به ارائه دهندگان خدمات اینترنتی انگلیس (ISP) گفته شده است كه باید تبلیغات سرعت اتصال به اینترنت را با استفاده از اصطلاحات "حداكثر" متوقف كنند. "در مورد آنچه كه به عنوان یك برد برای مصرف كنندگان انگلیسی شناخته می شود ، سازمان استاندارد تبلیغات انگلیس (ASA) تصمیم گرفته است كه ISP ها را انجام دهند. در عوض باید سرعت متوسط ​​خود را تبلیغ کنند.


دستورالعملهای جدید در 23 مه 2018 آغاز خواهد شد. در آن زمان ، مصرف کنندگان انگلیسی دیگر برنامه های اینترنتی را که به ادعای "حداکثر" 50 مگابیت در ثانیه به فروش می رسد فروخته نمی شوند - هنگامی که آنها در واقع حدود 35 مگابیت بر ثانیه هستند (به عنوان مثال). این دستورالعمل اطمینان حاصل خواهد کرد که مصرف کنندگان قبل از خرید اشتراک پهنای باند خود ، از آنچه می گیرند مطلع باشند.

چگونه کار خواهد کرد

از ماه مه ، ارائه دهندگان پهنای باند باید سرعت اتصال را تبلیغ كنند كه حداقل در 50 ساعت از مصرف كنندگان سراسر كشور آنها در ساعات اوج حاصل شود. این مسئله به رفع مشکل رایج برای کاربران اینترنت انگلیس کمک می کند: یعنی سرعت اینترنت نه تنها بین مکان های مختلف بلکه در زمان های مختلف روز بسیار متفاوت است..

روش جدید به نقل از سرعت اینترنت ، به احتمال زیاد تأثیر چشمگیری در اطلاعاتی خواهد داشت که مصرف کنندگان پیش از خرید اشتراک های اینترنتی به آنها داده می شوند. شهریار کوپال ، مدیر کمیته های تبلیغات تبلیغات ، اظهار نظر زیر راجع به تصمیم ASA انجام داد:

"عوامل زیادی وجود دارد که سرعت باند پهن را که مشتری می خواهد در خانه خود بدست آورد ، تأثیر می گذارد - از فناوری گرفته تا جغرافیا ، تا نحوه استفاده یک خانواده از پهنای باند.

"در حالی که ما می دانیم این عوامل بدان معنی است که برخی از افراد نسبت به سایرین سرعت قابل توجهی کندتر خواهند داشت ، وقتی صحبت از پهنای باند می شود ، استانداردهای جدید ما به مصرف کنندگان درك بهتر از سرعت پهنای باند ارائه شده توسط ارائه دهندگان مختلف هنگام تصمیم گیری برای تغییر ارائه دهندگان ، آگاهی بیشتری می بخشد."

غلط درست

مدت زمان طولانی

تاکنون ، به ISP ها مجاز به تبلیغ حداکثر سرعتهایی بودند که فقط 10٪ از مصرف کنندگان می توانند به آن دست یابند. این بدان معناست که ، برای 90٪ از مصرف کنندگان انگلیسی ، سرعت اتصال به اینترنت آنها همیشه به نظر می رسد که شکایتی از آن داشته باشد.

گای میچل از شرکت بریتانیا Solicitors Own Software از راه دور از رایانه ها برای زندگی استفاده می کند. میچل خیلی خوب می داند که مردم انگلستان اغلب از سرعت ضعیف اینترنت نسبت به تبلیغات رنج می برند:

وی افزود: "ارتباط روزانه با مشتریان و ارتباط از راه دور رایانه هایشان ، بینش بی نظیری از این مشکل به من می دهد. در این مورد شکی نیست ، مصرف کنندگان در انگلستان سرعت اینترنت بسیار متفاوتی می گیرند ، و بسیاری از مردم معتقدند که توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت خود به فروش نادرست رسیده اند. مشکل این است که فرقی نمی کند با چه کسی به آنجا بروید ، همه آنها به دروغ ادعا می کنند سریعتر از آنچه در واقع هستند ".

متأسفانه برای مصرف کنندگان انگلیسی ، علیرغم اینکه ISP در حال حاضر درمورد نحوه تبلیغ باند پهن ، کابوی ها هستند ، دستورالعمل های جدید به مدت شش ماه قابل اجرا نخواهد بود. جیمی دیویس با نوشتن برای Telecoms.com به طور مناسب خاطرنشان می کند:

وی گفت: "شما باید این سؤال را بپرسید که چرا تبلیغ کنندگان برای استفاده از قوانین به یک پنجره شش ماهه نیاز دارند. اگر دولت فردا محدودیت سرعت در بزرگراه را تغییر داد ، ما از فردا مجبور به رعایت قوانین هستیم. "

با این حال ، شاید حتی نگران کننده تر این واقعیت باشد که این دستورالعمل ها فقط همین موضوع باقی می مانند: یک راهنما. هیچ آیین نامه واقعی ایجاد نشده است که صریحاً مجبور می کند ISP ها را متوقف کند تا اصطلاح "تا" را متوقف کند. "به همین ترتیب ، باید منتظر ماند و دید که آیا این دستورالعمل ها در عمل تأثیری در ISP ها دارند یا خیر..

خبر خوب این است که آخرین باری که ASA دستورالعمل هایی ارائه داد (برای شروع ISP ها از جمله اجاره خط در قیمت های پهنای باند) ، ISP های انگلیس به این توصیه ها توجه داشتند..

بررسی Ofcom

شاید کمی گیج کننده باشد ، Ofcom ، تنظیم کننده رسانه و ارتباطات از راه دور انگلیس نیز اخیراً بررسی سرعت پهنای باند را انجام داده است. مشاوره ای که در ماه اکتبر منتشر کرد ، به نام "کدهای تمرین سرعت باند پهن," موارد زیر را می گوید:

"Ofcom قبلاً در زمینه سرعت پهنای باند برای مشتریان مسکونی و تجاری ، آیین نامه های عملی دارد ، که نیاز به امضاکنندگان برای ارائه تخمین از سرعت هایی که احتمالاً در نقطه فروش دریافت می کنند به مصرف کنندگان می دهد. علاوه بر این ، آنها به مشتریان این حق را می دهند که بدون مجازات ، از قراردادهای خود خارج شوند ، در صورت پایین آمدن سرعت آنها از حداقل سطح.

ما پیشنهاد می کنیم کدهای فعلی را تقویت کنیم تا برآورد سرعت ارائه شده در نقطه فروش ، پس از فروش و در قراردادهای مشتری بهبود یابد و حق خروج مشتریان را افزایش دهد. این تغییرات همچنین تضمین می کند که کدهای مربوط به تمام فن آوری های استفاده شده برای ارائه باند پهن استفاده می شود."

با این حال ، برخلاف دستورالعمل های ASA ، Ofcom نشان می دهد که سرعت ها باید به عنوان یک دامنه تبلیغ شوند ، با حداقل انتظار سرعت مشخص. اگر این انتظار حداکثر سرعت برآورده نشود ، مصرف کنندگان حق دارند به طور قانونی از قرارداد خود خارج شوند.

هنوز درک نشده است که چگونه دو روش مختلف ممکن است در کنار هم قرار بگیرند. با این حال ، این واقعیت که به ISP ها به دو چیز مختلف گفته می شود ، مطمئناً به نظر می رسد کمی از اتاق wiggle غیر ضروری را برای آنها فراهم کند.

اتصالات فیبر

اتصالات فیبر

علاوه بر دستورالعمل های جدید ، ASA در حال انجام تحقیقات در مورد چگونگی استفاده از اصطلاح فیبر در تبلیغات است. تاکنون ، تصمیمی در مورد نحوه سوء استفاده از ISP ها از این اصطلاح اتخاذ نشده است. با این حال ، یافته های اولیه جالب است.

براساس تحقیقات ASA ، مصرف کنندگان تمایل دارند كه فیبر "اصطلاح عام" برای توصیف سرعت تبلیغات در آن باشد. "علاوه بر این ، به نظر نمی رسد كه مصرف كنندگان درك واقعی از فیبر چیست یا چرا این امر می تواند" تمایز "باشد. عامل ”هنگام خرید سرویس باند پهن.

متأسفانه ، همان تحقیقات نتیجه می گیرد که به نظر نمی رسد مصرف کنندگان اهمیتی در مورد اینکه باند پهن فیبر باشد یا الیاف جزئی باشد ، حتی پس از آموزش در مورد تفاوت.

کسی امیدوار است که ASA این قانون را صادر كند كه ISP ها در مورد انواع فیبر موجود در آن باید واضح تر باشند ، به جای اینکه فقط همه آنها را برچسب گذاری كند. "فیبر". با این حال ، تقریباً به نظر می رسد که ASA تصمیم گرفته است كه چون مصرف كنندگان به این اطلاعات اهمیت نمی دهند ، شایسته آن نیستند كه بدانند. به نظر می رسد مضحک است. مطمئناً ASA باید اطمینان حاصل کند که اغراق و تبلیغات کاذب رخ نمی دهد - مهم نیست که چقدر مردم انگلیس تحصیلات بدی داشته باشند..

عقاید خود نویسنده است.

اعتبار تصویر عنوان: Kerdkanno / Shutterstock.com

اعتبار تصویر: Markus Mainka / Shutterstock.com ، asharkyu / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me