VPN یک سرویس اشتراک آنلاین است که به منظور افزایش حریم شخصی دیجیتال در اختیار کاربران قرار گرفته است. این کار را از دو طریق انجام می دهد - با پنهان کردن مکان کاربر (آدرس IP) و رمزگذاری ایمن تمام داده های آنها.

نقشه صلاحیت VPN

بسیاری از مردم نمی دانند که در جایی که یک مرکز ارائه دهنده VPN مستقر است می تواند تأثیر زیادی بر سطح حریم خصوصی ارائه دهنده واقع می تواند داشته باشد. بهترین صلاحیت برای ارائه دهندگان VPN مکانهایی است که دولت هیچگونه نگهداری اجباری از داده ها را انجام نمی دهد. بعلاوه ، این امکان وجود دارد که VPN در کشوری مستقر شود که دارای قوانین محافظت از داده های محکم است.

در حالی که تعدادی مکان وجود دارد که "بهتر برای مبتنی بر VPN ها" در نظر گرفته می شوند (و ما بعداً در مورد آنها بحث خواهیم کرد) ، در واقع بهتر است با مراجعه به مکانهایی که بدترین حالت برای مبتنی بر VPN است ، شروع کنیم. این بدان دلیل است که درک آنچه در آن مکان ها بد است ، چراغ خاصی را روشن می کند که چرا برخی مکان ها بهتر هستند.

 • 5-ملت های چشم. Five Eye (FVEY) یک توافق نظارتی بین ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا ، استرالیا و نیوزلند است. هر پنج کشور موافقتنامه چند جانبه UKUSA را امضا کرده اند ، پیمانی برای همکاری مشترک در زمینه سیگنال های اطلاعاتی. این جامع ترین اتحاد جاسوسی در جهان است. همچنین نگران کننده است ، بیشتر کشورهای FVEY حداقل دارای برخی از اجباری نگه داشتن داده ها ، ضمانت نامه ها - و حتی سفارشات gag - هستند که به آژانس های اطلاعاتی اجازه می دهند شرکت های فنی (مانند VPN ها) را تحت فشار قرار دهند تا گزارش های مربوط به کاربران خود را تحویل دهند..


 • 9-ملت چشم. این فرمت FVEY است که فرانسه ، دانمارک ، هلند و نروژ را به توافق اطلاعاتی سیگنال ها اضافه می کند. در حالیکه چهار کشور 9 چشمی فوق العاده مانند FVEY در نظر گرفته نمی شوند ، می توان آنها را با اقدامات تهاجمی سایر کشورها هماهنگ دانست..

 • 14-ملت چشم. این سومین و آخرین گسترش معاهده نظارت FVEY است. این کشور بلژیک ، آلمان ، ایتالیا ، اسپانیا و سوئد را به لیست کشورهایی اضافه می کند که هنگام صحبت برای حفظ حریم خصوصی داده ها باید با شک و تردید مورد توجه قرار بگیرند..

 • اتحادیه اروپا. کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند ، گاهی اوقات برای حفظ حریم خصوصی مطلوب تر تلقی می شوند. این امر به ویژه صادق است اگر این کشور دستورالعمل DRD EU 2006 را (که اکنون ناقص است ، اما در بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا قوانین محلی در برابر آنها دارد) علیه ارائه دهندگان VPN اجرا کند. کشورهای عضو اتحادیه اروپا که روابط نزدیک تری با 14 کشور چشم دارند ، به احتمال زیاد با FVEY همکاری می کنند ، و تقریباً همه آنها سطح نظارت پنهانی را انجام می دهند. با وجود این ، برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود دارند که مشخص می شود که هنگام حفظ حریم خصوصی از بقیه بیشتر است (بیشتر در مورد این موارد)..

 • کشورهایی که قوانین نگهداری اطلاعات اجباری دارند. قوانین نگهداری اطلاعات اجباری ISP ها (و بعضی اوقات سایر شرکتهای فنی) را مجبور می کنند تا اطلاعات دقیقی از تمام ترافیکی که از طریق سرورهای آنها عبور می کند ، حفظ کنند. بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا قوانینی را برای حفظ داده های اجباری دارند که مستقیماً در مورد VPN ها و ISP ها اعمال می شوند.

 • ضمانت نامه ها و سفارشات gag. کشورهایی که قوانینی برای حفظ داده های اجباری ندارند که مستقیماً در مورد VPN ها اعمال می شوند (مانند ایالات متحده) غالباً دستورات gag را اجرا می کنند. حتی یک VPN با ثبت صفر می تواند در داخل یک کشور با ضمانت نامه ها و سفارشات gag به خطر بیفتد ، و مشترکان هرگز نمی دانند.

بهترین صلاحیت های VPN چیست؟?

از بین حوزه های قضایی شناخته شده که VPN در آن مستقر است ، معدودی هستند که به عنوان "بهترین" شناخته می شوند. این مکان ها برای هر یک از دلایل مختلف بهتر است برای VPN ها در نظر گرفته شوند:

 • قوانین حفظ حریم خصوصی بهتر است

 • پیوندهای کمتری با دولت های غربی و FVEY / 14-EYES وجود دارد

 • از نظر اقتصادی کمتری می تواند پول را برای نظارت در مقیاس بزرگ اختصاص دهد

در اینجا لیستی از حوزه های قضایی مورد علاقه ما وجود دارد ، با دلایلی که آنها به طور کلی ترجیح داده می شوند:

 • هنگ کنگ. با وجود نزدیکی به چین و پیوندهای تاریخی با انگلیس ، هنگ کنگ اکنون از استقلال اقتصادی و سیاسی سود می برد. همچنین دارای قوانین محرمانه محرمانه است که آن را به مکانی عالی برای مبتنی بر VPN تبدیل می کند.

 • رومانی. اگرچه عضو اتحادیه اروپا است ، رومانی یک کشور 14 ساله نیست. این نگهداری اطلاعات اجباری یا DRD اتحادیه اروپا (برای ISP یا VPN) را اجرا نمی کند. این باعث می شود تا یکی از معدود مکان های اروپایی باشد که برای شرکت های VPN بی اساس در نظر گرفته شود.

 • بلغارستان. این کشور دیگری است که قوانین نگهداری داده های اجباری یا DRD اتحادیه اروپا را علیه شرکت های فنی (از جمله VPN) اجرا نمی کند. بلغارستان همچنین خارج از معاهده 14-EYES است.

 • سنگاپور. با وجود سانسور زیاد ، سنگاپور یک مکه سرمایه داری است که عموماً یک پناهگاه فناوری محسوب می شود. این قانون دارای قوانین محرمانه حفظ حریم خصوصی داده ها است که از داده های مشاغل و افراد نیز محافظت می کند. این یک مکان مناسب برای تأسیس یک شرکت VPN است زیرا دولت تمایل دارد شرکت های بین المللی فناوری را به تنهایی ترک کند.

 • پاناما. این کشور هیچ قانونی برای نگهداری داده ها ندارد ، به همین دلیل است که به نظر می رسد برای حفظ حریم خصوصی مفید است. با این حال ، روابط سیاسی شدید آن با ایالات متحده می تواند این فشار را از طریق دولت ایالات متحده امکان پذیر کند. بهتر از یک کشور FVEY یا 14-EYES.

 • جزایر ویرجین انگلیس. BVI امور داخلی خود را تنظیم می کند و هیچ قانونی برای نگهداری اطلاعات ندارد. با این حال ، از آنجا که تحت نظارت و حاکمیت دولت انگلستان است ، منطقی به نظر می رسد که انگلستان می تواند بر دولت و مشاغل BVI فشار وارد کند. بنابراین (و این چیزی است که حدس می زنند ، زیرا وضعیت حقوقی بسیار تیره و تیز است) که در BVI مستقر است ، تصور می شود که امن تر از قرار گرفتن در یک کشور 14-EYES است..

 • هلند. این کشور به طور سنتی برای حفظ حریم خصوصی داده ها قوی تلقی شده است. بسیاری از بنگاههای مربوط به حریم خصوصی در این کشور مستقر هستند ، از جمله Start Page ، موتور جستجوی محور حریم خصوصی که توسط ادوارد اسنودن تأیید شده است. متأسفانه ، هلند در تلاش است تا قوانین جدید برای نظارت گسترده را تصویب كند. در حال حاضر ، پس از همه پرسی که سیاست های تهاجمی جدید را نپذیرفت ، همچنان در سنگین است. عضو 14-EYES.

 • سوئد. اگرچه سوئد قوانینی برای حفظ داده های اجباری دارد ، DRD هرگز علیه VPN اعمال نمی شود. این امر باعث می شود كه سوئد یكی از معدود كشورهایی باشد كه برای ایجاد VPN بی خطر می باشد. با این حال ، این برنامه نظارت انجام می دهد و عضو 14-EYES است.

نتیجه

هنگام انتخاب ارائه دهنده VPN ، مهم است كه در كجای این VPN مستقر باشید. اگر یک VPN در یک کشور FVEY ، 9-EYES یا 14-EYES مستقر باشد ، بنابراین داشتن یک خط مشی VPN با صفر گزارش ها ضروری است. با این حال ، حتی این ممکن است برای محافظت از داده های شما کافی نباشد - به ویژه اگر این کشور ضمانت نامه ها و سفارشات نقدی را نیز اعمال کند. به طور کلی ، اگر ارزش حفظ حریم خصوصی را دارید ، باید از VPN در کشورهای 5 ، 9 و 14-EYE دوری کنید ، زیرا این امکان وجود دارد که آنها توسط سازمان های اطلاعاتی به خطر بیفتند.

در پایان روز ، همه چیز به مدل تهدید شما جلب می شود. اگر به یک VPN احتیاج دارید که از داده های شما در ISP و مدیر شبکه محلی شما محافظت کند یا از طریق WiFi عمومی محافظت کند - ممکن است در جایی که VPN مستقر است برای شما نگران کننده نباشد..

در این راهنما ، ما جاهایی را برجسته کرده ایم که تصور می شود مبتنی بر VPN ایده آل است. با این وجود ، لازم به یادآوری است که سرورهای اختصاصی VPN در سرتاسر جهان تحت صلاحیت موقعیت فیزیکی آنها قرار می گیرند.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me