یک دفع داده از یک هکر که با نام Guccifer 2.0 در جریان است ، طی 48 ساعت گذشته باعث ایجاد تحریک بزرگی در توییتر شده است. این داده ها که روز شنبه از طریق سایت وردپرس منتشر شد ، دومین نوع از هکرهایی است که به نام خود مسئولیت هک اخیر کمیته ملی دموکراتیک (DNC) را بر عهده گرفته است..


داده های زباله (دوم از آن که توسط Tweepers به ​​عنوان # Guccifer3 به آن اشاره شده است) توسط مردم در همه جا به دلیل ظاهر شدن در فاش فسادهای گسترده در انتخابات ریاست جمهوری ، در همه جا مورد احترام قرار می گیرد. به ویژه در مورد حمایت داخلی از DNC - این احساس می شود که تقلب در انتخابات برای نامزد ریاست جمهوری هیلاری کلینتون است..

یادداشتهای داخلی که توسط Guccifer 2.0 از DNC به سرقت رفته است ، نشان می دهد که کلینتون قبلاً در ماه مه سال 2015 به عنوان کاندیدای دموکرات معرفی می شد. فاش می شود که حمایت گسترده ای که از نامزد دموکرات ، برنی سندرز ، در ابتدای انتخابات از آن برخوردار بوده است ، همیشه به دلیل شکست بود. این خبر هواداران سندرز را بسیار جنجالی می کند ، که اکنون احساس می کنند که تحت یک روند انتخابات خم شده قرار گرفته اند.

در طول رقابت های مقدماتی ، این ایده (توسط هواداران سندرز) پیشنهاد شده است كه پوشش رسانه ای اصلی كلینتون به احتمال زیاد به نبرد راه دموکرات کمک کرده است. با این حال ، در میان اسناد تازه منتشر شده ، شواهدی از سیگار کشیدن مبنی بر تبانی مستقیم بین رسانه های اصلی و DNC برای کمک به ولیعهد کلینتون به عنوان کاندیدای دموکرات در جریان انتخابات وجود دارد..

نامه ای از ماه مه سال 2015 با موضوع "نامزدهای ریاست جمهوری GOP 2016" ، جزئیات "استراتژی پیشنهادی برای موقعیت یابی و پیام رسانی عمومی در حوزه حوزه ریاست جمهوری جمهوری 2016 را توضیح می دهد." بخشی از این طرح به شرح زیر است:

goals اهداف ما در ماه های آینده چارچوب زمینه جمهوری و نامزد نهایی و ایجاد تضاد بین حوزه GOP و HRC خواهد بود.

به نظر می رسد شواهد روشنی وجود دارد که HRC (هیلاری کلینتون) برای نامزدی دموکراتها داماد شده بود. در ادامه نامه ، HRC بار دیگر به طور مستقیم به روشی گفته می شود كه تأكید همگانی از DNC به سمت كلینتون برای پیروزی دموكراسی را نشان می دهد:

h از بازدیدهای ویژه برای گل آلود کردن آبهای پیرامون اخلاق ، شفافیت و حملات مالی کمپین به HRC استفاده کنید. '

# کلینتون # Guccifer3 DNC

گزارش "لمس" رسانه ای از نشت Guccifer 2.0

حتی با توجه به این دفع زباله های داده DNC ، رسانه های اصلی بیشتر روی بخش هایی تمرکز دارند که نشان دهنده برنامه ریزی DNC برای آسیب رساندن به نامزدهای جمهوری خواه ، از جمله کارت ویزیت غیر منتظره GOP دونالد ترامپ است..

بخش دیگری با عنوان "گزارش خبرنگار" یک وصیت غیرقابل انکار را برای تأثیرگذاری ویژه بر رسانه ها به روشی ناعادلانه به نمایش می گذارد:

‘با استفاده از DNC و دیگران ، باید از گزارش های پیش زمینه استفاده کنیم ، برای مصاحبه با نامزدهای GOP ، با خبرنگاران آماده شویم ، مکالمات ضبط شده و موارد غیرفعال را برای کمک به داستانهای بدون انگشت و استفاده از خبرنگاران برای هدایت پیام استفاده کنیم. '

‘هم DNC و هم گروه های خارجی به دنبال انجام رویدادها هستند و حوادث جمهوریخواهان را تحت فشار قرار می دهند تا پیام های ما را در مطبوعات خود وارد کنند و آنها را وادار کنند که به سؤالات پیرامون موضوعات کلیدی پاسخ دهند.

اگرچه این ممکن است برای بعضی افراد خیلی آسیب زا به نظر نرسد ، و مطمئناً این روزها در سیاست عادی است که طرفین به رقابت خود حمله کنند ، اما نامه مطمئناً اراده ای از DNC برای تأثیر مستقیم بر رسانه ها را نشان می دهد..

به نظر می رسد که این استراتژی به نفع هیلاری کلینتون کار کرده است - مطابق تصمیم vendimdata.org - یافته های آن نشان می دهد که تعداد زیادی از هوادارانی که به تظاهرات Sanders (که هزاران نفر و غالباً خیلی بیشتر بودند) خاموشی رسانه ای "تکان دهنده" وجود داشته است. از HRC در حال گرفتن).

سرگرم کننده ، علیرغم دپو کردن داده ها (صحت آن توسط DNC انکار نشده است) ، DNC به ادعاهای خود مبنی بر ارتکاب این هک توسط عاملان پیشرفته روسی (احتمالاً دولت یا FSB) می پردازد. با توجه به ادعای گوسیفر 2.0 مبنی بر اینکه وی به تنهایی عمل کرده است ، این اعتقاد برای پرسش وجود دارد:

company شرکت سایبری امنیت شناخته شده در سراسر جهان CrowdStrike اعلام کرد که سرورهای کمیته ملی دموکراتیک (DNC) توسط گروه های هکر "پیشرفته" هک شده اند. من بسیار خوشحالم که شرکت از مهارت های من بسیار قدردانی کرده است))) اما در واقع ، این کار بسیار آسان ، بسیار آسان بود. "

دولت روسیه به نوب خود در داستان ، دخالت در این هک را رد کرده است. این که یک هکر تنها باشد (همانطور که ادعا می شود) ، یا خیر ، احتمال اینکه یک هکر روسی باشد ، وجود دارد ، البته یک گزینه معقول است - و مطمئناً شواهد فراوانی وجود دارد که نشان می دهد یک بلندگو روسی است - احتمالاً از این استفاده می کند صفحه کلید روسی.

همچنین به نظر می رسد که هکر هرکسی باشد؛ آنها احتمالاً تمام تلاش خود را برای جلوگیری از گرفتاری مانند نام اصلی گوسیفر انجام می دهند ، تا جلوی چشم از ماهیت واقعی هویت خود گرفته شود..

برای کسانی که آگاه نیستند ، این آخرین سرکوبگر به نام اصلی هکر گوسیفر نامگذاری شده است: این هکتیست سایبر رومانیایی که در سال 2013 با یکسری از مقامات دولتی آمریکا درگیر سلسله هک شد. از جمله نامه های الکترونیکی بین سیدنی بلومنتال و هیلاری کلینتون که به طور غیرقانونی به یک ایمیل شخصی "نا امن" ارسال شده اند که ذکر حمله تروریستی بنغازی در لیبی در سال 2012 (از جمله موارد دیگر).

گوسیفر پس از استرداد از رومانی به ایالات متحده ، در حال انتظار برای محكومیت در زندان اسكندریه در ویرجینیا است تا با اتهامات مربوط به هك كردن مقامات دولتی روبرو شود. گوسیفر ، که نام واقعی وی مارسل لزر لیل است ، به اتهامات وارده به وی مقصر شناخته شد. طبق بیانیه وزارت دادگستری:

در بیانیه حقوقی که با توافق نامه دعوی خود ارائه شده ، [لیل] اعتراف کرد که حداقل از اکتبر 2012 تا ژانویه 2014 ، او عمداً دسترسی غیرمجاز به حساب های ایمیل شخصی و رسانه های اجتماعی متعلق به تقریبا 100 آمریکایی را بدست آورد ، و او این کار را به طور غیرقانونی انجام داد اطلاعات شخصی قربانیان و مکاتبات ایمیل را بدست آورید. وی اظهار داشت كه قربانیان وی شامل یك خانواده فوری دو رئیس جمهور سابق آمریكا ، عضو سابق كابینه آمریكا ، عضو سابق ستاد مشترک ایالات متحده و مشاور سابق ریاست جمهوری بودند. [لیل] اعتراف کرد که در بسیاری از موارد ، او به طور علنی مکاتبات ایمیل شخصی ، اطلاعات پزشکی و مالی و عکس های شخصی قربانیان خود را منتشر کرد. "

در مورد Guccifer 2.0 ، به نظر می رسد که این دو داده اولیه خرابکار (که شامل گزارش های مالی ادعا شده DNC است که شامل جزئیات کمک های عظیم و اهدا کنندگان آنها) است ، تازه شروع کار هستند. در صفحات وردپرس ، هکر قول داده است هزاران سند و ایمیل اضافی که (ادعا می کند) از قبل به ویکیلیکس ارسال شده است (که گمان می رود آنها را به موقع منتشر خواهد کرد) منتشر کند..

از این رو ، یک واقعیت جالب توجه این واقعیت است که Wikileaks به تازگی یک تورنت کنجکاو به نام "بیمه Wikileaks" منتشر کرده است. از آن زمان ، محتوای آن پرونده ها ناشناخته است زیرا هنوز کلید رمزگذاری منتشر نشده است. ویکیلیکس گفته است که در صورت بروز هرگونه مشکلی در انتشار آینده ، این تورنت به عنوان "سوئیچ مرد مرده" عمل خواهد کرد (که سازمان سوت دعوت به زودی می کند).

هنوز اثبات این مسئله تأثیرگذار است یا خیر؟ اگر تا کنون تحمل ایستادگی همه جانبه هیلاری کلینتون وجود داشته باشد ، با این وجود ، احتمالاً کلینتون با این افشاگری ها ، بدون قدم پیش می رود. غیر قابل دست بودن مطمئناً کلماتی است که به ذهن متبادر می شود.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me