پخش مسابقات ورزشی آنلاین یا تماشای آنها در بسته های اشتراک تلویزیونی ، می تواند پر هزینه باشد. بنابراین هواداران ورزشی که پول زیادی ندارند ، بعضا برای رفع مشکل خود به دزدی دریایی روی می آورند. اما اخیراً ، ورزش دزدان دریایی آنلاین بسیار سخت تر شده است. دلیل؟ دولت ها و سازمان های اجرای قانون تلاش بیشتری برای سرکوب دزدی دریایی به نمایندگی از صنعت سرگرمی انجام می دهند.


در اسپانیا ، مقامات اخیراً هفت نفر را به اتهام اداره چندین وب سایت دزدی دریایی مرتبط با ورزش دستگیر کردند. به گفته پلیس ، تحقیقات در سراسر کشور به یورشها و دستگیریهای هماهنگ رسیده است. پلیس امیدوار است تا حلقه دزدی دریایی ورزشی را ببندد که گفته می شود تاکنون حدود 1.4 میلیون یورو درآمد داشته است.

این دستگیریها در اواخر هفته گذشته و در جریان حملات در مادرید ، آلیکانته ، آلباسته ، گاندا و والنسیا اتفاق افتاد. هفت مرد دستگیر شده وب سایتهایی را ارائه می دادند که دسترسی بسیار ارزان تری به مسابقات فوتبال در جریان داشتند.

به گفته پلیس ، این مردان یک حلقه دزدی دریایی پیشرفته را هماهنگ کردند که مسابقات فوتبال را از طریق پخش مستقیم ، بارگیری مستقیم ، پخش اشتراک و توزیع همتا به همسالان فراهم می کرد. این طیف وسیعی از سیستم عامل های غیر منتظره و متنوع است که به توسعه دهندگان وب سایت اجازه می دهد تا از فعالیت های غیرقانونی خود بازده مالی گسترده ای کسب کنند.

در حین تحقیقات ، مقامات اسپانیایی دریافتند كه سرورهای حلقه دزدی دریایی فوتبال نه تنها در اسپانیا ، بلكه در فرانسه ، كانادا و آمریكا نیز قرار داشتند. این تحقیقات از اواسط سال 2016 ادامه دارد ، وقتی لیگ برتر فوتبال اسپانیا - لالیگا - رسما از دزدی دریایی شکایت کرد.

در آن زمان نمایندگان شاغل در لالیگا شکایت کردند که حدود 13 وب سایت کشف کرده اند که دسترسی غیرقانونی به مسابقات فوتبال اسپانیا و سایر مسابقات بین المللی را دارند..

موفقیت ضد دزدی دریایی Legislaion

عملیات عظیم

مقامات اسپانیایی در این پرونده به ثبت رسیده اند تا بگویند این عملیات بسیار حرفه ای و با موفقیت اداره شد.

براساس منابع نزدیک به تحقیقات ، توسعه دهندگان وب سایت در درجه اول از تبلیغاتی که در صفحات ارائه فوتبال دزدان دریایی ظاهر شده اند ، سود می برند. پلیس همچنین فاش کرده است که اپراتورهای سایت با استفاده از سرورهای پراکنده و شرکت های واسطه ای و همچنین "خدمات ناشناس سازی موقعیت سرور" سعی در خاموش کردن این عملیات سخت تر کرده اند.

مقامات حساب های بانکی متعددی را که گفته می شود مربوط به این عملیات بوده اند ، منجمد کرده اند. علاوه بر این ، ادعای اجرای قانون مبنی بر یورش به هشت خانه شواهد زیادی را به وجود آورده است. پلیس می گوید تحقیقات هنوز ادامه دارد و می تواند منجر به خاموش شدن و دستگیری بیشتر وب سایت شود.

برای افرادی که دوست دارند فوتبال را به صورت رایگان تماشا کنند ، خاموش شدن وب سایت احتمالاً باعث ایجاد یک سوراخ ناگهانی در برنامه سرگرمی آنها خواهد شد. متأسفانه برای موارد ورزشی دزدان دریایی ، بسته شدن وب سایت ها فقط در اسپانیا محدود نشده است.

جریان سانسور شده فوتبال

سرکوب بین المللی

در انگلستان ، دولت امسال قانونی تصویب كرد كه ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) را مجبور می كند به محض كشف آنها ، جریان های دزدگیر مسابقات لیگ برتر را ببندند. این بدان معناست که حتی جریانهای لحظه آخری مسابقات به محض کشف در زمان واقعی تعطیل می شوند.

این امر باعث می شود که طرفداران فوتبال انگلیس از پرداخت مبالغ زیادی برای تماشای فوتبال پرهیز کنند. به گفته رئیس دادخواهی آسمان ، در حال کار است. در یک کنفرانس صنعت در ماکائو این هفته ، متیو هیبرت اعلام کرد که به لطف قوانین جدید سایت مسدود کردن ، امکان پخش رایگان فوتبال در انگلیس غیرممکن شده است..

هیبرت در کنفرانس انجمن پخش کابل و ماهواره ای آسیا (CASBAA) 2017 صحبت کرد و به حضار گفت که جریان دزد دریایی مسابقات فوتبال دقیقاً از بین رفته است..

ادعاهای اغراق آمیز

اگر کسی حرف هیببرت را بگیرد ، تصور می شود که لیگ برتر قصد دارد از قوانین جدید برای خاموشی کامل فوتبال پیرزن در انگلیس استفاده کند. با این حال ، واقعیت این است که مردم هنوز از صندوق های تنظیم شده مانند جعبه های Kodi برای پخش فوتبال آزاد استفاده می کنند. علاوه بر این ، بسیاری از وب سایت ها در دسترس هستند - به عنوان مثال سایت های جریان در چین - که مسابقات لیگ برتر را به صورت رایگان نشان می دهند.

در حقیقت ، براساس منابعی که نظارت بر وجود جریانهای سرقت فوتبال در انگلیس را نشان می دهد ، حدود نیمی از ده ها سایت محبوب که جریان را ارائه می دهند هنوز در روزهای مسابقه به سر می برند. وقفه در فوتبال معمولاً فقط متناوب است.

با وجود این یافته ها ، سال 2017 شاهد تلاش بسیار هماهنگ تری از سوی مقامات دولتی - در مناطق مختلف - برای سرکوب دزدی دریایی ورزشی بود. خبر منتشره از کنفرانس CASBAA این است که شهروندان می توانند انتظار داشته باشند که با گذشت زمان ، اعدام های مسدود کننده دزدی دریایی مشابه ، موثرتر شوند. در انگلستان ، تلاش هماهنگ شاهد تداخل موفقیت آمیز در پخش غیرقانونی فوتبال در میخانه ها بوده است. علاوه بر این ، بسیاری از فروشندگان دستگاه پخش جریان غیرقانونی (ISD) به دلیل فروش دستگاه با موفقیت تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.

افرادی که می خواهند فوتبال یا سایر ورزش ها را به صورت آنلاین ارزان تماشا کنند ، دریافتند که بسته های رسمی فوتبال را می توان با قیمت های مختلف در سراسر جهان خریداری کرد. به عنوان مثال ، BeIN Sports مقادیر زیادی از ورزش (از جمله فوتبال) را به بازار خاورمیانه با قیمت های بسیار مناسب ارائه می دهد.

ProPrivacy.com نقض حق چاپ را محکوم نمی کند. در حالی که ما می دانیم که VPN ها می توانند برای فریب دادن موقعیت مکانی شما به کشور دیگری مورد استفاده قرار گیرند و از این طریق بر محدودیت های جغرافیایی غلبه کنند ، هدف اصلی آنها تأمین امنیت آنلاین و حفظ حریم خصوصی است. مهمتر از همه ، به همین دلیل توصیه می کنیم از VPN استفاده کنید.

عقاید خود نویسنده است.

اعتبار تصویر عنوان: برایان جکسون / Shutterstock.com

اعتبار تصویر: Bloomicon / Shutterstock.com ، یک عکس / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me