NordVPN.com یک ارائه دهنده محبوب VPN است که به دلیل فداکاری در محافظت از حریم خصوصی کاربران خود شناخته شده است. این واقعیتی که NordVPN در پاناما مستقر است ، بسیار مشهور است.

با این وجود طوفانی در اینترنت رخ داده است که درباره آن چه کسی NordVPN است و کجا مستقر است قرار دارد. شواهد نشان داده شده است که ارتباط مستقیمی بین NordVPN و ارائه دهنده زیرساخت شبکه لیتوانی Tesonet نشان می دهد.

این که این شواهد برای اولین بار توسط یک راسگانگان خاص ارائه شده است ، فقط به منظور جلب توجیه از آنجایی که rasengan یک دسته است که توسط دکتر اندرو لی ، بنیانگذار و مدیرعامل سرویس رقیب VPN ، دسترسی به اینترنت خصوصی استفاده می شود..

یک پرونده دادگاه زشت

مطابق اسناد دادگاه كه در دادخواست مداوم بین ارائه دهنده VPN Hola و Tesonet به كار رفته است:

"بین نوامبر 2015 و ژوئن سال 2018 ، هولا ، با Tesonet مربوط به خدمات HolaVPN و سرویس VPN Tesonet با نام NordVPN رابطه تجاری داشت."


که مایه تاسف است ، زیرا یکی از پروژه های بسیاری که Tesonet در آن درگیر است داده کاوی است:

Tesonet محصولات و خدمات استخراج داده های وب را در مقیاس بزرگ تحت برند OxyLabs ارائه می دهد. https://oxylabs.io/ (نمایشگاه E) "

Oxylabs 1

این یک مورد است که به هیچ یک از طرفین درگیر اعتبار نمی کند. هولا به دلیل سرقت فن آوری های ضبط اطلاعات در طی مشاغل تجاری ، از Tesonet شکایت می کند و این فناوری ها را در محصولات خود تعبیه کرده است..

”9 ثبت اختراعات ادعا شده به سمت روش هایی برای بارگیری محتوا از طریق آن هدایت می شود
اینترنت از طریق استفاده از دستگاه های تونل واسطه ای.

  1. Luminati ، که قبلاً با نام Hola شناخته می شد ، سرویس ابری را ارائه می دهد که ده ها تن از آنها را به هم وصل می کند
    میلیون ها دستگاه از طریق اینترنت از طریق شبکه مبتنی بر پروکسی. هر دستگاه شرکت کننده
    به شبکه اجازه می دهد تا بخش کوچکی از زمان بیکار دستگاه را برای شبکه استفاده کند. لومیناتی
    از این شبکه برای ارائه خدمات مبتنی بر پروکسی به مشاغل استفاده می کند. "

بنابراین هلا (شاکی) خودش می پذیرد که داده های خراشیده شده از مشتریان VPN (پروکسی) خود را می فروشد. خوب. در گذشته ، هولا به سرقت پهنای باند مشتریان و سایر کارهای مشکوک متهم شده بود.

پاسخ NordVPN

NordVPN بیانیه رسمی در مورد این مسئله منتشر کرده است که در آن قاطعانه هرگونه تخلف را از جانب خود انکار می کند و مجدداً تعهد این شرکت را مبنی بر عدم نگهداری هرگونه گزارش در این زمینه ، رد می کند. همچنین اعلام کرد که برای تأیید ادعاهای خود ممیزی مستقل را صادر می کند.

البته باید گفت که این بیانیه سؤالات زیادی را به عنوان پاسخ برای ما به همراه داشت. ProPrivacy.com برای توضیح بیشتر به NordVPN رسیده است.

NordVPN به ما گفت که ارتباط نزدیکی با Tesonet دارد ، اما این یک نهاد مستقل است که متعلق به شرکت پانامایی Tefincom S.A است. مارک تجاری آن توسط Tefincom نیز نگهداری می شود. در هیچ نقطه ای NordVPN به طور قانونی متعلق به Tesonet نبوده است ، و هیچ ارتباطی با پروژه های دیگری که Tesonet ممکن است یا ممکن است در آن درگیر نباشد ، ندارد..

NordVPN برای ما توضیح داد که Tesonet به سادگی با ارائه خدمات زیرساختی به طور کاملا قراردادی به آن کمک می کند و در مواردی در جمع آوری پرداخت شرکت می کند. مشارکت آنها به Tesonet امکان کنترل سیاستهای NordVPN یا نحوه تعامل با مشتریان خود را نمی دهد.

بدیهی است ، این بدان معنی است که NordVPN هیچ ارتباطی با هولا ندارد ، و به هیچ وجه درگیر دعوی Luminati vs Tesonet نیست. NordVPN می گوید نامگذاری "VPN Tesonet" در اسناد دادگاه یک اشتباه واقعاً نادرست است ، واقعیتی که با مراجعه به پرونده.

نظر متخصص ProPrivacy.com

UAB Tesonet یک شرکت بزرگ است که انگشت هایش در بسیاری از کیک ها قرار دارد. ما درباره رابطه دقیق NordVPN با Tesonet شفافیت بیشتری می خواهیم ، اما به نظر ما کاملاً قابل قبول است که NordVPN درگیر سایر منافع تجاری Tesonet نیست ، و Tesonet هیچ تاثیری در عملکردهای داخلی NordVPN ندارد..

این اتهامات اخیر و گلایه های گل و لای (شروع ، باید آن را به یاد داشته باشید ، توسط یک شرکت رقیب) صرفاً بر اساس شواهد محتمل بنا شده است. مهم نیست که رابطه NordVPN با Tesonet وجود داشته باشد ، هیچ مدرکی مبنی بر وجود ارائه دهنده VPN با محوریت حفظ حریم خصوصی ، ادعا نمی شود..

با این وجود ما از اعلامیه NordVPN استقبال می کنیم که:

"ما در حال استخدام یکی از بزرگترین شرکت های خدمات حرفه ای در جهان هستیم تا یک حسابرسی مستقل را انجام داده و ادعای" بدون گزارش "خود را تأیید کنیم. انتظار می رود این حسابرسی ظرف 2 ماه به اتمام برسد و به طور مستقل تأیید کند که اتهامات نادرست است. "

بدست آوردن پارامترهای این ممیزی درست است و باید با شفافیت کامل انجام شود. اما با فرض اینکه این مورد وجود داشته باشد و اینکه NordVPN از یافته های خود تأیید شود ، ممیزی مستقل بهترین روش ممکن برای استراحت ماده است..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me