رئیس جمهور پیشین ، باراک اوباما ، با یک حرکت یازدهم ساعته ، حکم 35 سال زندان چلسی منینگ (سابق بردلی منینگ) را کاهش داد. این اقدام موجب خشم بسیاری از مردم ، به ویژه اکثریت جمهوری خواهان شده است که این محکومیت را توجیهی برای جنایات خیانتکارانه و مضر تلقی می کردند. آنها می ترسند که این مساله سابقه ای خطرناک را ایجاد کند ، که ممکن است دیگران را به نادیده گرفتن اطلاعات مخفی با مصونیت از مجازات ، بدون نگرانی از عواقب وخیم ترغیب کند.


بحث آزاد این است که آیا این یک پیروزی معنی دار برای طرفداران آزادی بیان است یا خیر. یا این یک مورد خیلی کم ، خیلی دیر است - چیزی بیش از آنکه یک رئیس جمهور که میراثش را احساس می کند شلیک کند ، قرار نیست توسط دولت تازه وارد ترامپ کاهش یابد؟ در همین حال ، افرادی که بخاطر ادوارد اسنودن ، عفو می کنند ، محروم می شوند ، زیرا این ممکن است شانس وی را کاهش دهد.

كمك به علت آنها این نیست كه در حالی كه منینگ ابراز پشیمانی كرده است ، اسنودن همچنان غیرقابل دفاع است. همچنین ، مینگینگ نزدیک به هفت سال در پشت زندانها خدمت کرده است ، در حالی که اسنودن ، در تبعید ، تاکنون از پیگرد قانونی فرار کرده است. و ، در واقع ، به تازگی سه سال دیگر به پناهندگی اعطا شده است.

راه دیگر برای بررسی این مسئله این است که صلاحیت شخصی مانند اسنودن که تأثیر بسیار مثبتی در قانون حفظ حریم خصوصی و سیاست حفظ حریم خصوصی ملی داشته است ، مجبور است یک کرسی پشت سر بگذارد. این احتمالاً به این دلیل است كه كاخ سفید آرزو داشت با جمعیت صحیح و دگرباش جنسی امتیاز کسب كند. اسنودن ، بنابراین ، به می رود "پشت صف" (به وام گرفتن نقل قول از اوباما ، که آن را اعلام کرد به هشدار به بریتانیا در طول Brexit هشدار داد.)

وکلا در مورد رفت و آمد مینینگ (وی مورد عفو قرار نگرفت ، که بسیاری از حقوق وی را بازیابی می کند) به بسیاری از تلاش های خودکشی وی در حبس ، و تناقض وی به دلایل محکمی برای توضیح انگیزه رئیس جمهور اشاره می کند. همانطور که انتظار می رفت ، طرفداران وی از این تصمیم هیجان زده شدند.

"همه ما بهتر می دانیم که چلسی مانینگ یک زن آزاد از زندان بیرون می رود," گفت چیس استرنگیو ، وکیل اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا به نمایندگی از منینگ. برخی حتی سؤال كرده اند كه آیا او اگر برادلی باقی بماند ، مرد بوده است یا نه؟.

برخی دیگر اقدامات رئیس جمهور را تلاشی برای معکوس نزدیک به یک دهه سیاست سرکوبگرانه حریم خصوصی کاخ سفید با سکته مغزی ساده قلم می دانند. کاخ سفید اغلب در سالهای اخیر با جناح های حریم خصوصی / گفتار آزاد مغایرت داشته است. چنین رفت و آمدهایی به ویژه طلایی است ، زیرا این اقدامات دائمی است و با رئیس جمهور تازه وارد دونالد ترامپ نمی توان آنها را خنثی کرد.

در حالی که صاحبنظران می توانند مطرح کنند که آیا افشاگری اسنودن امنیت و زندگی را در معرض خطر قرار داده است ، هیچ گونه حدس در مورد منینگ وجود ندارد. او مرتکب جنایاتی شد. قضیه یك اسلحه بود. وی اسناد طبقه بندی شده دولتی و نظامی را به ویکی لیکس ، همراه با فیلمبرداری واقعی صحنه نبرد ، فاش کرد. این به وضوح نقض قانون جاسوسی بود. و برخلاف اسنودن ، وی به جرم جنایات خود محكوم شد.

پل رایان ، رئیس مجلس ، با انتقاد شدید از رئیس جمهور در حال خروج ، گفت, "خیانت چلسی منینگ جان آمریکایی ها را در معرض خطر قرار داده و برخی از حساس ترین رازهای کشور ما را در معرض خطر قرار داده است." این کلمات ممکن است یک مکث را به یاد بیاورند که چرخش لفاظی مشابه پس از مواجهه با اسنودن را به خاطر آورد. به جز در مورد اسنودن ، این فقط فرض بود ، و همچنین او افراد زیادی را در گوشه و کنار خود داشت.

اعمال منینگ بحث برانگیز نبود و در این زمینه مجرمانه محکوم شد. پس از تلاش های خودکشی ، صدای گروه های صوتی در حمایت از او تنها با جدیت روبرو شد ، که به ما گفته شد برای جلب توجه او به عنوان یک فرد متعارف تراجنسی مورد توجه واقع شد..

اکنون که این تصمیم غیرقابل برگشت پذیر گرفته شده است ، توجه به یک بازیگر دیگر درام لشکر ارتش - جولیان آسانژ ، بنیانگذار ویکی لیکس تبدیل می شود. آسانژ توییت کرده بود که اگر حکم منینگ منعقد شود ، با استرداد موافقت خواهد کرد. از این نوشتار ، وضعیت استرداد وی بدون تغییر و نامشخص است.

در حالی که این امکان وجود دارد که مانینگ فقط به تلاش برای گرفتن ماهی بزرگتر ، آسانژ اعطا شود ، این یک دلیل احتمالی نیست. معتبرتر این است که این فقط تلاش دیگری است که اوباما در آخرین لحظه کاری را انجام داد که وی نتوانست در مدت هشت سال در کار خود باشد. هشت سال که شاهد حریم خصوصی ، آزادی مطبوعات و آزادی بیان بود ، ضربات مکرر متحمل شد.

ویراستاران توجه داشته باشند: مثل همیشه ، نظرات استن کاملاً خاص خودش است و نباید به نظر منعکس کننده سایر اعضای کارکنان ProPrivacy.com باشد..

 

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me