تنظیم VPN در آیفون کار دشواری نیست. با این وجود ، بسته به اینکه در مورد کدام VPN تصمیم می گیرید ، چند روش مختلف وجود دارد. بهترین خدمات آیفون VPN دارای برنامه های سفارشی هستند که می توانند از فروشگاه iTunes یا وب سایت VPN بارگیری شوند. بارگیری و نصب این VPN ها همانند نصب هر برنامه دیگر است. با این حال ، برای پیگیری شما در طی فرایندی که ما این راهنما را نوشتیم.


برخی از VPN ها نرم افزار VPN سفارشی (معروف به مشتری VPN) برای دستگاه های iOS ندارند. با این حال ، اکثریت قریب به اتفاق VPN ها امکان دسترسی به پرونده های پیکربندی OpenVPN (پرونده های .ovpn) را به مشترکان می دهند. این فایلها را می توان با نرم افزار عالی شخص ثالث OpenVPN Connect استفاده کرد.

OpenVPN Connect یک سرویس دهنده VPN است که توسط برنامه نویسان پروتکل OpenVPN نوشته شده است. این امن ترین پروتکل VPN موجود است. نصب OpenVPN Connect و وارد کردن پرونده های .ovpn بسیار آسان است ، و به هیچ وجه نیازی به مهارت و فن آوری ندارید. با این حال ، برای کمک به شما ، ما یک راهنمای بعدی را بعدا در این مقاله گنجانده ایم.

نحوه تنظیم یک برنامه VPN در iPhone

برای راه اندازی یک برنامه VPN در iPad ، یک VPN را بر روی iPhone تنظیم کنید یا یک VPN را در هر دستگاه iOS دیگری تنظیم کنید ، این مراحل ساده را دنبال کنید:

 1. VPN را انتخاب کنید از بهترین لیست خدمات iOS VPN.
 2. به وب سایت VPN بروید با کلیک روی پیوند و اشتراک در iOS VPN مورد علاقه خود. در این مثال از ExpressVPN استفاده کردیم. به یاد داشته باشید ، یک اشتراک سالانه باعث صرفه جویی در هزینه های زیادی می شود.
 3. بعد از عضویت, با استفاده از اعتبارنامه و رمز عبوری که هنگام مشترک شدن وارد کرده اید ، وارد سیستم شوید.ExpressVPN برای آیفون
 4. روی ضربه بزنید حساب من یا بارگیری ها بسته به VPN. از طرف دیگر ، شما می توانید گزینه را بدست آورید روی "تنظیم ExpressVPN" کلیک کنید (یا هر VPN که مشترک شده اید).
 5. اکنون به صفحه تنظیم iOS هدایت می شوید.

  "بارگیری از فروشگاه برنامه" را انتخاب کنید. اکنون به نرم افزار VPN هدایت می شوید. نصب آسان است ، بنابراین دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. در حین راه‌اندازی ، دستگاه iOS شما ممکن است از شما کد عبور دستگاه را بخواهد ، آن را وارد کرده یا از شناسه لمسی استفاده کرده و کلیک کنید.ExpressVPN برای آیفون

 6. پس از نصب برنامه iOS VPN, نرم افزار را اجرا کنید. باید اعتبار خود را دوباره وارد کنید.
 7. در فهرست VPN شما, تنظیمات را انتخاب کنید (معمولاً در منوی همبرگر یا سگک).
 8. پروتکل VPN دلخواه خود را انتخاب کنید

  . توصیه می کنیم از رمزگذاری Open VPN TCP یا UDP استفاده کنید. UDP برای پخش بهتر است. در صورت عدم دسترسی لطفاً پروتکل تونلینگ لایه 2 (L2TP) / امنیت پروتکل اینترنت (IPSec) یا IKEv2 را انتخاب کنید. هر دو پروتکل قوی هستند. لطفاً از پروتکل تونلینگ نقطه به نقطه (PPTP) استفاده نکنید ، زیرا PPTP ناامن است.پروتکل VPN برای آیفون

 9. سرانجام, یک سرور VPN را از لیست انتخاب کنید

  مکان سرور را بزنید و روی اتصال کلیک کنید.ExpressVPN برای آیفون

 10. پس از برقراری اتصال VPN ، iPhone / iPad VPN شما به شما نشان می دهد که اتصال روی صفحه فعال شده است. آدرس IP شما اکنون مربوط به VPN و اطلاعات شما امن است, بنابراین شما می توانید به هر وب سایتی که می خواهید دسترسی پیدا کنید.

برخی از VPN ها دارای ویژگی شروع خودکار و اتصال خودکار هستند. اگر می خواهید VPN خود را هر بار که از اینترنت استفاده می کنید فعال کنید ، این گزینه ها را در تنظیمات VPN انتخاب کنید. از طرف دیگر ، فقط هر بار که می خواهید از آن استفاده کنید ، برنامه را بصورت دستی راه اندازی کنید ، یک سرور را انتخاب کنید و روی اتصال کلیک کنید.

اکسپرس VPN برای آیفون

بهترین پروتکل VPN برای آیفون

تعدادی پروتکل رمزگذاری در iOS موجود است:

 • PPTP - امنیت و حفظ حریم شخصی کمتری دارد اما سریع است.
 • L2TP / IPSec - امنیت قوی تر از PPTP اما هنوز هم کامل نیست.
 • تبادل کلید اینترنتی نسخه 2 (IKEv2) - پرکاربردترین پروتکل برای مراجعین iOS VPN. امن ، اما به اندازه Open VPN قدرتمند نیست.
 • OpenVPN - پروتکل منبع باز و بسیار ایمن. این پروتکل رمزگذاری درجه نظامی را در صورت اجرای صحیح فراهم می کند. تمام VPN های iOS در این مقاله ، آن را به صورت ایمن اجرا می کنند. بارگیری نرم افزار اتصال شخص ثالث ضروری است. این کار بسیار آسان است و در صورت تمایل به شما امکان استفاده از OpenVPN را می دهد. برای راهنمایی در مورد نحوه تنظیم دستی VPN ، به راهنمای من در زیر مراجعه کنید.

مطمئن نیستید از چه رمزگذاری استفاده کنید؟ ما را بررسی کنید راهنمای رمزگذاری نهایی برای اطلاعات بیشتر.

پیکربندی OpenVPN در آیفون

بعضی اوقات ممکن است لازم باشد VPN خود را با استفاده از شخص ثالث OpenVPN Connect در یک دستگاه iOS تنظیم کنید. اگر رمزگذاری OpenVPN در نرم افزار iOS سفارشی VPN موجود نیست ، باید نرم افزار مشتری VPN شخص ثالث را بارگیری کنید. این بسیار آسان است:

 1. برنامه OpenVPN Connect را بارگیری کنید

  .OpenVPN برای آیفون

 2. نرم افزار را بر روی دستگاه خود نصب کنید.
 3. به وب سایت VPN خود بروید و پرونده های پیکربندی OpenVPN (پرونده های .OVPN) را بارگیری کنید. معمولاً لازم است که این کار را در رایانه شخصی انجام دهید زیرا در حالت پستی هستند. این فایلها در جایی که نرم افزار VPN را بدست آورید در منطقه بارگیری قرار خواهند گرفت. اگر در یافتن این پرونده ها در وب سایت VPN خود به راحتی مشکلی دارید ، از تیم پشتیبانی آنها بخواهید. فایلهای پیکربندی را برای سرورهایی که می خواهید استفاده کنید بارگیری کنید.پیکربندی VPN برای iPhone

 4. پرونده ها را از حالت فشرده خارج کرده و به آنها ایمیل دهید (به این ترتیب می توانید آنها را در آیفون خود باز کنید). ایمیل را در آیفون خود باز کنید و پرونده ها را بر روی دستگاه خود بارگیری کنید تا از آنها در برنامه استفاده کنید.
 5. برنامه Connect را باز کنید و روی Import کلیک کنید. پرونده هایی که در دستگاه خود ذخیره کرده اید را در مرحله چهارم انتخاب کنید.VPN را برای iPhone باز کنید

 6. پس از وارد کردن پرونده ها ، روی سروری که می خواهید به آن متصل شوید کلیک کنید و نام کاربری و رمزعبور خود را تایپ کنید.OpenVPN برای آیفون

 7. با اتصال برنامه ، دستگاه شما با رمزگذاری ایمن شده و آدرس IP شما از سرور از راه دور است.
 8. اکنون تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که برنامه Connect را راه اندازی کنید و هر زمان که می خواهید از VPN خود استفاده کنید به یک سرور وصل شوید. رمز عبور باید به طور خودکار در برنامه اتصال ذخیره شود تا دیگر نیازی به بارگیری مجدد آن نباشد.

به یاد داشته باشید: VPN شما برای این کار راهنمای خاص خود را خواهد داشت. اگر می خواهید از آن استفاده کنید ، از مشتری خود بخواهید تا شما را به آن راهنما پیوند دهد یا در بخش سؤالات متداول وب سایت جستجو کند. این راهنما مختص VPN است که در آن مشترک شده اید. با این حال ، مراحل مشابهی را دارد که در اینجا ذکر شده است.

نحوه تست یک VPN برای آیفون

در اینجا در ProPrivacy.com ، ما به طور منظم VPN ها را آزمایش می کنیم تا عملکرد آنها را بررسی کنیم. این بدان معناست که می توانید در مورد بررسی سرعت و عملکرد کلی آنها در بررسی های فردی آنها مطالعه کنید. با این حال ، ما به طور کامل می دانیم که آیا شما می خواهید عملکرد مشتری VPN خودتان را بررسی کنید. برای این کار ، به سادگی به این وب سایت بروید تا سرعت اینترنت خود را با و بدون VPN تست کنید.

بهترین کار برای انتخاب سرور تست در نزدیکی شماست. سپس بر روی "تست ترکیبی" کلیک کنید. این سرعت و بارگذاری و بارگیری شما را آزمایش می کند. به یاد داشته باشید برای مقایسه سطح عملکرد ، سرعت خود را با و بدون VPN بررسی کنید.

چگونه یک VPN را از طریق iPhone خود حذف کنید

خلاص شدن از شر VPN از دستگاه شما همان حذف برنامه های دیگر از فروشگاه اپل است. فقط آن را روی صفحه برنامه خود انتخاب کرده و آن را حذف کنید. برای اطمینان از اینکه هنوز نمایه VPN طولانی خود را در دستگاه خود ندارید ، این مراحل را دنبال کنید:

 1. باز کن تنظیمات.
 2. کلیک کنید عمومی, سپس به پایین بروید و انتخاب کنید مشخصات.
 3. انتخاب کنید پروفایل پیکربندی VPN.
 4. وقتی نمایه پیکربندی VPN شما باز شد ، کلیک کنید حذف نمایه.
 5. اعلان بازشو از شما درخواست تأیید می کند. کلیک کنید حذف.

اکنون پرونده نمایه نیز از دستگاه iOS شما حذف خواهد شد.

اعتبار تصویر عنوان: Chayantorn Tongmorn

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me