رسوایی مداوم درباره چگونگی دستیابی و سوء استفاده از پروفایل های کمبریج به 50 میلیون کاربر فیسبوک برای منافع سیاسی مزدور ، دقیقاً مشخص کرده است که چه مقدار از حریم خصوصی ما را به شبکه رسانه های اجتماعی واگذار کرده ایم.


سرانجام مدیر عامل فیس بوک ، مارک زاکربرگ ، سرانجام پوششی را منتشر کرد تا بیانیه ای درباره این وضعیت صادر کند. اگرچه او تأیید می کند که فیس بوک مسئولیت آنچه اتفاق افتاده است به اشتراک می گذارد ، اما هدف اصلی پست او این است که به ما اطمینان دهد که حریم شخصی ما در دست فیس بوک امن است..

"در این مورد ، ما چندین سال پیش در سال 2014 مهمترین اقدامات را انجام دادیم تا از این طریق مانع دسترسی بازیگران بد به اطلاعات افراد نشویم."

وی سپس به تشریح مراحل برنامه ریزی شده برای محدود کردن هرچه بیشتر دسترسی توسعه دهندگان به داده های شخصی کاربران و بهبود اطلاعات کنترلی کاربران بر روی داده های خود می پردازد.

این قابل درک است ، اما نتوانسته است واقعیت اساسی موجود در فیس بوک را برای جمع آوری و کسب درآمد از اطلاعات شخصی شما ارائه دهد. یافتن هرچه بیشتر در مورد شما برای هدف قرار دادن تبلیغات بسیار شخصی (و ظاهراً تبلیغات سیاسی) ، کل مدل کسب و کار فیس بوک است - داده های ما را به ما شیر می دهد تا سپس به بالاترین پیشنهاد دهنده و فراتر از آن بفروشیم..

اگر فیس بوک گله خود را شیر نمی دهد ، هیچ مدل تجاری به عنوان خدمات رایگان ندارد. این گفته می گوید: "اگر شما هزینه ای را برای محصول پرداخت نمی کنید ، شما محصول آن هستید." برای اثبات این نکته ، من برخی از تاکتیک های زیر دست را فیسبوک که اخیراً استفاده کرده است برای بلعیدن داده های شما بدون دانش یا رضایت شما جمع آوری کرده است..

نرم افزار تشخیص چهره فیس بوک

در سال 2013 ، فیس بوک تشخیص چهره را معرفی کرد. هدف بیان شده این بود که به فیس بوک اجازه دهد دوستان را به عکس گرفتن از عکس پیشنهاد دهد. در ابتدا ، عکسها فقط برای شناسایی دوستان نزدیک اسکن می شدند ، اما هم اکنون تمام عکسهای آپلود شده در فیس بوک اسکن می شوند. این اسکن ها می توانند افراد را با دقت 98٪ تشخیص دهند ، حتی اگر صورت آنها پنهان باشد.

پس از طرح دعوای عمل طبقاتی که اکنون مورد توجه قرار گرفته است ، فیس بوک شروع به هشدار به کاربران در مورد مجموعه جدیدی از ابزارهای طراحی شده برای مدیریت نحوه استفاده از تصاویر بدست آمده از طریق تشخیص چهره کرد..

ولی موضوع اینه. این ابزارها فقط به شما این امکان را می دهند تا کنترل کنید که سایر کاربران با تصاویر از شما چه می کنند. شما نمی توانید از فیس بوک بخواهید که برای شما تصاویر را اسکن نکند ، و نمی توانید با داده هایی که از شناسایی شما در عکس هایی که جمع کرده است ، چه کاری انجام می دهد را کنترل کنید..

این شامل جایی است که ، وقتی و با کی عکس گرفته اید - که اطلاعات بسیار صمیمی است. ممکن است بتوانید از خبری عکسهای خود در فیدهای خبری فیسبوک جلوگیری کنید ، اما نمی توانید خود از فیس بوک از داده کاوی آنها جلوگیری کنید.

مانند بسیاری از تلاشهای فیس بوک برای اطمینان دادن به کاربران مبنی بر حفظ حریم خصوصی ، این ابزارها عمدتا دود و آینه هستند. طراحی شده برای مخفی کردن ماهیت بسیار سرزده فیس بوک.

شایان ذکر است که به لطف مقررات سختگیرانه تر حریم خصوصی (مانند GDPR آینده) ، فناوری تشخیص چهره به کاربران در اتحادیه اروپا یا کانادا "ارائه نمی شود"..

Onavo VPN

در سال 2013 ، فیس بوک Onavo ، یک شرکت تجزیه و تحلیل وب اسرائیلی را خریداری کرد که همچنین یک محصول VPN را به بازار عرضه کرد.

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) یک فناوری است که به منظور بهبود حریم شخصی و امنیت کاربران آن طراحی شده است. این کار با ایجاد یک ارتباط مطمئن بین دستگاه و سرور توسط یک ارائه دهنده VPN اجرا می شود. این مانع از ارائه دهنده اینترنت ، دولت یا هکرهای WiFi شما می شود که می توانند داده های خود را مشاهده یا مداخله کنند.

با این وجود ارائه دهنده VPN می تواند داده های شما را ببیند ، به همین دلیل انتخاب یک ارائه دهنده VPN قابل اعتماد مهم است. متأسفانه ، در مورد اوناوو ، این بدان معنی است که به فیس بوک اعتماد کنید.

برنامه Onavo Protect VPN توسط بیش از 33 میلیون کاربر iOS و Android استفاده می شود. احتمالاً اکثر آنها غافل هستند که هدف اعلام شده آن "بهبود محصولات و خدمات فیس بوک ، به دست آوردن بینش در مورد ارزش محصولات و خدمات مردم و ایجاد تجربیات بهتری است."

این تقریباً برعکس ارائه حریم شخصی است که اکثر مردم هنگام استفاده از VPN به طور منطقی انتظار دارند

در آگوست سال 2017 وال استریت ژورنال گزارش داد که فیس بوک از داده های جمع آوری شده از طریق اپلیکیشن Onavo برای نظارت بر عملکرد رقبا مانند Snapchat استفاده کرده است ، این تصمیم در تصمیم گیری برای خرید WhatsApp تأثیر گذاشت..

با توجه به اینکه فیس بوک می تواند تقریباً همه کارهایی که آنلاین انجام می دهید را هنگام استفاده از Onavo مشاهده کنید ، این باید زنگ هشدار رازداری را تنظیم کند.

فیس بوک اکنون در برنامه iOS خود تحت عنوان "محافظت" Onovo VPN را تحت فشار قرار می دهد" بخش منوی پیمایش ...

Onavo VPN

اگرچه پس از چند روز ، به دنبال عصبانیت کاربران ، از فروشگاه Google Play حذف شد ، Onavo برنامه Lock Bolt App Lock را نیز منتشر کرد. این امر برای بهبود امنیت کاربران با قفل کردن برنامه ها با کد PIN ، الگوی یا اثر انگشت ، بهبود یافته است.

بار دیگر ، از این برنامه برای برداشت داده های متعلق به کاربران خود برای استفاده توسط فیس بوک استفاده شده است.

ما اطلاعات مربوط به دستگاه تلفن همراه شما و برنامه های نصب شده را جمع آوری می کنیم. این شامل اطلاعاتی درباره نحوه استفاده از آن برنامه ها و اطلاعات دستگاه و شبکه است. ما از این اطلاعات استفاده می کنیم و آنالیز می کنیم تا به ما در اجرای برنامه Lock Bolt App ، یک برنامه Onavo و بهبود خدمات کمک کند. از آنجا که ما بخشی از فیس بوک هستیم ، ما همچنین از این اطلاعات برای بهبود محصولات و خدمات فیس بوک ، درک بهتر محصولات و خدماتی که مردم از آنها ارزش دارند ، استفاده می کنیم و تجربیات بهتری را ایجاد می کنیم. "

یا به عبارت دیگر: برنامه ای که فقط برای بهبود امنیت خود بارگیری کرده اید ، در واقع جاسوسی فیس بوک است.

تأیید هویت دو عامل فیس بوک

احراز هویت یک عامل به یک مرحله واحد برای تأیید هویت شما نیاز دارد ، مانند دانستن نام کاربری و رمزعبور.

احراز هویت دو عاملی (2FA) لایه دیگری از محافظت در برابر هکرها را فراهم می کند و همچنین شما را به داشتن چیزی - که معمولاً یک تلفن است - استفاده می کند تا هویت شما را تأیید کند ، فراهم می کند. بنابراین ، استفاده از 2FA ، امنیت شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

متأسفانه ، فیسبوک از 2FA به عنوان یک روش کم دستی برای به دست آوردن شماره تلفن کاربران استفاده کرده است تا بتواند با اعلان های پیامکی آنها را اسپم کند. برای افزودن توهین به آسیب ، هرگونه تلاش برای پاسخ به این پیام ها (مانند پیام جهانی "STOP" که به رسمیت شناخته شده است) منجر به ارسال پاسخ به دیوار فیس بوک شما می شود..

لازم به ذکر است که هنوز مشخص نیست که چنین اعلانی هایی عمدی بوده یا "اشکال" محسوب می شوند ، اما کاربرانی مانند Mathew Green بدون شک در مورد آنچه برای آنها رخ داده است شک ندارند..

بسیاری از افراد پیشنهاد می کنند که هرزنامه پیامک فیس بوک یک اشکال است. مزخرف. شخصی در FB تصمیم گرفت که با "اسپم کردن همه شماره تلفن های همراه کاربران 2FA" وارد "کاربران مجدد" شود. در اینجا اصلاً اشکالی ندارد.

- متیو گرین (matthew_d_green) 14 فوریه 2018

مزرعه Facebook: نتیجه گیری

فیس بوک بسیار عذاب آور است و پاسخ آن به رسوایی کمبریج آنالیتیکا محدودیت خسارت است. اگرچه پیشرفت های مثبتی را انجام داده است (و قصد دارد تا بیشتر) ، هیچ چیز این واقعیت اساسی را تغییر نمی دهد که فیس بوک برای حمله به حریم شخصی شما و سود از داده هایی که در حین انجام این کار بدست می آورد ، وجود دارد. ما گله ای برای فیس بوک هستیم که شیر و فروش می کنیم و به عنوان محصولی که به هر کسی مناسب می بیند ، می فروشیم.

هیچ مقدار سازگاری با تنظیمات حریم خصوصی که فیسبوک برای اعطای شما به شما اعطا کرده است ، این امر را تغییر نخواهد داد. در روزهای اخیر رسانه های خبری همه جا خوانندگان را ترغیب می کردند که به راحتی حساب های فیس بوک خود را حذف کنند.

مطمئناً این ایده بدی نیست ، اما حتی حذف اکانت فیس بوک شما نیز برای فرار از ردیابی و نمایش پروفایل غول رسانه های اجتماعی کافی نیست. تقریباً هر صفحه وب در اینترنت دارای دکمه های "مانند" فیس بوک است که برای ردیابی حتی کاربران غیر فیس بوک استفاده می شود.

همچنین تقریباً مطمئن است که فیس بوک در هنگام حذف حساب کاربری خود ، تمام داده های جمع آوری شده روی شما را حذف نمی کند.

با این حساب ، حذف حساب کاربری فیس بوک شروع خوبی در مبارزه با این هیولای شرکتی است که حریم شخصی شما ، حقیقت عینی ، و دموکراسی لیبرال را بر روی سنگ تغییر سود (عمدتاً بدون استفاده) فدا می کند. ما در اینجا دستورالعمل هایی برای این کار داریم.

واقعیت این است که بدون شک فیس بوک یکی از بزرگترین کشاورزان داده جهان است و با مراجعه به پمپ ها با اطلاعات شخصی ما بارها و بارها پول گاو نقدی را تأمین می کنیم.

منبع تصویر

https://itunes.apple.com/us/app/onavo-protect-vpn-securance/id577491499؟mt=8

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me