دولت انگلستان قصد دارد به محض تأیید سن سال 2018 دسترسی به محتوای مستهجن را از طریق تأیید سن محدود کند. قانون جدید صاحبان و سرپرستان وب سایت های مستهجن را مجبور می کند تا قبل از دسترسی به محتوای سرگرمی بزرگسالان ، سن کاربران خود را بررسی کنند. کاربران برای مشاهده محتوای مستهجن باید 18 سال یا بالاتر داشته باشند. البته این ممکن است در ابتدا به نظر منطقی نرسد.


در حال حاضر بسیاری از وب سایت های مستهجن شامل جعبه های بازرسی هستند که کاربران را ملزم به تصدیق 18 سال یا بالاتر بودن آنها می کند. مشکل بارز این است که افراد زیر سن قانونی به راحتی می توانند دروغ بگویند. در حال حاضر راهی برای استفاده کاربران زیر سن قانونی پلیس وجود ندارد و یا مانع از مشاهده آنها بدون نرم افزار کنترل والدین می شود. برنامه های جدید دولت کاربران را مجبور می کند تا اطلاعات مربوط به کارت اعتباری را برای اعتبارسنجی سن خود وارد کنند. اگر یک وب سایت از قانون اقتصاد دیجیتال رعایت نکند ، ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) می توانند آن را فیلتر کنند تا غیرقابل دسترسی باشد. با این حال ، هر کس هنوز هم می تواند دسترسی به پورنو بدون "پاس پورنو".

محتوای و تبلیغات پورنوگرافی همه جا در اینترنت است. به حدی که اکثر کودکان انگلیس تا سن 16 سالگی در معرض پورنو قرار گرفته اند. لزوماً این قرار گرفتن در معرض عمدی نیست. یک مطالعه توسط دانشگاه میدلزکس و NSPCC نشان داد که بسیاری از جوانان به جای جستجوی صریح آن در گوگل ، به طور تصادفی با پورنوگرافی روبرو شدند. دسترسی خردسالان به محتوای بزرگسالان به وضوح یک مشکل است. با این حال ، در مورد بزرگسالان اختلاف نظر وجود دارد که آیا بررسی هویت دولتی بهترین راه حل است یا خیر.

چرا تأیید سن باعث حفظ حریم خصوصی و آزادی می شود

در سطح ، محدود کردن دسترسی به محتوای بزرگسالان از طریق یک فرآیند ثبت نام / شناسایی ممکن است ایده خوبی به نظر برسد. از این گذشته ، بیشتر والدین موافق هستند که متوقف کردن دسترسی به افراد زیر سن قانونی برای رسیدن به محتوای بزرگسالان یک هدف ارزشمند است. با این حال ، برخی از این موضوع را به عنوان یک تاکتیک برای جلب قلب شهروندان و دستکاری آنها در از بین بردن آزادی های خود می دانند.

آنچه ممکن است به عنوان یک عمل ناعادلانه به سود فرزندان ما به نظر برسد ، می تواند به راحتی منجر به از بین بردن آزادی های اضافی اینترنت شود. بسیاری گمان می کنند که دولت از این مسئله استفاده می کند تا مردم را به ایده قوانین سختگیرانه اینترنت بکشاند. قانون تأیید اجباری برای سایر صنایع قابل تصور است که می تواند از آن پیروی کند. این بسیار خوب می تواند اولین گام دولت در طرحی برای تغییر شدید آزادی های اینترنت باشد.

علاوه بر این ، بسیاری از این ناراحت هستند که مجبور هستند شماره کارتهای اعتباری را در سایتهای محتوای بزرگسالان وارد کنند. چنین سایت هایی همیشه از امنیت دقیق برخوردار نیستند. نه تنها خطر سرقت هویت هنگام وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری شما وجود دارد ، بلکه گم شدن ناشناس بودن نیز وجود دارد. آیا تأیید صحت سن در صورتهای ماهانه کارت اعتباری در آینده به پایان می رسد?

اگرچه جلوگیری از مشاهده کودکان از محتوای بزرگسالان ممکن است تحسین برانگیز به نظر برسد ، اما این یک شیب لغزنده نیز هست. اگر اینچ را به دولت بدهید ، یک مایل طول می کشد. به همین دلیل بسیاری از شهروندان انگلستان با ایده بررسی تأیید سن مخالف هستند.

فضای خاکستری و تماسهای داوری

مسئله تعریف مستهجن نیز وجود دارد. تعریف آن ساده نیست به عنوان هرکسی که جلوی دوربین برهنه است. اگر این درست بود ، بسیاری از درام های مدرن مورد علاقه ما مستهجن تشکیل می دهند. برای مثال Game of Thrones. مشکل این است که تعریف پورنوگرافی بسیار ظریف است. به عنوان مثال ، در مورد یک مدل ، یا تصویر کسی که در لباس شنا قرار دارد چه می شود?

دولت ها همیشه در تعریف دقیق آنچه در اصطلاح "مستهجن" آمده اند ، مشکل داشته اند. آنها بسیاری از تصمیمات و طبقه بندی ها را تا فراخوان داوری و تفسیرهای ذهنی رها می کنند. به عنوان مثال ، در یک پرونده دادگاه 1964 ایالات متحده ، جاکوبلیس در برابر اوهایو ، به نقل از دادگستری استوارت گفته شد که درباره موارد مستهجن گفته است:

"من امروز دیگر تلاش نخواهم کرد تا انواع مطالبی را که می فهمم در آن توصیف کوتاه مدت [پورنوگرافی سخت] قرار بگیرم تعریف کنم. و شاید من هرگز نتوانستم در انجام چنین کارهایی معقولانه موفق شوم. اما من وقتی می بینم این را می دانم ... "

این نوع فراخوان های داوری دولت در کشورهای جنوب شرقی آسیا متداول است که اغلب به شدت سانسور می شوند. در آنجا ، قوانین به عمد گفته می شود خاکستری و مبهم است. این امر فضای کافی را برای مسئولان فراهم می کند تا همانطور که می بینند مانور دهند.

در انگلستان ، در نوامبر سال 2016 ، دولت اعلام كرد كه قصد دارد سكس نگاری "غیر متعارف" را سانسور كند. این اقدام باعث برانگیختگی فعالان آزادی بیان و شهروندان متوسط ​​شد.

با توجه به این تفاوت های ظریف ، نگرانی آور است که فکر کنید دولت قصد دارد محدودیت ها ، تأییدها و بررسی های مربوط به سن را از طریق کارت های اعتباری بر روی محتوا که به راحتی در جهان تعریف نشده است ، اعمال کند..

نحوه جلوگیری از دسترسی کودکان به محتوای بزرگسالان

Shutterstock 447057628

تهاجم به حریم خصوصی و از بین رفتن ناشناس بودن برای جلوگیری از دسترسی کودکان به مستهجن ضروری نیست. بسیاری معتقدند که جلوگیری از دسترسی به محتوای بزرگسالان بر عهده والدین و سرپرستان قانونی است و نه دولت. روش های بسیاری وجود دارد که والدین می توانند فرزندان خود را از مستهجن محافظت کنند.

والدین فعال می توانند با فرزندان خود بنشینند و در مورد محتوای بزرگسالان با آنها صحبت کنند. به طور خاص ، والدین می توانند به فرزندان خود توضیح دهند که مستهجن نماینده روابط واقعی نیست. بلکه داستان و خیالی است که برای اهداف سرگرمی تولید شده است.

علاوه بر این ، والدین ممکن است بخواهند توضیح دهند که جنسی نباید چیزی از آن شرمنده شود - این صرفاً بخشی از انسان بودن است. این روش به کودکان کمک می کند تا درک کنند که چرا شما نمی خواهید آنها را مستهجن ببینید. این دانش ممکن است به کنجکاوی طبیعی آنها کمک کند. از این گذشته ، ساده ترین راه برای تشویق کودک به انجام کاری این است که صریحاً آنها را از انجام این کار منع کنید.

نرم افزار کنترل والدین

استفاده از نرم افزار کنترل والدین به عنوان تنها وسیله حفاظت شما بیشتر رویکردی برای کمک به باند است. حتی با وجود نرم افزار کنترل والدین ، ​​اتصالات اینترنت اکنون بسیار گسترده است که ممکن است کودک از همان خانه شما به چندین شبکه بی سیم دسترسی داشته باشد. او همچنین می تواند از راه دور به رایانه ها دسترسی پیدا کند ، به یک سرور مجازی Virtual Private Network (VPN) وصل شود یا از روش های دیگر برای دور زدن محدودیت ها استفاده کند. با این وجود ، نرم افزار کنترل والدین ، ​​به عنوان بخشی از رویکرد شما ، بی شک ابزاری مفید برای ایمن نگه داشتن بچه ها به صورت آنلاین است.

نه تنها می تواند به جلوگیری از فریب دادن سایبر کمک کند ، بلکه با اطمینان از اینکه کودکان در یک اتاق گپ و گفتگوی ویدیویی خطرناک خاموش نمی شوند ، نرم افزار کنترل والدین می تواند محتوای ناپسند ، توهین آمیز و مستهجن را فیلتر کند. همچنین معمولاً همراه با ویژگیهای مفید بارگیری می شود. اینها به ساختار استفاده از رایانه یا دستگاه تلفن همراه کمک می کنند. ویژگی اصلی این است که به طور معمول فیلتر کردن مطالب از طریق لیست های از پیش تعیین شده از وب سایت های قابل سؤال و بزرگسالان.

برخی از نرم افزارهای کنترل والدین همچنین شامل امکاناتی هستند که می توانند استفاده را به ساعات معینی از روز محدود کنند. به این ترتیب ، کودکان نمی توانند خارج از موعد مقرر ، اینترنت را در دستگاه خود مرور کنند. والدین می توانند به راحتی از این ویژگی استفاده کنند تا زمان مرور را که می توانند نظارت کنند ، برنامه ریزی کنند. علاوه بر این ، برخی از راه حل های کنترل والدین همچنین می توانند موقعیت مکانی و فعالیت را ردیابی کنند تا به والدین این امکان داده شود که مراقب کودک کوچک خود باشند.

کنترل های جایگزین

برای اجرای کنترل والدین ممکن است نیازی به خرید یک نرم افزار جدید نداشته باشید. ارائه دهندگان آنتی ویروس بیشتر و بیشتر ویژگی های کنترل والدین را در برنامه های ضد ویروس خود قرار می دهند. همچنین می توانید از برنامه های رایگان مانند مرکز خانواده AVG استفاده کنید. این موارد از استفاده کودکان از برنامه های نامناسب جلوگیری می کند. به عنوان مثال ، بسیاری از والدین قبول دارند که برنامه هایی مانند برنامه Chive حاوی محتوای نامناسب برای کودکان خردسال است. AVG می تواند برنامه را مسدود کند.

والدین نگران می توانند نرم افزار کنترل والدین را برای فیلتر کردن محتوای مستهجن پیاده سازی کنند. آنها همچنین می توانند وقت خود را با کودکانشان درباره محتوای بزرگسالان بصورت آنلاین صحبت کنند. به همین ترتیب ، بررسی هویت دولتی در وب سایت ها کاملاً غیر ضروری است.

افکار نهایی

چه صنعت پذیرش بزرگسالان را بپذیرید و چه از آن بیزار باشید ، برنامه های دولت انگلستان برای مجبور كردن كاربران برای شناسایی خود از طریق وارد كردن اطلاعات كارت اعتباری قبل از مشاهده محتوای مستهجن ، از بین بردن حریم شخصی و آزادی است. اگرچه ممکن است در نگاه اول بی نتیجه باشد ، آونگ به راحتی می تواند بیشتر و دورتر از یک اینترنت آزاد و آزاد بچرخد..

اعتبار تصویر عنوان: Rawpixel.com/Shutterstock.com

اعتبار تصویر: Tomasz Guzowski / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me