد (اگرچه در 56 ثانیه در ثانیه ، هنوز به اندازه IOTA خوب نیست). این در سال 2017 دستاوردهای گسترده ای را تجربه کرده است.

EOS (در حال حاضر در مرحله ارائه سکه اولیه) نمونه دیگری از altcoin است که نویدبخش ارائه نرخ معامله انبوه بالا در ثانیه است. اگر EOS به وعده های خود عمل کند ، 50،000 معاملات در هر ثانیه - و شاید حتی بیشتر - را ارائه می دهد.

آنچه مسلم به نظر می رسد این است که بیت کوین دچار مشکل می شود (همانطور که همیشه پیش بینی می شد). این فقط بدتر می شود مگر اینکه کاری چشمگیر انجام شود. حداقل ، آن گرفتگی باید هشداری باشد. همزمان با عجله مردم برای خرید بیت کوین های گران قیمت به امید امید به سود بیشتر ، عملی بودن آن سرمایه گذاری به طور فزاینده ای زیر سؤال می رود.

عقاید خود نویسنده است. هیچ چیز در این مقاله به عنوان مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است و نباید از این طریق گرفته شود.

اعتبار تصویر عنوان: ایگور باتراکوف / Shutterstock.com,

اعتبارات تصویر: Wit Olszewski / Shutterstock.com ، phloxii / Shutterstock.com ، Akarat Phasura / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me