اپل در 3 نوامبر آیفون X را به بازار جهانی عرضه کرد. از آن زمان ، هکرها و محققان امنیت سایبری در سرتاسر جهان مشغول مسابقه بودند که ببینند آیا می توانند جلوی اسکن صورت جدید دستگاه را خراب کنند. در نگاه اول ، اسکن صورت به نظر می رسد یک قدم برای امنیت است ، اما یک Face ID واقعاً چیست؟ و آیا نگرانی های مربوط به حریم خصوصی دیجیتال را ایجاد می کند?


قبلاً مسدود شده است

اکنون ، تنها یک هفته پس از انتشار آیفون X ، محققان امنیتی شرکت امنیتی ویتنامی Bkav ادعا می کنند که اسکنر صورت را فریب داده اند. در واقع ، حتی قبل از اینکه اپل آن را منتشر کند ، کارشناسان امنیتی شروع به پرسیدن سؤال در مورد اینکه آیا می توان آیفون X را با ماسک سه‌بعدی خرد کرد یا خیر ، کردند. محققان ویتنام اکنون ادعا می كنند كه این روش را با موفقیت به كار گرفته است. طبق گفته های این تیم ، آنها با استفاده از ماسک کامپوزیت ساخته شده از پلاستیک ، سیلیکون ، آرایش و برش های کاغذی ، موفق به باز کردن Face ID شده اند. طبق گفته محققان ، ساخت این ماسک حدود 150 دلار هزینه داشته است.

هیچ کس نتوانسته است این یافته ها را تا کنون تأیید کند یا ثابت کند که بکاو واقعاً آنچه را که ادعا می کند انجام داده است. به همین دلیل ، باید منتظر بمانیم تا یک تیم تحقیقاتی دوم موفق به آزمایش همکار روش ترک خوردن سیستم Face ID در iPhone X شوند.

علاوه بر این ، علیرغم ارائه اثبات مفهوم برای این روش ، این تحقیق نباید واقعاً بیشتر افراد را آزار دهد. دلیل این امر بسیار بعید است که کسی از منابع ، زمان و جاه طلبی برای ساختن یک ماسک مشابه برای ورود به دستگاهی در دنیای واقعی برخوردار باشد. برای مبتدیان ، اگر کسی تلفن خود را گم کند ، هکری که آن را پیدا می کند ، باید بداند چهره اش برای ساختن ماسک ، که بسیار غیرممکن است.

البته این احتمال وجود دارد که در مواردی مانند سان برناردینو ، مسئولان بتوانند ماسک برای باز کردن دستگاه ایجاد کنند. با این حال ، در این سناریو نیز بسیار بعید است ، زیرا پلیس بسیار راحت تر می تواند یک گله را مجبور کند به تلفن خود نگاه کند تا آن را باز کند..

Iphonex

آیا پلیس می تواند شما را مجبور کند تلفن شما را قفل کند?

پاسخ این سؤال احتمالاً بله است. خوشبختانه ، حتی بستن چشم شما باز کردن قفل آیفون X را متوقف می کند ، بنابراین این یک گزینه است. با این حال ، DNA و اثر انگشت های قانونی - چیزهایی که باعث می شود شما چه کسی باشید - با اصلاحیه پنجم محافظت نمی شوند. به همین دلیل پلیس می تواند حکم به دست آورد تا ساکنان ایالات متحده از چهره خود برای باز کردن آیفون X استفاده کنند.

آلبرت گیداری ، مدیر حفظ حریم خصوصی در مرکز اینترنت و جامعه دانشگاه استنفورد ، معتقد است که این تغییر نیاز دارد. در حال حاضر ، اصلاحیه پنجم از مردم در برابر نیاز به خودداری از خود محافظت می کند. به این ترتیب ، مردم مجبور نیستند رمز عددی خود را به مقامات تحویل دهند.

در مورد روش هویت بیومتریک که برای محافظت از یک وسیله استفاده می شود ، گیداری استدلال می کند که شناسه بیومتریک به جای یک کد مورد استفاده قرار می گیرد و باید فرض شود که یکی را بیان کند. با این حال ، حدس و گمان کسی این تغییر در چگونگی فهم اصلاحات پنجم اتفاق می افتد. سیستم فعلی از مسئولان حمایت می کند ، بنابراین امید زیادی نیست که به زودی تغییر کند.

به آن بیفزایید ، این واقعیت است که پلیس آمریكا بار دیگر از تلفنی كه مایل به دسترسی آنها است ، قفل شده است ، و می بینید كه چرا بعید به نظر می رسد.

حالت اضطراری

خبر خوب این است که ، مانند ویژگی اسکنر اثر انگشت قدیمی ، کاربران آیفون X می توانند 5 مرتبه بر روی دکمه پاور کلیک کنند تا وارد حالت اضطراری شوند. این کار اسکنر صورت را خاموش می کند و برای باز کردن قفل دستگاه نیاز به استفاده از رمز عبور دارد. به این ترتیب ، مصرف کنندگان راهی برای غیرفعال کردن اسکنر صورت و خارج شدن از ناحیه خاکستری قانونی دارند (در صورت امکان).

برای افرادی که تاکنون خوشحال بوده اند از اثر انگشت خود برای افتتاح آیفون استفاده می کنند ، از نظر اصلاحیه پنجم تغییر زیادی نکرده است. ما باید صبر کنیم تا ببینیم وقتی شناسه جدید صورت در یک پرونده واقعی قرار می گیرد چه اتفاقی می افتد.

ما مرز

آنچه می توانیم اطمینان داشته باشیم این است که در هنگام کنترل مرزهای ایالات متحده (جایی که مأمورین فدرال شناخته شده اند مردم را مجبور به رها کردن رمزهای عبور خود می کنند) ، احتمالاً مقامات وقتی تصمیم بگیرند که مردم تلفن های خود را باز کنند ، نیرو بیشتری می گیرند. علاوه بر این ، در کشورهایی در خارج از ایالات متحده ، که اصلاحیه چهارم و پنجم برای حمایت از حقوق آنها وجود ندارد ، ممکن است افراد خود را راحت تر وادار به باز کردن آیفون خود با صورت خود کنند..

با چهره خود به من اعتماد کن

در مورد حریم خصوصی دیجیتال ، اسکن صورت به خودی خود نگرانی چندانی ندارد. پرونده عددی ایجاد شده در زمانی که iPhone X چهره صاحب خود را اسکن می کند ، فقط در خود دستگاه ذخیره می شود. به گفته اپل ، آن پرونده (در واقع یک کد عددی که شخصیت های چهره شخص را مشخص می کند) هرگز تلفن را ترک نمی کند. اگر این کار تلفن را ترک کرد - و به عنوان مثال به یک بانک اطلاعاتی اصلی پرونده های چهره روی سرورهای اپل بروید - خطرات گسترده خواهد بود ، زیرا (همانطور که همه ما می دانیم) ، پایگاه داده ها توسط مجرمان سایبری هک می شوند..

Face Id Iphone

علاوه بر این ، پرونده مرجع که چهره کاربر با آن مقایسه شده است در قسمت مطمئن iPhone X رمزگذاری و ذخیره می شود. Phil Schiller ، معاون ارشد رئیس بازاریابی اپل توضیح می دهد,

"هنگامی که تلفن یاد می گیرد صاحب خود را بشناسد ، با استفاده از نقشه 3 بعدی که بیش از 30،000 نقطه مادون قرمز پیش بینی شده بر روی چهره شخص ایجاد می شود ، وقتی احساس می کند که صاحب مستقیم به دستگاه نگاه می کند ، قفل خود را باز می کند. با عکس یا ماسک نمی توان نقشه را فریب داد و به صورت محلی در قسمت مطمئن دستگاه ذخیره می شود. قفل کردن تلفن فقط به بستن چشم و نگاه کردن به گذشته نیاز دارد ، بنابراین با گرفتن تلفن در مقابل صاحب خواب آن را باز نمی کنید. "

سوال بزرگ این است: آیا به اپل اعتماد دارید؟ برای عادلانه بودن ، اپل به طور کلی خود را قابل اعتماد نشان داده است. به عنوان مثال ، از باز کردن قفل یکی از تلفن های خود در پرونده سان برناردینو خودداری کرد. واقعیت این است که ما به سادگی نمی دانیم که آیا این پرونده با اپل به اشتراک گذاشته می شود و در برخی از کتابخانه های بزرگ تشخیص چهره پنهان می شود. اگر چنین باشد ، این بانک اطلاعاتی به طرز خطرناکی تهاجمی است. همچنین ارزش ثروت دارد. متأسفانه ، به دلیل ماهیت منبع بسته دستگاههای اپل ، ما به سادگی نمی دانیم.

عقاید خود نویسنده است.

اعتبار تصویر عنوان: آرتم اولسکو / Shuttestock.com

اعتبار تصویر: Hadrian / Shutterstock.com

MPanchenko / Shutterstock.com

chombosan / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me