بیشتر ارائه دهندگان VPN در وب سایت های خود راهنماهای دقیق تنظیم Mac را ارائه می دهند ، اما این مقاله یک نمای کلی درباره نحوه نصب VPN برای Mac را ارائه می دهد..


از نرم افزار سفارشی VPN Mac استفاده کنید

macOS همانند ویندوز در پشتیبانی مشتریهای VPN سفارشی نیست ، اما بیشتر VPN ها نرم افزار اختصاصی Mac را ارائه می دهند. همانطور که در کمی مشاهده خواهیم کرد ، پیکربندی دستی VPN در MacOS کار سختی نیست ، اما استفاده از VPN سفارشی کاملاً ساده است..

به دلیل ماهیت سفارشی نرم افزار ، جزئیات تنظیمات می تواند کمی از VPN تا VPN متفاوت باشد. با این حال ، به طور کلی:

  1. ثبت نام در VPN ، برای اطلاعات بیشتر به بهترین راهنمای VPN ما مراجعه کنید.
  2. نرم افزار Mac خود را بارگیری کنید.
  3. برنامه را نصب کنید. این معمولاً فقط با کلیک بر روی پرونده .dmg بارگیری شده و دستورالعمل های زیر انجام می شود.
  4. برنامه را اجرا کنید. احتمالاً از شما خواسته می شود كه در اولین اجرا جزئیات حساب خود را وارد كنید. توجه داشته باشید که طبیعی است که برنامه های VPN برای اجرا به امتیازات سرپرست نیاز دارند.

هنگامی که در برنامه هستید ، کافیست یک سرور VPN را که می خواهید به آن متصل شوید ، انتخاب کنید و "اتصال" را بزنید. با این وجود ارزش دارد گزینه های برنامه را طی کنید. تنظیمات مهم مانند محافظت در برابر نشت DNS و سوئیچ kill اغلب اختیاری است و باید به صورت دستی فعال شود. من نمی دانم چرا ، اما آنجا می روید.

Expressvpn Mac 2

ویژگی "قفل شبکه" ExpressVPN یک سوئیچ کشتار مبتنی بر فایروال و محافظت از نشت DNS را فراهم می کند. بنابراین مطمئن شوید که روشن است.

همچنین ممکن است بخواهید بررسی کنید که این برنامه از پروتکل OpenVPN استفاده می کند ، زیرا بسیاری از پروتکل های VPN با امنیت کمتر (اما احتمالاً سریعتر) از پروتکل OpenVPN استفاده می کنند. لطفا برای اطلاعات بیشتر در مورد پروتکل های VPN به اینجا مراجعه کنید.

تونلبلیک

Tunnelblick یک منبع آزاد برای بارگیری مشتری OpenVPN است که می تواند پیکربندی شود تا با فایلهای ویژه پیکربندی Tunnelblick (.tblk) یا هر پرونده استاندارد پیکربندی OpenVPN (.ovpn و .conf) کار کند..

اکنون شامل نشت کامل DNS و محافظت از نشت وب Real-Time (WebRTC) است. آخرین سرویس گیرنده بتا همچنین دارای سوئیچ کشتن مبتنی بر فایروال است.

1- فایلهای پیکربندی منظم OpenVPN Tunnelblick یا OpenVPN را از سرویس VPN انتخابی خود بارگیری کنید. شما به یک فایل در هر مکان سرور VPN احتیاج خواهید داشت ، اگرچه اغلب بارگیری چندین تنظیمات در یک فایل فشرده امکان پذیر است. در این حالت ، باید فایل ها را از قبل از استفاده از حالت فشرده خارج کنید.

2. Tunnelblick را بارگیری ، نصب و راه اندازی کنید. در صفحه خوش آمد گویی ، "من پرونده های پیکربندی را دارم" را انتخاب کنید.

تونلبلیک 1

3. پرونده پیکربندی (یا چندین فایل برای پیکربندی های چندین سرور) را به نماد Tunnelblick در نوار منو بکشید.

تونلبلیک 3

4. "نصب" را بزنید ، سپس انتخاب کنید که آیا فقط برای خود یا تمام کاربران مک خود نصب کنید. احتمالاً رمزعبور مدیر شما را درخواست می کند.

تونلبلیک 6

5. و این تنظیم انجام شده است! برای اتصال به سرور VPN ، بر روی نماد Tunnelblick در نوار منو کلیک کرده و یک سرور VPN را انتخاب کنید.

تونلبلیک 4

نماد سایه تیره تری را نشان می دهد تا به شما متصل شود. اگر مکان نما را روی آن قرار دهید ، اطلاعات اضافی را نشان می دهد.

ضمیمه:

حفاظت نشت DNS را روشن کنید

حفاظت نشت IPv4 و IPv6 DNS به طور پیش فرض در Tunnelblick فعال نمی شوند. برای فعال کردن محافظت در برابر نشت DNS ، به تنظیمات بروید -> کادرهای کنار "Route all IPv4 از طریق VPN" و "غیرفعال کردن IPv6" را تنظیم کرده و تیک بزنید.

تونلبلیک 7

توجه داشته باشید که Tunnelblick از نشت WebRTC محافظت نمی کند. به این ترتیب ، شما باید مسئله را به صورت دستی برطرف کنید (به هر حال سافاری تحت تأثیر قرار نمی گیرد).

سوئیچ kill را روی Mac روشن کنید

جدیدترین به آخرین نسخه بتا Tunnelblick یک ویژگی سوئیچ kill بسیار استقبال است. این تضمین می کند که آدرس پروتکل اینترنتی واقعی (IP) شما در صورت ترک خروجی VPN در معرض دید شما قرار نگیرد.

برای فعال کردن سوئیچ kill ، به تنظیمات بروید و روی تنظیمات شخصی VPN کلیک کنید (سوئیچ kill باید برای هر پیکربندی فعال باشد). روی قسمت "On disconnect disconnect" کلیک کنید و از فهرست کشویی غیرفعال کردن شبکه دسترسی را انتخاب کنید.

Tunnelblick Kill Switch

به صورت دستی پیکربندی VPN برای Mac PPTP ، L2TP / IPsec یا IKEv2 را انجام دهید

macOS با یک سرویس دهنده VPN داخلی ساخته شده است که از پروتکل های PPTP ، L2TP / IPsec و IKEv2 VPN پشتیبانی می کند. به دلایل بحث در مورد جزئیات در رمزگذاری VPN: راهنمای کامل ، من همیشه توصیه می کنم به جای آن از یک برنامه OpenVPN استفاده کنید. اما IKEv2 نیز گزینه خوبی است.

مزیت بزرگ اتصال PPTP ، L2TP / IPsec و IKEv2 VPN این است که بدون نیاز به بارگیری یک برنامه VPN شخص ثالث ، آنها می توانند راه اندازی شوند..

  1. به تنظیمات برگزیده سیستم بروید -> شبکه. روی دکمه + کلیک کنید و را انتخاب کنید رابط: VPN در کادر گفتگوی پاپ آپ.
  2. یک پروتکل VPN ("VPN Type") انتخاب کنید و یک نام برای اتصال VPN انتخاب کنید (اختیاری).

Macos 1

  1. جزئیات سرور را با تنظیمات ارائه شده توسط سرویس VPN انتخابی خود پر کنید.

Macos2

سرویس گیرنده macOS VPN داخلی هیچ نوع حفاظت از نشت WebRTC را ندارد ، بنابراین در صورت استفاده از یک مرورگر آسیب پذیر ، باید WebRTC را به صورت دستی غیرفعال کنید. توجه داشته باشید که Safari از WebRTC استفاده نمی کند و بنابراین در برابر نشت WebRTC آسیب پذیر نیست. این نرم افزار اختصاصی منبع بسته است.

نحوه تست یک VPN برای Mac

مهم نیست که از چه نوع VPN استفاده می کنید ، macOS هر زمان که VPN متصل شود ، یک آیکون را در نوار اطلاع رسانی نمایش می دهد. این به شما امکان می دهد با یک نگاه متوجه شوید که از شما محافظت می شود.

Airvpn مک

با کلیک بر روی آیکون ، جزئیات و گزینه های اضافی نمایش داده می شود. برای تأیید بیشتر VPN متصل شده و به درستی کار می کند ، می توانید یک تست نشت IP را اجرا کنید ...

Mac VPN را برای نشت IP بررسی کنید

پس از اتصال به VPN (با استفاده از هر روش) ، ایده خوبی برای نشت IP است.

Ip Leak مثال 2

مثال بالا یک مورد بد نشت IPv6 را نشان می دهد. نتیجه IPv4 DNS به درستی نشان می دهد که من به یک سرور VPN در ایالات متحده متصل هستم ، اما وب سایت می تواند آدرس IPv6 UK من را از طریق هر دو نشت معمولی DNS و WebRTC مشاهده کند. شکست!

برای اطلاعات بیشتر در مورد ایمن ماندن آنلاین در انگلستان ، به بهترین راهنمای راهنمای VPN UK ما نگاهی بیندازید.

توجه داشته باشید که استفاده های خصوصی - IP [RFCxxxx] فقط IP محلی هستند. آنها نمی توانند برای شناسایی یک فرد یا دستگاه مورد استفاده قرار گیرند ، بنابراین یک نشت IP ایجاد نمی کنند.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me