برای افرادی که می خواهند کلیه پرونده های مرتبط با یک VPN خاص را از دستگاه یا دستگاه همراه خود حذف کنند - این راهنما برای کمک به اینجاست.


هنگامی که شما یک سرویس VPN را نصب می کنید ، فایل ها را در رایانه های شخصی در مکان های مختلف قرار می دهد ، همچنین باعث ایجاد تغییر در رجیستری (در ویندوز) می شود. برخی از VPN ها همچنین گذرواژه و جزئیات ورود به سیستم را در دستگاه خود رها می کنند ، فقط در صورتی که تصمیم به نصب مجدد آن بعدا بگیرید.

همچنین صحیح است که پرونده های خاصی که پس از حذف یک VPN باقی مانده اند می توانند بعداً با VPN دیگری در تضاد باشند. برای مثال درایورهای TAP (دستگاه های هسته مجازی شبکه ای که برای ایجاد یک پل شبکه استفاده می شوند) می توانند باعث عدم اتصال VPN شوند. ساده ترین راه برای جلوگیری از بروز این نوع مشکل هنگام نصب VPN جدید ، اطمینان از این است که تمام نرم افزارهای مرتبط با VPN قدیمی قبل از نصب مشتری جدید حذف شده اند.

در اینجا در ProPrivacy.com ، VPN ها را بطور منظم آزمایش می کنیم. بنابراین همه ما بیش از حد آگاه هستیم که چگونه درگیری می تواند باعث ایجاد مشکل شود. در بعضی مواقع ، مجبور شدم VPN را بردارم و چندین بار آنرا مجدداً نصب كنم تا كار كند: بدون اینكه متوجه شوم كه من هنوز VPN دیگری داشتم كه روی دستگاه من مخفی بود كه با آن مغایرت داشت. با توجه به این نکته ، داوران VPN ما همگی از این نوع مسائل آگاه هستند!

از این گذشته ، VPN ها برای افراد تازه وارد امری متداول هستند که با استفاده از آزمایش های رایگان و ضمانت برگشت پول ، ارائه دهندگان مختلف را آزمایش می کنند. برای افراد غیرتکنولوژیک - که درک نمی کنند بهتر است خیلی زیاد VPN ها را به طور همزمان روی دستگاه خود نصب نکنید - مشکلات VPN به زودی ظاهر می شوند. این مقاله به هر کسی امکان می دهد تا با اجازه دادن به آنها برای حذف کامل مشتری های VPN ناخواسته ، به سرعت آن وضعیت را اصلاح کند - با شروع خوب و تازه ای به دستگاه خود.

چگونه به طور کامل VPN را از دستگاه خود حذف کنید

واقعیت این است که حذف یک VPN به طور کامل کار خاصی نیست. این امر به این دلیل است که نرم افزارهای مخصوص Mac و Windows در دسترس هستند که بطور موثر تمام فایلهای مرتبط با یک VPN خاص را جستجو و به درستی حذف خواهند کرد. این نوع از کشف کننده های جامع بهتر از مواردی هستند که بصورت بومی با رایانه همراه هستند. آنها همچنین بسیار آسان برای استفاده هستند.

حذف Windows Vpn

حذف یک VPN در ویندوز

برای دستگاههای ویندوز ، توصیه می کنیم از Revo Uninstaller استفاده کنید (نسخه رایگان خوب است). Revo Uninstaller جایگزینی بسیار سریعتر و مؤثرتر برای نسخه است "برنامه های Windows را اضافه یا حذف کنید" عملکرد. نسخه رایگان این امکان را برای کاربران فراهم می کند که پس از اتمام روش حذف استاندارد ، پرونده های باقیمانده ، پوشه ها و ورودی های رجیستری را اسکن کنند. این کار را با استفاده از هشت ابزار مختلف تمیز کردن (به نام "حالت شکارچی") انجام می دهد. کاربران Revo می توانند برای به دست آوردن مجموعه ای کامل از ویژگی های اضافی ، به نسخه پولی آپدیت شوند. با این حال ، برای حذف یک VPN ، نسخه رایگان کافی خواهد بود.

حذف نصب مجدد

استفاده از ابزار رایگان بسیار ساده است. راه اندازی مجدد حذف برنامه ، برنامه VPN را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی حذف کلیک کنید. پس از حذف آن ، از شما خواسته می شود تا پرونده های باقیمانده را اسکن کنید. موافقت با اسکن و حذف حذف فایلهای اضافی را برای حذف شما پیدا می کند. این روند را با توافق برای حذف پرونده های ناخواسته اضافی که در طی فرآیند اسکن پیدا می کند ، انجام دهید.

یک اتصال VPN را به صورت دستی پاک کنید

اگر اتصال VPN خود را به صورت دستی نصب کرده باشید ، باید به صورت دستی اتصال را نیز پاک کنید. همچنین ارزش این کار را دارد حتی اگر اتصال VPN شما به صورت خودکار توسط نرم افزار VPN نصب شده باشد (برای اطمینان از اینکه هیچ اتصالی قدیمی در دستگاه شما وجود ندارد). برای این کار این مراحل ساده را دنبال کنید:

 1. رفتن به "مرکز شبکه و اشتراک گذاری".
 2. در قسمت سمت چپ روی "تغییر تنظیمات آداپتور" کلیک کنید.
 3. در اینجا آداپتورها و اتصال VPN را مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی اتصال VPN که می خواهید حذف کنید و انتخاب کنید حذف.

نحوه حذف درایورهای قدیمی TAP در ویندوز

یکی از دلایلی که نصب چندین مشتری VPN بر روی دستگاه ویندوز می تواند باعث ویرانی شود به دلیل درایورهای TAP است. درایور TAP برای ایجاد VPN در ویندوز ضروری است. اما وقتی VPN های مختلف درایورهای TAP را بر روی دستگاه نصب می کنند ، می توانند با یکدیگر تداخل کنند: متوقف کردن ایجاد VPN جدید. این شایع ترین دلیل درگیری نرم افزار VPN است. حتی پس از حذف VPN نیز ممکن است لازم باشد که درایورهای شیر را حذف کنید. مسلماً - اگر VPN را با استفاده از حذف كننده Revo حذف كنيد - بايد تمام نرم افزارهاي مرتبط با VPN حذف شوند: از جمله درايورهاي TAP.

برای هرکسی که قبلاً VPN (یا چندین VPN) را با استفاده از حذف عادی ویندوز در کنترل پنل حذف کرده باشد ، ممکن است لازم باشد که درایور TAP را بصورت دستی حذف کنید. برای انجام این کار ، این مراحل ساده را دنبال کنید:

 1. حرکت به کنترل پنل > سیستم و امنیت > سیستم > مدیریت دستگاه
 2. به آداپتورهای شبکه بروید ، درایور TAP را راست کلیک کرده و آنها را بردارید و در صورت درخواست درایور را حذف کنید.
 3. سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید و آخرین نسخه مشتری VPN را که می خواهید از آن استفاده کنید مجدداً نصب کنید. VPN فعلی شما درایورهای TAP مناسب را نصب می کند.

Os X حذف Vpn

Mac OS X

برای Mac OS X توصیه می کنیم از AppCleaner (رایگان) یا CleanApp برای Mac استفاده کنید (که این کار را به خوبی انجام می دهد اما 14.99 دلار قیمت دارد). هر دو برنامه مانند ویندوز ، کاملاً توصیفی از خود نشان می دهند. استفاده از آنها یک فرایند ساده است و فقط شما را ملزم می کند که دستورالعمل های روی صفحه را برای حذف صحیح VPN و تمام مؤلفه های آن دنبال کنید. CleanApp عالی است زیرا تمام فایل های میراث قدیمی را در Mac جستجو می کند و آنها را حذف می کند.

پس از پاک کردن نرم افزار VPN از مکینتاش ، ممکن است شما نیز نیاز به حذف دستی اتصالات VPN خود داشته باشید. برای این کار این مراحل ساده را دنبال کنید:

 1. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات سیستم,
 2. کلیک کنید روی پروفایل ها آیکون.
 3. روی علامت منفی در کنار VPN که می خواهید حذف کنید کلیک کنید
 4. رمزعبور سرپرست خود را وارد کنید
 5. سرورهای VPN که قبلاً از آنها استفاده کرده اید ، اکنون از شبکه های شما حذف می شوند

شایان ذکر است که برخلاف دستگاههای ویندوز ، نصب مجدد درایور TAP برای ایجاد یکنواخت VPN ضروری نیست. بنابراین اگر این مسئله شما را نگران کننده می کند ، جواب این است: نیازی نیست که در مورد حذف نصب درایورهای قدیمی TAP مانند دستگاه ویندوز نگران باشید.

اوبونتو حذف Vpn

لینوکس

در صورت نصب نرم افزار بر روی دستگاه لینوکس با استفاده از مدیر بسته (سیستم مدیریت بسته دبیان در اوبونتو) ، امکان حذف آن نرم افزار با استفاده از مدیر بسته وجود دارد. این به احتمال زیاد برای تمیز کردن موفقیت همه پرونده های مرتبط با یک برنامه (از جمله VPN) کافی خواهد بود.

همچنین شایان ذکر است که هنگام پاک کردن VPN در لینوکس با استفاده از "حذف" کافی نیست. فقط بسته های نصب شده را حذف کرده و فایل های پیکربندی را نیز حذف نکنید. برای حذف پرونده های پیکربندی لازم است از "پاکسازی" استفاده کنید. "پاکسازی" همان "حذف" است به جز اینکه بسته ها حذف می شوند و پرونده های پیکربندی نیز حذف می شوند. شایان ذکر است که هر پرونده ای در پوشه خانه کاربر حتی در صورت استفاده از پاکسازی توسط یک مدیر بسته حذف نمی شود.

عکس صفحه اصلی

گزینه های مربوط به هر کسی که می خواهد ابزاری برای لینوکس باشد که به حذف و تمیز کردن پرونده ها Stacer و GCleaner کمک خواهد کرد. با این حال ، GCleaner هنوز در حال توسعه است. Stacer به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از "System Cleaner" ، فضای خود را با یک کلیک آزاد کنند ، برنامه های راه اندازی را در Ubuntu برای بهینه سازی عملکرد ، یافتن و مدیریت سرویس ها و دیمون ها ، و پیدا کردن و حذف نرم افزار برای آزاد کردن فضا مدیریت کنند..

برای حذف اتصالات VPN در اوبونتو راهنمای مفیدی وجود دارد که بتوانید در اینجا جستجو کنید.

Vpn Android را حذف کنید

اندروید

برای حذف یک VPN برای Android ، البته می توانید برنامه را به روش عادی حذف کنید. با این حال ، شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که همه اتصالات VPN با موفقیت حذف شده اند:

 1. انگشت خود را به سمت پایین بکشید و به ضربه بزنید تنظیمات
 2. در تنظیمات جستجو کنید اتصالات زیر عنوان و شیر تنظیمات اتصال بیشتر.
 3. حالا کلیک کنید VPN (راه اندازی و مدیریت شبکه های خصوصی مجازی (VPN)).
 4. اکنون اتصالات VPN خود را مشاهده خواهید کرد. روی VPN که می خواهید حذف شود ضربه بزنید.
 5. روی ضربه بزنید حذف شبکه
 6. وقتی همه اتصالات VPN حذف شوند ، "بدون VPN" می گوید.

IOS Vpn حذف کنید

iOS

علاوه بر حذف یک VPN iOS ، باید اتصالات جداگانه ای را که ممکن است تنظیم شده باشد نیز حذف کنید. برای انجام این کار ، این مراحل ساده را دنبال کنید:

 1. باز کن تنظیمات در دستگاه iOS خود.
 2. ضربه زدن عمومی.
 3. ضربه زدن مشخصات.
 4. در این صفحه نمایه های شخصی VPN را که در iPad یا iPhone شما نصب شده اند مشاهده خواهید کرد. روی یک مورد که می خواهید حذف شود ضربه بزنید.
 5. روی ضربه بزنید حذف نمایه. اکنون تأیید کنید که مایلید این پروفایل را با ضربه زدن حذف کنید حذف از نو.
 6. اکنون نمایه VPN مرتبط با VPN ای که قبلاً از آن استفاده کرده اید ، حذف کرده اید.

هارد دیسک را حذف کنید

امنیت داده ها و بازیابی دیسک سخت

شایان ذکر است که اگر VPN را از درایو یا رایانه ای که قصد فروش آن را دارید حذف یا حذف کنید ، باید بسیار مراقب باشید. دلیل این امر این است که اعتبار ورود به سیستم VPN ممکن است بازپرداخت شود ، مگر اینکه قبل از فروش آن یا به دور انداختن آن ، هارد دیسک را به درستی قالب بندی کنید..

این می تواند خطرناک باشد زیرا اگر یک مجرمان سایبری موفق به بازیابی اطلاعات VPN شما شوند می توانند از اشتراک VPN شما برای ارتکاب جرایم استفاده کنند. هرچه بعید به نظر می رسد ، ممکن است که این امر منجر به شما شود که به جرمی که مرتکب نشده اید مشکوک شوید.

به همین دلیل ، شایان ذکر است که استفاده از یکی از حذف کننده های توصیه شده (برای تهیه یک بوم تازه به دستگاه شما ، آماده نصب VPN دیگر) ، باعث نمی شود شخصی از بازیابی بعداً آن داده ها با استفاده از نرم افزار بازیابی دیسک سخت جلوگیری کند. برای توضیح دقیق در مورد چگونگی صحیح قالب بندی یک هارد - برای متوقف کردن بازیابی اطلاعات در تاریخ بعدی - لطفا راهنمای من را اینجا ببینید.

اعتبار تصویر عنوان: استودیوی پپسکو / Shutterstock.com

اعتبارات تصویر: rvlsoft / Shutterstock.com ، rzoze19 / Shutterstock.com ، Profit_Image / Shutterstock.com ، tanuha2001 / Shutterstock.com ، چراغ قوه / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me