تعدادی از خدمات VPN تجاری افزونه های VPN را برای Chrome ، Safari Firefox و سایر مرورگرهای محبوب فراهم می کند. این برنامه های افزودنی را می توان در ترکیب با نرم افزار VPN یا به عنوان یک پروکسی مستقل استفاده کرد.

پسوند VPN چیست؟?

برنامه افزودنی VPN اضافی است که توسط برخی ارائه دهندگان VPN ارائه می شود. برنامه افزودنی مرورگر یک راه حل ساده تر پروکسی سبک تر است (معمولاً یک پراکسی http) که اغلب توسط افرادی که سرعت اتصال سریع تری دارند از آنچه که توسط مشتری اصلی VPN ارائه شده است استفاده می شود..

درک این نکته ضروری است که پسوندهای VPN تونل کامل VPN را ارائه نمی دهند. در عوض ، آنها یک سرویس پروکسی مبتنی بر مرورگر هستند. علاوه بر این ، نوع پروکسی افزودنی پیاده سازی از ارائه دهنده به ارائه دهنده دیگر تغییر می دهد.

به همین دلیل ، مهم است که با ارائه دهنده خود بررسی کنید تا بفهمید که پسوند چه نوع پروکسی را ارائه می دهد. این می تواند از امن و رمزگذاری شده (پراکسی https) گرفته تا اتصال پروکسی غیر ایمن (فقط برای کلاهبرداری منطقه جابجایی با ارزش باشد).

پسوند VPN چه مزایایی دارد?

یک برنامه افزودنی مرورگر VPN فقط برای روشن و خاموش کردن در هنگام لزوم بسیار مناسب است. برنامه های افزودنی مرورگر پروکسی برای دسترسی سریع به صفحات وب منطقه ای هنگامی که نمی توانید برای خاموش کردن سرویس گیرنده VPN خود زحمت بکشید - یا تغییر سروری که در حال حاضر به آن متصل هستید ، بسیار نگران کننده هستند..


هنگام استفاده از پسوند پروکسی VPN ، می توانید در ایالات متحده به یک سرور VPN وصل شوید (برای مثال) اما پسوند مرورگر را به انگلستان تغییر دهید (به عنوان مثال) برای دسترسی سریع به یک وب سایت در آن منطقه خاص..

انواع مختلفی از پسوندهای پروکسی

پروکسی HTTP: یک پروکسی HTTP به شما امکان می دهد به وب سایتی که دارای محدودیت جغرافیایی است وصل شوید. این رمزگذاری را فراهم نمی کند و بنابراین از ISP شما رازداری نمی کند. همیشه به دلایل امنیتی و امنیتی از این نوع پروکسی در ترکیب با VPN استفاده کنید.

پروکسی HTTPS: این یک فرم رمزگذاری شده ایمن از پروکسی HTTP است که در بالا ذکر شده است. درخواست DNS با استفاده از این نوع پراکسی ممکن است پراکسی شود. همیشه با ارائه دهنده VPN خود بررسی کنید تا امنیت و خصوصی آن مشخص شود.

پروکسی SSL: این یک اتصال ایمن را فراهم می کند که رمزگذاری درخواست های صفحه وب را امکان پذیر می کند. پروکسی SSL در اصل یک پروکسی HTTPS است (به بالا مراجعه کنید).

پروکسی SOCKSپروکسی SOCKS5 پروتکل نسبتاً جدیدی است که به مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا انتخاب گسترده تری از داده ها را با استفاده از TCP یا UDP انتقال دهند. این پروکسی است که می تواند با رمزگذاری ایمن راه اندازی شود. پسوندهای VPN این نوع پروکسی را ارائه نمی دهند (اما در تئوری می توانند). این نوع پروکسی عموماً اضافی است که توسط VPN ایجاد می شود که می تواند بصورت دستی در مشتری های BitTorrent و سایر برنامه های شخص ثالث تنظیم شود..

برنامه های افزودنی پروکسی

بهترین پسوند VPN چیست؟?

پسوندهای VPN قابلیت رمزگذاری و همچنین قابلیت جغرافیایی را فراهم می آورد. با این وجود ، حتی بهترین افزونه های پروکسی همان سطح خصوصی و امنیت را به عنوان مشتری کامل VPN (جدا از ExpressVPN) ارائه نمی دهند..

به همین دلیل ، بهتر است همیشه از استفاده از کلاینت VPN کامل که پرداخت کرده اید استفاده کنید (مگر اینکه دلیل خاصی برای استفاده از پسوند داشته باشید).

در کل ، استفاده از افزونه مرورگر در رابطه با کلاینت اصلی VPN بسیار ایمن است. این اطمینان حاصل می کند که از حریم شخصی و امنیت VPN بهره می برید.

در اینجا پنج VPN توصیه شده ما با پسوند مرورگر آورده شده است:

  • Windscrib VPN. این یک پروکسی HTTPS امن با یک ابزار مسدود کننده WebRTC دارد ، همچنین پروکسی DNS را نیز فراهم می کند.

  • ExpressVPN این افزونه مرورگر VPN باید با سرویس دهنده VPN نیز نصب شود. این دسترسی از طریق مرورگر به مشتری کامل VPN دسترسی می دهد و از قابلیت های مسدود کردن WebRTC برخوردار است.

  • NordVPN این یک پروکسی HTTP با یک ابزار مسدود کننده WebRTC و یک مسدود کننده / لیست سیاه سایتهای مخرب است. متأسفانه این پروکسی رمز نشده است و درخواست DNS را پراکسی نمی کند. بنابراین ، ما فقط توصیه می کنیم از آن در رابطه با مشتری VPN استفاده کنید.

  • VPN Tunnelbear. این یک برنامه افزودنی پروکسی HTTP بدون رمزگذاری است که به دلایل امنیتی و امنیتی باید با مشتری کامل VPN استفاده شود..

  • PureVPN این یک پروکسی HTTP است که به مشتریان PureVPN امکان دسترسی آسان تر به برخی سرویس های جریان را می دهد. (PureVPN همیشه دسترسی به iPlayer بی بی سی تنها با VPN فراهم نمی کند ، اما با استفاده از پسوند مرورگر امکان پذیر است). این پسوند VPN درخواست های رمزگذاری یا پروکسی DNS را ارائه نمی دهد و بنابراین باید با کلاینت VPN برای دستیابی به حریم شخصی و امنیت استفاده شود..

WEBRTC

برنامه های افزودنی پروکسی و اشکال WebRTC

دلیل دیگری که بسیاری از VPN ها برنامه افزودنی مرورگر را برای Chrome یا Firefox فراهم می کنند به دلیل اشکال مرورگر به نام WebRTC است. اشکال WebRTC می تواند هنگام استفاده از سرویس دهنده VPN باعث نشت داده شود و تنها راه برای متوقف کردن این نوع نشت (که می تواند داده ها را در ISP شما نشت کند و حریم خصوصی ارائه شده توسط VPN شما را از بین ببرد) غیرفعال کردن WebRTC در مرورگر شما است..

غیرفعال کردن WebRTC در مرورگر شما می تواند بصورت دستی انجام شود و راهنماهایی برای خاموش کردن WebRTC در Chrome و Firefox در دسترس آنلاین وجود دارد. با این حال ، یک روش ساده تر استفاده از افزونه مرورگر مانند بلوک Easy WebRTC برای Chrome است.

ارائه دهندگان VPN آگاه هستند که نشت WebRTC می تواند یک مشکل باشد و به همین دلیل است که برخی از آنها پسوند مرورگر را ارائه می دهند. برنامه افزودنی آنها به گونه ای طراحی شده است که کار مشابه بلوک WebRTC را انجام می دهد: با موفقیت همه نشت WebRTC را متوقف کنید. NordVPN و ExpressVPN هر دو نمونه از VPN ها هستند که دارای مسدود کردن WebRTC در پسوند مرورگر خود هستند..

متأسفانه ، بسیاری از مصرف کنندگان از این نکته آگاه نیستند که نشت WebRTC می تواند مشکلی باشد و VPN به ندرت به اندازه کافی روشن می کند که اتصال این نشت ها مهم است. ما این را یک افت ارتباط در قسمت ارائه دهنده VPN می دانیم.

اگر VPN شما یک پسوند مرورگر را در اختیار شما قرار می دهد ، ارزش دارد از VPN بپرسید که آیا این برنامه افزودنی فقط یک سرویس پراکسی است یا اینکه دارای قابلیت مسدود کردن WebRTC است یا خیر. اگر این یک برنامه افزودنی مسدود کننده WebRTC است ، باید آن را نصب کنید تا مطمئن شوید VPN شما داده را به ISP خود نشت نمی کند.

علاوه بر این ، توصیه می کنیم سیستم خود را با استفاده از ipleak.net تست کنید. اگر یک نشت WebRTC را تشخیص دادید ، حتماً با غیرفعال کردن WebRTC در مرورگر خود (ساده تر) یا با نصب یک پسوند مسدود کننده WebRTC ، نشت را وصل کنید..

بدترین پسوند VPN

بدترین پسوند VPN مواردی هستند که حریم شخصی و امنیتی را فراهم نمی کنند (پروکسی های شفاف و پراکسی های ساده HTTP). با این حال ، این پسوندها در درجه اول برای کمک به کاربران برای دور زدن محدودیت های جغرافیایی (برای دسترسی به وب سایت های غیرقابل دسترسی) نه برای حفظ حریم خصوصی ارائه شده اند.

از این گذشته ، می توان از این افزونه ها در ترکیب با کلاینت VPN کامل استفاده کرد. همیشه حتماً با VPN خود بررسی کنید تا بدانید که پسوند آن یک پروکسی رمزگذاری شده HTTPS (ایمن) است یا یک HTTP یا پروکسی شفاف (ناامن).

علاوه بر این ، چند پسوند VPN وجود دارد که به عنوان ناامن شناخته می شوند و باید از آنها جلوگیری کرد:

  • HolaVPN: ثابت شده است که این افزونه حاوی بدافزار بوده و با اتصال مستقیم آنها به سایر کاربران HolaVPN ، کاربران را در معرض خطرات مختلف قرار می دهد. HolaVPN همچنین ثابت شده است که پهنای باند کاربر را به شرکت مادر خود Luminati می فروشد.

  • Hotspot Shield: این پسوند به اندازه HolaVPN خطرناک نیست. با این حال ، برخی از داده ها (از جمله آدرس IP) را برای اهداف بازاریابی از کاربران جمع می کند. برای حفظ حریم خصوصی توصیه نمی شود.

  • Betternet: این پسوند مرورگر رایگان نیز مشکوک است. Betternet به دلیل نصب کتابخانه های ردیابی بر روی رایانه های مردم مورد انتقاد قرار گرفته است. همچنین جمع آوری داده های کاربر - از جمله آدرس های IP - برای اهداف بازاریابی شناخته شده است.

بررسی اجمالی

در کل ، پسوندهای مرورگر VPN یک افزونه ای هستند که باید یک ابزار جداگانه برای سرویس اصلی VPN در نظر بگیرند.

مشتریان VPN تونل های کاملاً رمزگذاری شده VPN را ارائه می دهند که امنیت حریم خصوصی و خدمات جعل مکان را ارائه می دهند. پسوندهای پروکسی اتصال به سرور VPN را ارائه نمی دهند ، اما در عوض یک سرویس پروکسی ارائه می دهند (بسته به نوع پروکسی که توسط آن VPN خاص انجام شده ممکن است رمزگذاری یا رمزگذاری نشده باشد)..

درک سطح حفظ حریم خصوصی ارائه شده توسط برنامه افزودنی مرورگر VPN شما مهم است ، و در صورت شک همیشه از افزونه مرورگر در ترکیب با کامل VPN استفاده کنید. این سطح بالایی از حریم خصوصی داده ها را تضمین می کند.

اعتبار تصویر: الیویه لو معلم / Shutterstock.com ، Tashatuvango / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me