این هفته جنجالی در دنیای شبکه های خصوصی مجازی (VPN) به وجود آمده است. این شرکت ارائه دهنده مستقر در ایالات متحده با نام Hotspot Shield را احاطه کرده است. شرکت VPN از سال 2008 شروع شده است. از آن زمان تاکنون حدود 500 میلیون بار در سراسر دنیا بارگیری کرده است. این تعداد دانلودهای حیرت انگیز است. VPN با ارائه خدمات به صورت رایگان در حدود 97٪ از کاربران خود ، این موارد را بدست آورده است.


اکنون ، یک گروه وکالت غیرانتفاعی به نام مرکز دموکراسی و فناوری (CDT) شکایتی 14 صفحه ای را به کمیسیون تجارت فدرال (FTC) ارائه کرده است و جزئیات آن را توضیح می دهد. "شیوه های تجارت ناعادلانه و فریبنده." این خبر برای من تعجب آور بود ، زیرا می دانم که بررسی ProPrivacy.com از Hotspot Shield به خوانندگان می گوید (در بخش حفظ حریم خصوصی و امنیت) که:

"شرایط خدمات Hotspot Shield به شرکت حق می دهد تا اطلاعات فعالیت کاربر را جمع کند و" اطلاعات "را با اشخاص ثالث" به اشتراک بگذارد. "

من مستقیماً با CDT تماس گرفتم تا اطلاعات بیشتری در مورد کاری که احساس می کند Hotspot Shield اشتباه انجام داده است ، دریافت کنم. جوزف جروم CDT به ProPrivacy.com به موارد زیر گفت:

"من می گویم که بررسی ProPrivacy دقیقاً آنچه را که Hotspot Shield اشتباه انجام می دهد را برجسته می کند. همانطور که بررسی اشاره می کند ، ردیابی پنهانی در مورد Hotspot Shield در جریان است و سردرگمی زیادی درباره آنچه VPN انجام می دهد و انجام نمی دهد ، به خصوص پس از پرداخت هزینه "بدون تبلیغات" نسخه این برای مصرف کنندگان گمراه کننده و ناعادلانه است. توقف کامل.

"سیاست حفظ حریم خصوصی Hotspot Shield فقط مشخص نیست. همچنین در زیر گفته های فروشگاه اپلیکیشن مبنی بر اینکه VPN هیچ سابقه ای ندارد ، محافظت از محرمانه و ناشناس بودن است ، و به اشتراک گذاشته شده است "شخصی" اطلاعات مصرف کنندگان چه می توانند از این وضعیت استفاده کنند؟ Hotspot Shield نمی تواند هر دو روش را داشته باشد - VPN ها هنگام محافظت از حریم خصوصی نمی توانند یک چیز را بگویند و دیگری را انجام دهند. این یک اصل اساسی در بخش 5 منع قانون FTC در برابر اقدامات تجاری ناعادلانه و فریبکارانه است. "

اطلاعات شخصی

شکی نیست که سیاست حفظ حریم خصوصی Hotspot Shield در برابر ادعاهای خود در فروشگاه App تا حدودی بی دست و پا قرار دارد. VPN در فروشگاه Android Play می گوید,

"هویت آنلاین خود را پنهان کنید و به برنامه ها و سایتهای مسدود شده با Hotspot Shield دسترسی پیدا کنید ، ضمن اینکه فعالیتهای تلفن همراه خود را ناشناس ، خصوصی و ایمن نگه دارید!"

به نظر می رسد که این بیانیه به طور مداوم با خدمتی که در سیاست خود برای جمع آوری داده ها و به اشتراک گذاری آن با اشخاص ثالث اعتراف می کند ، همخوانی ندارد. این روشی است که ما همیشه اینجا را در ProPrivacy.com محکوم می کنیم - این یکی از چندین دلیل است که ما مردم را به دور از خدمات رایگان VPN هشدار می دهیم..

نگاهی گاه به گاه به سیاست حفظ حریم خصوصی Hotspot Shield ، که آخرین بار در سال 2015 به روز شد ، یک لحظه ابرو را بالا می برد:

"به جز آنچه در این اطلاعیه توضیح داده شده است ، AnchorFree در هنگام استفاده از سرویس اطلاعات شخصی درباره شما جمع نمی کند. "اطلاعات شخصی" ، همچنین به عنوان اطلاعات شناسایی شخصی گفته می شود ، اطلاعاتی است که ممکن است با یک شخص خاص گره خورده باشد.

"نمونه هایی از اطلاعات شخصی شامل نام ، آدرس ایمیل ، آدرس پستی ، شماره تلفن همراه و کارت اعتباری یا سایر اطلاعات صورتحساب است. لطفا توجه داشته باشید ، با این حال ، برای اهداف این اعلامیه حریم خصوصی ، AnchorFree آدرس IP یا شناسه دستگاه منحصر به فرد خود را در تعریف اطلاعات شخصی قرار نمی دهد. "

این ایده که آدرس های IP را نباید در نظر بگیرید اطلاعات شخصی در نظر گرفته شده ، مضحک است. با این جمله ، شکایت CDT به FTC مطمئناً شروع به فرو رفتن می کند.

Cdt Grab

تعداد زیادی از مسائل

همانطور که بررسی ما اشاره می کند ، Hotspot Shield نیز مشکلات دیگری دارد. مطالعه جدیدی که توسط سازمان تحقیقات علمی و صنعتی مشترک المنافع انجام شده (CSIRO) نشان داد که برنامه های Hotspot Shield حاوی نرم افزار ردیابی هستند. این هر دو فعالیت کاربران خود را ضبط کرده و آن داده ها را به تبلیغ کنندگان می فروشد. در حقیقت ، محققان پنج کتابخانه ردیابی مختلف را که درون کد Hotspot Shield پنهان شده اند ، کشف کردند.

بعلاوه ، مطالعه CSIRO نشان داد كه Hotspot Shield هنگام وارد كردن آدرسهای وب خاص مانند eBay ، Alibaba ، Best Buy ، Target ، Macy و دیگران ، کاربران را به پیوندهای وابسته هدایت می كند. بنابراین ، هنگامی که یک کاربر Hotspot Shield چیزی را از آن وب سایت ها خریداری می کند ، Anchor Free یک کمیسیون دریافت می کند.

شایان ذکر است که در اینجا شرکت مادر Hotspot Shield با نام Anchor Free شغل جداگانه ای دارد که در خدمت تبلیغات کاربران Hotspot Shield است - هم در برنامه و هم در صفحات وب که بازدید می کنند..

لنگر رایگان

هیچ چیز خارج از معمولی نیست

VPN هایی که خدمات خود را به صورت رایگان ارائه می دهند ، همواره باید با سوء ظن در نظر گرفته شوند. ارائه یک سرویس VPN سریع و قابل اعتماد که دارای رمزگذاری قوی ، سرورهای فراوان و خط مشی حریم خصوصی ضد آب باشد ، برای کاربر نهایی رایگان نخواهد بود ، مگر اینکه VPN یک جریان درآمد در جای دیگری ایجاد کند.

مسلماً ، برخی از VPN ها خدمات VPN قابل اعتماد را ارائه می دهند که به منظور وسوسه کردن کاربران در عضویت در سرویس کامل حق بیمه ارائه شده است. این VPN های رایگان حریم خصوصی کاربران خود را قربانی نمی کنند. با این حال ، آنها سرویس محدودیت پهنای باند یا محدودیت استفاده در حدود 500 مگابایت در ماه را محدود می کنند.

از طرف دیگر ، Hotspot Shield در گروه دیگری از VPN های رایگان قرار می گیرد. این سرویس با استفاده از تبلیغات به منظور ایجاد جریان درآمد خدمات را به صورت رایگان ارائه می دهد. سیاست حفظ حریم خصوصی به وضوح بیان می کند که داده ها را با اشخاص ثالث جمع آوری و به اشتراک می گذارد. سوال اینجاست که آن داده چیست؟ و آیا VPN کاری اساسی انجام داده است که اشتباه است?

علامت سوال

انکار

ما تصمیم گرفتیم تا با Hotspot Shield تماس بگیریم تا به این شركت فرصتی بدهد كه نظرات خود را در مورد ادعاهای CDT بیان كند. این بیانیه رسمی زیر را در اختیار من قرار داد:

AnchorFree یک رهبر شناخته شده در حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان آنلاین و آزادی اینترنت است. به برنامه Hotspot Shield ما بیش از 500 میلیون کاربر اعتماد دارند که برای اطمینان از دسترسی به تمام اطلاعات جهان به آن اعتماد دارند. ما شدیدا به حریم شخصی مصرف کننده معتقد هستیم.

"این بدان معناست که اطلاعاتی که کاربران Hotspot Shield در اختیار ما قرار می دهند هرگز در هنگام استفاده از Hotspot Shield با فعالیت های آنلاین آنها در ارتباط نیستند ، ما آدرس های IP کاربر را ذخیره نمی کنیم و از اطلاعات شناسایی شخصی کاربر هم از طرف شخص ثالث و هم از خودمان محافظت نمی کنیم..

"ادعاهای اخیر بر خلاف اعلام شده توسط یک گروه مدافع غیرانتفاعی ، یعنی مرکز دموکراسی و فناوری ، بی اساس است. در حالی که ما CDT را به خاطر فداکاری آنها در محافظت از حریم شخصی کاربران ، ستایش می کنیم ، از این ادعاها متعجب شدیم و ابراز ناراحتی کردیم که CDT با ما تماس نگرفت تا در مورد نگرانی های آنها صحبت کنیم. "

همانطور که مشاهده می کنید ، VPN ادعا می کند که آدرس IP یا اطلاعات شخصی قابل شناسایی را ذخیره نمی کند. به نظر می رسد این برخلاف ادعای سیاست حفظ حریم خصوصی است که آدرس های IP "اطلاعات شخصی" محسوب نمی شوند و این شرکت اطلاعات را ذخیره می کند و آن را با اشخاص ثالث به اشتراک می گذارد. من این را از تیم Anchor Free که به او پاسخ داد ، به تیموریوریف اشاره کردم,

وی افزود: "ما اطلاعات شخصی کاربران خود را حفظ نمی کنیم و آن را به شخص ثالث نمی فروشیم. ما IP های کاربران خود را جمع نمی کنیم.

"شما درست می گویید که سیاست حفظ حریم خصوصی موجود ما پیام اشتباهی ارسال می کند ما در حال به روزرسانی آن هستیم تا واقعیت پیرامون نحوه کار سیستم های ما را منعکس کند ، و واقعیت این است که بسیاری از موارد زیر دقیق نیستند. "

یک داستان موفقیت?

هنگامی که صحبت از حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان می شود ، ضروری است که سیاست های حفظ حریم خصوصی بنگاه ها در دست بررسی قرار گیرند. سیاست های حفظ حریم خصوصی اظهار نظر و گیج کننده که عنصر شک و تردید را در پی دارد ، می تواند برای مصرف کنندگان بسیار ناامید کننده باشد. علاوه بر این ، آنها می توانند مصرف کنندگان را به این باور برسانند که سطح خدماتی را دریافت می کنند که در واقع ، اینگونه نیستند.

در مورد VPN ها - جایی که مردم برای تأمین حریم خصوصی به آنها خدمات متکی هستند - این ضرورت از همه حادتر است. به همین ترتیب ، ما CDT را برای مطرح کردن این مسئله با FTC تحسین می کنیم.

اگر بخواهیم نظرات Hotspot Shield را به ارزش اسمی در نظر بگیریم ، به نظر می رسد که VPN معتقد است که به طور اشتباه به داده های کاربران خود عمل نکرده است. این کاملاً امکان پذیر است. در اینجا در ProPrivacy.com ، ما می دانیم که نگهداری از پرونده های خاص در مورد کاربران خود بدون ذخیره اطلاعات شخصی قابل شناسایی برای VPN دشوار نیست..

به عنوان مثال ، ممکن است برای یک VPN ممکن باشد بداند که چه تعداد کاربر در یک کشور خاص دارد ، بدون آنکه در واقع سوابق آدرس IP هر کاربر را ثبت کند.

در حال حاضر ، ما باید برای بررسی FTC صبر کنیم تا مطمئن شویم که این مورد است. با این حال ، پیشنهاد Hotspot Shield مبنی بر اینکه قصد دارد سیاست حفظ حریم خصوصی خود را به روز کند ، مطمئناً خبر خوبی است. تا آنجا که من آگاه هستم ، دقیقاً همان چیزی است که CDT می خواست از این امر خارج شود: وضوح برای مصرف کنندگان. به این ترتیب ، به نظر می رسد که این شکایت قبلاً نتیجه مثبتی داشته است.

زن سردرگم

آیا باید از Hotspot Shield استفاده کنم?

این که آیا باید از VPN Anchor Free استفاده کنید یا نه ، واقعاً به عهده شماست. شکی نیست که VPN های بهتری وجود دارند ، با سیاست های بهتر حفظ حریم خصوصی.

با این حال ، اگر می خواهید VPN بتواند محتوای آنلاین را در کشوری که سانسور در آن است ، از انسداد محتوا استفاده کنید ، Hotspot Shield شایستگی های خود را دارد. اگر به VPN احتیاج دارید تا به بلاک های سخت وب سایت یا صاحب بلوک هایی که توسط سرپرست شبکه محلی دیگری (مانند یک محل کار) تحمیل شده است ، دسترسی پیدا کنید ، Hotspot Shield این ترفند را نیز انجام خواهد داد. علاوه بر این ، به شما کمک می کند تا داده های خود را هنگام WiFi عمومی ایمن نگه دارید (به این ترتیب هکرها نمی توانند رمزهای ورود و اطلاعات بانکی شما را سرقت کنند) و به صورت خصوصی (از ارائه دهنده خدمات اینترنت شما و جاسوسی دولت). Hotspot Shield این کارها را با موفقیت انجام می دهد.

در پایان ، باید از خود بپرسید که چه میزان از حریم شخصی شما می خواهید. اگر یک VPN رایگان که به شما تبلیغات می کند و از شما پول در می آورد ، نگرانی خاصی ندارد ، آنگاه Hotspot Shield می تواند خدادادی باشد. بسیاری از افراد در مکانهایی مانند ترکیه و اوکراین از VPN با موفقیت استفاده می کنند تا در خاموشی های وب سایت دولت قرار بگیرند.

در پایان روز ، اگر VPN رایگان باشد ، باید با سوء ظن در نظر گرفته شود. اگر می خواهید بهترین رازداری در دسترس آنلاین باشد ، باید گلوله را گاز بگیرید و در یک سرویس برتر VPN سرمایه گذاری کنید.

گلدان عسل

افکار نهایی

سرانجام ، به یاد داشته باشید که فرصتی وجود دارد که Hotspot Shield در حقیقت ، بیش از آنکه تصدیق کند ، اشتباه انجام دهد. در بدترین حالت ، حتی می تواند یک لانه زنبوری باشد. از آنجا که ایالات متحده تصمیم گرفت به ارائه دهندگان خدمات اینترنت اجازه فروش داده به اشخاص ثالث را بدهد ، بسیاری از شهروندان آمریکایی استفاده از VPN را آغاز کرده اند. Hotspot Shield از هجوم ویژه ای برخوردار است.

این نگران کننده است ، زیرا VPN در ایالات متحده مستقر است. به این ترتیب ، به راحتی می توانست حکم و حکم سفارش داده شود و می تواند مخفیانه جمع آوری داده ها برای دولت ایالات متحده باشد. به همین دلیل تنها ، این داستان ارزش تماشای آن را دارد. شاید ارزش داشته باشد تا از زمانی که FTC اعتماد به نفس خود را در این سرویس برقرار کند ، از Hotspot Shield دوری کنید.

عقاید خود نویسنده است.

اعتبار تصویر عنوان: صفحه اصلی Hotspot Shield.

اعتبار تصویر: CDT ، Anchor Free ، amasterphotographer / Shutterstock.com
پیشکووا / Shutterstock.com
NatBasil / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me