وب سایت امنیتی GCHQ

آژانسهای اطلاعاتی در انگلستان در تلاشند تا به طور مؤثر شناسایی تهدیدهای احتمالی امنیت ملی را گسترش دهند ، عملیات هک کردن داده های بزرگ را در مقیاس بزرگ بطور قابل توجهی گسترش دهند..

گروه های آزادی مدنی و طرفداران حریم خصوصی دیجیتال نگرانی هایی را در مورد اینکه چنین گسترش "رژیم مداخله تجهیزات فله" (EI) برای حفظ حریم شخصی شهروندان عادی به چه معناست ، ایجاد می کنند..

رژیم EI فله ای چارچوبی است که به مأمورین GCHQ اجازه می دهد تا تلفن های شخصی ، رایانه ها ، میله های USB و حتی کل شبکه های ارتباطی را هک کنند. گسترش EI باعث شده تا کارشناسان حفظ حریم خصوصی نگران این موضوع باشند که این امر به سازمانهای دولتی در پادشاهی بریتانیا اجازه می دهد تا عملیات غیرحضوری و بدون محدودیت را برای اجرای برنامه های جاسوسی دسته جمعی انجام دهند..

هنگامی که قانون قدرتهای تحقیقاتی در پارلمان در سال 2016 تصویب شد ، بلافاصله توسط ادوارد اسنودن به عنوان گسترده ترین برنامه نظارت دولت در جهان غرب مورد انتقاد قرار گرفت. وی افزود: "انگلیس به تازگی نظارت شدیدترین نظارت در تاریخ دمکراسی غربی را قانونی کرده است. این فراتر از بسیاری از استبدادها است ، "در آن زمان اسنودن توییت کرد. لرد دیوید آندرسون ، ناظر مستقل بریتانیا در مورد قوانین تروریسم ، در سال 2016 خاطرنشان كرد كه EI فقط تحت "IPA" مورد استفاده قرار می گیرد..


در این ماه ، بن والاس ، وزیر امنیت ، نامه ای به دومینیک گریو ، رئیس کمیته اطلاعات و امنیت ارسال کرد و توضیح داد که موضع GCHQ در مورد EI "از زمان تصویب قانون قدرتهای تحقیقاتی در سال 2016 رضایت نامه سلطنتی گرفته است."

والاس در اصل به این معنی است که GCHQ باید EI را گسترش دهد تا از آن زمان به پیشرفتهای فن آوری در ابزارهای ارتباطی پاسخ دهد. مأمورین GCHQ قادر نیستند بطور صحیح طیف کاملی از دستگاههای سخت افزاری و برنامه های کاربردی نرم افزاری را بدون گسترش EI هدف قرار دهند.

وی گفت: "عملیات EI یک قابلیت مهم برای سازمان های امنیتی و اطلاعاتی ما برای حفظ امنیت کشور است. از زمان تصویب لایحه ، محیط ارتباطات به ویژه از نظر طیف وسیعی از دستگاه های سخت افزاری و برنامه های کاربردی نرم افزاری که باید مورد هدف قرار گیرند ، در حال تکامل است. علاوه بر این ، استقرار دستگاه های کمتر سنتی و استفاده از این فناوری ها توسط افراد مورد علاقه پیشرفت چشمگیری داشته است. پس از بررسی واقعیت های عملیاتی و فنی فعلی ، GCHQ موقعیت قبلی را مجدداً مورد بررسی قرار داده و مشخص کرده است که انجام بخش عملیاتی متمرکز در خارج از کشور با استفاده از رژیم EI فله از آنچه در ابتدا پیش بینی شده بود ، لازم است..

گسترش قابل توجه دامنه گسترده نظارت بر دولت مطمئناً با طرفداران حفظ حریم خصوصی در انگلیس مناسب نیست. هانا کوچمن ، افکار وکالت و سیاست در لیبرتی ، هدف این است که "ثابت کند که نظارت دزدانه هرگز در یک دموکراسی با احترام به حقوق قابل توجیه نیست."

کوچمن توضیح می دهد ، "یکی از آزاردهنده ترین جنبه های رژیم نظارت بریتانیا استفاده از" قدرت های عمده "است. این قدرتها به دولت این امکان را می دهند تا داده های زیادی را در مورد طیف گسترده ای از مردم جمع و نگهداری کند. لازم نیست که به هر جرم یا خلافکاری مشکوک باشید تا حریم شخصی شما از این طریق نقض شود. این ممکن است برای هر یک از ما اتفاق بیفتد - یا به احتمال زیاد ، تعداد بسیار زیادی از ما. یک حکم عمده می تواند برای کل جمعیت اعمال شود. "

دامنه نامحدود آنچه گسترش پیشنهادی نظارت بر خدمات فله امکان پذیر است ، چشم انداز ترسناکی برای افراد دارای فکر خصوصی است. کوچمن و دیگر مدافعان حفظ حریم خصوصی حاضر نیستند اجازه دهند این اتفاق بدون درگیری رخ دهد: "آزادی مدت ها است که با قدرت های نظارتی گسترده جنگیده است. دولت انگلستان تعدادی از رژیم های نظارتی کاملاً سرزده را به تصویب رسانده است ، و آزادی همواره به چالش مقاومت در برابر این قدرت های دولتی تهاجمی رسیده است. "

کوچمن در ادامه هشدار می دهد که نظارت انبوه ، "توسط دولت می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا به حساس ترین اطلاعات شخصی ما دسترسی پیدا کنند - پیام های ما به دوستان و خانواده ، وب سایت هایی که ما بازدید می کنیم و آنچه را که بصورت آنلاین ارسال می کنیم ، به کجا می رویم و با چه کسانی می رویم. این اطلاعات می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای ایجاد پروفایل های نگران کننده در مورد ما. "نه تنها این ، بلکه این نوع از اعمال نظارت بدون محدودیت توسط سازمان های دولتی می تواند تأثیر عمیقی بر رفتار انسان بطور کلی داشته باشد. کوچمن استدلال می کند که نظارت انبوه امکان حمله به حریم خصوصی را فراهم می کند و آنقدر نافذ است که می تواند باعث شود افراد از خود سانسور کنند و رفتار آنها را کاملاً تغییر دهند..

فکر زندگی زیر سایه ثابت داشتن هر تعامل آنلاین شما برای نظارت از سازمان های دولتی بدون شک برای بسیاری از افراد بی فایده است. یکی از بهترین راه های مقابله با چنین بررسی و امنیت حریم شخصی آنلاین ، استفاده از VPN است. با گسترش روزافزون شیوه های نظارت بر کنترل نشده در انگلستان ، اکنون رمزگذاری رمز عبور اینترنت شما با VPN ضروری است. با استفاده از یکی از سرویس های برتر VPN در انگلستان ، می توانید به راحتی از حریم شخصی خود به صورت آنلاین محافظت کرده و از دسترسی مستمر داده های شخصی حساس خود به مأمورین دولتی خودداری کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me