بروزرسانی: قانون ابر در 23 مارس به تصویب رسید. پایان مقاله را برای بیان بیانیه بنیاد الکتروونیک مرزی (EFF) ببینید.

براساس هر دو قانون میهن پرستار ایالات متحده و قانون نظارت بر اطلاعات خارجی (FISA) ، آژانس های آمریکایی می توانند به هر داده ای که توسط یک شرکت آمریکایی در دسترس است ، صرف نظر از اینکه این اطلاعات در خارج از آمریکا ذخیره شده است ، دسترسی داشته باشند..

این یک سردرد بزرگ برای شرکتهای فنی ایالات متحده است زیرا:

الف) به اعتماد مصرف کننده آسیب می رساند ، زیرا مشتریان می دانند كه اطلاعات آنها توسط شركتهای آمریكایی ایمن نیست.

ب) با توجه به حقوق بین الملل ، آنها را در موقعیت غیرممکن قرار می دهد ، و این امر مستلزم آن است که شرکتهایی که در یک حوزه قضایی قانونی مشغول فعالیت هستند ، از قوانین مربوط به حمایت از داده های آن حوزه پیروی کنند


این مسئله هنگامی مطرح شد كه دولت آمریكا حكم نامه ای را برای ایمیل های مربوط به تحقیقات دارویی كه در سرورهای مایکروسافت در ایرلند ذخیره شده بود صادر كرد. مایکروسافت از رعایت این امر امتناع ورزد و از آن زمان درگیر درگیری طولانی مدت قانونی با دولت ایالات متحده در مورد این موضوع شده است.

پس از از دست دادن آخرین دور این رقابت طولانی ، دولت در ژوئن سال گذشته از دیوان عالی کشور مداخله کرد. حكم نهایی در 27 فوریه 2018 پیش بینی می شود. اما ...

Cloud Act

قانون شفاف سازی استفاده از داده های قانونی در خارج از کشور (CLOUD) با هدف ایجاد توافق های متقابل است که به دولت ایالات متحده امکان می دهد به داده های ذخیره شده در خارج از کشور در ازای دسترسی دولت های خارجی به داده های ذخیره شده در ایالات متحده دسترسی داشته باشد. این لایحه توسط سناتور اورین هاچ (R-UT) معرفی شده است ، که هدف خود را از این طریق توضیح داد:

ما به یک چارچوب عقل سلیم احتیاج داریم تا به نیروی انتظامی کمک کنیم تا اطلاعات بحرانی را برای حل جرائم به دست آورد و در عین حال امکان ارائه دهندگان رایانامه های الکترونیکی و رایانش ابری را نیز برای رعایت رژیم های مختلف حفظ حریم خصوصی کشورها فراهم کند. قانون CLOUD چنین چارچوبی را ایجاد می کند و همچنین به ایجاد سابقه ای برای متحدان ما کمک می کند زیرا آنها نیز با این مشکل کنار می آیند. "

اگر چنین توافقی با یک کشور وجود نداشته باشد و تقاضای نقض داده ها قوانین حریم خصوصی محلی را نقض کند ، آنگاه شرکت های فناوری می توانند تقاضا را کاهش دهند. این مرتباً سردرد b) را برای مایکروسافت حل می کند ، زیرا این امکان را به شما می دهد تا شرکت را بدون نقض قوانین بین المللی خواسته های مربوط به داده های خارج از کشور را رعایت کند..

بنابراین جای تعجب نیست که مدیر عامل مایکروسافت ، برد اسمیت ، این قانون را تحسین کرده است ، و انجمنهای تجاری تجاری چند فن آوری که برای مایکروسافت لابی می کنند ، نامه ای (ppf) را در حمایت از آن امضا کرده اند:

"این لایحه یک قانون قانونی روشن برای تأمین کنندگان ایجاد می کند تا بتوانند نظمی را ایجاد کنند که تضاد قانون با یک دولت خارجی صلاحیت دار ایجاد کند - یعنی ، یک دولت خارجی که توافق متقابل با ایالات متحده دارد."

هر کسی که به حریم خصوصی دیجیتال اهمیت می دهد ، باید بسیار نگران باشد ...

گسترش خطرناک قدرت نظارت دولت

Cloud Act به دولت و دستگاههای اجرای قانون ایالات متحده صریحاً اختیار می کند تا به "محتویات یک سیم یا ارتباطات الکترونیکی و هرگونه سوابق یا اطلاعات دیگر" در مورد یک شخص دسترسی داشته باشند بدون توجه به اینکه در آن زندگی می کنند یا در کجای دنیا این داده ها ذخیره شده اند..

از بسیاری جهات ، این به سادگی وضعیت فعلی را تکرار می کند. هم قانون نظارت بر اطلاعات خارجی (FISA) و هم قانون میهن پرستانه ایالات متحده از شركتهای آمریكایی می خواهند كه داده ها را بدون توجه به محل نگهداری و یا متعلق به آنها تحویل دهند..

این ، در واقع ، آنچه در مورد نبرد حقوقی مایکروسافت رخ داده است - این که آیا این قوانین به دولت آمریکا توانایی انجام این کار را می دهد! Cloud Act صریحاً عمل می کند و از این طریق شعار تصمیم دیوان عالی آینده را صادر می کند (قانون جدید درباره اینکه آیا شرکت های غیر آمریکایی نیز می توانند اجبار شوند) مبهم است..

به منظور تسکین این خواست نسبتاً مقابله با دولتهای خارجی ، قانون ابر به رئیس جمهور اجازه می دهد تا با دولت های "واجد شرایط" که به ایالات متحده امکان دسترسی به داده های ذخیره شده در آن کشورها را بدون نیاز به پیروی از قوانین حفظ حریم خصوصی خود می دهد ، وارد توافق های متقابل شود..

همانطور که بنیاد الکترونیکی مرزی (EFF) اشاره می کند ، استانداردهای نظارت بر تحویل داده ها از طریق این توافق نامه های متقابل:

  • الزامات حکم اصلاحات چهارم ایالات متحده را برآورده نکنید
  • به هیچ روش رسیدگی داخلی و قضایی خارجی احتیاج ندارد و
  • قوانین نظارت داخلی در ایالات متحده را که مقرر در قانون Wiretap است ، رعایت نکنید.

در واقع ، كشور خارجي كه داده ها در آن ذخيره مي شود ، حتي هنگاميكه شركتي ملزم به تحويل داده هاي ذخيره شده در آن باشد ، اطلاعي نمي شود.

قانون CLOUD همچنین یک سیستم دو لایه ناعادلانه ایجاد می کند. ملل خارجی که تحت توافقنامه های اجرایی فعالیت می کنند در هنگام رسیدگی به داده های متعلق به شهروندان آمریکایی ، ساکنان دائم قانونی و شرکت ها ، تحت قوانین و قوانین به حداقل می رسند. اما این قوانین حفظ حریم خصوصی مربوط به شخصی نیست که در کشور دیگری متولد شده و در ویزای موقت یا بدون اسناد در آمریکا زندگی می کند. این انکار حقوق حریم خصوصی برخلاف سایر قوانین حفظ حریم خصوصی ایالات متحده نیست. "

نتیجه

Cloud Act حکم دادگاه عالی آینده در مورد پرونده مایکروسافت را با صراحت دادن اختیار دولت ایالات متحده برای دسترسی به داده های ذخیره شده در خارج از کشور ، در عین حال همزمان با ارائه یک چارچوب قانونی فراهم می کند که اجازه می دهد تا بدون هیچ گونه ناراحتی سایر کشورها این کار را انجام دهد..

این یک پیروزی برای ایالات متحده و دولت های خارجی شریک است ، زیرا این امکان را برای آنها فراهم می کند تا به وسایل گسترده داده هایی که در حال حاضر خارج از مرز هستند دسترسی پیدا کنند. این همچنین برای شرکت های فنی ایالات متحده یک پیروزی محسوب می شود ، زیرا به آنها امکان می دهد بدون نقض قوانین بین المللی (خواسته های خود را از چنین داده هایی) رعایت کنند (و قدرت رد آنها را در صورت انجام).

نتیجه نهایی گسترش وسیعی از قدرت نظارت دولت با استانداردهای نظارت و نظارت پایین تر از آنچه در حال حاضر توسط ایالات متحده ، بین المللی و بیشتر قوانین محلی مورد نیاز است. بنابراین ، شهروندان عادی در همه جا ضرر بزرگی دارند ، زیرا استانداردهای حریم خصوصی دیجیتال از بین می روند.

به روز رسانی

در 23 مارس 2018 ، رئیس جمهور دونالد ترامپ یک لایحه 1.3 تریلیون دلاری هزینه های دولت را امضا کرد - که شامل قانون CLOUD نیز می شود. EFF در بیانیه ای گفت:

"اشتباه نکنید — صحبت کردید. شما به نمایندگان خود ایمیل ارسال کردید. شما به آنها گفتید که از حریم خصوصی محافظت کنید و قانون CLOUD را رد کنید ، از جمله هرگونه تلاش برای پیوستن آن به صورتحسابهای مصارف ضروری. شما نقش خود را انجام دادید. این رهبری کنگره است - مذاکره در پشت درهای بسته - که شکست خورده است.

به دلیل این شکست ، ایالات متحده و پلیس خارجی مکانیزم های جدیدی برای توقیف داده ها در سراسر جهان دارند. به دلیل این عدم موفقیت ، ایمیل های شخصی ، چت های آنلاین ، Facebook ، Google ، عکس های فلیکر ، فیلم های Snapchat ، زندگی شخصی شما به صورت آنلاین ، لحظه های شما به صورت دیجیتالی بین فقط مواردی که به آنها اعتماد دارید به اشتراک گذاشته می شوند ، بدون ضمانت برای اجرای قانون خارجی باز خواهند بود و محدودیت های کمی در استفاده و اشتراک اطلاعات شما وجود دارد. به دلیل این شکست ، قوانین ایالات متحده در خاک ایالات متحده دور می شوند."

اعتبار تصویر: توسط طالع بینی / Shutterstock.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me