به نظر می رسد 31 آگوست 2014 در تاریخ اینترنت به عنوان "اتفاق افتاد 2014" سقوط کند. برای کوتاه کردن یک داستان طولانی و بسیار بذر ، یکی از اعضای وب سایت 4Chan دیروز یک تابلوی عکس صمیمی تقریباً صد (تقریباً کاملاً زنانه) بازیگران ، خوانندگان و افراد مشهور الف ، از جمله امثال جنیفر لارنس ، آریل لاوین را منتشر کرد. ، کیم کارداشیان ، ریحانا ، کیرستن دانست ، اوبری پلازا و وینونا رایدر.

در حالی که خبرهایی مبنی بر انتشار عکس های درز شده مانند آتش سوزی ، ابتدا به Reddit و سپس در رسانه های گسترده تر ، طوفانی از علاقه به وجود آمد. #Fappening همچنان در توییتر روند خود را نشان می دهد ، و زیر مجموعه Fappening طی چند ساعت به بیش از 40،000 خواننده رسید (با بسیاری از آقایان شیکترین موارد ذکر شده را برای تکان دادن بیش از عکسها تند می زنند).

سیرک رسانه ای حاصل از نشت اعلام خشم کرده است ، اما با ادامه پخش خبرها در عناوین خبری ، مردم را به جستجوی عکس ها ترغیب کرده است. ما از خوانندگان خود می خواهیم تا به حریم خصوصی زنان آسیب دیده احترام بگذارند ، و رفتارهای جنسی را تداوم ندهند و یا خزنده ای که عکس ها را بدست آورده است را ترغیب کنند (و چه کسی قول داده است که در ازای پرداخت بیشتر آزاد شود) ، با مقاومت در برابر هرگونه وسوسه ای برای جستجو و / یا کلیک کنید روی این تصاویر.

همانطور که مری الیزابت وینستد بازیگر فیلم ترسناک در توییتر خود اشاره کرد,

‘به کسانی که شما سالها قبل در خلوت خانه خود با عکسهایی که با همسرم گرفتم ، در خانه خود امیدوارم که احساس خوبی در مورد خودتان داشته باشید."


‘نوف گفت.

چگونه عکس ها به دست آمد?

عامل اصلی این ادعا ادعا كرد كه عکسهای برهنه را از طریق یك سوء استفاده كه به او (او / آنها اجازه می دهد) برای دسترسی به عکسهای ذخیره شده در تلفن های قربانیان از طریق حساب های Apple iCloud خود بدست آورد ، و توجه رسانه ها بیشتر در این زمینه متمرکز شده است (از جمله Photo Photo Stream). سرویس پشتیبان گیری عکس و برنامه iCloud).

با این حال ، برخی از عکس ها "سلفی" هستند ، و به وضوح افراد مشهور را با استفاده از دستگاه های اندرویدی یا وب کم برای گرفتن عکس نشان می دهند ، و برخی از عکس ها دارای متن پوشیده از آن هستند که نشان می دهد بارگذاری آنها با استفاده از Snapchat (خدماتی با سابقه مشکلات امنیتی ).

با توجه به تعداد زیادی عکس که دارای چنین طیف گسترده ای از افراد مشهور است ، همچنین پیشنهاد شده است که از مهندسی اجتماعی برای نزدیک شدن به اهداف (شاید به نوعی جمعی) و به دست آوردن مناصب اعتماد مانند دستیاران شخصی یا محافظ استفاده شود. ، این امکان دسترسی به سوابق صمیمی ستارگان را فراهم می کند. سرقت فیزیکی تلفن های شخصی نیز امری است.

چگونه از این اتفاق برای شما جلوگیری کنیم

توجه رسانه ها روی سرویس iCloud اپل متمرکز شده است ، اما همانطور که در بالا ذکر شد این ممکن است نسبت به اپل ناعادلانه باشد ، و سرویس های مشابهی مانند Dropbox و Google Drive به هر حال خطرات امنیتی قابل مقایسه ای دارند. بنابراین ، در حالی که این یادداشت ها روی iCloud و iDevices متمرکز هستند ، ما اکیداً توصیه می کنیم کاربران سایر دستگاه ها و سرویس های ابری اقدامات احتیاطی مشابه را انجام دهند.

از رمزهای عبور قوی استفاده کنید

رمزهای عبور ضعیف بزرگترین خطر امنیتی است که در اینترنت وجود دارد. نه تنها رمزهای عبور از قبیل "123456" و "رمز عبور" به طور مضحک معمول هستند ، بلکه در مورد افراد مشهور ، که تعداد زیادی از اطلاعات شخصی در مورد زندگی آنها وجود دارد در حوزه عمومی است ، برای حدس زدن رمزهای ضعیف مبتنی بر مهاجمان کاری دشوار نیست. در نام خانوادگی یا حیوانات خانگی ، جایی که آنها زندگی کرده اند ، سرگرمی ها و علاقه های آنها و غیره.

یک رمزعبور قوی باید حاوی یک رشته طولانی از حروف و اعداد تصادفی ، شامل نمادها و ترکیبی از حروف بزرگ و غیر کلاه باشد. البته به خاطر سپردن حتی یک رمز عبور از این دست برای ما فانی ها غیرممکن است ، چه رسد به یک حساب برای هر حساب مهم ، بنابراین این جایی است که مدیران رمز عبور وارد می شوند.

مدیران گذرواژه رمزهای عبور ایمن را بطور تصادفی تولید می کنند ، آنها را برای شما به یاد می آورند و با سیستم عامل و / یا مرورگر خود ادغام می شوند تا استفاده از آنها به آسانی و بدون درز استفاده شود. اگرچه شاید کمی نسبت به پیشنهادات تجاری مانند LastPass و 1Password کمی خشن تر باشد ، اما ما KeePass را برای iOS و KeePassX را برای OSX توصیه می کنیم (هر دو تکرار کاملاً سازگار با KeePass عالی) زیرا رایگان و منبع باز هستند.

از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید

احراز هویت دو عامل (یا مرحله ای) (2FA) با ایجاد نیاز به دسترسی به یک رمزعبور و نام کاربری ، نیاز به ایجاد یک حساب کاربری دارد ، بلکه به یک کد ارسال شده به تلفن خود ، ترکیب "چیزی که می دانید" یعنی نام کاربری یا رمز عبور خود را با "چیزی" شما تلفن خود را دارید.

iCloud 2FA

دستورالعمل روشن کردن 2FA برای iCloud در اینجا موجود است ، اما این ویژگی برای سرویسهای مشابه مانند Dropbox ، Google (از جمله Drive) و Microsoft (SkyDrive) نیز موجود است. لیست کاملی از خدمات ارائه شده 2FA در اینجا موجود است.

بارگذاری خودکار عکس را خاموش کنید

iCloud با بیشتر سرویس های ذخیره سازی ابری مشترک ، ویژگی ای به نام Photo Stream را ارائه می دهد ، که بطور خودکار از عکس های گرفته شده در iPhone یا iPad پشتیبان تهیه می کند و آنها را ابر بارگذاری می کند. این به طور گسترده ای یک نقطه ضعف امنیتی محسوب می شود (اگرچه iCloud حداقل از رمزگذاری AES 128 بیتی استفاده می کند) ، و ممکن است ایده خوبی باشد که هر ویژگی دیگری را غیرفعال کند ، مهم نیست که چقدر مفید باشد..

نتیجه

به احتمال زیاد حساب های افراد مشهور از طریق امنیت ضعیف در پایان کاربر هک شده اند و نه از طریق نقص اساسی در فناوری ، و با پیگیری مراحل ساده بیان شده در بالا می توانید شانس اتفاق مشابهی را که هرگز برای شما رخ نمی دهد ، به شدت بهبود بخشید..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me