اگر می خواهید VPN خود را با Ubuntu ، Kali یا Mint تنظیم کنید ، پس در جای مناسب قرار دارید. در این مقاله ، چگونگی راهنمایی نحوه نصب VPN با استفاده از راهنمای ساده است Linux VPN GUI, مدیر شبکه ، و روش های دیگر.

با تشکر از محبوبیت آن ، این مقاله بر نصب VPN در اوبونتو تمرکز دارد ، با این حال ، همان دستورالعمل ها در مورد Linux Mint ، Debian و Kali (که مبتنی بر Debian است) اعمال می شود ، و باید دستورالعمل های مفیدی را برای کاربران سایر درایوهای لینوکس ارائه دهند..

در مورد ایمن ماندن آنلاین بیشتر بیاموزید

اگر می خواهید در مورد چگونگی ایمن سازی داده های خود اطلاعات بیشتری کسب کنید ، راهنماهای زیر را بررسی کنید:


 • امن ترین راه حل های لینوکس - در این راهنما دو ایمن ترین منحرف لینوکس را در آنجا لیست می کنیم.
 • رمزگذاری VPN - هر آنچه شما باید درباره رمزگذاری VPN از PPTP گرفته تا OpenVPN بدانید.

یک نرم افزار سفارشی لینوکس VPN نصب کنید

در اکثر سیستم عامل ها ، ساده ترین راه برای تنظیم VPN استفاده از نرم افزار سفارشی ارائه دهنده VPN است. این در لینوکس نیز صادق است ، اما تعداد بسیار کمی از ارائه دهندگان VPN یک مشتری GUI سفارشی لینوکس ارائه می دهند.

در حقیقت ، تنها ارائه دهنده VPN که من از آنها می دانم برای ارائه رابط کاربری گرافیکی VPN برای لینوکس با طیف گسترده ای از ویژگی هایی که به طور معمول در ویندوز و نرم افزار macOS یافت می شود AirVPN و Mulvad .

VPN را بر روی نرم افزار مشتری مشتری Linux تنظیم کنید

مشتری "Eddie" AirVPN طیف وسیعی از پیکربندی های لینوکس را پشتیبانی می کند و منبع باز است.

مشتری VPN مولود از اوبونتو (دبیان) ، فدورا ، لینوکس Elementary Freya و Arch Linux پشتیبانی می کند. همچنین منبع باز است.

VPN را روی لینوکس نصب کنید

ExpressVPN همچنین یک سرویس دهنده سفارشی لینوکس را ارائه می دهد ، اما فقط دارای خط فرمان است و کاملاً کاملاً برجسته نیست. این برنامه برای اوبونتو ، فدورا و راسبیان موجود است اما منبع آزاد نیست.

OpenVPN برای لینوکس از طریق NetworkManager

خارج از مشتری های اختصاصی ، احتمالاً ساده ترین راه برای نصب و استفاده از OpenVPN در اکثر سیستم های لینوکس ، از طریق شبح NetworkManager است..

شایان ذکر است که AirVPN توصیه می کند از "استفاده از NetworkManager" بخاطر مشکلات متعدد و اساسی استفاده کنید. "با این حال ، من نتوانسته ام جزئیات بیشتری در این باره ارائه دهم ، و به نظر می رسد بیشتر VPN ها از استفاده از آن خوشحال هستند..

نصب OpenVPN در اوبونتو گنو

 1. با ارائه دهنده VPN انتخابی خود یک حساب کاربری ثبت کنید.
 2. پرونده های پیکربندی .ovpn ارائه دهنده خود را برای سرورهایی که مایل به اتصال به آنها هستید ، بارگیری کنید. این موارد اغلب می توانند به صورت یک فایل .zip بارگیری شوند ، در این صورت قبل از استفاده به آن نیاز دارید تا از حالت فشرده خارج شوید..

  در گذشته ، NetworkManager گواهینامه ها و کلیدهای درون خطی را دوست نداشتند. به همین دلیل ، بسیاری از VPN ها توصیه می کنند که آنها را جداگانه بارگیری کنید. اما این دیگر لازم نیست.

 3. بسته های Ubuntu OpenVPN را برای NetworkManager با باز کردن یک پنجره Terminal و تایپ کنید و نصب کنید:

  sudo apt-get install network-manager-openvpn-gnome

 4. با کلیک بر روی آیکون NetworkManager در نوار اطلاع رسانی ، OpenVPN را به درستی نصب کنید.

  نصب VPN در اوبونتو

  سپس به VPN Off بروید -> تنظیمات VPN -> VPN -> و روی دکمه + کلیک کنید.

  VPN را در اوبونتو تنظیم کنید

  در کادر Add VPN باید گزینه OpenVPN را ببینید. اگر OpenVPN را نمی بینید ، کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید.

  VPN اوبونتو را نصب کنید

 5. با فرض اینکه گزینه OpenVPN را می بینید ، روی آن کلیک نکنید. در عوض بر روی "وارد کردن از پرونده ..." کلیک کنید. به جایی بروید که پرونده های .ovpn را بارگیری کرده و روی یکبار دوبار کلیک کنید.

  تنظیم VPN برای اوبونتو

 6. یک کادر افزودنی VPN با تنظیمات VPN سرور جمع می شود. به سادگی نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و "افزودن" را بزنید.
 7. VPN اکنون تنظیم شده است. بله برای شروع آن ، به NetworkManager بروید -> VPN خاموش است -> و سرور مورد نظر برای اتصال را انتخاب کنید.

  نحوه نصب Ubuntu VPN

OpenVPN مستقیماً از طریق ترمینال لینوکس

طبق گفته AirVPN ، استفاده از OpenVPN از طریق ترمینال لینوکس نیز نسبت به استفاده از NetworkManager از امنیت بیشتری برخوردار است ، اگرچه من نتوانسته ام به طور مستقل این را تأیید کنم یا از جزئیات پرده برداری کنم.

متأسفانه ، من نمی توانم یک راهنمای تنظیم عمومی برای این کار انجام دهم ، زیرا مشخصات آن توسط VPN و اینکه از کدام طعم لینوکس استفاده می کنید بسیار متفاوت است. با این حال ، بیشتر ارائه دهندگان خوب راهنماهایی دارند.

توجه داشته باشید که در صورت استفاده مستقیم از OpenVPN ، درخواستهای DNS به سرورهای DNS ارائه دهنده VPN فشار وارد نمی شوند. نشت IP را می توان با تغییر رزولوشن حل کرد تا DNS به سرورهای DNS VPN شما منتقل شود.

از طرف دیگر ، می توانید فایروال iptables را به صورت دستی پیکربندی کنید تا اطمینان حاصل شود که کلیه ترافیک (از جمله درخواست DNS) باید از طریق سرور VPN طی شود. حداقل این اطمینان خواهد داد که تمام درخواستهای DNS توسط VPN شما پراکنده می شوند. همچنین به عنوان سوئیچ kill عمل خواهد کرد.

اسناد موجود در وب سایت VPN شما ممکن است راهنمایی های بیشتری را در مورد این مسائل به شما ارائه دهد.

دستی VPN را برای لینوکس با استفاده از PPTP از طریق NetworkManager پیکربندی کنید

PPTP یک پروتکل VPN مطمئن نیست ، بنابراین ما به طور کلی توصیه می کنیم از آن جلوگیری کنید. NetworkManager با پشتیبانی PPTP "خارج از جعبه" همراه است ، اما می تواند PPTP را به یک راه حل "سریع و کثیف" مفید تبدیل کند وقتی امنیت از اولویت بالایی برخوردار نیست..

 1. به مدیر شبکه بروید -> تنظیمات VPN. روی نماد + در کنار کادر VPN کلیک کنید -> پروتکل تونلینگ نقطه به نقطه (PPTP)

  راه اندازی یک VPN اوبونتو

 2. تنظیمات PPTP را که توسط VPN شما داده شده را پر کنید. توجه داشته باشید که این تنظیمات مختص لینوکس نیست ، بنابراین می توانید از تنظیمات عمومی یا تنظیمات داده شده برای یک پلتفرم دیگر استفاده کنید.

  VPN را به Ubuntu Linux اضافه کنید

دستی VPN را برای لینوکس با استفاده از L2TP / IPsec پیکربندی کنید

همانطور که در راهنمای کامل رمزگذاری VPN ما استفاده نشده است ، L2TP یک پروتکل تونل سازی است که هیچ رمزگذاری یا محرمانه ای را برای ترافیکی که از آن عبور می کند فراهم نمی کند ، بنابراین معمولاً با مجموعه احراز هویت IPsec (L2TP / IPsec) اجرا می شود..

نحوه نصب L2TP / IPsec برای NetworkManager

NetworkManager-l2tp یک افزونه VPN برای NetworkManager 1.2+ است که شامل پشتیبانی از L2TP / IPsec است.

برای نصب ، Terminal را آتش بزنید و دستورات زیر را وارد کنید:

sudo add-apt-repository ppa: nm-l2tp / شبکه-مدیر-l2tp

به روز رسانی مناسب سودو

sudo apt-get install network-manager-l2tp

ممکن است از شما خواسته شود که باینری های اضافی را نصب کنید (به عنوان مثال برای GNOME) ، که در این صورت پیش می روید. راه اندازی مجدد کامپیوتر و L2TP اکنون باید در NetworkManager فعال شود.

نصب VPN L2TP PPTP

راه اندازی بسیار شبیه به استفاده از PPTP است (به بالا مراجعه کنید) ، به جز این که باید برخی از جزئیات تأیید اعتبار IPSec را وارد کنید. باز هم ، VPN شما باید بتواند این موارد را ارائه دهد ، و تنظیمات عمومی خوب هستند.

تنظیم VPN L2TP و IPsec

بروزرسانی ماه مه 2018: در حال حاضر یک اشکال در xl2tpd وجود دارد که ممکن است کاربرد آن را با پروتکل IPSec به خطر بیاندازد. این مسئله قبلاً در فدورا برطرف شده است ، بنابراین من انتظار دارم که به زودی در اوبونتو و دبیان برطرف شود. لطفاً برای جزئیات و آخرین به روزرسانی ها به اینجا مراجعه کنید.

دستی VPN را برای لینوکس با استفاده از IKEv2 پیکربندی کنید

IKEv2 یک پروتکل VPN امن و سریع است که به سرعت با خدمات VPN رواج پیدا می کند. این نرم افزار در لینوکس از طریق strongSwan پشتیبانی می شود. بسته های strongSwan برای اکثر نسخه های لینوکس در دسترس هستند ، یا می توانید خودتان آن را کامپایل کنید.

نحوه نصب IKEv2 برای NetworkManager. شما می توانید این را از مبدأ ایجاد کنید ، یا کاربران Debian / Ubuntu می توانند ترمینال را باز کرده و وارد کنند:

sudo apt-get install network-manager-strongswan

در حال استفاده ، این افزونه دقیقاً مانند افزونه L2PT NetworkManager که در بالا توضیح داده شد ، کار می کند.

به سادگی تنظیمات IKEv2 ارائه شده توسط VPN خود را وارد کنید (اگر از IKEv2 پشتیبانی می کند).

IKEv2 VPN برای لینوکس

نحوه تست یک VPN برای لینوکس

اگر از NetworkManager استفاده می کنید ، یک نماد قفل شبکه کوچک در نوار اطلاع رسانی به شما امکان می دهد با یک نگاه متوجه شوید که به هم متصل هستید.

نحوه تست یک VPN در لینوکس

برای تأیید بیشتر VPN متصل شده و به درستی کار می کند ، می توانید یک تست نشت IP را اجرا کنید ...

VPN خود را برای نشت IP بررسی کنید

پس از اتصال به VPN (با استفاده از هر روش) ، ایده خوبی برای نشت IP است.

بررسی VPN لینوکس برای IP Leaks

مثال بالا یک مورد بد نشت IPv6 را نشان می دهد. نتیجه IPv4 DNS به درستی نشان می دهد که من به یک سرور VPN در ایالات متحده متصل هستم ، اما وب سایت می تواند آدرس IPv6 UK من را از طریق هر دو نشت معمولی DNS و WebRTC مشاهده کند. شکست!

برای اطلاعات بیشتر در مورد ایمن ماندن با VPN در انگلستان یا ایالات متحده ، راهنماهای زیر را بررسی کنید:

 • VPN UK
 • VPN ایالات متحد

توجه داشته باشید که استفاده های خصوصی - IP [RFCxxxx] فقط IP محلی هستند. آنها نمی توانند برای شناسایی یک فرد یا دستگاه مورد استفاده قرار گیرند ، بنابراین یک نشت IP ایجاد نمی کنند.

راه اندازی VPN برای لینوکس: نتیجه گیری

مانند بسیاری از موارد لینوکس ، همه چیز به آسانی در سیستم عامل های اصلی قرار نمی گیرند. به گفته این ، حتی کاربران بی تجربه Debian / Ubuntu نباید مشکلی در تنظیم VPN با استفاده از NetworkManager داشته باشند.

اعتبار تصویر: توسط Profit_Image / Shutterstock.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me