VPN چیست؟?

یک شبکه خصوصی مجازی یا VPN نرم افزاری است که آدرس IP شما را تغییر داده و کلیه ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند. این امر باعث افزایش حریم خصوصی ، امنیت آنلاین و کمک به کاربران می شود تا از سانسور آنلاین تحمیل شده توسط دولت ، ISP ها یا هر سازمان یا شخص دیگری که وب سایت ها را مسدود می کند ، دور بزنند..

مزایای استفاده از VPN

استفاده از سرویس VPN مزایای بسیاری دارد ، این موارد به شرح زیر است:

 1. مانع از ارائه دهنده اینترنت (ISP) شما می شود که از طریق اینترنت چه چیزی پیدا می کنید

  این امر همچنین باعث می شود مانع از نظارت نظارتی دولت از نظریه آژانس امنیت ملی بشویم.

  علاوه بر این ، وب سایت ها نمی توانند آدرس IP واقعی شما یا ISP شما را ببینند. تمام آنچه که آنها می توانند ببینند ، آدرس IP سرور VPN است ، که معمولاً در بین بسیاری از کاربران VPN برای محافظت بیشتر از هر کاربر اختصاصی به اشتراک گذاشته می شود..

  اگرچه برخلاف ISP ها ، سرویس های معتبر VPN اطلاعات مربوط به اطلاعات را برای بازیابی بعدی نگه نمی دارند. در واقع ، بسیاری از خدمات VPN با محوریت حفظ حریم خصوصی بیشتر پیش می روند ، و همچنین باعث حذف کلیه پرونده های اتصال متادیتا می شود که ممکن است بتوانند به طور غیر مستقیم مشتری را به فعالیت خود در اینترنت پیوند دهند..


 2. از مشاهده آدرس IP شما توسط وب سایت ها جلوگیری می کند

  آدرس پروتکل اینترنت یا آدرس IP شما نحوه شناسایی آنلاین است. هنگام استفاده از VPN ، این آدرس IP با ارائه دهنده VPN شما جایگزین می شود و شناسایی وب سایت برای وب سایت ها دشوارتر می شود.

  این مسیری طولانی را برای محافظت از حریم شخصی شما هنگام گشت و گذار در وب می برد. و همچنین این را برای تبلیغ کنندگان مشکل می کند که شما را با تبلیغات تبلیغ کنند.

 3. سانسور را شکست

  یک VPN به شما امکان می دهد سانسور را پشت سر بگذارید ، خواه توسط یک رژیم سرکوبگر ، یا مدیران دانشگاه یا وای فای خود.

  با اتصال به یک VPN ، می توانید به سادگی با اتصال به یک سرور VPN که در جایی واقع شده است ، جایی که محتوا سانسور نشده است ، به وب سایتهای مسدود شده دسترسی پیدا کنید..

 4. به شما امکان می دهد به خدمات جریان مانند Netflix دسترسی پیدا کنید

  VPN به شما امکان می دهد تا به خدمات جریان خارجی که در کشور شما مسدود هستند دسترسی پیدا کنید - مهم نیست که واقعاً در کجا واقع هستید. فقط کافی است به یک سرور VPN در کشور وصل شوید و تا آنجا که به اینترنت مربوط می شود ، شما در آنجا هستید!

  به عنوان مثال ، با اتصال به یک سرور VPN در ایالات متحده ، می توانید محتوای Netflix ایالات متحده را پخش کنید. نسخه آمریکایی این سرویس دارای نمایش های تلویزیونی و فیلم های بیشتری نسبت به کاتالوگ Netflix کشورهای دیگر است. همچنین می توانید از VPN برای انسداد فیلم های YouTube استفاده کنید ، با محدودیت های منطقه ای وانمود کنید که در کشوری هستید که این ویدیو در آن موجود است..

  یا اگر به یک سرور VPN در انگلستان متصل هستید ، می توانید iPlayer بی بی سی را به صورت رایگان در خارج از کشور مشاهده کنید.

 5. شما را از هکرها محافظت می کند

  چگونه می دانید WiFi در کافی شاپ محلی شما امن است؟ جواب دهید ... شما نمی کنید. این امر در همه جا به صورت رایگان وای فای عمومی ارائه می شود. و استفاده از وای فای ناامن دعوت علنی برای هکرهای جنایتکار برای سرقت اطلاعات حساس شماست.

  VPN هنگام استفاده از همه اشکال وای فای عمومی از شما محافظت می کند زیرا داده های شما به صورت رمزگذاری شده ایمن است.

 6. از P2P در هنگام تورنت محافظت می کند

  هنگامی که از VPN برای تورنت استفاده می کنید ، آدرس IP واقعی شما از همسالان در بارگیری همین تورنت محافظت می شود. همچنین محتوای آنچه را که از ISP بارگیری می کنید پنهان می شود و برای دسترسی به وب سایت های مسدود شده مفید است.

  هنگامی که از VPN برای تورنت استفاده می کنید ، آدرس IP واقعی شما از همسالان در بارگیری همین تورنت محافظت می شود. همچنین محتوای آنچه را که از ISP بارگیری می کنید پنهان می شود و برای دسترسی به وب سایت های مسدود شده مفید است.

نحوه استفاده از VPN

مکانیک استفاده از VPN ساده است ، و مهم نیست که از چه سکو استفاده می کنید باید مانند این باشد:

 1. ثبت نام در یک طرح VPN.
 2. نرم افزار را بارگیری و نصب کنید. نرم افزار VPN در رایانه های رومیزی اغلب به عنوان مشتری VPN گفته می شود در حالی که به نرم افزار دستگاه های تلفن همراه یک برنامه VPN گفته می شود. در واقعیت ، آنها یکسان هستند و ما اصطلاحات را به صورت متقابل با آنها رفتار می کنیم.
 3. مشتری یا برنامه را اجرا کنید.
 4. با وارد کردن مشتری یا برنامه با جزئیات ورود به سیستم هنگام خرید اشتراک ، از آن استفاده کردید.
 5. بسیاری از برنامه های VPN دارای دکمه "اتصال" بزرگ و دوستانه هستند. برای اتصال به یک سرور VPN در نزدیکی انتخاب شده توسط ارائه دهنده VPN ، کافی است روی آن کلیک کرده یا روی آن ضربه بزنید. این تقریباً مطمئناً سریعترین اتصال VPN موجود را فراهم می کند. اگر می خواهید از یک سرور در کشور دیگری استفاده کنید ، برخی از VPN ها نقشه دارند ، بنابراین می توانید بر روی کشور کلیک کنید تا مایل به اتصال به آن بر روی نقشه باشید. اگر VPN شما این کار را ندارد ، روی دکمه منو کلیک کنید و این لیست سرورهای VPN را که VPN در اختیار شما قرار می دهد ، به شما نشان می دهد..

چگونه یک VPN کار می کند?

وقتی برنامه VPN را نصب و اجرا می کنید ، به یک سرور VPN که توسط یک ارائه دهنده VPN اداره می شود متصل می شود. کلیه داده های داخل و خارج از دستگاه شما با اطمینان و رمزگذاری از طریق این "تونل VPN" رمزگذاری می شود..

چگونه یک VPN کار می کند

بنابراین ، سرور VPN به عنوان دروازه ای بین شما و اینترنت عمل می کند. این مانع از ISP شما می شود تا از طریق اینترنت چه چیزی را پیدا می کنید ، و مانع از دیدن وب سایت های اینترنتی می شود که شما چه کسی هستید.

ISP شما هنوز برای اتصال شما به سرور VPN مورد نیاز است ، اما از آنجا که کلیه داده هایی که از طریق تونل VPN به سرور VPN منتقل می شوند رمزگذاری شده اند ، نمی توانند محتوای داده های شما را ببینند.

این راه اندازی فریبنده ساده مزایای زیادی را ارائه می دهد ...

سؤالات متداول VPN

آیا VPN مرا ناشناس می کند?

مهم نیست که چطور یک سرویس خود را تبلیغ می کند ، VPN ها حریم شخصی را ارائه می دهند ، نه ناشناس بودن. این امر عمدتاً به این دلیل است كه سرور VPN می تواند همه آنچه را كه ISP شما معمولاً می تواند ببیند ، ببیند.

اما برخلاف ISP شما ، VPN های خوب این اطلاعات را وارد نمی کنند و بنابراین سطح حریم خصوصی بسیار بالاتری را نسبت به آنچه که معمولاً هنگام گشت و گذار در اینترنت دارید فراهم می کنند. با این وجود ، حتی اگر این احضارها یا صدور حكم دادگاه لازم الاجرا باشد ، حتی این موارد نیز وارد اطلاعات خواهند شد.

هیچ کارمند VPN نمی خواهد زندان را برای شما خطر کند! آیا این بدان معنی است که VPN ها برای حفظ حریم خصوصی بی فایده هستند؟ اصلا. اینگونه اقدامات قانونی علیه افراد مورد علاقه بسیار هدفمند است ، بنابراین تهدیدی برای حریم خصوصی اکثر کاربران VPN معمولی نیست.

با این وجود ادوارد اسنودن این جهان که به ناشناس بودن واقعی بسیار بالایی احتیاج دارد ، باید از شبکه Tor به جای VPN استفاده کند تا از هویت خود محافظت کند.

نحوه پیکربندی VPN خود?

نرم افزار VPN به گونه ای طراحی شده است که قابلیت استفاده آسان دارد و بدون نیاز به تنظیمات اضافی باید "فقط کار کند". بدبختانه، موضوع همیشه اینطور نیست. این امر به ویژه در مورد اتصال اینترنت IPv6 صادق است ، زیرا بسیاری از برنامه های VPN برای اداره صحیح استاندارد اینترنت جدید تلاش می کنند. بنابراین همیشه ایده خوبی است که بررسی کنید که VPN شما به درستی پیکربندی شده است تا همانطور که قرار است از شما محافظت کند.

سوئیچ kill چیست؟?

به لطف ابهامات اینترنت ، اتصالات VPN گاهی اوقات خراب می شوند. در حالت عادی از وقایع هنگامی که این اتفاق می افتد ، شما به اینترنت متصل خواهید شد اما بدون حفاظت از VPN.

یک سوئیچ kill با جلوگیری از اتصال به داخل و خارج از دستگاه ، در مقابل این امر محافظت می کند ، مگر اینکه اتصال VPN فعال باشد.

آیا VPN اینترنت من را کند می کند?

یک VPN داده های شما را به یک سرور VPN هدایت می کند ، که در این صورت باید انرژی پردازشی را صرف رمزگذاری و رمزگشایی داده ها کند. بنابراین اجتناب ناپذیر است که استفاده از VPN باعث شود سرعت اتصال اینترنت شما حداقل کمی کاهش یابد.

دو عامل اصلی در بازی ، فاصله با سرور VPN و میزان بارگیری سرور VPN است. اگر به یک سرور نزدیک خود متصل شوید که بار اضافی نیست ، می توانید انتظار داشته باشید که حدود 10 درصد از سرعت اینترنت خود را از دست دهید. با این حال ، سریعترین VPN ها بسیار زیاد در سرورهای پر سرعت سرمایه گذاری می کنند ، بنابراین نیازی به مقابله با اتصال اینترنتی کند نیست..

آیا در صورت استفاده از VPN به ISP نیاز دارم?

آره.

یک ISP یا ارائه دهنده خدمات اینترنت ، اتصال به اینترنت شما را تأمین می کند و لازم است تا شما را به سرور VPN متصل کند.

آیا می توانم از VPN در تمام دستگاه های خود استفاده کنم?

هر ارائه دهنده VPN به شما امکان می دهد تا نرم افزار خود را بر روی دستگاههای مختلفی که دوست دارید نصب کنید. با این حال ، بیشتر ، تعداد دستگاههایی را که می توانید همزمان با یک حساب کاربری استفاده کنید ، محدود می کند. ما به تعداد دستگاههایی اشاره می کنیم که VPN به شما امکان می دهد از یک بار به عنوان تعداد "اتصالات همزمان" مجاز استفاده کنید..

VPN معمولاً حدود سه تا پنج اتصال همزمان را امکان پذیر می کند اگرچه این تعداد می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

اکثر سرویس های VPN برنامه های VPN iOS و همچنین VPN را برای کاربران اندرویدی ارائه می دهند ، با این وجود ، پیدا کردن پشتیبانی برای سیستم عامل های موبایل کم محبوب تر ممکن است دشوار باشد. در مورد مشتری های رایانه ، بیشتر سرویس های VPN از کاربران Windows و Mac پشتیبانی می کنند ، اما یافتن سرویس گیرندگان Linux VPN دشوارتر است..

آیا می توانم یک VPN رایگان دریافت کنم?

برای مدت طولانی ، این یک واقعیت بود که "اگر شما برای یک محصول هزینه ای پرداخت نکنید ، آن محصول هستید." برای خدماتی که در واقع می خواهند از آنها استفاده کنند.

این وضعیت طی چند سال گذشته تغییر کرده است و اکنون حداقل دو سرویس رایگان VPN وجود دارد که در واقع بسیار خوب هستند. حتی در مقایسه با خدمات پریمیوم بیشتر ، این موارد از طرق مختلف نیز محدود است. ما دریافتیم که خدمات VPN ارزان قیمت از بهترین محصولات موجود در بازار هستند. VPN هایی که بیشترین ویژگی را جستجو می کنند با کمتر از 2 دلار در ماه می توان یافت.

آیا VPN مرا ایمن می کند?

به اختصار, آره.

VPN شما را از امنیت در می آورد:

 • هکرهای WiFi عمومی
 • ISP شما
 • نظارت گسترده دولت
 • اپراتورهای WiFi تجاری که عادت مرور شما را برای سود می فروشند
 • دارندگان حق چاپ
 • شرکت های تبلیغاتی و تحلیلی که داده های شما را ذخیره می کنند تا شما را با آگهی تبلیغ کنند (در صورت استفاده از افزودنیهای مرورگر ضد ردیاب).
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me