آشنایی با روند بررسی ما

در اینجا در ProPrivacy.com ، ما یک قالب بررسی VPN و یک سری مراحل را که در حال حاضر توسط تعداد بیشماری از وب سایت های کم شمار دیگر کپی شده اند ، پیشگام کردیم. هدف ما این است که هر بررسی را تا حد امکان جامع ، عینی و علمی انجام دهیم.

برای این منظور ، همه عناصر کلیدی ایجاد یک سرویس خوب VPN را تجزیه و تحلیل می کنیم. ما همچنین ویژگی های منحصر به فرد و جنبه های دیگر VPN را که آن را از رقبای خود جدا می کند بررسی می کنیم و سعی می کنیم ارزیابی کنیم که آیا این ویژگی ها واقعاً به ارزش یک گزاره خدمات اضافه می کنند یا خیر..

البته با وجود فاکتورهای زیادی ، ارزیابی نهایی هر داوری یک لزوماً یک تماس قضاوت ذهنی است. با این وجود ، زیبایی اینگونه بررسی های جامع این است که کلیه جنبه های یک سرویس با جزئیات توصیف می شود.

این بدان معنی است که شما ، خوانندگان ما ، باید تمام اطلاعات لازم را برای نتیجه گیری های خود در مورد هر VPN ای که ما بررسی کرده ایم داشته باشید.

این مقاله در نظر دارد تا یک مرور کلی و شفاف از روند بررسی ما را ارائه دهد. امیدواریم این بینش را در مورد نحوه داوری درباره کیفیت VPN ها در اختیار خوانندگان قرار دهد و بتواند الگویی برای نحوه ارزیابی خدمات VPN برای خودتان فراهم کند..


توجه داشته باشید که روند بررسی ما با گذشت زمان بهبود یافته و اصلاح شده است و ممکن است برخی بررسی های قدیمی تر از نویسندگانی که دیگر با ما نیستند مطابق با استانداردهای فعلی ما باشند. هدف ما این است که این بررسی های میراث را طی ماه های آینده به مرحله اجرا برسانیم.

به دنبال یک لیست خلاصه سریع از نکات برجسته VPN ، VPN را معرفی می کنیم. در حالت ایده آل ، این به سرعت تاریخچه و تاریخچه VPN را توضیح می دهد. با VPN های جدیدتر و کمتر شناخته شده ، این ممکن است یک جمع بندی ساده از نتیجه گیری های این بررسی باشد.

قیمت گذاری و برنامه های VPN

همیشه مکان خوبی برای شروع است! ما معمولاً در صورت پرداخت ماهانه ، قیمت هر ماه را برجسته می کنیم و در صورت پرداخت سالانه قیمت در هر ماه. لطفاً توجه داشته باشید که این دومین قیمت ، قیمت سالانه است که ماهانه پرداخت می شود ، که ما از طریق وب سایت خود برای مقایسه سرویس هایی مانند مانند استفاده می کنیم.

بسیاری از VPN ها این روزها یک طرح پرداخت ساده با اندازه یکجا ارائه می دهند. با این وجود برخی از برنامه ها طیف وسیعی از برنامه ها را ارائه می دهند ، هر یک سطح خدمات متفاوتی را ارائه می دهند. در این حالت ، ما آنچه را که هر طرح ارائه می دهد و هزینه های آن را ارائه می دهد ، جمع آوری می کنیم.

ما همچنین توضیح می دهیم که کدام برنامه تصمیم به بررسی آن گرفته ایم. به طور کلی ، ما سعی خواهیم کرد تا کامل ترین برنامه موجود را بررسی کنیم تا کلیه ویژگی های ارائه شده ارزیابی شود.

در مرحله بعدی ما درباره هرگونه آزمایش رایگان و / یا تضمین برگشت پول در مورد پیشنهاد بحث خواهیم کرد و به محدودیت های پنهان آنها ممکن است اشاره کنیم.

سرانجام ، برای این بخش ، روش های پرداخت را می پذیریم که توسط VPN پذیرفته شده است. به ویژه ، ما هر روش بالقوه ناشناس برای پرداخت را برجسته می کنیم - اینها می توانند شامل بیت کوین ، کارت فروشگاه یا حتی وجه نقد ارسال شده توسط پست باشند..

هرگونه بحث و گفتگو باید با این احتیاط همراه باشد که مهم نیست که چقدر ناشناس بپردازید ، ارائه دهنده VPN همیشه پروتکل اینترنتی واقعی (IP) شما را می شناسد. به یاد داشته باشید: VPN حریم خصوصی را فراهم می کند - نه ناشناس بودن.

امکانات

این بخش با فهرست کردن ویژگی های VPN ، همانطور که توسط آن VPN تبلیغ می شود ، شروع می شود. این شامل:

 • تعداد کشورهایی که VPN سرورها را در آن کار می کند
 • چند اتصال همزمان مجاز است (یعنی چند دستگاه با یک بار می توانید از VPN استفاده کنید)
 • پروتکل های VPN پشتیبانی می کنند
 • آیا P2P (torrenting) مجاز است
 • هر ویژگی غیر استاندارد ، غیرمعمول یا منحصر به فرد

این مورد پس از برخی مشاهدات مختصر در مورد ویژگی های فوق ، دنبال می شود و بررسی ویژگی های غیر استاندارد که داور احساس می کند نیاز به توضیح یا ارزیابی بیشتر دارد.

توجه داشته باشید که مواردی از قبیل سیاهههای مربوط به VPN ، صلاحیت قضایی ، گزینه های پشتیبانی ، امنیت فنی ، ویژگی های نرم افزاری از قبیل kill سوئیچ ها و محافظت در برابر نشت DNS و اینکه آیا VPN قادر به رفع انسداد Netflix یا iPlayer بی بی سی است ، بعداً در ادامه با جزئیات صحبت می شود. بنابراین آنها در اینجا ذکر نشده اند.

ویژگی های غیر استاندارد

به هر ویژگی غیر استاندارد عنوان زیر عنوان داده می شود. این ویژگی توضیح داده شده است ، و داور ارزیابی می کند که واقعاً چه فایده دارد. مثالها عبارتند از "Double VPN" ، Tor over VPN ، پشتیبانی از پروتکل های غیرمعمول VPN ، DNS هوشمند ، ارسال پورت و پشتیبانی از فناوری های ضد سانسور و جلوگیری از سرکوب.

حریم خصوصی

این بخش در درجه اول نگاهی دقیق به سیاست ورود به سیستم ارائه دهنده ارائه می دهد ، به علاوه تجزیه و تحلیل چگونگی تأثیر کشوری که VPN در آن قرار دارد ممکن است روی حفظ حریم خصوصی کاربران تأثیر بگذارد.

وضعیت حقوقی

هنگامی که به کشوری که VPN در آن مستقر است ، می پردازید ، قوانین مربوط به حریم خصوصی ، قوانین نظارت ، قوانین نگهداری داده ها و سطوح کلی نظارت دولت (قانونی یا غیره) ارزیابی می شود. توجه داشته باشید که برخی از کشورها دارای قوانین نظارت کاملاً مزاحم برای ارائه دهندگان اینترنت (ISP) و اپراتورهای مخابراتی ، آن قوانین را در خدمات VPN اعمال نمی کنند. این مورد در جایی امکان پذیر است.

شایان ذکر است که قوانین نظارت ارزیابی بسیار دشوار است. آنها غالباً عمداً مبهم هستند و با مناطق خاکستری که هرگز در دادگاه آزمایش نشده اند ، مبهم هستند. این وضعیت هنگام برخورد با کشورهایی که زبان داوری در آن صحبت نمی کند به طرز چشمگیری سخت تر می شود. نه تنها خود قوانین به ندرت ترجمه می شوند ، بلکه بیشتر بحث های آنلاین درباره آنها به زبان خارجی است.

علاوه بر این ، دولت ها غالباً برای پنهان کردن میزان نظارتی که انجام می دهند ، به مسافت های زیادی می روند. داوران ما با این وجود وقت و تلاش زیادی می کنند تا دریابند که در مورد اوضاع چه می توانند.

ما همچنین می خواهیم هر سیاست حفظ حریم خصوصی VPN را با یک شانه دندان خوب انجام دهیم تا دقیقاً مشخص شود که چه اطلاعاتی را وارد می کند یا اطلاعات دیگری که در مورد کاربرانش جمع آوری می کند. این شامل یادداشت هایی در مورد زمانی است که یک VPN می تواند به طرز مشروعیت ادعا کند که "بی سابقه" ادعا می کند بسیار آرزو ، اما بسیار آزاردهنده است.

داوران همچنین تحقیقات را برای کشف سایر حقایق مرتبط با حریم خصوصی VPN انجام می دهند. این می تواند شامل اظهارنظرهای انجام شده توسط کارمندان در طی مصاحبه با وب سایت های دیگر ، شواهدی مبنی بر نقض اطلاعات و شواهدی مبنی بر اینکه یک VPN در گذشته در حفظ حریم خصوصی کاربران خود موفق یا ناکام بوده است ، باشد. همچنین ممکن است برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی VPN تماس بگیریم.

پردازنده های پرداخت

یکی از جنبه های قانونی که در گذشته به آن پرداخته نشده ایم ، اما اینکه قصد داریم در همه بررسی های آینده (در صورت امکان) به آن بپردازیم ، این است که پردازنده پرداخت چه کسی است. بسیاری از VPN ها از شرکت های شخص ثالث برای پردازش کارت های اعتباری و سایر پرداخت ها (از جمله پرداخت های رمزنگاری) استفاده می کنند. جایی که این شرکت ها مستقر هستند می توانند پیامدهای حریم خصوصی داشته باشند.

اگر VPN خاصی را انتخاب می کنید ، زیرا به طور مثال در خارج از کشور پنج چشم مستقر است ، ممکن است خوشحال نباشید که می دانید پرداختهای شما توسط یک شرکت آمریکایی پردازش می شود و بنابراین تحت نظارت NSA هستند..

شایان ذکر است که خرید اشتراک VPN در بیشتر نقاط جهان غیرقانونی نیست ، یا حتی به هر روشی قلمداد می شود "مشکوک." با این حال ، به عنوان متعصب حریم خصوصی ، ما معتقدیم که خوانندگان خود را در مورد همه مسائل احتمالی حریم خصوصی آگاه سازیم.

ردیابی وب سایت

معمول است که وب سایت ها بازدید کنندگان را با استفاده از ابزاری مانند Google Analytics ردیابی کنند. این امر کاملاً مشهور است ، زیرا بینش زیادی درمورد تعامل بازدید کنندگان با وب سایت ها ارائه می دهد. این امر به صاحبان وب سایت اجازه می دهد تا طراحی وب سایت های خود را بهبود بخشند ، که البته این به بهبود سود کمک می کند.

چنین ردیابی ، با این حال ، برای حفظ حریم خصوصی بازدید کنندگان وب سایت بسیار تهاجمی است. این وضعیت حتی بدتر از زمانی است که ردیابی توسط اشخاص ثالثی مانند فیس بوک انجام شود. این افراد به طور منحصر به فرد در هنگام گشت و گذار در وب ، به منظور ایجاد نمایه ای دقیق از شما ، اطراف شما را شناسایی و دنبال می کنند. سپس از این پروفایل برای هدف قرار دادن شما با تبلیغات بسیار شخصی استفاده می شود.

ردیابی وب سایت توسط VPN به هیچ وجه باعث خلوت حریم خصوصی جلسات VPN شما نمی شود. با این حال ، ما احساس می کنیم که ردیابی گسترده وب سایت توسط شرکت هایی که قول مراقبت از حریم خصوصی شما را می دهند شکل بسیار بدی است. همچنین الهام بخشیدن به اعتماد به ارائه دهنده ، در شغلی که اعتماد به آن همه چیز باشد ، کاری کم دارد.

همه بررسی های جدید (این یک ویژگی جدید است ، و بنابراین در بررسی های میراث موجود نیست) بخشی را در مورد میزان گسترده بودن ردیابی وب سایت VPN ارائه می دهد. این کار با استفاده از افزونه مرورگر Privacy Badger از Electronic Frontier Foundation (EF) به راحتی تعیین می شود. این اطلاعات به راحتی با استفاده از یک تصویر صفحه از Privacy Badger همراه با افکار نظر درباره نتایج ارائه می شود.

پیگیری 1

این VPN ردیابی وب سایت را بسیار انجام می دهد...

پیگیری 2

... در حالی که این یکی نیست

شایان ذکر است که اگر به طور کلی نگران ردیابی وب سایت هستید ، می توانید اقدامات خود را برای پیشگیری از آن انجام دهید.

آیا VPN امن است?

ما قبلاً این بخش را با حریم خصوصی تلفیق می کردیم ، اما اکنون معمولاً آنها را به بخش های جداگانه جدا می کنیم تا به هر موضوع توجه کامل موردنیاز خود را بدهد. در این بخش درباره امنیت فنی و به ویژه رمزگذاری VPN استفاده شده بحث می کنیم.

هنگام ارزیابی رمزگذاری VPN ، روی رمزگذاری OpenVPN تمرکز می کنیم. این به دلیل این هست که:

 1. OpenVPN تنها پروتکل VPN است که می دانیم کاملاً ایمن است. IKEv2 نیز امن در نظر گرفته شده است اما تا حد زیادی تست نشده است.
 2. تقریباً در مورد هر VPN OpenVPN را ارائه می دهد. این به ما امکان می دهد مانند VPN های مشابه را مقایسه کنیم.
 3. مراقبت از ارائه دهنده اطلاعات مربوط به رمزگذاری OpenVPN خود ، یک نشانگر قوی از مراقبت هایی است که به طور کلی از امنیت می گیرد..

با امنیت OpenVPN ، شیطان در جزئیات است. آنچه که حتی از تعداد VPN هایی که نمی توانند برای درست کردن آن زحمت بکشند نیز تکان دهنده تر است ، تعداد VPN های خارج از کشور است که به راحتی نمی توانند این جزئیات را ارائه دهند..

از ضرورت ، بحث در مورد پروتکل های VPN و رمزگذاری نازک گریم OpenVPN بسیار فنی است.

از طرف دیگر ، نمودار رمزگذاری دستی OpenVPN ما از یک سیستم چراغ راهنمایی استفاده می کند تا یک ارزیابی یک نگاه از امنیت VPN را ارائه دهد که حتی فنی ترین ترسناک در آنجا نیز باید به راحتی درک کند..

همچنین به امنیت فنی VPN مربوط است این است که آیا از نشت IP جلوگیری می کند و اینکه آیا نرم افزار آن دارای سوئیچ kill است. بعداً در این بررسی به این نکات با جزئیات بیشتری پرداخته می شود ، اما در اینجا نیز باید به آنها اشاره کنید.

تارنما

بحث مختصر درباره برداشت های کلی ما هنگام بازدید از وب سایت ارائه دهنده. خوب به نظر می رسد؟ آیا اطلاعات بسیار مفیدی ارائه شده است؟ آیا یافتن اطلاعات آسان است؟ آیا درک آن آسان است؟ آیا منابع مفید و راهنمای راه اندازی را ارائه می دهد؟ هر چیز دیگری در مورد وب سایت در اینجا نیز یافت می شود.

پشتیبانی

در این بخش توضیحاتی در مورد گزینه های پشتیبانی در دسترس است. آیا VPN چت زنده را پشتیبانی می کند؟ اگر چنین است ، این پرسنل روزانه چند ساعت است؟ اگر اینطور نیست ، پس دریافت پاسخی از طریق ایمیل چقدر طول می کشد?

ما همیشه با پشتیبانی تماس می گیریم و سعی می کنیم سوالات دشواری را برای آنها مطرح کنیم! ما پس از آن گزارش می دهیم که آنها چقدر خوب عمل کردند.

توجه داشته باشید که ما انتظار نداریم که کارکنان چت در خط مقدم دانش فنی کاملی با جزئیات داشته باشند. این ناعادلانه خواهد بود با این حال ، ما انتظار داریم که سوالات دشوار بر دانش آگاه تر به شخصی منتقل شود ، و به موقع معقول به آنها پاسخ داده شود (در نظر گرفتن ساعات اداری که VPN در نظر گرفته شود).

فرآیند

شرح مختصری از روند ثبت نام ، شامل یک یادداشت در مورد میزان درخواست یا درخواست اطلاعات شخصی.

مشتری (د) رومیزی

در حالت ایده آل ، این یک نگاه دقیق به کلیه مشتری های سفارشی VPN ارائه شده برای ارائه دهنده Windows ، macOS و Linux می پردازد. در عمل ، همه داوران ما در حال حاضر به همه این سیستم عاملها دسترسی ندارند. برنامه هایی برای بهبود این وضعیت در آینده ارائه شده است ، اما فعلاً ، داوران بررسی تمام نرم افزارهای ممکن را می توانند انجام دهند.

مشتری ها در داخل ماشین های مجازی (VMs) با سیستم عامل های نصب تمیز آزمایش می شوند. این مانع از بروز مواردی از قبیل درگیری های TAP می شود و باعث می شود بی نظمی هایی نظیر مشتری نصب شده با درایورهای بدون ثبت نام آسان شود..

فرمت معمولی انتشار تصویری از هر پنجره / برگه مورد استفاده توسط نرم افزار است ، و برجسته هر چیز مورد علاقه در متن در نزدیکی است. در صورت امکان و مناسب ، هر ویژگی را آزمایش می کنیم.

سوئیچ های کشتن

ما نرم افزار را در یک ماشین مجازی (VM) تست می کنیم. اگر مشتری سوئیچ kill وجود دارد ، ما چندین آزمایش ساده روی آن انجام می دهیم. قطع اتصال و اتصال مجدد اتصال به اینترنت دستگاه میزبان روش خوبی برای شبیه سازی در صورتی است که یک کشتار برای رها کردن استاندارد VPN کار می کند.

سوئیچ های Kill می توانند واکنشی یا فایروال باشند. سوئیچ های کشنده فعال می دانند که اتصال به سرور VPN کاهش یافته است ، سپس اتصال اینترنتی خود را خاموش کنید تا از بروز نشتی جلوگیری کنید. با این وجود این خطر وجود دارد که یک نشت IP در طی چند ثانیه طول بکشد تا بتواند خروجی VPN را تشخیص دهد و اتصال اینترنت شما را خاموش کند.,

سوئیچ های کشتار مبتنی بر فایروال با مسیریابی تمام اتصالات اینترنتی از طریق رابط VPN این مشکل را حل می کنند. اگر VPN در حال اجرا نباشد ، هیچ ترافیکی نمی تواند دستگاه شما را وارد یا خارج کند. بنابراین سوئیچ های مبتنی بر فایروال نسبت به واکنشگرها بهتر هستند ، اما هر سوئیچ kill بهتر از هیچ کدام است!

اکنون ... سوئیچ های کشویی مبتنی بر فایروال خود به دو نوع ارائه می شوند. نوع اول در مشتری پیاده سازی می شود و بنابراین در صورت خرابی مشتری کار نمی کند. نوع دوم قوانین فایروال ویندوز یا OSX را تغییر می دهد تا حتی اگر نرم افزار VPN خراب شود ، ترافیک قادر به ورود یا خروج دستگاه شما نخواهد بود. تنها مشکلی که در رابطه با این روش وجود دارد این است که اگر از فایروال شخص ثالث استفاده کنید ، حداقل در تئوری می تواند باعث بروز اختلافاتی شود.

هیچ راهی آسان برای گفتن اینکه آیا یک سوئیچ صرفاً مبتنی بر برنامه ، واکنشی است یا مبتنی بر فایروال است (به غیر از درخواست ارائه دهنده VPN) وجود ندارد. با این حال ، ما می توانیم تست کنیم که آیا این یک سوئیچ کشتار مبتنی بر فایروال در سطح سیستم است که با بستن زور همه نرم افزارهای VPN و درایورها را برای شبیه سازی یک تصادف می کند یا خیر. اگر اتصال به اینترنت هنوز در دسترس نباشد ، این یک سوئیچ کشتار در سطح سیستم است.

عملکرد (سرعت ، DNS ، WebRTC و تست های IPv6)

تست های سرعت

ProPrivacy.com به تازگی یک سیستم تست سرعت جدید groovy را معرفی کرده است که روشی علمی و عینی برای اندازه گیری و مقایسه عملکرد سرعت VPN فراهم می کند. هر نتیجه آزمون با مشاهداتی که داور ممکن است داشته باشد همراه است.

میانگین نتایج سرعت بارگیری جهانی ، اندازه گیری اولیه ما برای سرعت سریع یک VPN است.

توجه داشته باشید که این نمودار زنده فقط برای رتبه های برتر VPN ما مفید است. تصویر دقیق در زمان نوشتن بررسی ممکن است برای سایر VPN ها کافی باشد.

زمان جستجوی DNS ، معیار خوبی در مورد چگونگی درک سریع اتصال کاربران از زمان بارگذاری صفحه وب است. زمان جستجوی سریعتر = بارگیری سریعتر صفحه وب (یعنی پایین تر بهتر است).

تست های Sped Purevpn 2

زمان اتصال VPN بین ضربه زدن به مدت زمان طولانی طول می کشد "اتصال" در سرویس گیرنده VPN خود دکمه برقرار کنید و اتصال VPN برقرار شود. احتمالاً کمترین اهمیت از این اندازه گیری های سرعت است ، اما هیچ کس از حلق آویز کردن در آن لذت نمی برد.

تست های Sped Purevpn 2

در صورت امکان ، تمام بررسیهای جدید از قالب جدید تست سرعت استفاده می کنند و تجزیه و تحلیل اندازه گیری های مختلف به دست آمده را ارائه می دهند. با این وجود ، بنا به دلایل مختلف فنی ، ممکن است گاهی اوقات لازم باشد که فرمت تست سرعت قدیمی خود را عقب بیندازیم.

تست نشت IP

ما همچنین با مراجعه به ipleak.net تست های نشت تست تست IP را انجام می دهیم. اینها شامل تست نشت IPv4 و IPv6 DNS و تست نشت Ipv4 و IPv6 WebRTC است..

در واقع ، اگر بتوانیم هنگام استفاده از VPN ، آدرس IP واقعی یا یک آدرس IP متعلق به ISP واقعی خود را مشاهده کنیم ، خوب نیست. اتصال به یک سرور VPN خارج از کشور می تواند به بیرون ایستادگی IP کمک کند.

Ip Leak مثال 2

مثال بالا یک مورد بد نشت IPv6 را نشان می دهد. نتیجه IPv4 DNS به درستی نشان می دهد که من به یک سرور VPN در ایالات متحده متصل هستم ، اما وب سایت می تواند آدرس IPv6 UK من را از طریق هر دو نشت معمولی DNS و WebRTC مشاهده کند. شکست!

ما در حال انجام برنامه ریزی برای انتقال به استفاده از باتری ابزارهای تشخیص نشت IP بسیار جامع تر از منابع باز شده توسط ExpressVPN هستیم. فعلا ، با این حال ، ipleak.net باتری خوبی از آزمایش های اساسی را ارائه می دهد.

این آزمایشات در حالت خصوصی / ناشناس انجام می شود تا از بروز اختلال در حافظه پنهان کردن نتایج ، جلوگیری شود. آنها همچنین در یک مرورگر اصلاح نشده که از WebRTC پشتیبانی می کند ، انجام می شوند ، بنابراین می توانیم تست نشت WebRTC (Firefox ، Chrome یا Opera) را انجام دهیم..

ما تأیید می کنیم که در حال حاضر مشکلی در تست های IPv6 ما (هم DNS و هم WebRTC) وجود دارد. این امر به این دلیل است که برخی از داوران ما قابلیت IPv6 را ندارند و بنابراین قادر به انجام این تست ها نیستند. با این حال ما برای حل این مشکل راه حل های مختلفی را ایجاد کرده ایم و به زودی امیدواریم که راه حل قطعی در این زمینه برقرار شود. لطفا توجه داشته باشید که IP های RFC با استفاده خصوصی فقط IP محلی هستند. آنها نمی توانند برای شناسایی فرد مورد استفاده قرار گیرند ، بنابراین نشت IP را تشکیل نمی دهند.

ما همچنین تست های سریع BBC iPlayer و Netflix را انجام می دهیم. اینها به سادگی شامل ورود به سرورهای VPN انگلستان و ایالات متحده ، و سپس بازدید از آن وب سایتها برای دیدن اینکه آیا می توانیم به این سرویس ها دسترسی پیدا کنیم ، می شود. بعضی اوقات لازم است از پشتیبانی VPN بپرسید که آیا آنها سرورهای خاصی دارند که مسدود نشده اند یا خیر.

سایر سکوها

در اینجا یک بحث سریع درباره همه سیستم عامل های پشتیبانی شده توسط VPN پیدا خواهید کرد. اینها می توانند از طریق نرم افزارهای سفارشی یا راه اندازی دستی باشند. سکوها معمولاً شامل سیستم عاملهای دسک تاپ (مانند Windows ، MacOS و Linux) ، سیستم عامل های تلفن همراه (به عنوان مثال iOS ، Android) ، روترها (معمولاً روترهای DD-WRT) و برنامه های افزودنی مرورگر هستند.

برنامه های تلفن همراه

اگر برنامه های تلفن همراه سفارشی در دسترس باشد و ناظر به پلت فرم مربوطه دسترسی داشته باشد ، ما می توانید با نگاهی عمیق تر به همراه تصاویر از اینجا به آنها نگاه کنیم..

برنامه های افزودنی مرورگر

برای ارائه دهندگان افزودنیهای مرورگر "VPN" به طور فزاینده رایج است. این تقریباً همیشه پسوندهای پروکسی هستند ، نه پسوندهای VPN واقعی. با این وجود ، آنها می توانند مفید باشند ، و ما به عکس هایی که در اینجا داده می شود ، یکبار دیگر می پردازیم.

نتیجه گیری بررسی VPN

دوست داشتم:

 • لیستی از مواردی که نظر دهنده دوست داشت ، به جای لیستی از ویژگیهای تبلیغ شده توسط ارائه دهنده

من در مورد اینقدر مطمئن نبودم:

 • لیستی از مواردی که داور را اشتباه گرفته است
 • و از "ویژگی هایی" که قانع نشده ایم واقعاً مفید هستند
 • همچنین از امتیازاتی که عالی نبودند اما به اندازه کافی بد نبودند که شایسته لیست شدن در زیر باشند ...

من متنفر بودم

 • مواردی که معامله گر است

ما با یک خلاصه سریع از نکات بالا و پایین خدمات ، که شما در آن داور نظرات شخصی خود را در مورد زمان خود با استفاده از VPN بیان می کند ، به پایان می رسانیم..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me