به نظر نمی رسد که هزاره ها اهمیت دهند که فیس بوک و سایر شرکت ها داده های خود را برای سود جمع می کنند. حداقل این فرضیه یک مورد جدید در نیویورک پست است. این نشان می دهد که هزاره ها به این واقعیت واگذار می شوند که ، برای داشتن مزایای بسیاری که دنیای فناوری جدید ارائه می دهد ، باید قربانی شود. اگر هزاره باشید ، من می خواهم به عکس العمل شما نسبت به این فرضیه و دیگران که در پی آن هستند ، علاقه مندم.


به نظر می رسد که هزاره ها با این تصور که اگر محصولی رایگان باشد ، شما محصول هستید و به خودشان اجازه می دهید یک کتاب باز برای همه باشند. همانطور که بعداً فاش می شود ، این نظر عقیده دارد که این در مورد نسل های قبلی که به نظر می رسد بیشتر از حریم شخصی خود محافظت می کنند صحیح نیست. البته ، نسل های قبلی تهدیدات کمتری را برای حفظ حریم خصوصی خود به همراه داشته اند تا دسترسی قابل توجهی به اطلاعات ، سرگرمی ها و ارتباطات داشته باشند (فقط برای نامگذاری چند مورد)..

بنابراین لزوماً انصاف نیست که هزاره ها را گویا برخی از مناطق بیگانه باشند. اگرچه مانند بیگانگان ، آنها در دنیاهای مختلف به پیشینیان خود می آیند و زندگی می کنند. منظور من این است که قبل از چاپ کتاب های چاپی گوتنبرگ ، سوزاندن کتاب غیرقابل استفاده بود ، و تا زمانی که جهان به هسته ای نرسید ، دیگر نیازی به پناهگاه های احتمالی نبود. در حقیقت ، شما می توانید این مورد را مطرح کنید که دنیای خطرناک و دیوانه کننده ای که به هزاره ها منتقل شده است ، و اکنون آنها به ارث می برند ، ممکن است باعث شود که قرار گرفتن در معرض اطلاعات شخصی آنها در معرض دید عموم قرار گیرد. ناگفته نماند که تعامل سنگین با رسانه های اجتماعی و موارد مشابه ، یک حواس پرتی مورد نیاز زندگی مدرن است!

علاوه بر این ، هیچ کس پیش از پانزده سال پیش حدس نمی زد که doodle اتاق خواب مارک زاکربرگ به عنوان مدل تجاری که امروزه در آن قرار دارد سوء استفاده شود - با الگوریتم های تهاجمی خود پر کنید. چه کسی تصور می کرد که شرکت های رسانه های اجتماعی می توانند تمایلات سیاسی ما ، امثال و تمایلات ما ، وابستگی های مذهبی ما و گرایشات جنسی و تمایلات ما را بیاموزند؟ اگر من یا برخی دیگر از نهادهای قانونی یا انتظامی بخواهم فعالیتهایم را در یک روز معین دوباره انجام دهم - از طریق تلفن هوشمند من به راحتی و به آسانی قابل دسترسی است.

درحالی که هزاران سال با سر و صدا به خدایان فن آوری باز می گردند ، هنگامی که نوبت خود را به صورت عمومی پر می گذاریم ، مقاله آنها (و دیگران) را به وظیفه دستیابی و دستیابی به نفس خود و ابراز تعجب و عصبانیت در کمبریج آنالیتیکس فقط برای کار با اهریمنی که به آنها داده شده است ، می طلبد. البته ، اگر این شرکت به هیلاری کلینتون کمک کرده بود که به جای اینکه به طور قاطع چشم انداز اوگور بد بو ، ترامپ را افزایش دهد ، در وایت هاوس پیروز شود ، احتمالاً این زورگویی نبوده است - یا به همین ترتیب قطعه.

به هر ترتیب ممکن است این سؤال مطرح شود: کمبریج آنالیتیکا چه کاری انجام داده است که سایر شرکتها انجام نداده اند؟ منظور من این است که چرا باید با فیس بوک به گونه ای متفاوت رفتار شود زیرا این یک شرکت سیاسی است و نه یک تبلیغات ناشایست تبلیغاتی؟ سایر باجگیران Silicon Valley - Google ، Apple و Microsoft - همه اطلاعات شما را به دست می آورند. آنها مشتاق هستند که از تبلیغ کنندگان ، محققان و سازمان های دولتی دعوت کنند تا گنجینه اطلاعات شخصی شما را از طریق آنها کشف کنند.

و هزاره ها ، و همچنین نسل های دیگر ، به نظر می رسد که ارائه چنین اطلاعاتی- و به میزان گسترده ای- بسیار مایل هستند. به نظر می رسد ، آنها در یک مسابقه به پایین ، که می توانند بیشترین محتوا ، عکس و موارد مشابه را ارسال کنند ، خوشحال می شوند. به نظر می رسد آنها در مورد احتمالات احتمالی اجتناب ناپذیر هستند. آنها می گویند: "چی؟" من چیزی برای پنهان کردن ندارم. "

در این مقاله سؤال می شود که آیا نسلهای قبل آنقدر آینده خواهند بود ، با استناد به اصطلاح بزرگترین نسل که از تلفن تلفنی می کند اگر این بدان معنی است که دولت می تواند با مصونیت از مکالمات خود استراق سمع کند. در عوض ، به نظر می رسد که هزاره ها ، عدم حفظ حریم شخصی و همیاری اطلاعات شخصی را به عنوان قیمت دلخواه لذت های رسانه متوسط ​​دیجیتال تلقی می کنند..

همانطور که کوین کلی ، بنیانگذار مجله Wired در کتاب خود در سال 2016 گفت: The اجتناب ناپذیر: درک 12 نیروی فنی که آینده ما را شکل می دهد:

"اگر رسانه های اجتماعی امروز چیزی راجع به خودمان به عنوان یک گونه به ما آموخته اند ، این است که انگیزه انسانی برای به اشتراک گذاشتن بر انگیزه های انسانی برای حفظ حریم شخصی غلبه می کند."

شما چی فکر میکنید؟ آیا این یک ارزیابی منصفانه از وضعیت فعلی امور است?

اعتبار تصویر: توسط تصاویر AYA / Shutterstock.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me