دیروز ، مایکروسافت شرایط استفاده را برای کل خدمات خود به روز کرد. در بیشتر موارد ، تغییرات کاملاً بی نتیجه هستند. با این حال ، بخش هایی از سند به روز شده دارای واژگون زبان هستند - زیرا این امر تأثیر مخربی بر حقوق حریم خصوصی دیجیتال مصرف کنندگان دارد.

تغییرات در "توافقنامه خدمات مایکروسافت" برای کلیه خدمات شامل Xbox ، Skype ، Cortana ، Office 365 و OneDrive اعمال می شود. در واقع ، بیش از 90 سرویس مایکروسافت را در کل پوشش می دهد. قسمت مربوط به شکل گلوله های شماره 3 (الف) و 5 است که می خواند:

"در بخش کد رفتار ، ما توضیح داده ایم که استفاده از زبان توهین آمیز و فعالیت های کلاهبرداری ممنوع است. ما همچنین توضیح داده ایم که نقض قوانین مربوط به رفتار از طریق خدمات Xbox ممکن است منجر به تعلیق یا ممنوعیت شرکت در خدمات Xbox ، از جمله جعل مجوزهای محتوا ، زمان عضویت Xbox Gold و مانده حسابهای مایکروسافت مرتبط با حساب شود. "

"از این سرویس ها برای به اشتراک گذاشتن مطالب یا مطالب نامناسب استفاده نکنید (از جمله ، برهنگی ، بدخواهی ، مستهجن ، زبان توهین آمیز ، خشونت گرافیکی ، یا فعالیت مجرمانه)."

همانطور که می بینید ، طبق توافق نامه جدید کاربر ، زوج ها دیگر مجاز نیستند که از یکدیگر در سکوی اسکایپ - هر چقدر همدیگر را از دست بدهند - شرکت کنند یا اینکه علیرغم رضایت بزرگسالان ، درگیر یکدیگر هستند. به همین ترتیب ، قسم خوردن در طول مکالمه اکنون غیرقانونی است - همانطور که ذخیره کردن یک سند با زبان توهین آمیز در OneDrive.


در حین دور Halo دلسرد می شوید ، در حالی که می توانید با شلیک گلوله به محاصره بپردازید ، همچنین می تواند همه شما را با دیدن M. بزرگ روبرو سازد. حتی هر گونه توازن برجسته را نیز مصادره کنید. در حقیقت ، حتی گریه کردن در Cortana می تواند به نقض حریم خصوصی شما منجر شود.

توافقنامه مایکروسافت 1

VPN می تواند به شما در حفظ خصوصی کمک کند ، برای اطلاعات بیشتر به راهنماهای زیر مراجعه کنید:

  • Xbox One VPN
  • ویندوز VPN
  • VPN برای اسکایپ

خیلی تهاجمی

با یک نگاه سریع ، به شما اجازه می دهد که فکر کنید شرایط جدید خدمات تا حدودی غیرقابل اجرای است. با این حال ، وقتی بیشتر به توافق نامه جدید می پردازید ، اوضاع حتی بیشتر مشکل ساز می شوند. بخش 3 بخش (ب) بیان می کند که:

"هنگام بررسی تخلفات ادعا شده از این شرایط ، مایکروسافت این حق را برای خود دارد که محتوای خود را برای حل مسئله بررسی کند."

اساساً ، مایکروسافت در صورتی که معتقد باشد علت جدیدی دارد ، اجازه دسترسی به پیام های اسکایپ شما را می دهد. سرویس های دیگر - اگر از شما به خاطر زبان بد پرچم گذاری شده است - همین حق را دارد که مایکروسافت این حق را برای خود نگه دارد که به حساب های خود بروید.

جاناتان کوربت ، فعال حقوق مدنی و دانشجوی حقوق ، به درستی معتقد است که شرط های جدید مایکروسافت بسیار گسترده است. در پست وبلاگ منتشر شده روز گذشته Corbett اظهار داشت:

آنچه در اینجا مشخص است اینست که مایکروسافت حق دارد هر زمان که احساس کردید حساب شما را لغو کند ، لغو شود. آنها هیچ کاری برای تعریف "زبان توهین آمیز" (یا "خشونت گرافیکی" برای آن موضوع) انجام نمی دهند و در سال 2018 اگر کسی از هر چیزی توهین کند ، این شرایط به کارمندان مایکروسافت اجازه می دهد در صورت انتخاب و سانسور بی حد و حصر بازی کنند. "

کوربت همچنین خاطرنشان می کند که تحقیقات لزوماً نباید توسط یک شکایت آغاز شود:

"به نظر نمی رسد که شرایط لازم باشد هر شکایتی علیه شما مطرح شود - فقط این که یک کارمند تصمیم بگیرد که می خواهد "تحقیق کند.""

کوس کردن

زبان توهین آمیز

بدون تعاریف واضح درباره آنچه "زبان توهین آمیز" محسوب می شود ، برای مصرف کنندگان غیرممکن است که به درستی برای این تغییرات آماده شوند. و چرا آنها حتی مجبورند؟ مطمئناً فحش دادن در خصوصی (یا برهنگی خصوصی) نباید به طور خودکار مجازات شود?

با وجود احتمال واقعی از بین رفتن گسترده ای از حریم خصوصی دیجیتال در سراسر خدمات مایکروسافت ، مصرف کنندگان باید حداقل در مورد آنچه می توانند و نمی توانند انجام دهند ، مشخصات دقیق ارائه دهند..

چه اتفاقی می افتد که مثلاً شخصی در حال نوشتن یک هیجان در Onedrive است؟ آیا ساختن شخصیت اصلی گانگستر در قسمتی از این رمان سوگند یاد می کند که احتمال از بین رفتن حریم خصوصی در سیستم عامل های دیگر مایکروسافت مانند Skype را از دست می دهد؟ مطمئناً این یک احتمال است.

و چه کسی تصمیم می گیرد که چه چیزی "توهین آمیز" است؟ از این گذشته ، آنچه که برای یک شخص توهین آمیز است - ممکن است برای دیگری اتفاقی تلقی شود.

متأسفانه ، به نظر می رسد که سانسور ممکن است به عنوان عادی در خدمات مایکروسافت بدل شود ، و مشخص نیست که مایکروسافت چقدر ممکن است خود را فقط دلیل حمله به حریم شخصی کاربران خود قرار دهد. اگر ماهیت تهاجمی سیستم عامل ویندوز از بین برود ، به نظر می رسد که غول فناوری از توانایی خود برای متوقف کردن و جستجوی بیشتر از آنچه دوست دارم امیدوارم استفاده کند..

Nsa مایکروسافت

تاریخچه Snooping

شاید بیشترین نگرانی در مورد این تغییرات ، یادآوری واضح است که مایکروسافت می تواند و آنچه را که شما در اسکایپ می گویید اسکن کند. از زمان افشاگری اسنودن ، اسکایپ بخاطر تبانی با NSA روی رادار بوده است. در سال 2013 ، مشخص شد كه اسكایپ میزان اطلاعات ویدئویی و صوتی را كه به NSA می داد ، سه برابر كرده است.

با توجه به این نکته ، به نظر می رسد که آیا مایکروسافت از شناسایی خودکار "زبان توهین آمیز" استفاده خواهد کرد تا به خود اجازه دسترسی به محتوای پیام های اسکایپ افراد را بدهد. مایکروسافت ادعا می کند:

"ما نمی توانیم بر کل خدمات نظارت داشته باشیم و هیچ تلاشی برای انجام این کار انجام ندهیم."

متأسفانه ، این مسئله ذهن من را استراحت نمی کند ، زیرا توافق نامه جدید مناطق خیلی خاکستری را ترک می کند و ما نمی توانیم به طور مشخص بدانیم. اگر گذشته همه چیز پیش برود - ممکن است مقامات آمریکایی - و همچنین مایکروسافت باشند که از حساب های شما گله می کنند.

رمزگذاری E2E

رمزگذاری E2E

یکی از امیدهای کاربران اسکایپ این است که مایکروسافت در ماه ژانویه اعلام کرد که این پیام رسان از طریق پروتکل سیگنال رمزگذاری End to End (E2E) را دریافت می کند. متاسفانه ، فعلاً ، آن رمزگذاری فقط برای پیام های متنی اعمال می شود. علاوه بر این ، کاربران برای محافظت از حریم خصوصی دیجیتالی خود باید عملکرد رمزنگاری (به نام خصوصی مکالمه ها) را روشن کنند.

به هر کسی که به حفظ حریم خصوصی خود اهمیت دهد ، به شما توصیه می شود ویژگی گفتگوهای خصوصی را خصوصاً با توجه به توافق نامه خدمات جدید مایکروسافت روشن کنید. متأسفانه ، مکالمات خصوصی فقط می توانند بین شما و یک مخاطب دیگر روشن شوند. این ویژگی در گروه پشتیبانی نمی شود. علاوه بر این ، رمزگذاری E2E فقط در اسکایپ در iOS و Android موجود است (6.0+).

برای روشن کردن ویژگی ، این مراحل را دنبال کنید:

  1. بر روی نماد + ضربه بزنید یا کلیک کنید.
  2. انتخاب کنید مکالمه خصوصی جدید.
  3. مخاطبی را که می خواهید مکالمه خصوصی را با آن شروع کنید ، انتخاب کنید. با آن مخاطب به یک گپ جدید منتقل می شوید.
  4. دعوت نامه ای برای درخواست دعوت شما به مخاطب شما ارسال می شود. این دعوت فقط 7 روز اعتبار دارد. اگر آنها قبلاً قبول نشوند ، دعوت منقضی می شود.
  5. اگر مخاطب قبول کند ، مکالمه خصوصی در آن دستگاه خاص در دسترس خواهد بود. برای انتقال مکالمه به دستگاه دیگر ، باید دعوت نامه خصوصی COnversations را از طریق دستگاه دیگر ارسال کنید.

چرا الان?

بنابراین ، چرا مایکروسافت اکنون این تغییرات را ایجاد کرده است؟ عموماً تصور می شود كه بخاطر قانون قاچاق جنس Fight Online (FOSTA) به تازگی تصویب شده باشد. بنیاد الکترونیکی Frontier به تصویب این عمل به عنوان "روز تاریک برای اینترنت" اشاره کرده است زیرا این "لایحه ای است که گفتار آنلاین را با مجبور کردن سیستم عامل های اینترنتی برای سانسور کاربران خود سکوت می کند."

FOSTA / SESTA این قدرت را دارد که سیستم عامل ها را برای گفتار کاربران ، محتوای غیرقانونی به اشتراک گذاشته شده و هر چیز دیگری که می توان به عنوان قاچاق تفسیر کرد ، مسئول دانست..

عقاید خود نویسنده است.

اعتبار تصویر عنوان: tanuha2001 / Shutterstock.com

اعتبارات تصویر: dennizn / Shutterstock.com ، ShendArt / Shutterstock.com ، g0d4ather / Shutterstock.com,

Profit_Image / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me