امنیت سایبری یکی از بزرگترین مشکلات جهان است. چه هک کردن - چه حمله DDoS - شرکتها دائماً در معرض حملات حملات قرار می گیرند که باعث کندی شیوه های تجاری می شوند یا مصرف کنندگان را در معرض سرقت داده ها قرار می دهند. متأسفانه ، شرکت ها در هنگام ورود به بازار رقابتی آنلاین ، در وضعیت Catch 22 گیر کرده اند.


مصرف کنندگان نیاز به زمان بار سریع ، سهولت در استفاده ، و یک محیط وب سایت بدون دردسر با تعداد معدود هوشی دارند تا بتوانند از طریق آن پرش کنند. از سوی دیگر ، امنیت سایبری شدید تمایل به کند شدن اوضاع دارد. برای تأمین امنیت داده ها ، اتفاقاتی در پس زمینه رخ می دهد و مصرف کنندگان را ملزم می کند تا از طریق هوپ هایی مانند تأیید هویت دو عاملی پرش کنند..

این عمل متعادل کننده بین انتظار مصرف کنندگان و امنیت سایبری شدید است که بیشترین مشکل را ایجاد می کند. در کل ، شرکت ها بیشترین اهمیت را برای خط اصلی دارند. اگر بارهای سریع باعث بازگشت افراد شود ، احتمالاً یک تجارت امنیتی اتفاق می افتد. این بدان معنا نیست که بنگاه هایی مانند هک شدن یا صدور بیانیه های شرم آور را دوست دارند.

با این حال ، در حال حاضر ، راه حل های موجود به سادگی نمی توانند هر دو قطعه پای را به طور مؤثر ارائه دهند ، و به همین ترتیب برش هایی حاصل می شود. برخی از شل و ولها از خط امنیتی قطع می شوند تا کمی سرعت اضافی برای گشت و گذارها کم شود. خوشبختانه ، به نظر می رسد که هیجان انگیزترین فناوری در حال ظهور جهان - Blockchain - ممکن است برای پاسخ به دعاهای همه ارائه شود.

شبکه های تحویل محتوا

در حال حاضر ، شرکتها برای ارائه خدمات وب سایت خود با سرعت بالا به شبکه های تحویل محتوا متمرکز (CDN) متکی هستند. این شرکت های CDN دارای شبکه ای از سرورهای پروکسی و مراکز داده در سراسر جهان هستند. مشتری های CDN به آن سرورها اهرم می کنند تا محتوای خود را در مسافت های کوتاه تر و در نتیجه ، زمان های تحویل سریع تر ارائه دهند.

در حالی که این یک راه حل معتبر است ، مشکل این CDN ها این است که آنها به طور کلی نسبتاً پر هزینه هستند. وب سایت های مدرن اغلب نیاز به ارائه مقدار زیادی از داده ها به کاربران دارند ، و از آنجا که CDN ها توسط GB مجهز به GB می شوند ، این هزینه ها می توانند به سرعت اضافه شوند. علاوه بر این ، به دلیل اینکه CDN ها متمرکز هستند ، خودشان در معرض حمله قرار دارند. اگر و هنگامی که به خطر بیفتد ، خدمات متصل به آنها نیز دچار خاموشی می شوند.

اکنون ، یک شرکت امنیتی به نام گلادیوس معتقد است که راهی برای مهار قدرت همکاری دیجیتال برای ارائه نتایج مشابه CDN با کسری از قیمت پیدا کرده است. گلادیوس با استفاده از فناوری Blockchain قصد دارد به کاربران رایانه واقع در سراسر جهان اجازه دهد پهنای باند یدکی را برای وب سایت های مورد نیاز خود فراهم کند. برای کسانی که پهنای باند خود را اهدا می کنند ، مبلغ پرداختی ناچیز (با نشانه های گلادیوس) بدست می آید.

برای شرکتهایی که از شبکه تحویل محتوای غیر متمرکز استفاده می کنند ، مزیت نه تنها تحویل سریع مطالب رعد و برق بلکه محافظت مؤثر در برابر حمله DDoS خواهد بود. ممکن است به نظر برسد که دو پرنده با همان سنگ برخورد می کنند. در واقعیت ، با این حال ، این کل گله پرندگان است که به طور بالقوه می تواند ضربه ای به آن وارد کند. چرا؟ از آنجا که تحویل محتوا ارزان و سریع ، به شرکتها امکان می دهد امنیت سایبری قوی تر دیگری را پیاده کنند - در غیر این صورت ممکن است تجربه کاربر بیش از حد کند شده باشد..

بلاکچین

قهرمان Blockchain

این نخستین بار نیست که یک شرکت پیش بینی کرده است از قدرت Blockchain برای مهار قدرت محاسباتی افراد استفاده کند. به عنوان مثال Otoy قصد دارد از blockchain برای مهار قدرت پردازش افراد برای ارائه گرافیک از راه دور استفاده کند. نتیجه معادل یک ابر رایانه است که قادر به ارائه گرافیک در زمان های غیرقابل تصور سریع است. گلم قصد دارد همین کار را انجام دهد.

FileCoin به تازگی سرمایه گذاری رکورد زدایی را برای دیدگاه خود در مورد شبکه ذخیره سازی داده غیر متمرکز با پشتیبانی از blockchain دریافت کرده است. FileCoin مانند Otoy و Gladius از Blockchain استفاده می کند: این بار برای مهار فضای هارد دیسک استفاده نشده افراد. علیرغم وجود اختلاف معینی در مورد عرضه اولیه سکه FileCoin (ICO) ، مفهوم آن صحیح است.

برخلاف شرکت بریتانیایی On-line Plc - که 394٪ سهم خود را به سادگی با تغییر نام خود به On-Line Blockchain Plc - این استارتاپ ها واقعاً به دنبال استفاده از فناوری Blockchain به روشی جدید و سودمند هستند..

گلادیوس

گلادیوس

بنابراین ، چگونه کار خواهد کرد؟ گلادیوس به مردم این امکان را می دهد تا پهنای باند یدکی خود را جمع کنند. این پهنای باند سپس برای میزبانی پرونده های استاتیک یا کاهش در برابر حملات DDoS استفاده می شود. نتیجه می تواند انقلابی باشد زیرا یک شبکه غیرمتمرکز به معنای آن است که هکرها باید همزمان گره های متعددی را برای پایین آوردن حملات از بین ببرند. همچنین این بدان معنی است که توسعه دهندگان و مصرف کنندگان می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند - واسطه را قطع می کنند - و راه حل هایی متناسب با آنها را می دهند.

این پیشرفت گسترده ای نسبت به سیستم عامل های متمرکز CDN فعلی است ، که می تواند به راحتی با حملات گسترده DDoS مشابه حمله به Dyn (که قدرت هزاران رایانه را با استفاده از میکروتی بات نت اعمال می کند) مورد هدف قرار دهید. علاوه بر این ، استخرهای گسترده پهنای باند ایجاد شده توسط گلادیوس به راحتی قادر به سیل اطلاعات تولید شده توسط حملات DDoS خواهند بود. علاوه بر این ، زیرا بسیاری از کاربران در همان زمان بر Gladius نظارت می کنند ، فعالیت های مخرب مانند حملات DDoS به سرعت مشاهده می شود.

این واقعیت را اضافه کنید که باعث ایجاد جریان درآمدی برای مردم در سراسر جهان خواهد شد. در حالی که به وب سایت ها نیز اجازه می دهید از گره های تحویل محتوا که در نزدیکی بیشتر مصرف کنندگان قرار دارند استفاده کنند (به آنها امکان پیاده سازی فضای مجازی قوی تر) ، می دهید و می بینید که چرا Gladius (و Sia) می تواند یک تغییر دهنده بازی واقعی باشد..

اعتبار تصویر عنوان: dizain / Shutterstock.com

اعتبار تصویر: Zapp2Photo / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me