از زمان انتشار آن در تاریخ 29 ژوئیه ، مشکلات امنیتی ویندوز 10 باعث انتقاد از طرف متخصصان فناوری اطلاعات و فعالان حریم خصوصی شدیداً مخالف بسیاری از تنظیمات پیش فرض در آخرین سیستم عامل مایکروسافت است. برای کمک به شما ، ProPrivacy تصمیم گرفته است این راهنمای آسان را که به شما امکان غیرفعال کردن جمع آوری داده های ویندوز 10 را می دهد ، آسان کند..

1. تبلیغات متناسب را خاموش کنید

در مرحله اول می خواهید با سیستم تبلیغات متناسب سروکار داشته باشید ، این کار را در تنظیمات امنیتی ویندوز 10 انجام می دهید.

برای غیرفعال کردن آن به تنظیمات بروید > حریم خصوصی > گزینه ای را که می گوید "اجازه دهید برنامه ها از شناسه تبلیغاتی من برای تجربه در سراسر برنامه ها استفاده کنند (خاموش کردن این ، شناسه شما را بازنشانی می کند) استفاده کنید" به حالت خاموش.

اکنون هرگونه مسدود کننده تبلیغ را در مرورگر خود خاموش کنید (زیرا آنها دخالت می کنند) و به سمت انتخاب.microsoft.com/en-us/opt-out بروید. پس از آنجا ، «تبلیغات شخصی شده را در هر کجا که از حساب Microsoft استفاده کنم» و «تبلیغات شخصی شده در این مرورگر» را خاموش انتخاب کنید.

2. Cortana را غیرفعال کنید

Cortana را در نوار وظیفه خود باز کنید و به نماد نوت بوک در سمت چپ پاپ آپ ضربه بزنید.


بر روی تنظیمات کلیک کنید و گزینه Off را انتخاب کنید که می گوید ‘Cortana می تواند پیشنهادات ، ایده ها ، یادآوری ها ، هشدارها و موارد دیگر را به شما ارائه دهد..

با از بین رفتن کورتانا ، شما نیز گزینه غیرفعال کردن نتایج بینگ را دارید. اگر بینگ فنجان چای شما نیست ، ‘جستجوی آنلاین و نتایج وب را غیرفعال کنید.

۳ Getting آشنایی با من را متوقف کنید!

اکنون به تنظیمات برگردید و به حریم خصوصی بروید > گفتار ، جوهر ، و تایپ کردن.

در اینجا شما باید کلیک کنید - متوقف کردن من با من. این باعث می شود کلید و ضبط کننده بدنام که بحث های زیادی را ایجاد کرده است غیرفعال شود.

4- حافظه کورتانا را پاک کنید

در این مرحله بر روی "برو به Bing" رفته و اطلاعات شخصی را برای همه دستگاه های خود مدیریت کنید. "از کجا می توانید همه آنچه را که Cortana تا آن لحظه دارد حذف کنید تا بتوانید با کلیک روی پاک کردن در پایین ، درباره شما فهمید..

5. نقاط مهم خود را انتخاب کنید

پنجم در لیست کارهای خود: به تنظیمات بروید > شبکه & اینترنت > وای فای > تنظیمات Wi-Fi را مدیریت کنید.

اینجاست که Wi-Fi Sense را خاموش می کنید. این کار را با کشیدن "اتصال به نقاط باز پیشنهادی" و "اتصال به شبکه های باز شده توسط مخاطبین من" به موقعیت خاموش وصل کنید.

6. اشتراک گذاری فایل های سیستم را متوقف کنید

به طور پیش فرض پرونده های سیستم و به روزرسانی های Windows 10 را به اشتراک بگذارید و از رایانه شخصی خود (و از رایانه شخصی خود به کاربران دیگر) به اشتراک بگذارید.

به تنظیمات بروید > به روز رسانی & امنیت > به روز رسانی ویندوز > گزینه های پیشرفته > نحوه تحویل به روزرسانی ها را انتخاب کنید.

در اینجا باید انتخابی را انجام دهید تا به طور کامل غیرفعال شود - به روزرسانی های بیش از یک مکان یا تصمیم به اشتراک گذاری اطلاعات فقط با «رایانه های شخصی در شبکه محلی» خود بگیرید. تا شما.

7. یک درایو را خاموش کنید

در این مرحله ، شما می خواهید ویندوز 10 را از ذخیره اطلاعات در سرورهای مایکروسافت متوقف کنید. به این OneDrive گفته می شود.

برای غیرفعال کردن آن:

بر روی فلش بالا در سینی سیستم خود کلیک کنید.

OneDrive را انتخاب کنید > تنظیمات و حذف هر سه گزینه زیر:

"هنگام ورود به ویندوز ، OneDrive را به طور خودکار شروع کنید."

"بگذارید از OneDrive برای واکشی هر یک از پرونده های من در این رایانه استفاده کنم ،"

و 'از Office استفاده کنید تا همزمان با پرونده های دیگر کار کنید.'.

جمع آوری داده های ویندوز 10

8. ارسال اطلاعات به مایکروسافت را متوقف کنید

اکنون به تنظیمات برگردید > حریم خصوصی را انتخاب کنید و General را انتخاب کنید ، جایی که می خواهید «اطلاعات مایکروسافت را در مورد نحوه نوشتن برای کمک به ما در بهبود تایپ و نوشتن در آینده» ارسال کنید و «به وب سایتها اجازه دهید با دسترسی به لیست زبانهای من ، محتوای مرتبط محلی را ارائه دهند.»

9. سرویس موقعیت مکانی ویندوز 10 را غیرفعال کنید

اگر می خواهید ، می توانید سرویس موقعیت مکانی ویندوز 10 را که مستقیماً تحت عنوان General یافت می شود ، غیرفعال کنید. در اینجا می توانید از شر آن به طور کامل در Change خلاص شوید یا آن را فقط برای آن کاربر خاص تنظیم کنید.

10. مجوز برنامه

لیست برنامه ها را در زیر General and Location ادامه دهید: غیرفعال کردن هر یک از ویژگی هایی که نمی خواهید.

با این حال دقت کنید ، زیرا ممکن است برخی گزینه ها (مانند برنامه Mail که در مخاطبین شما قرار دارد) مفید واقع شوند.

11. مایکروسافت لبه

Microsoft Edge مرورگر جدید اینترنت در ویندوز 10 است. قرار است به طور پیش فرض با مایکروسافت ارتباط برقرار کند.

برای متوقف کردن آن ، لبه را باز کنید ، روی منو (سه نقطه افقی) کلیک کنید تنظیمات را انتخاب کنید > تنظیمات پیشرفته را مشاهده کنید.

در اینجا همه مواردی را که نمی خواهید در بخش "حریم خصوصی و خدمات" ("نمایش پیشنهادات جستجو" و "کمک به محافظت از من در سایت های مخرب و بارگیری با فیلتر SmartScreen" خاموش کنید) زیرا ممکن است ارزش استفاده از آنها را ترک کند زیرا هر دو عملکردهای مشروع را انجام می دهند. )

12. همگام سازی تنظیمات

اگر نمی خواهید تنظیمات ویندوز 10 به درخواست شما در دسترس سایر رایانه های شخصی باشد ، باید به تنظیمات بروید > حساب ها > تنظیمات خود را همگام سازی کرده و آن را در حالت خاموش قرار دهید.

13. SmartScreen

SmartScreen ویژگی ای است که به شما در محافظت از برنامه های رومیزی ناخواسته و مخرب کمک می کند. شما فقط باید مطمئن باشید که در مورد آنچه انجام می دهید اطمینان دارید. در غیر این صورت ، آن را ترک کنید.

برای غیرفعال کردن آن ، به منوی Start بروید > صفحه کنترل. سیستم و امنیت را انتخاب کنید > امنیت و نگهداری و از سمت چپ "تنظیمات Windows SmartScreen" را تغییر دهید.

اکنون روی دکمه رادیویی کنار "کاری انجام ندهید (خاموش کردن Windows SmartScreen)" کلیک کنید.

14. SmartScreen + برنامه ها

در آخر ، فیلتر SmartScreen دیگر را در تنظیمات غیرفعال کنید > حریم خصوصی > گزینه ای را انتخاب کنید که می گوید "فیلتر SmartScreen را روشن کنید تا محتوای وب (URL ها) را که برنامه های Windows Store از آنها استفاده می کنند" نیز خاموش کنید.

بنابراین ، چرا همه انتقادات؟ به طور خاص ، ویندوز جدید محکوم شده است که کاربران نمی توانند از برخی خدمات پیش فرض خودداری کنند. این موارد شامل ارسال داده های مایکروسافت به تبلیغات متناسب (از طریق شناسه تبلیغ شخصی) است. یک سیستم به روز رسانی همتا (همکار) (تورنت) که باعث افزایش استفاده از پهنای باند می شود (و می تواند منجر به افزایش هزینه های داده شود). به طور منظم با سرورها ارتباط برقرار می کند - که بر سرعت مرور وب تأثیر منفی می گذارد - و داده های ورودی شده توسط کاربر را به "آموزش" دستیار دیجیتالی Cortana خود ، که این شرکت واگذار می کند ، شگفت زده می کند.,

'انواع مختلفی از داده ها ، مانند مکان دستگاه ، داده های تقویم خود ، برنامه هایی که از آنها استفاده می کنید ، داده های ایمیل و پیام های متنی ، شما با آنها تماس می گیرید ، مخاطبین خود و هر چند وقت یک بار با آنها در دستگاه خود تعامل و جمع آوری و استفاده می کنید. "

جمع آوری داده های ویندوز 10

مطبوعات بد باعث ترس بسیاری از کاربران ویندوز برای جلوگیری از بروزرسانی رایگان - قابل دسترسی برای کاربران ویندوز 7 ، 8 و 8.1 - از ترس اینکه ممکن است نظارت مخفیانه را برای حفظ حریم خصوصی داشته باشد داشته باشند. حال ، تغییر در مسیر به روزرسانی اعلام شده هفته گذشته به این معنی است که به زودی برای جلوگیری از بروزرسانی کاربران بسیار سخت خواهد بود,

"در اوایل سال آینده ، ما انتظار داریم دوباره طبقه بندی ویندوز 10 به عنوان "بروزرسانی پیشنهادی". بسته به تنظیمات Windows Update ، این ممکن است باعث شود فرآیند ارتقاء به طور خودکار در دستگاه شما آغاز شود. " تری مایرسون مایکروسافت گفت.

بنابراین ، اجبار داشتن ویندوز 10 به معنای واقعی چیست؟ و چرا باید از این راهنما برای غیرفعال کردن جمع آوری داده های ویندوز 10 استفاده کنید?

در مرحله اول ، معاون رئیس شرکت مایکروسافت ، جو بلفیور اخیراً اعتراف کرده است که ویندوز 10 در واقع پیگیری و ارسال اطلاعات به طور مرتب به مایکروسافت است. مهمتر از آن ، با اطمینان دادن به طرفداران حفظ حریم خصوصی (که ماه هاست است که سیستم را مورد هدف قرار می دهند) ، او اعتراف می کند که اگرچه برخی از ویژگی های نظارتی آن غیرفعال است ، برخی دیگر نمی توانند,

‘در مواردی که گزینه هایی را ارائه نکرده ایم ، احساس می کنیم این موارد با سلامت سیستم ارتباط دارند. در مورد دانستن اینکه ما ایجاد کرده ایم خراب است یا مشکلات جدی در عملکرد دارد ، ما می بینیم که این مسئله برای اکوسیستم بسیار مفید است و نه مسئله حریم شخصی ، به همین دلیل امروز این داده ها را جمع می کنیم تا تجربه ای کسب کنیم. برای همه بهتر است

اگرچه این ممکن است برای بسیاری از افراد بی ضرر به نظر برسد ، دیگران (که اغلب تاکنون نظریه پردازان توطئه شناخته می شوند) احساس می کنند که در صورت تمایل می توان جلوی رایانه شخصی خود را با سرورهای مایکروسافت متوقف کرد. در حالی که درست است که تحت نظارت دقیق بسیاری از آن انتقال داده ها به اندازه کافی بی ضرر به نظر می رسند (فاقد نشانگرهای شناسایی هستند) ، نگران است که دیگران چندان خوش خیم نباشند..

همچنین شایان ذکر است که در حالی که بسیاری از مردم از خطرات امنیتی موجود در ویندوز 10 آگاه هستند ، اما ممکن است دیگران اینگونه نباشند. در حقیقت ، این احتمال وجود دارد که برخی از کاربران بدون هیچ گونه مشکلی به ویندوز 10 ارتقاء دهند (از همه اینها رایگان است). موافقتنامه مجوز کاربر نهایی (EULA) به مایکروسافت اجازه داد تا داده های ضربه زدن به کلید خود را جمع کند.

با فوران هرج و مرج در رسانه ها در رابطه با keylogger همراه ، تصمیم گرفتیم از مایکروسافت بخواهیم در رابطه با صحت ادعاهای پیرامون این سرویس ، بیانیه رسمی بخواهد. با کمال تعجب ، پاسخ مایکروسافت خیر,

پاسخ microsoft2

با این حال ، در بررسی دقیق تر مشخص می شود که "اولیه" مایکروسافت به طور اتفاقی توسط "با اجازه مشتری" دنبال می شود. بله ویندوز می تواند. دانستن اینکه ویندوز 10 EULA به Microsoft این اجازه مشتری را می دهد ، مطمئناً اولیه اولیه این شرکت را به عنوان یک تلاش عجولانه برای سوء مدیریت سوق می دهد. در ضمن ، با درک این مسئله که اگر جواب "نه" باشد ، احتمالاً چنین بحث داغی در رسانه ها ایجاد نمی شود..

شکی نیست که keylogging ویندوز 10 (به طور پیش فرض) می تواند یک خطر امنیتی شدید باشد. صفحه‌کلیدهای ما جایی است که گذرواژه‌ها ، جزئیات بانکی (و سایر اطلاعات حساس) را تایپ می‌کنیم و این روزها به خوبی شناخته شده است که سرقت داده از جرایم سایبری یک تهدید بسیار واقعی و فوری است. با این حساب ، آیا این هشدار دهنده نیست که اطلاعات حساس ما را می توان از دست مایکروسافت هک کرد؟ حتی اگر این اتفاق نیفتد ، آیا می توانیم با چنین گنجینه ای از اطلاعات به مایکروسافت اعتماد کنیم؟ فراموش نکنید که مایکروسافت آشکارا تصدیق می کند که می خواهد ویندوز 10 را در رایانه های شخصی میلیارد در طی دو سال بخواهد. این داده های جدی است.

متاسفانه ، به نظر می رسد که این بحث قرار است در آینده ای قابل پیش بینی ادامه یابد. در درجه اول زیرا مایکروسافت به همان اندازه نزدیک است که به "خیلی بزرگ برای شکست" نزدیک باشد ، و به راحتی در یک الیگپولی که در آستانه فروپاشی نیست قرار دارد. موقعیتی نخبه که به کاربران اجازه می دهد تا کاربران را مجبور کنند آنچه را که می خواهند با دستگاههای خود انجام دهند ، بر خلاف آنچه می خواهند. از این ، جو بلفیور ما را اطمینان داده است.

مجموعه داده های ویندوز 10: نتیجه گیری

تنها توصیه خوب در دسترس کاربران ویندوز 10 خاموش کردن بسیاری از ویژگیهای تهاجمی برای حفظ حریم خصوصی آن است. حالا که مایکروسافت شروع به زدن آن بر روی گلوی افراد کرده است ، کاری که احتمالاً باید زودتر از آن انجام دهید ، انجام می شود.

همچنین اگر تصمیم دارید که با مایکروسافت همخوانی داشته باشید ، ممکن است بخواهید 5 مقاله بهترین VPN اخیر ما برای ویندوز 10 را بررسی کنید ، که یک تحلیل عمیق از بهترین گزینه های VPN هنگام اجرای سیستم عامل جدید ارائه می دهد..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me