اینترنت همانطور که می دانیم خطر جدی دارد. کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) در حال برنامه ریزی برای واگذاری اختیاراتی است که در حال حاضر برای اجرای قوانین خنثی خنثی در ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) دارد.


این امر باعث تقویت قدرت مشاغل بزرگ ، خنثی کردن نوآوری و راهی برای دسترسی به اینترنت دو لایه خواهد شد که در آن تنها ثروتمندان می توانند دسترسی نامحدودی به این فناوری تغییر بازی داشته باشند. این حرکتی است که مورد علاقه هیچ کس نیست ، به جز ISP های بزرگ ایالات متحده ، که برای تغییرات لابی کرده اند.

در تاریخ 12 ژوئیه ، آمازون ، Reddit ، موزیلا ، StartPage ، ProPrivacy.com و بسیاری از شرکت های اینترنتی دیگر برای فعال سازی بی طرفی در یک برنامه خنثی سازی شرکت می کنند. "روز عمل در سراسر اینترنت برای صرفه جویی در بی طرفی خالص." این کمپین توسط گروه حمایت از حقوق دیجیتالی Fight for Future (FFTF) سازماندهی شده است.

خنثی بودن خالص چیست؟?

خنثی بودن خالص این ایده است که تمام ترافیک اینترنت توسط ISP ها و دولت ها به طور یکسان رفتار می شود. این به معنی "عدم تمایز یا شارژ متفاوت توسط کاربر ، محتوا ، سایت ، پلت فرم ، برنامه ، نوع تجهیزات متصل و شیوه های ارتباطی است."

این یک سنگ بنای نوآوری و بیان آزاد در اینترنت است. بدون خنثی بودن خالص ، اینترنت به آسانی موفقیتی که در آن قرار دارد نبود. بدون خنثی خالص:

  • ISP ها می توانند در مورد خدمات رقیب تبعیض قائل شوند. به عنوان مثال با فشار دادن (یا حتی مسدود کردن) ارائه دهندگان محتوا مانند نتفلیکس ، فیس بوک و گوگل ، ضمن اینکه به مشتریان دسترسی نامحدود و اولویتی به خدمات خود ارائه می دهید..
  • نوآوری خفه شده است. نتفلیکس ، فیس بوک و گوگل احتمالاً می توانند برای تهیه پهنای باند افزایش یافته برای خدمات خود ، به ISP ها بپردازند. با این حال شرکت های نوپا قادر به انجام این کار نخواهند بود. این کار به طور مؤثر باعث می شود شرکت های کوچک و خلاقانه ای در آب کشته شوند ، در حالی که مانع انحصار انحصاری شرکتهای بزرگ و مستقر در اینترنت می شوند..
  • هیچ کاری برای جلوگیری از سرکوب ISP ها یا حتی سانسور کامل مطالب در زمینه های سیاسی ، اجتماعی و مذهبی وجود ندارد.
  • اینترنت به دو یا چند "ردیف" تقسیم می شود. مشتریانی که کمتر مرفه هستند برای بسته های اینترنتی ویژه "به سبک کابل" که فقط دسترسی به خدمات انتخاب شده را فراهم می کنند ، هدف قرار می گیرند. دسترسی بدون محدودیت به اینترنت فقط در دسترس کسانی خواهد بود که توانایی پرداخت هزینه آن را دارند. این امر شکاف دیجیتالی را عمیق تر کرده و منجر به افزایش نابرابری اقتصادی و اجتماعی خواهد شد.

به عبارت دیگر ، به پول های بزرگ اجازه خواهد داد تا براساس منافع مردم عادی سوار شوند.

چرا در خطر جدی است?

در سال 2014 ، تلاش مشابهی برای خنثی سازی بی طرفی خالص انجام شد ، اما FCC مجبور شد نوبت خود را انجام دهد. تام ویلر ، رئیس پیشین FCC ، یک لابیست سابق صنعت ارتباطات از راه دور ، بعد از صدور حکم دادگاه بی اعتبار قوانین موجود اشتهای کمی برای صرفه جویی در بی طرفی خالص نشان داد..

پس از یک کارزار گسترده فعالان اینترنتی ، FCC پیشنهادات خود را برای اظهار نظر عمومی باز کرد. ویلر پس از دریافت بیش از چهار میلیون نظر ، باعث سقوط دو بار وب سایت FCC شد.

FCC با طبقه بندی اینترنت به عنوان ابزار دوم عنوان دوم ، از بیطرفی خالص محافظت کرد. این ارائه دهندگان خدمات اینترنت را تحت کنترل FCC قرار داده و به آن اجازه می دهد قوانین بی طرفی خالص و واضح و منطقی را اعمال کند.

FCC ، با این حال ، اکنون یک رئیس جدید جمهوری خواه دارد که توسط دونالد ترامپ منصوب شده است. Ajit Pai یک لابیستر سابق Verizon است ، و ضد همدردی وی برای تنظیم صنعت به خوبی شناخته شده است. او در گذشته قوانین خنثی خالص موجود FCC را "اشتباه" توصیف کرده بود و اکنون می خواهد تصمیم ویلر 2014 را معکوس کند.

در عوض چه پیشنهادی پای?

Pai می خواهد باند پهن را به عنوان "سرویس اطلاعاتی عنوان" مجددا طبقه بندی كند ، بدین معنی كه قوانین پیرامون مسدود كردن ، پرتاب و اولویت های پرداختی اساساً از بین می روند. به عنوان یک سرویس عنوان I ، اینترنت به جای FCC تحت نظارت کمیسیون تجارت فدرال (FTC) قرار می گیرد.

FTC اما ، دندانهای بسیار کمی در این نقش دارد. اطلاعیه ای که در حال حاضر منتشر شده است برای پیشنهادی برای قانون گذاری (.pdf) درمورد برخی از موضوعات مهم کاملاً ناشناخته است. ناظران خبره انتظار دارند كه به جای مقررات جاری قابل اجرا ، از ISP ها خواسته شود كه تعهدات داوطلبانه و غیر الزام آور به اصل بی طرفی خالص را انجام دهند..

در تئوری ، FTC می تواند به این دلیل که مشتریان را گمراه کرده است ، به دنبال ISP هایی باشد که این وعده ها را رعایت نمی کنند. همانطور که نیلی پاتل از The Verge ، و مشاور سابق FCC Gigi Sohn مشاهده می کنند ، با این حال ، بعید است که این اتفاق بیفتد.

شرکت ها بدون درگیر شدن FTC شرایط خدمات خود را همیشه تغییر می دهند. حتی در صورت مداخله ، FTC فقط می تواند به صورت واکنشی پاسخ دهد زیرا آسیب های قبلی انجام شده است.

علاوه بر این ، دور از ذهن نیست که مطابق با پیشنهادات پای ، ISP ها واقعاً موظف به انجام چنین وعده هایی هستند! به عنوان کارشناس حریم شخصی مصرف کننده و سخنگوی StartPage.com ، لیز مک اینتایر ، ما را مشاهده کرد,

ISP ها مانند Verizon و AT&T بر روی درخواست های داوطلبانه "پیگیری نکنید" حرکت کرده اند. ما احمق خواهیم بود که با بی طرفی خالص داوطلبانه به آنها اعتماد کنیم."

مشاوره عمومی

در حداقل نشان دادن گوش دادن به مصرف کنندگان ، FCC از مردم آمریکا دعوت كرده است تا درباره پیشنهادات خود اظهار نظر كنند. با این حال ، آنچه کاملاً واضح و روشن است این است که قصد کمی از نتایج این مشاوره دارد. در حقیقت ، نگرش آن به کل روند کاملاً رسوایی بوده است. مثالها عبارتند از:

  • به نظر می رسد حداکثر 20٪ نظرات دریافت شده توسط FCC توسط ربات های هرزنامه با استفاده از هویت های بدست آمده از طریق نقض اطلاعات آنلاین ارسال شده اند. هنگامی که برخی از کسانی که مورد جعل هویت قرار گرفتند (یا بستگانشان ، در مورد این اظهار نظرها که ظاهراً توسط افراد مرده ارائه شده بودند) شکایت کردند ، FCC تصمیم گرفت که آنها را نادیده بگیرد و نظرات را معتبر رفتار کند..
  • پس از آنکه جان الیور ، کمدین و مجری تلویزیون ، بینندگان را ترغیب به اظهار نظر در حمایت از بی طرفی خالص کرد ، وب سایت FCC سقوط کرد. در نتیجه تعداد زیادی از نظرات بی طرفی طرفدار خالص از بین رفت. FCC یک انکار توزیع اینترنتی سرویس (DDoS) را بخاطر یک حادثه مناسب مقصر دانست ، اما از ارائه مدارکی برای پشتیبان گیری از این ادعا خودداری کرد..
  • علیرغم حمایت بیش از حد از بی طرفی خالص در نظرات ، Ajit Pai برای حمایت از تغییرات پیشنهادی ، نامه ای را که توسط 19 ارائه دهنده پهن باند شهرداری غیر انتفاعی ارسال شده است ، برگزیده است. با این وجود ، اکثریت قریب به اتفاق ISP های کوچک ، پای را ترغیب کرده اند تا حمایت های عنوان II را در محل خود نگه دارد.

به طور خلاصه ، به نظر می رسد که Ajit Pai و FCC مصمم هستند برنامه های خود را برای جلوگیری از خنثی کردن خالص ، بدون در نظر گرفتن مخالفت گسترده مردم با این ایده ، پیش ببرند..

وقت آن است که به عقب برگردیم!

بی طرفی خالص فقط در ایالات متحده به دلیل بسیج گسترده فعالان بی طرف در خالص در سال 2014 وجود دارد. این ثابت می كند كه اگر افراد كافی نسبت به این مسئله ابراز نگرانی كنند ، FCC می تواند مجبور به گوش دادن شود..

به همین دلیل ProPrivacy.com به یک لیست طولانی از دیگر شرکتهای اینترنتی پیوسته است تا یک شرکت کننده رسمی در روز نبرد برای آینده برای روز اینترنت در تاریخ 12 ژوئیه 2017 شود..

هدف این است که آگاهی عمومی از این موضوع مهم را بالا ببریم و کلیه خوانندگان آمریکایی را ترغیب کنیم تا نظرات خود را در وب سایت FCC ثبت کنند. در واقع ، اگر شما یک شهروند آمریکایی هستید که قبلاً این کار را نکرده اید ، لطفاً اکنون این کار را انجام دهید! FCC تا 16 آگوست در مورد پیشنهادات خنثی خالص خود اظهار نظر می کند.

ما همچنین فکر می کنیم که خوانندگان بین المللی از آنچه در United Stars اتفاق می افتد آگاه باشند. از این گذشته ، حدود 80٪ از کل ترافیک اینترنت از طریق ISP های ایالات متحده عبور می کند. علاوه بر این ، ISP ها و دولت های سراسر جهان با علاقه شدید تحولات را در ایالات متحده مشاهده می کنند.

این یک نبرد مهم برای هر کاربر اینترنت است و پیامدهای آن بسیار دور از دسترس خواهد بود. بنابراین ما از هرکسی که قادر است می خواهیم به هر شکلی که می توانند کمک کنند. یکی از راه های انجام این کار ، اشتراک گذاری این مقاله یا صفحه رسمی Battle for the Internet در حساب های رسانه های اجتماعی خود به منظور پخش این کلمه است. از این گذشته ، هرچه سر و صدای بیشتری ایجاد کنیم ، احتمال کاهش FCC بیشتر است!

اعتبار تصویر: توسط ماریا مرکولوا ، مطبوعات آزاد / صندوق اقدام مطبوعاتی آزاد / فلیکر.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me