امسال ، قیمت بیت کوین با 640٪ افزایش به قیمت فعلی آن 11100 دلار رسیده است. اتر از تنها 30 دلار به قیمت فعلی خود 390 دلار رفته است. در همین حال ، Litecoin از ابتدای سال تاکنون 1400 درصد رشد داشته است. در ماه اوت ، کل بازار cryptocurrency به رکورد 150 میلیارد دلار رسید. با این نوع آمار ، جای تعجب نیست که سرمایه گذاران در حال پیگیری یک بخش از اقدام هستند.


با وجود این همه خبر خوب ، سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری همیشه یک پیاده روی در پارک نیست. در مقابل ، در حالی که برخی از مردم از بازده سرمایه گذاری های خود بهره مند هستند ، برخی دیگر قربانی هکرها و کلاهبرداران می شوند که مشتاقانه و جاه طلبانه ترجیح می دهند.

به عنوان مثال ، در این هفته ، خبرهایی مبنی بر آغاز فعالیت blockchain Ethereum منتشر شده است که مبلغ 374،000 دلار سرمایه گذاران سکه اولیه را پیشنهاد می کند. سکه کنفیدو نام داشت. این قول داده است که یک راه حل blockchain برای پرداخت و پیگیری محموله ها باشد. نشانه های دیجیتال بین 6 تا 8 نوامبر به سرمایه گذاران فروخته شد. سپس ، روز یکشنبه ، توسعه دهندگان سکه ناگهان توییتر و وب سایت کنفیدو را کشیدند.

خیلی زود ، سخنگوی کنفیدو پیامی در Reddit منتشر کرد و ادعا کرد "مشکلات حقوقی" توسعه دهندگان Confido را متوقف کرده است که قادر به ادامه سکه هستند. همین پیام به طور خلاصه در رسانه ظاهر شد اما به سرعت حذف شد:

وی گفت: "در حال حاضر ، ما در یک نقطه محکم قرار داریم ، زیرا مشکل قانونی ناشی از قراردادی که به امضا رسانده ایم دچار مشکل هستیم. این احتمال وجود دارد که بتوانیم راه حلی برای اصلاح اوضاع پیدا کنیم. با این حال ، ما نمی توانیم با اطمینان 100٪ به شما اطمینان دهیم که از این طریق نتیجه خواهیم گرفت. "

با این حال سخنگوی کنفیدو با نگرانی سرمایه گذاران چند ساعت بعد به Reddit بازگشت تا بگوید:

"نگاه کن ، من هیچ ایده ای ندارم که در اینجا چه اتفاقی افتاده است. حذف همه سیستم عامل ها و وب سایت های رسانه های اجتماعی برای من یک جای تعجب کامل است. "

سکه Confido

از آن زمان ، نشانه های Confido بی ارزش شده اند. سرمایه گذاران بدون هیچ چیز مانده اند. الی لویت ، بنیانگذار TokenLot (وب سایت که در حال اجرای ICO blockchain ITE برای Confido بود) در وسط قرار گرفت. لویت به رکورد خود رسیده است که می گوید توسعه دهندگان Confido "کلاهبرداران بسیار خوبی بودند". به نظر می رسد آنها بدون هیچ اثری ناپدید شده اند.

گفتن سخت است

متأسفانه ، این مشکلی است که در بازار سرمایه گذاری cryptocurrency در حال رشد است. آلت سکه ها تا حد زیادی تنظیم نشده اند و سکه های جدید همواره ظاهر می شوند. برای سرمایه گذاران که در عجله طلای بیت کوین از دست ندهند ، ICO برای سکه های طاقچه که نوید بخش تحولات منحصر به فرد blockchain هستند ، یک وسوسه بزرگ است. با این حال ، به این مناسبت ، به نظر می رسد این سکه فقط یک وعده خالی بود که توسط هنرمندان کنسول زرنگ و دانا ایجاد شد.

متأسفانه ، اندکی برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد. به همین دلیل است که سرمایه گذاران هنگام سرمایه گذاری روی سکه های نوظهور باید بسیار مراقب باشند. در حالی که برخی altcoin ها ، مانند EOS ، دارای اسامی بزرگی مانند Dan Larimer (Bitshares ، Steemit) هستند که به آنها متصل شده اند ، برخی دیگر از استارتاپ ها توسط ناشناخته ها ایجاد می شوند.

EOS

متأسفانه برای سرمایه گذاران که امیدوارند سریع ثروتمند شوند ، آسان نیست که بگویید کدام سکه موفقیت یا شکست خواهد بود - یا بدتر - کلاهبرداری. با این حساب ، هیچ کس نمی تواند انکار کند که عنصری از قمار در سرمایه گذاری در عرضه های اولیه سکه نقش دارد. انجام این کار به خاطر ضعف قلمداد نمی شود.

نگرانی های امنیتی

این فقط سکه های جعلی نیست که توسط کلاهبرداران ایجاد شده باشد و می تواند به یک روز بدبخت در جهان ارزهای رمزنگاری منجر شود. در سال جاری چندین مورد از سکه های سکه مشاهده شده است ، سؤالاتی درباره امنیت ارزهای رمزپرداخت ایجاد کرده است.

این هفته تنها ، یک حمله سایبری به رمزپرداخت مشهور به Tether دیده می شود که بزهکاران سایبری با ارزش 31 میلیون دلار ارز دیجیتال را خنثی می کنند. Tether رمزنگاری چینی است که در ابتدا RealCoin نامیده می شد. altcoin به Tether واگذار شد و از آن زمان محبوبیت پیدا کرده است.

سکه های هک شده

یک Tether همیشه ارزش یک دلار دارد و این باعث می شود پایدار باشد و یک ابزار رمزنگاری مفید برای انجام معاملات آنلاین با رمزنگاری از ارزهای معمولی فیات است. روز یکشنبه ، هکرها موفق به هک کردن کیف پول Tether Treasury شدند و 30،950،010 دلار بودجه رمزپایه را به "آدرس بیت کوین غیرمجاز" ارسال کردند.

خوشبختانه ، طبق گفته توسعه دهندگان Tether ، سکه ها قابل بازخرید نیستند زیرا آدرس در لیست سیاه قرار گرفته است. امید است که این امر با موفقیت مانع از ورود سکه ها در گردش شود. با این حال ، این هک نشانه دیگری از چگونگی آسیب پذیری ارزهای رمزنگاری شده برای هکرها است.

چپ ، راست و مرکز

در طی چند سال گذشته ، بسیاری از هک های رمزنگاری مشهور با مشخصات بالا رخ داده اند. مبادلات بیت کوین مانند Bitfinex و Mt. Gox هک شده است. در ماه ژوئیه سال جاری ، یک سکوی معاملاتی cryptocurrency اسرائیلی به نام CoinDash به ارزش 7 میلیون دلار اتریوم هک شد. در سال 2016 ، بیش از 50 میلیون دلار اتر از سرمایه گذاران دارنده صندوق در سازمان خودمختار غیر متمرکز (DAO) به سرقت رفت. هک هایی از این دست نگران کننده هستند آنها خطرات قابل توجهی را در خصوص نگهداری ارزهای رمزپایه نشان می دهند.

از این گذشته ، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بدافزارهایی در طبیعت وجود دارد که برای برداشتن کلمه عبور کیف پول افراد یا رهگیری آدرس های کیف پول در طول معاملات به منظور ارسال وجه به هکرها طراحی شده است. به گفته کارشناسان امنیت سایبری در FireEye ، به هکرهای کره شمالی که برای کیم جونگ اون کار می کنند ، شناخته شده است که ده‌ها هزار دلار ارزش بیت کوین (و سایر رمزنگاران) را در هفته سرقت کنند..

خردمندانه سرمایه گذاری کنید

در پایان روز ، سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده پتانسیل روزهای پرداخت انبوه را فراهم می آورد. با این حال ، رشد تهاجمی همچنین منجر به نوسانات می شود و اگرچه ممکن است سرمایه گذاری در این زمینه نوظهور جذاب به نظر برسد ، اما ناپایداری های قابل توجه آن باید در نظر گرفته شود. مانند هر تجارت ، مهم است که قمار نکنید بیش از آنچه که می توانید از دست بدهید.

این مقاله به عنوان مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است و نباید به همین ترتیب مورد استفاده قرار گیرد.

عقاید خود نویسنده است.

اعتبار تصویر عنوان: ویت اولسوزویسکی / Shutterstock.com,

اعتبار تصویر: نور و تاریکی استودیو / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me