دستگاه هایی مانند کنسول های بازی ها ، دانگل های پخش رسانه ای و تلویزیون های هوشمند همه می توانند از مزایای ژئوپنجی یک VPN بهره ببرند اما قادر به اجرای نرم افزار VPN نیستند. در این راهنما ، ما به شما نشان می دهیم چگونه یک اتصال VPN را به روش های مختلف به اشتراک بگذارید.

نحوه به اشتراک گذاشتن اتصال VPN

1. از روتر VPN استفاده کنید

این بسیار ساده ترین روش است. اکثر روترهای متوسط ​​و متوسط ​​این روزها دارای یک سرویس گیرنده VPN داخلی هستند که تقریباً برای هر سرویس VPN قابل تنظیم است..

جایگزین دیگر این است که روتر موجود خود را با سیستم عامل DD-WRT یا Tomato لمس کنید ، اگرچه خرید روتر از قبل فلش شده و پیش تنظیم شده DD-WRT یا Tomato از Flashrouters راحت تر است و تضمین می کند که شما به روتر آجری نخواهید رسید.!

توجه داشته باشید که روترهای کم مصرف غالباً می توانند یک مشتری VPN را اجرا کنند ، اما به اندازه کافی قدرتمند نیستند که این کار را با سرعت انجام دهند. اگر می خواهید در هنگام پخش محتوای ویدیو از مشکلات بافر جلوگیری کنید ، احتمالاً باید حداقل 100 دلار برای روتر VPN مناسب هزینه کنید.

2. اتصال VPN را با کامپیوتر ویندوز یا مک خود به اشتراک بگذارید

می توانید اتصال ویندوز یا مک VPN خود را با غیر VPN خود از طریق Wi-Fi یا کابل اترنت به اشتراک بگذارید. دستورالعمل هایی برای انجام این کار در زیر وجود دارد. هنگامی که نمی خواهید (یا نمی توانید از پس هزینه آن برآیند) برای روتر کردن یک روتر جدید ، مفید باشد.


3. تنظیمات DNS را تغییر دهید

این روش به هیچ وجه از VPN استفاده نمی کند زیرا به تغییر تنظیمات DNS دستگاه شما متکی است. تعدادی سرویس VPN ، با این حال ، شامل یک سرویس DNS هوشمند رایگان به عنوان بخشی از بسته بندی استاندارد VPN آنها است.

اگر این مورد در سرویس VPN شما اتفاق بیفتد ، تقریباً در مورد هر دستگاه با قابلیت اینترنت به شما این امکان را می دهد تا تنظیمات DNS خود را تغییر دهید تا به نظر برسد که در کشور دیگری باشد..

نحوه اشتراک گذاری VPN بدون روتر

اتصال VPN را در ویندوز 10 از طریق اترنت به اشتراک بگذارید

1. برای کار با این روش ، معمولاً باید از طریق WiFi به اینترنت متصل شوید. اگر دو یا چند پورت اترنت رایانه در رایانه شخصی خود دارید ، می توانید به جای آن از پورت دوم برای اتصال به اینترنت استفاده کنید..

2. ثبت نام در یکی از سرویس های VPN ذکر شده در بالا ، آن را در ویندوز نصب کرده و به یک سرور VPN وصل کنید. دستگاه خود را با استفاده از کابل اترنت به رایانه متصل کنید. لپ تاپ های مدرن غالباً از درگاه اترنت اختصاصی برخوردار نیستند ، بنابراین ممکن است شما نیاز به خرید کابل آداپتور USB یا C به اترنت یا مشابه آن داشته باشید.

3. برو به شروع -> شبکه & اینترنت -> وضعیت -> تنظیمات شبکه خود را تغییر دهید -> گزینه های آداپتور را تغییر دهید.

وضعیت شبکه

4- اتصال VPN خود را پیدا کنید. اگر این یک اتصال OpenVPN باشد ، پس از آن می توانید به عنوان ارائه دهنده VPN شما نامگذاری شده یا از آن استفاده کنید. از برچسب عمومی "TAP-Windows-Adapter VPN" استفاده کنید. روی آن راست کلیک کنید -> خصوصیات.

اتصالات شبکه

روی برگه اشتراک گذاری کلیک کنید و:

a) "اجازه دهید کاربران دیگر شبکه بتوانند از طریق اتصال اینترنتی این رایانه ارتباط برقرار کنند."

b) در منوی کشویی "اتصال به اینترنت خصوصی خود را انتخاب کنید" اتصال اترنت خود را انتخاب کنید.

خصوصیات اترنت

خوب باش.

اکنون دستگاه غیر VPN شما باید اتصال Windows VPN شما را به اشتراک بگذارد ، اما هرگز راه اندازی مجدد آن ضروری نیست.

اتصال VPN را در ویندوز 10 از طریق WiFi به اشتراک بگذارید

ویندوز 10 اکنون توانایی بومی ایجاد یک کانون WiFi با آداپتورهای WiFi سازگار را دارد. این به شما امکان می دهد ارتباط VPN خود را با هر دستگاه WiFi با استفاده از یک آداپتور WiFi منفرد (چه دانگل USB ، کارت WiFi یا تراشه WiFi لحیم شده در مادربرد لپ تاپ خود به اشتراک بگذارید)..

1. برای این که کار کند ، به یک WiFiadapter سازگار نیاز دارید. روی Start کلیک راست کنید -> دستور اعلان و تایپ (یا کپی و چسباندن در):

درایورهای نمایش netsh wlan show

به دنبال خط باشید که می گوید "شبکه میزبانی شده پشتیبانی می شود:"

  • اگر می گوید "بله" ، ما می توانیم با این راهنما پیش برویم.
  • اگر می گوید "نه" ، پس نمی توانیم. می توانید درایورهای WiFi خود را به روز کنید ، اگرچه فقط گرفتن یک دانگل WiFi جدید آسان تر است. روش دیگر ، می توانید از روش اترنت که در بالا بیان شد استفاده کنید.

خط فرمان سریع

ما را خوش شانس! خوبیم که برویم.

2. به شروع بروید -> شبکه & اینترنت -> وضعیت -> تنظیمات شبکه خود را تغییر دهید -> کانون موبایل کانون تلفن همراه را روشن کنید و از تنظیمات SSID آن (نام شبکه و رمز شبکه) یادداشت کنید..

کانون موبایل

3. VPN خود را روشن کنید.

4. برو به شروع -> تنظیمات -> شبکه & اینترنت -> وضعیت -> تنظیمات شبکه خود را تغییر دهید -> گزینه های آداپتور را تغییر دهید.

وضعیت شبکه

5. توجه داشته باشید که هم اکنون می توانید اتصال کانون خود را ببینید. به آن "محلی اتصال محلی * xx" گفته می شود ، و دارای "آداپتور مجازی مجازی مایکروسافت Wi-Fi مستقیم".

اتصال VPN خود را پیدا کنید. اگر این یک اتصال OpenVPN باشد ، پس از آن می توانید به عنوان ارائه دهنده VPN شما نامگذاری شده یا از آن استفاده کنید. از برچسب عمومی "TAP-Windows-Adapter VPN" استفاده کنید. روی آن راست کلیک کنید -> خصوصیات.

اتصالات شبکه

روی برگه اشتراک گذاری کلیک کنید و:

a) "اجازه دهید کاربران دیگر شبکه بتوانند از طریق اتصال اینترنتی این رایانه ارتباط برقرار کنند."

b) در منوی کشویی "اتصال به اینترنت خصوصی خود را انتخاب کنید" اتصال کانون مورد نظر خود را انتخاب کنید (اتصال منطقه ای محلی * xx ").

wifi 4 خواص

"اجازه دهید سایر کاربران شبکه بتوانند اتصال اینترنتی مشترک را کنترل یا غیرفعال کنند" را فعال کنید و Ok را بزنید.

6. دستگاه غیر VPN خود را با استفاده از جزئیات SSID که در مرحله 2.2 به آن اشاره کردید به کانون ویندوز ایجاد شده از طریق WiFi وصل کنید..

اتصال VPN را در macOS از طریق اترنت به اشتراک بگذارید

برای کار با این روش ، Mac شما معمولاً باید از طریق WiFi به اینترنت متصل شوید.

هیچ مک دارای بیش از یک درگاه اترنت داخلی نیست و بسیاری از آنها هیچ کدام ندارند. اما لوازم جانبی USB-C و Thunderbolt می توانند درگاههای اضافی اترنت ارائه دهند. اگر دو درگاه اترنت دیگر در دسترس هستید ، می توانید به جای WiFi از یک پورت دوم برای اتصال به اینترنت استفاده کنید..

این روش از کلاینت macOS VPN داخلی استفاده می کند ، بنابراین فقط با استفاده از پروتکل های PPTP ، L2TP یا IKEv2 VPN کار می کند..

1. ثبت نام در یکی از خدمات VPN ذکر شده در بالا ، و سپس به صورت دستی پیکربندی macOS VPN مشتری برای استفاده از آن. به یک سرور VPN وصل شوید.

Mac راه اندازی VPN

2. با استفاده از کابل اترنت دستگاه غیر VPN خود را به رایانه متصل کنید.

3. به تنظیمات سیستم بروید -> اشتراک گذاری سپس:

a) اتصال خود را از: [اتصال VPN که شما فقط بصورت دستی تنظیم کرده اید] به اشتراک بگذارید.

b) به رایانه هایی که از آنها استفاده می کنند: [رابط اترنت شما]. در مثال زیر ، MacBook ما از آداپتور USB به اترنت استفاده می کند.

ج) اشتراک گذاری اینترنت را با کلیک روی کادر انتخاب آن روشن کنید (برای خاموش کردن علامت انتخاب).

اشتراک گذاری اینترنت هوایی Macbook

با استفاده از WiFi اتصال VPN را در macOS به اشتراک بگذارید

این روش نیاز دارد که مک شما از طریق کابل اترنت یا آداپتور WiFi دوم (مانند دانگل USB) به اینترنت متصل شود. سپس می توانید از طریق WiFi به آن وصل شوید و از VPN بهره مند شوید. بر خلاف ویندوز 10 ، macOS قادر به ایجاد کانون WiFi با استفاده از یک آداپتور تنها WiFi نیست ، مگر اینکه از طریق آداپتور جداگانه به اینترنت متصل شود..

باز هم ، این روش فقط با macOS PPTP داخلی داخلی کار می کند. مشتری L2TP و IKEv2. OpenVPN نیست.

1. ثبت نام در یکی از سرویس های VPN که با macOS کار می کند ، و سپس مشتری VPN را به صورت دستی پیکربندی کنید تا از آن استفاده کند. به یک سرور VPN وصل شوید.

2. با استفاده از کابل اترنت دستگاه غیر VPN خود را به رایانه متصل کنید.

3. به تنظیمات سیستم بروید -> اشتراک گذاری سپس:

a) اتصال خود را از: [اتصال VPN که شما فقط بصورت دستی تنظیم کرده اید] به اشتراک بگذارید.

ب) به رایانه هایی که از WiFi استفاده می کنند.

ج) روی گزینه های WiFi کلیک کنید ...

اشتراک اینترنت

د) تنظیمات شبکه خود را بررسی کرده و رمز عبور SSID را برای کانون جدید خود انتخاب کنید. هنگامی که کار خود را انجام دادید ، روی "OK" کلیک کنید.

یک شبکه به اشتراک گذاری اینترنت پیکربندی کنید

ه) اشتراک گذاری اینترنت را با کلیک روی کادر انتخاب آن روشن کنید (برای خاموش کردن علامت انتخاب).

اشتراک گذاری اینترنت مک

با استفاده از سرویس هوشمند DNS هوشمند VPN ، مکان خود را فریب دهید

جزئیات این مورد از نظر دستگاه بسیار متفاوت است اما معمولاً سخت نیست. بیشتر سرویس های VPN که DNS هوشمند ارائه می دهند ، دستورالعمل های تنظیم دقیق انواع دستگاه های محبوب غیر VPN را ارائه می دهند.

تنظیمات DNS expressvpn را تغییر دهید

در بالا می توانیم دستورالعمل های هوشمند DNS ExpressVPN را ببینیم. مادامی که IP سرور DNS هوشمند معتبری داشته باشید ، تقریباً هر وسیله اینترنت قادر به استفاده از آن پیکربندی شده است.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me