آخرین لوازم جانبی Google ، Clips ، یک دوربین پوشیدنی خودکار است که چهره های نزدیکترین و عزیزترین شما را می آموزد. این وعده داده است که راهی را برای گرفتن خاطرات خانوادگی تغییر خواهد داد ، اما آیا این یک تلفن هوشمند بهتر از آن است؟ یا فقط وحشت زده است?


کلیپ های Google چیست؟?

تلاش Google برای احیای روند زندگی مادام العمر فقط به نسل "sharinging" - 44٪ از والدینی که تصاویر خانواده خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند ، به بازار عرضه می شود..

دوربین قابل حمل چهره انسانها و حیواناتی را که بیشتر با آنها تعامل دارید یاد می گیرد. از این اطلاعات استفاده می کند تا تصمیم بگیرد کلیپ هفت ثانیه ای از هر چیزی یا هر کسی که ممکن است با شما در تعامل باشد گرفته شود.

با استفاده از برنامه Google Clips ، می توانید کلیه کلیپ های گرفته شده در طول روز را مرور و تصحیح کنید. می توانید کسانی که دوست دارید با شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

Google تأکید کرده است ، مانند دوربین معمولی ، هر تصویری در دستگاه شما رمزگذاری می شود تا زمانی که شما تصمیم به حذف آنها بگیرید. با این حال ، خبرهای منتشر شده ترسهای آشنایی از حریم خصوصی و امنیت را با خود به همراه آورده است.

مادام العمر

Lifelogging ردیابی و ذخیره اطلاعات شخصی شماست و چیز جدیدی نیست. بسیاری از ما اکنون از برنامه های ردیابی سلامت استفاده می کنیم که از قبل روی تلفن های ما بارگذاری می شوند. این داده ها در مورد مکانی که ورزش می کنیم ، تا چه مدت و حتی ضربان قلب ، تناسب اندام عمومی و سطح استرس مانیتور می شوند.

موفق ترین نمونه دوربین فیلمبرداری پوشیدنی GoPro است. این مورد توسط متعصبان ورزشی رواج پیدا کرد. دیده شده است که YouTube با کلیپهای دیدنی از مارپیچهای آدرنالین پر شده است که در کنار کوهستان حرکت می کنند و از هواپیما می پرند.

تصاویر مادام العمر از زمان پروژه MyLifeBits مایکروسافت در سال 2001 به دور بوده اند. اما ، با وجود طیف وسیعی از سخت افزارها و برنامه های موجود ، این عمل نتوانسته است خودش را تأسیس کند.

چگونه کلیپ های Google برای تغییر این برنامه ریزی می کنند?

به نظر می رسد ، در Google Clips هیچ کاری متفاوت از تلاش های قبلی برای ورود به زندگی ما انجام نشده است ، مانند نویسنده نگار فعلی. پس از پایان کار در اکتبر 2016 ، دوربین "هوشمند" Autographer از نرم افزاری مشابه Google استفاده کرده تا زمان انتخاب بهترین عکس ها را انتخاب کند.

تفاوت بزرگ این است که کلیپ ها فیلم های هفت ثانیه ای را می گیرند. می توانید هنگام بازبینی آنچه دستگاه ضبط کرده است ، می توانید تصاویر ثابت را از این موارد انتخاب کنید.

بزرگترین چالشی که گوگل با آن روبرو است از سایر دستگاه های پوشیدنی نیست بلکه نحوه تمایز کلیپ ها از تلفن های هوشمند است. برای این منظور ، گوگل با ماهیت غیرقابل پیش بینی زندگی خانوادگی جذاب است. در اصل ، تا زمانی که تلفن خود را از جیب خود برداشته اید ، ممکن است حرف های اول فرزندتان یا طوطی شما قسم خورده به مادر شوهرتان را از دست ندهید.

کلیپ ها به این معنی است که تلفن شما در جیب شما قرار می گیرد و شما در لحظه می مانید. با این حال ، رفع این ناراحتی کوچک برای متقاعد کردن مردم برای گرفتن هر لحظه از زندگی فرزندشان کافی خواهد بود?

چرا مردم از کلیپ های Google نگران هستند?

گوگل مایل به تأکید بر ویژگی های ایمنی و امنیتی موجود در طراحی دستگاه Clips است. همه تصاویر تا زمانی که تصمیمی برای آپلود آنها از برنامه رمزگذاری نشود ، رمزگذاری می شوند. شما نمی توانید تصاویر را مستقیماً از دستگاه بارگذاری کنید. این دوربین همچنین دارای یک چراغ LED است که هنگام ضبط روشن می شود. این بدان معنی است که می توانید ضبط کردن هر چیزی را که نمی خواهید به اشتراک بگذارید یا نگه دارید متوقف کنید.

با این حال ، توجه اخیر رسانه ها در مورد تحریم زندگی ، هیچ کاری نکرده است تا نگرانی های مردم نسبت به این فناوری را آرام کند.

اقتباس اخیر Netflix از تکنیک هیجان انگیز فنی دیو 2003 به نام دایره ، روی پیامدهای فاجعه آمیز یک دوربین پوشیدنی بسیار شبیه به هوا تمرکز دارد. Elon Musk با اظهارنظر اخیر خود به نگرانی ها افزود که این فناوری "حتی * به نظر نمی رسد بی گناه باشد."

این حتی * به نظر نمی رسد * بی گناه است

- ایلون مسک (elonmusk) 7 اکتبر 2017

خطرات کلیپ های Google چیست؟?

Google Clips از طریق WiFi به دستگاه شما متصل می شود. این آسیب پذیری برای هکرها ایجاد می کند. با این حال ، آنها باید برای تعیین رمزگذاری Google بسیار قاطع باشند.

وقتی بارگذاری تصاویر در رسانه های اجتماعی ، مثلاً ، در رسانه های اجتماعی بزرگتر می شود. هنگامی که یک عکس به صورت آنلاین بارگذاری می شود ، دارای ابرداده EXIF ​​است. این داده ها در مورد خود عکس است. این شامل تاریخ و زمانی که گرفته شده است ، نوع دستگاه مورد استفاده در آن و حتی آدرس IP شما.

خوشبختانه ، چند روش برای حذف ابرداده از عکسهای شما قبل از بارگذاری آنها وجود دارد:

  • بر پنجره ها, روی عکس (های) مورد نیاز کلیک راست کرده و را انتخاب کنید خصوصیات. از اینجا ، گزینه را انتخاب کنید جزئیات برگه و کلیک کنید خصوصیات و اطلاعات شخصی را حذف کنید.
  • بر iOS, کمی دشوارتر است برای حذف داده ها به برنامه شخص ثالث نیاز دارید. اولین قدم باز کردن تصویر در حالت پیش نمایش است. از اینجا ، گزینه را انتخاب کنید ابزارها منوی کشویی را انتخاب کنید و انتخاب کنید نمایش بازرس. زیر EXIF در برگه ، می توانید تمام اطلاعات کدگذاری شده در عکس را مشاهده کنید. اگر داده ای در اینجا وجود ندارد ، عالی است. در صورت وجود ، به نرم افزاری مانند ویرایشگر Photos EXIF ​​(با قیمت 0.99 دلار در فروشگاه App موجود است) نیاز دارید..

حتی با حذف داده های EXIF ​​، هکرها هنوز هم می توانند از یک تصویر آپلود شده به آدرس IP شما دسترسی پیدا کنند. بهترین راه حل استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) برای ماسک کردن آدرس IP واقعی شماست.

شما می توانید از VPN در تلفن همراه استفاده کنید زیرا بیشتر خدمات برنامه های VPN iOS و APP های Android VPN را ارائه می دهند ، اما سایر سیستم عامل های تلفن همراه به خوبی پشتیبانی نمی شوند. وقتی صحبت از پشتیبانی از رایانه است ، اکثر سرویس ها ارائه دهنده سرویس دهنده ویندوز VPN و خدمات Mac VPN هستند ، با این حال ، مشتری های سفارشی لینوکس VPN پیدا کردن آنها بسیار سخت تر است..

اعتبارات تصویر: Ruslan Guzov / shutterstock.com ، کتی هاچینز / shutterstock.com ، جورج رودی / shutterstock.com ، boonchoke / shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me