آرم فیس بوک در کنار نمادهای وارونه است


یک گزارش خیرخواهانه از TechCrunch نشان داد که فیسبوک به مدت 13 سال به کاربران خود می پردازد تا یک برنامه تحقیقاتی را نصب کند که به آنها امکان دسترسی ریشه به ترافیک شبکه از طریق تلفن های شرکت کنندگان را می دهد..

این غول فناوری به نوجوانان 20 دلار در ماه ، به علاوه پاداش های ارجاع ، برای بارگیری برنامه ای که به Facebook امکان دسترسی بی سابقه به فعالیت های تلفن کاربران را می داد ، پرداخت می کرد. از طریق برنامه ، آنها می توانند همه پیامها را از پیامهای خصوصی گرفته تا عادتهای مرور وب و دادههای مکان در زمان واقعی ، کنترل و آنالیز کنند.

فیس بوک به TechCrunch اذعان کرد که این برنامه به گونه ای طراحی شده است که به شرکت اجازه می دهد داده های مربوط به عادات استفاده از شرکت کنندگان را جمع کند. در یک نسخه از این طرح ، از شرکت کنندگان حتی می خواستند از صفحه سابقه سفارش Amazon خود عکس بگیرند.

به نظر می رسد این برنامه به طور مستقیم با شرایط برنامه توسعه دهنده Enterprise شرکت اپل نقض می کند. فیس بوک از خدمات آزمایش بتا شخص ثالث مانند Applause ، BetaBound و uTest برای توزیع نرم افزار در کاربران استفاده کرد و از ابزار رسمی آزمایش بتا Apple TestFlight اجتناب کرد. تلاش آشکار برای دور زدن هرگونه اقدام احتمالی از سوی اپل یا محدود کردن تعداد کاربران این شرکت برای توزیع برنامه.

سخنگوی اپل برای TechCrunch توضیح داد: "ما برنامه توسعه دهنده Enterprise را صرفاً برای توزیع داخلی برنامه ها در یک سازمان طراحی کردیم. فیسبوک از اعضای خود برای توزیع یک برنامه جمع آوری داده به مصرف کنندگان استفاده کرده است که این یک نقض آشکار توافق آنها با اپل است. هر توسعه دهنده ای که از گواهینامه های شرکت خود برای توزیع برنامه ها به مصرف کنندگان استفاده می کند ، گواهینامه های خود را باطل می کند ، این کاری است که ما در این مورد برای محافظت از کاربران و داده های آنها انجام دادیم. "

فیس بوک موافقت کرد که در پاسخ به گزارش TechCrunch ، اپلیکیشن را برای کاربران اپل خاموش کند و این برنامه برای کاربران اندرویدی در دسترس خواهد بود.

در ابتدا فیس بوک این فرصت را به عنوان یک مطالعه تحقیقاتی در زمینه رسانه های اجتماعی با هزینه ، تحت عنوان كتاب پروژه اطلس ، در سال 2016 در اسنپ چت و اینستاگرام از طریق uTest ، تبلیغ كرد و کاربران 13 تا 17 ساله رسانه های اجتماعی را هدف قرار داد. ثبت نام در این برنامه از طریق Applause و BetaBound نتوانست به طور واضح از فیس بوک به عنوان تحریک کننده این پروژه نام برد و نشان می دهد که این شرکت می خواهد آن را تا حد ممکن پنهانی اجرا کند. هنگامی که کاربران ثبت نام کردند و روند بارگیری را شروع کردند ، از آنها خواسته شد که گواهی Root را نصب کنند ، که به فیس بوک امکان دسترسی کامل به زندگی دیجیتالی خود را داد..

ویل استراچ ، کارشناس امنیتی Guardian Mobile Firewall برای TechCrunch توضیح داد كه: "صدای كاملاً فنی - مرحله نصب گواهی ریشه ما را نصب كنید" بسیار هولناک است. دسترسی مداوم فیس بوک به حساس ترین داده ها در مورد شما ، و اکثر کاربران می توانند بدون توجه به توافقی که در این زمینه دارند از این امر رضایت منطقی بگیرند زیرا هیچ راه خوبی برای بیان چقدر قدرت در فیس بوک هنگام انجام این کار وجود ندارد. "

سخنگوی فیسبوک کاملاً تکذیب کرده است که این شرکت کننده شرکت کنندگان را گمراه کرده است یا اینکه این برنامه شرایط اپل را نقض کرده است: "هیچ چیز" پنهانی "در مورد این وجود نداشت ... این جاسوسی نیست" زیرا همه افرادی که ثبت نام کرده اند برای شرکت در شرکت کردند. یک پروسه روشن که درخواست اجازه آنها را داشته و برای شرکت در آن پرداخت شده است. سرانجام ، کمتر از 5 درصد افرادی که تصمیم به شرکت در این برنامه تحقیقاتی در بازار گرفتند ، نوجوانان بودند. همه آنها دارای فرم های رضایت والدین امضا شده هستند. "

سیاست های اپل جدا از این ، این نیز نقض ناخالصی از حریم خصوصی شخصی است ، صرف نظر از اینکه به شرکت کنندگان پرداخت می شود یا اینکه ظاهراً افراد خردسال شرکت کننده در پروژه تحقیق بازار رضایت والدین را ارائه داده اند. این واقعه نشان می دهد که چگونه فیس بوک با محافظت از حریم شخصی کاربرانش روبرو شده است. این واقعیت که این شرکت جوانان را برای اطلاعات شخصی با ارزش خود صرفاً 20 دلار سوءاستفاده می کند نگران کننده و غیرقابل توصیف است

هرکسی که هنوز علاقه به استفاده از فیس بوک دارد ، بهترین راه برای جلوگیری از اینگونه اقدامات مضرات شخصی شما این است که در وهله اول شرکت نکردن در برنامه های "تحقیقات بازار" باشید. یکی دیگر از راه های اساسی برای محافظت از حریم خصوصی شما به صورت آنلاین استفاده از یک سرویس VPN با کیفیت است. بهترین VPN های موجود امروز می توانند به شما کمک کنند با استفاده از نقاب زدن آدرس IP خود و رمزگذاری تمام ارتباطات اینترنتی خود ، در امنیت آنلاین بمانید تا اطمینان حاصل شود که داده های شما امن باقی می مانند و به اشتباه نمی افتند..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me