اگر به فکر خرید VPN برای ویندوز هستید یا اخیراً اشتراکی را خریداری کرده اید ، ممکن است تعجب کنید که چگونه آن VPN را نصب کنید. خبر خوب این است که اگر VPN پیشنهادی را از بهترین VPN ما برای راهنمای ویندوز خریداری کرده باشید ، آن کار بسیار آسان خواهد بود. این امر به این دلیل است که ارائه دهندگان بالای VPN از محدوده نرم افزار VPN طراحی سفارشی دارند که نصب و استفاده فوق العاده ای آسان است..

بهترین VPN پیشنهادی ما برای لیست PC همه دارای نرم افزارهای سفارشی برای ویندوز هستند. به همین ترتیب ، تنظیم VPN به راحتی مشترک است ، بارگیری نرم افزار و نصب آن. این ساده ترین و بهترین روش نصب VPN شماست ، و به هیچ دانش و مهارت خاصی نیاز نخواهید داشت - فقط دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

برخی از VPN های کمتر تأسیس شده ممکن است از نرم افزار VPN سفارشی برخوردار نباشند - یا ممکن است شما به انجام یک تنظیم دستی نیاز داشته باشید. در کل ، ما توصیه می کنیم از این VPN ها دوری کنید (چرا نه تنها چیزی را که با سیستم ویندوز شما سازگار است ، دریافت کنید؟)

با این حال ، ما می خواهیم هر زمان ممکن کمک کنیم ، به همین دلیل ما این راهنمای تنظیم را برای نصب دستی VPN روی ویندوز ایجاد کرده ایم. برای افرادی که می خواهند از رمزگذاری OpenVPN استفاده کنند ، ما در پایان نیز راهنمایی را برای آن گنجانده ایم.

VPN را در ویندوز 10 تنظیم کنید

برای راه اندازی یک VPN بصورت دستی در ویندوز ، به چند سرویس از سرویس VPN خود نیاز دارید. پس از عضویت در VPN ، باید اطلاعات زیر را از ارائه دهنده خود دریافت کنید:


 1. نام یا آدرس سرور VPN
 2. پروتکل VPN. ما توصیه می کنیم که برای L2TP / IPsec ، IKEv2 یا SSTP انتخاب کنید زیرا PPTP ناامن است. برای راهنمایی کامل در مورد رمزگذاری VPN اینجا را جستجو کنید.
 3. نام کاربری و رمز عبور (برای اتصال به سرور VPN)

اگر ویندوز VPN شما مشخص کند که شما باید از یک نام اتصال خاص استفاده کنید ، باید آن را از ارائه دهنده VPN خود نیز دریافت کنید. اگر به نام خاصی احتیاج ندارید ، می توانید با نام مورد نظر کاربر مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید.

سرانجام ، اگر VPN شما برای ویندوز نیاز دارد که خودتان به طور دستی تنظیمات پراکسی خود را وارد کنید ، لطفاً پیش بروید و آدرس IP و شماره پورت خود را برای پروکسی از ارائه دهنده VPN دریافت کنید..

این جزئیات را در کنار هم نگه دارید زیرا در مرحله دوم به آنها نیاز دارید تا VPN خود را به صورت دستی تنظیم کنید.

VPN خود را برای ویندوز 10 تنظیم کنید

پس از تهیه لیست جزئیات بالا ، می توانید VPN خود را برای ویندوز به صورت دستی و در چند مرحله تنظیم کنید.

 1. بر روی دکمه Start کلیک کنید و در منوی Start گزینه Settings را انتخاب کنید. حالا کلیک کنید شبکه & اینترنت, همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.
  VPN برای ویندوز
 2. برای دیدن تنظیمات سیستم ، روی VPN در سمت چپ کلیک کنید.
  ویندوز VPN
 3. اکنون ، روی نماد "+" که می افزاید: افزودن اتصال VPN کلیک کنید.
  راه اندازی ویندوز VPN
 4. در کادر ارائه دهنده VPN ، پیش فرض Windows را انتخاب کنید.
 5. در کادر Connection name ، اتصال VPN را نام دهید. اگر ارائه دهنده VPN شما را به اتصال با استفاده از نام خاص نیاز دارد ، در این مرحله به آن احتیاج خواهید داشت. (هنگامی که اطلاعات مربوط به شناسه سرور خود را از ارائه دهنده VPN دریافت می کنید ، سؤال کنید که آیا به نام اتصال خاص VPN احتیاج دارید. به این ترتیب در صورت نیاز آن را در این مرحله خواهید داشت).
 6. در نام سرور یا کادر آدرس ، آدرس IP را که VPN شما به شما داده است ، کلید بزنید. در ویندوز 10 تنظیم اتصال VPN بدون URL یا آدرس IP سرور VPN غیرممکن است.
 7. در نوع VPN ، پروتکل تنظیم شده را انتخاب کنید (هنگام برقراری ارتباط با VPN خود در مرحله اول ، این مسئله را فهمیده اید).
 8. اگر اتصال VPN بعد از تنظیم آن به هر دلیلی کار نکند ، می توانید به عقب برگردید و انتخاب کنید خودکار و ویندوز 10 پروتکل را برای شما تشخیص می دهد.
 9. رمز ورود خود را وارد کنید

اگر ترجیح می دهید هر بار وارد ویندوز VPN خود شوید بدون هیچ زحمتی برای وارد کردن شناسه کاربری و رمزعبور خود ، اکنون جزئیات خود را وارد کنید. کمی صفحه را پایین بیاورید و کادر مورد نظر را تیک بزنید اطلاعات ورود به سیستم را به خاطر بسپارید. سپس کلیک کنید صرفه جویی و به قسمت دیگر بروید اضافه کردن VPN صفحه.

راهنمای Windows به خاطر داشته باشید

اگر همه طبق برنامه پیش رفته باشند ، اکنون می توانید اتصال VPN خود را در زیر مشاهده کنید اضافه کردن VPN دکمه.

وقتی VPN را که ایجاد کرده اید انتخاب کنید ، با سه گزینه از شما خواسته می شود. یکی از این موارد است وصل کنید. برای اتصال به VPN روی این کلیک کنید. دو گزینه دیگر هستند گزینه های پیشرفته و برداشتن. اگر در هر نقطه نیاز به حذف اتصال VPN از ویندوز 10 دارید ، می توانید در اینجا انجام دهید.

نحوه تنظیم OpenVPN در ویندوز 10

برای استفاده از رمزگذاری OpenVPN در ویندوز 10 ممکن است (با برخی از VPN ها) به نرم افزار شخص ثالث احتیاج دارید. بیشتر VPN ها دارای نرم افزار سفارشی ویندوز VPN با OpenVPN هستند (تمام VPN های توصیه شده ما این کار را می کنند). علاوه بر این ، اگر می خواهید از رمزگذاری OpenVPN استفاده کنید (بهترین رمزگذاری VPN در بازار) - ما اکیداً توصیه می کنیم که به ویندوز VPN توصیه شده بچسبید..

اما اگر هیچ گزینه OpenVPN در نرم افزار VPN شما وجود ندارد ، می توانید مشتری OpenVPN منبع باز را از OpenVPN.net دریافت کنید. استفاده از آن بسیار آسان است ، اما ویژگی های پیشرفته ای ندارد.

در اینجا مراحل نصب برای مشتری OpenVPN منبع باز:

 1. نرم افزار ویندوز را از لینک OpenVPN.net در بالا نصب کنید.
 2. پس از نصب ، روی نماد OpenVPN کلیک کنید و "مکان پرونده باز" را انتخاب کنید.
 3. بر روی نماد OpenVPN GUI کلیک راست کنید (یا روی نماد موجود در دسک تاپ خود کلیک کنید) و بر روی Properties کلیک کنید.
  OpenVPN
 4. بر روی برگه سازگاری در بالا کلیک کنید و قبل از کلیک بر روی گزینه Run this program as a box administrator را علامت بزنید.
  OpenVPN در ویندوز
 5. فایلهای پیکربندی OpenVPN را از ارائه دهنده VPN خود بارگیری کنید. شما باید آن فایل ها را از حالت فشرده خارج کرده و آنها را در پوشه پیکربندی فهرست نصب OpenVPN قرار دهید (معمولاً C: \ File Files (x86) \ OpenVPN \ پیکربندی, یا C: \ File Files \ OpenVPN \ پیکربندی) شما فقط باید فایلهای مربوط به سرورهای VPN را که قصد استفاده از آنها را دارید از حالت فشرده خارج کنید.
 6. روی نماد OpenVPN GUI دوبار کلیک کنید. خواهید دید که یک نماد قرمز کوچک در نوار وظیفه شما ظاهر می شود. با کلیک راست بر روی آن آیکون ، سرور مورد نیاز خود را انتخاب کرده و روی Connect کلیک کنید. برای اتصال به VPN خود باید نام کاربری و رمزعبور خود را وارد کنید.

تنظیم ویژگی های VPN در ویندوز

اگر با ویندوز VPN پیشنهادی با نرم افزار سفارشی مشترک شده اید ، می توانید برخی از ویژگی های پیشرفته آن را تنظیم کنید. پس از نصب VPN با موفقیت ، تمام کاری که شما باید انجام دهید انتخاب تنظیمات در نرم افزار است. منوی تنظیمات معمولاً در منوی بالا یا راست در یک همبرگر از cog menu پیدا می شود.

راهنمای ویندوز همبرگر

در فهرست تنظیمات می توانید ویژگی های زیر را انتخاب کنید:

 • پروتکل رمزگذاری. ما همیشه توصیه می کنیم از OpenVPN استفاده کنید ، بنابراین لطفاً این مورد را انتخاب کنید. اگر گزینه TCP یا UDP به شما داده شده است ، اگر قصد انجام بسیاری از پخش فیلم و سایر کارهای فشرده داده را دارید ، UDP را انتخاب کنید..
 • کلید کشتار. این VPN شما را از نادیده گرفتن هرگونه داده رمزگذاری نشده به ISP یا وب سایت مورد بازدید خود متوقف می کند - در صورت قطع ارتباط VPN به طور تصادفی.
 • ارتباط خودکار. اگر این ویژگی از بین برود ، VPN را دوباره وصل می کند. این در همکاری با killswitch کار می کند تا اطلاعات شما ایمن باشد.
 • حفاظت نشت DNS. نشت DNS می تواند آنچه شما انجام می دهید بصورت آنلاین بدهد. بهترین VPN ها از نشت DNS محافظت می کنند تا اطمینان حاصل شود که هرگز این درخواست ها به ISP خود نشت نمی کنید.
 • حالت مخفیکاری / فن آوری انسداد VPN. این مورد در مکانهایی مانند ایران و چین برای بدست آوردن فایروال ها استفاده می شود. همچنین می تواند توسط افرادی که می خواهند استفاده از VPN خود را کاملاً پنهان کنند ، استفاده شود.

به عنوان یک قاعده کلی ، شما می خواهید از تمام تنظیمات فوق - جدا از آخرین مورد موجود در لیست - که فقط در موارد خاص مورد نیاز است استفاده کنید..

نحوه تنظیم VPN شما برای ویندوز 7

اگر هنوز آخرین نسخه ویندوز را به روز نکرده اید و از 7 ، 8 یا 8.1 استفاده می کنید ، بهترین گزینه شما این است که به صفحه راهنماهای ارائه دهنده VPN خود برای یک راهنمای تنظیم قدیمی تر مراجعه کنید. این روند تقریباً دقیقاً مشابه روند فوق خواهد بود. بنابراین راهنمای بالا باید برای اکثر افراد کافی باشد تا VPN خود را تنظیم کنند.

نحوه آزمایش Windows VPN

ما VPN ها را بطور منظم با روش تست سرعت علمی خودمان آزمایش می کنیم. این پیشرفته ترین روش تست سرعت VPN در جهان است - که هیچ سایت مقایسه دیگری VPN از آن استفاده نمی کند. به همین دلیل ، می توانید با نگاه کردن به بررسی فردی آن در ProPrivacy.com ، عملکرد یک سرویس را به راحتی بررسی کنید. کافیست VPN مورد علاقه شما را با استفاده از عملکرد جستجوی ما در بالا سمت راست جستجو کنید.

اگر می خواهید ، سرعت VPN خود را در اینجا به راحتی آزمایش کنید. نگران نباشید ، یک سرور تست نزدیک به خود را انتخاب کنید و اتصال به اینترنت خود را با استفاده از "ترکیب شده" تست. به یاد داشته باشید که ابتدا آن را امتحان کنید بدون اینکه VPN روشن شود. این به شما امکان می دهد سرعت اینترنت خود را با و بدون اتصال VPN مقایسه کنید. VPN هایی که ما توصیه می کنیم VPN های سریع و سازگاری عالی با ویندوز هستند.

انواع مختلف اتصالات VPN

تعدادی پروتکل رمزگذاری VPN برای سیستم ویندوز شما موجود است. بهترین پروتکل تونل سازی OpenVPN است. همه VPN های توصیه شده ما این را ارائه می دهند. با این حال ، برای اطلاعات شما در اینجا تعداد زیادی پروتکل وجود دارد.

 • پروتکل تونلینگ نقطه به نقطه (PPTP) - حداقل امنیت و حریم خصوصی را ارائه می دهد اما سریع است.
 • پروتکل تونلینگ لایه 2 (L2TP) / امنیت پروتکل اینترنت (IPsec) - L2TP / IPsec امنیت قوی تر از PPTP را به همراه سرعت متوسط ​​فراهم می کند.
 • تبادل کلید اینترنتی نسخه 2 (IKEv2) - این پروتکل پرکاربردترین سرویس گیرنده iOS VPN در iOS است. این سیستم ایمن است اما به اندازه OpenVPN قوی نیست ، و اغلب در ویندوز استفاده نمی شود. با این حال ، شما می توانید در صورت تمایل از آن استفاده کنید.
 • OpenVPN - پروتکل منبع باز و بسیار ایمن. این پروتکل هنگام ارائه دهندگان به درستی آن را رمزگذاری درجه نظامی ارائه می دهد. همه VPN های Windows در این راهنما دارای OpenVPN (ایمن اجرا شده).

برای یک نگاه عمیق تر به رمزگذاری VPN و پروتکل ها ، راهنمای نهایی رمزگذاری VPN ما را بررسی کنید.

اگر به دنبال یک VPN برای Mac هستید ، به بهترین راهنمای VPN ما برای Mac نگاهی بیندازید. توجه داشته باشید: اگر به دنبال بهترین VPN رایگان برای مک هستید ، لازم به ذکر است که ما توصیه نمی کنیم از VPN رایگان استفاده کنید ، با این وجود راهنمای کسب و کار رایگان VPN ما را برای اطلاعات بیشتر بررسی کنید..

اعتبار تصویر عنوان: آنتون واتمن / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me