IPVanish یک شرکت معتبر VPN مستقر در ایالات متحده است که همواره ادعا می کند سیاست سختگیری در مورد سیاهههای مربوط ندارد. به نظر می رسد این یک دروغ بود.


لازم به ذکر است که این سیاههها مربوط به حادثه ای است که در ژوئن سال 2016 رخ داده است و IPVanish از آن زمان توسط شرکتی بدست آمده است که اصرار دارد هیچ گونه سیاهه ای در ساعت آن نگهداری نشود. با این حال این یک داستان بسیار تیره است ...

ادعای بدون گزارش

با استفاده از دستگاه بایگانی اینترنت برگشت ، ما به وضوح می بینیم که IPVanish قبل و بعد از این حادثه ادعا کرده است که به هیچ وجه هیچ مشکلی را حفظ نمی کند:

"IPVanish هیچگونه ترافیکی یا استفاده از خدمات شبکه خصوصی مجازی خود را جمع آوری یا وارد نمی کند. "

Ipv 1

این همان چیزی است که صفحه اصلی IPVanish در ژوئن سال 2016 هنگامی که این حادثه رخ داد ، به نظر رسید.

حادثه

در تاریخ 4 مه 2016 ، یک مأمور امنیت داخلی وزارت امور خارجه آمریكا در حال گفتگو با پنهانکاری با مظنونی بود كه برخی از پیوندها را برای هرزه‌نگاری كودك ارسال كرده بود. مأمور ویژه آدرس IP را که مظنون به کار می برد ، به Highwinds Network Group ، یک شرکت CDN که در صنعت Usenet شروع به کار کرد و در آن زمان مالک IPVanish بود ، ردیابی کرد..

Highwinds پس از دریافت احضاریه قانونی غیر قانونی ، تأیید كرد كه آدرس IP متعلق به آن است ، اما گفت كه نمی تواند از تحقیقات كمك كند زیرا:

"برای محافظت از داده های مشتری ، ما هیچ گونه اطلاعات مربوط به استفاده را وارد نمی کنیم. بنابراین ، ما هیچ اطلاعاتی راجع به IP ارجاع شده نداریم. "

تا کنون خیلی خوب. که باعث می شود قسمت بعدی اعتراض دادگاه به خصوص برای استفاده عجیب و غریب از دادگاه استفاده شود!

"Highwinds Network Group پیشنهاد کرد که HSI احضاریه دوم را ارسال کند تا اطلاعات مشترکان را با ماهیت کامل تر درخواست کند."

تحقیقات امنیت داخلی (HSI) به درستی این کار را انجام داد و با مجموعه ای از ارتباطات دقیق که به روشنی مظنون را شناسایی می کرد ، پاداش گرفت..

Ipv 2

بدیهی است که IPVanish گرچه مشغول نگه داشتن سیاهههای مربوط بودند ، گرچه ادعا می کردند سیاست "صفر سیاههها" دارند. اوضاع از این واقعیت بدتر می شود که به نظر می رسد Highwinds آزادانه با HSI در واگذاری آنها همکاری می کند.

یک موضوع اعتماد است

آقای گوییرتز یک انسان واقعاً نفرت آور است و خوشحالیم که او گرفتار شد. با این وجود بسیاری از افراد از VPN برای ارائه حریم شخصی به دلایل کاملاً قانونی استفاده می کنند و این افراد باید بتوانند به ادعاهای مربوط به حریم خصوصی ارائه شده توسط ارائه دهنده VPN خود اعتماد کنند. مهمترین این ادعاها عدم ثبت اطلاعات است.

IPVanish اکنون متعلق به یک شرکت متفاوت است

کل مسئله با این واقعیت پیچیده است که Highwinds (و بنابراین IPVanish) در فوریه سال 2017 توسط StackPath بدست آمد. وی در پاسخ به یک بحث reddit در مورد این موضوع ، مدیر عامل Stackpath ، لنس کراسبی ، مطلب زیر را ارسال کرد:

"IPVanish همیشه خود را به عنوان VPN" بدون ورود "به بازار عرضه کرده است. در زمان کسب 2/6/17 ، تیم StackPath و شخص ثالث با احتیاط عمل روی سکو انجام دادند. هیچ سیاهههای مربوط وجود نداشت ، هیچ سیستم ورود به سیستم وجود نداشت و هیچ قصد قبلی / فعلی / آینده برای نجات سیاههها وجود نداشت. امروز هم همینطور است. فقط می توانیم غافلگیر شویم ، این یک دستور یک بار از سوی مسئولان بود. ما نمی توانیم هیچ سابقه ای از ورود به سیستم در هر سطحی پیدا کنیم. "

این بیانیه توسط جرمی پالمر ، معاون رئیس جمهور IPVanish محصولات حمایت شد & بازار یابی:جرمی پالمر 2

IPVanish گزارش های کاربران ما را به عنوان یک شرکت StackPath ثبت و ذخیره نمی کند. من نمی توانم با آنچه در تماشای شخص دیگری رخ داده صحبت کنم ، و آن تیم مدیریتی مدتهاست که از بین رفته است. اما این را بدانید - علاوه بر عدم ورود به سیستم ، StackPath بدون در نظر گرفتن اینکه چه کسی خواستار دیگری است ، از حریم شخصی کاربران ما دفاع خواهد کرد. "

مشکل اینجاست که اگرچه اکنون متعلق به یک شرکت متفاوت است ، اما می دانیم که بسیاری از کارمندان ارشد IPVanish سالها با این شرکت بودند. در واقع ، جرمی پالمر اخیراً به خودمان گفت که از حدود سال 2015 با این شرکت بوده است و معمار ارشد VPN جاش توی از زمان تأسیس تا کنون با این شرکت بوده است..

ایالات متحده نظارت

در سال 2013 ، ادوارد اسنودن ، سوت اعلان كننده NSA ، دامنه حیرت انگیز برنامه جاسوسی گسترده ایالات متحده را در معرض نمایش گذاشت. این واقعاً مورد "جمع کردن همه آن" است ، و با وجود جوهر زیاد دیجیتالی که روی این موضوع ریخته می شود ، از آنجا که هیچ چیز به معنای واقعی تغییر نکرده است.

آمریکا هیچ قانونی برای حفظ داده های قانونی ندارد ، اما در جهانی که حتی شرکتهای کوچک فناوری اطلاعات در زمینه حفظ حریم شخصی آمریکا نیز در دستیابی به کلیدهای رمزنگاری مشتریان خود مسلح شده اند ، همیشه برای ما غیرقابل تصور به نظر می رسید که شرکتهای VPN با مشخصات بالا احتمالاً می توانند از این امر فرار کنند. با دولت آمریکا به خطر بیفتد.

به عنوان یک حدس و گمان خالص ، ممکن است اتفاقی از این دست با IPVanish رخ داده باشد. اما پس از آن ، دسترسی به اینترنت خصوصی مستقر در ایالات متحده (PIA) یکی از معدود شرکت های VPN در هر کجای کشور است که ادعاهای بدون گزارش خود را در مقابل دادگستری ثابت کرده است - نه تنها یک بار بلکه دو بار!

بنابراین می توانم اکنون به IPVanish اعتماد کنم?

چه کسی می داند؟ IPVanish اولین ارائه دهنده VPN نیست که خود را در این شرایط پیدا می کند. هر دو PureVPN و HMA با تحویل سیاهههای مربوط به تحقیقات كمك كرده اند. تا زمانی که به هیچ عنوان ادعای مستقل ارائه دهندگان حسابرسی وجود نداشته باشد ، تنها راهی برای اطمینان از اینکه آیا یک سرویس VPN نسبت به سیاست ورود به سیستم صادق است ، وجود دارد ، وقتی این ادعاها را در دادگاه اثبات کنید.

حتی پس از آن ، نظریه پردازان توطئه می توانند به راحتی سناریوهای پر از پارانویا را که حتی بر این سطح اثبات سوء ظن است تردید کنند. از این گذشته ، علیرغم این که پرونده های دادگاه ادعاهای خود را اثبات می کنند ، این واقعیت که PIA مستقر در ایالات متحده است ، هنوز هم ما را نگران می کند ...

آنچه مسلم است اینست که VPN بسیار بیشتر از آنچه ISP شما محافظت می کند از حریم خصوصی شما محافظت می کند. در مورد IPVanish ، این واقعیت که اکنون توسط یک شرکت دیگر اداره می شود که اقدامات مدیریت گذشته خود را نادیده می گیرد ، به آن یک بند اخطار می دهد..

اما از طرف دیگر ، بسیاری از کارمندان ارشد نیز هنگام وقوع این حادثه ، کارمندان ارشد بودند. و همچنین آمریکا.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me