آیا تاکنون از یک برنامه شبکه خصوصی مجازی (VPN) استفاده کرده اید ، فقط برای اینکه متوجه شوید اتصال غیرممکن است؟ با یافتن پرونده ورود به سیستم ، کدهای خطایی را که در آنجا ثبت شده اید ، مشاهده خواهید کرد. برای تهیه راه حل باید بدانید که این کدها به چه معنی است. راه اندازی دستی VPN حتی به احتمال زیاد کد خطایی را به شما ارائه می دهد زیرا هیچ نرم افزاری بین شرکت و مکانیک اصلی اتصال VPN وجود ندارد تا معانی آن خطاها را برای شما تفسیر کند..


در این راهنمای کد خطا ، کدهای خطای VPN که اغلب مشاهده می شود را توضیح می دهیم. ما همچنین برای مشکلاتی که این کدها از آن یاد می کنند ، اصلاحاتی را پیشنهاد می کنیم.

Contents

کد خطای VPN 0x800704C9

- هیچ پورت SSTP در سرور موجود نیست

این خطا بسیار معمول است و رفع آن آسان است. برای رفع این مشکل باید به Remote Access Server دسترسی داشته باشید.

 1. صفحه کنترل Routing و Remote Access را باز کنید.
 2. ورودی را برای سرور خود گسترش دهید.
 3. نشانگر را به سمت بالا بکشید بنادر و روی دکمه سمت راست ماوس کلیک کنید. انتخاب کنید خصوصیات از فهرست زمینه.
 4. کلیک کنید نام و انتخاب کنید WAN Miniport (SSTP) سپس کلیک کنید پیکربندی کنید.
 5. به شماره موجود در نگاه کنید حداکثر پورت ها رشته. به طور پیش فرض ، این باید 128 باشد. عدد نشان داده شده را افزایش دهید.
 6. کلیک خوب در پنجره Port Properties برای بستن آن.

خطای VPN کد 0x80072746

- اتصال توسط میزبان از راه دور بسته شد

این مشکل به گواهی های تأیید هویت HTTPS مربوط می شود. در هر صورت سرور VPN نمی تواند گواهی را پیدا کند ، یا نوعی مشکلی با آن وجود دارد.

شما نمی توانید خود این مشکل را برطرف کنید. این موضوعی است که مسئولیت افرادی است که سرور VPN را مالک و کار می کنند. اگر از خدمات VPN اشتراکی استفاده می کنید ، سایر مشتریان این شرکت نیز از کار خارج می شوند. تکنسین های VPN از قبل در مورد این مشکل آگاهی دارند.

در صورت نصب گواهینامه ، مدیر سرور باید اتصال HTTPS را بررسی کند.

خطای VPN کد 51

- برقراری ارتباط با زیر سیستم VPN امکان پذیر نیست

این کد خطا توسط سیستم Cisco VPN تولید می شود. این مربوط به مشتری VPN است ، یعنی همان نرم افزار VPN که روی رایانه شما اجرا می شود. نرم افزار VPN برای برقراری ارتباط نمی تواند به نرم افزار شبکه اصلی رایانه شما دسترسی پیدا کند. این بدان معناست که چیزی متوقف شده است. VPN را ببندید و تشخیص شبکه را اجرا کنید. VPN را دوباره شروع کنید و ببینید که آیا این مشکل را حل کرده است یا خیر.

خطای VPN کد 412

- همسال از راه دور دیگر جواب نمی دهد

این یک کد خطای سیسکو VPN است که از نرم افزار مشتری VPN ایجاد می شود. این بسیار شبیه به خطای 51 است. با این حال ، در این حالت ، برنامه مشتری با سرور VPN در حال برقراری ارتباط بود ، اما اتصال را از دست داد. VPN را ببندید ، تشخیص شبکه را اجرا کنید ، اطمینان حاصل کنید که اتصال به اینترنت شما کار می کند ، سپس VPN را دوباره روشن کنید.

خطای VPN کد 609

- یک نوع دستگاه مشخص شد که وجود ندارد

این کد خطا توسط نرم افزار VPN در رایانه شما تولید می شود. این بدان معناست که VPN نمی تواند به یک درگاه دسترسی پیدا کند زیرا تعریف نوع دستگاه موجود نیست یا به درستی پیکربندی نشده است.

با باز کردن یک پنجره Command Prompt و وارد کردن می توانید بررسی کنید که نوع دستگاه مورد نیاز در رایانه وجود دارد netcfg.exe -q < نام مینی پورت > که در آن نام miniport یکی از موارد زیر است (طبق پروتکل VPN):

PPTP: MS_PPTP

L2TP: MS_L2TP

IKEv2: MS_AGILEVPN

SSTP: MS_SSTP

این تعریف باید توسط نرم افزار VPN و شبکه شما تنظیم شود. ساده ترین راه برای رفع مشکل ، راه اندازی مجدد همه چیز است. با این حال ، ابتدا سیستم تشخیص را امتحان کنید تا ببینید آیا این می تواند مشکل را برطرف کند یا خیر.

 1. به پیام گزارش خطا نگاه کنید و کلیک کنید تشخیصی. کلیک کنید تعمیر.
 2. سرویس Remote Access Connection Manager (rasman) را متوقف کرده و دوباره آن را روشن کنید.
 3. VPN را خاموش کنید ، همه چیز را خاموش کنید ، رایانه را مجدداً راه اندازی کنید ، سپس VPN را دوباره روشن کنید.

خطای VPN کد 619

- اتصال به رایانه از راه دور برقرار نشد

این خطا یک اتفاق مکرر در رایانه های ویندوز است. این معمولاً به دلیل فایروال است که دسترسی به شبکه را مسدود می کند. این تنها دلیل احتمالی خطا نیست ، بنابراین ، ممکن است لازم باشد چندین راه حل را امتحان کنید تا VPN کار کند..

در مرحله اول ، بررسی کنید که فقط یک VPN در حال اجرا است.

 1. بر روی فلش بالا در سینی سرویس نوار وظیفه خود کلیک کنید تا به دنبال نمادهای پنهان برنامه های در حال اجرا باشید. روی همه نمادهای VPN کلیک راست کرده و را انتخاب کنید ترک کن از منوی زمینه در هر حالت ، آن را خاموش کنید.
 2. روی نوار وظیفه در پایین دسک تاپ خود کلیک راست کرده و را انتخاب کنید مدیر وظیفه از فهرست زمینه. به لیست فرآیندهای فعال بروید و تمام موارد مربوط به VPN هایی که نصب کرده اید خاموش کنید.
 3. VPN دلخواه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا ببینید مشکل برطرف شده است یا خیر.

اگر این مشکل را برطرف نکرد ، باید فایروال خود را خاموش کنید تا آزمایش کنید که آیا این مشکل ایجاد کرده است یا خیر. اگر فایروال ویندوز دارید ، این مراحل را دنبال کنید:

 1. برای به دست آوردن منوی Start بر روی دکمه Windows کلیک کنید ، سپس بر روی نماد cog کلیک کنید تا به سیستم تنظیمات دسترسی پیدا کنید.
 2. تایپ کنید دیوار آتش ویندوز در کادر جستجو در صفحه تنظیمات Windows. کلیک کنید دیوار آتش ویندوز در لیست نتایج.
 3. کلیک کنید فایروال ویندوز را روشن یا خاموش کنید در منوی سمت چپ پنجره Windows Firewall.
 4. کلیک کنید روی فایروال ویندوز را خاموش کنید دکمه رادیویی در هر دو تنظیمات شبکه خصوصی و تنظیمات شبکه عمومی.
 5. کلیک کنید خوب برای ذخیره تنظیمات ، دوباره VPN را امتحان کنید.

اگر این آزمایش ثابت کرد که فایروال اتصال VPN شما را مسدود کرده است ، با کمک راهنمای ارائه دهنده VPN خود صحبت کنید تا یک راه حل برای این مشکل دریافت کنید.

اگر به دنبال VPN برای ویندوز هستید ، بهترین نرم افزار VPN ما را برای راهنمای ویندوز بررسی کنید.

خطای VPN کد 633

- مودم (یا دستگاه اتصال دیگر) قبلاً در حال استفاده است یا به درستی پیکربندی نشده است

این مشکل زمانی بوجود می آید که درگاه پروتکل کنترل انتقال (TCP) که اتصال اتصال VPN نیاز دارد توسط برنامه دیگری در حال استفاده است. این ممکن است که برنامه دیگر متوقف شود ، یا بدون انجام مراحل آزادسازی منابع مورد نیاز برای دسترسی به درگاه TCP به سایر فرآیندها متوقف شود..

راه حل این مشکل بسیار شبیه به مراحل حل خطا 609 است. رفع عیب یابی نمی تواند به شما کمک کند ، اما با راه اندازی مجدد Remote Access Manager باید تمام درگاه های مسدود شده پاک شود. اگر یک روند سرکش از بین نرفت ، رایانه را مجدداً راه اندازی کنید تا چوب مرده را پاک کنید.

خطای VPN کد 645

- خطای تأیید هویت داخلی رخ داد

این خطا در نسخه های قدیمی تر و منسوخ ویندوز رخ می دهد. به احتمال زیاد کد خطای 691 را در نسخه های جدیدتر سیستم عامل دریافت می کنید (به تصویر زیر مراجعه کنید). این خطا هنگامی رخ می دهد که سرور VPN اتصال را انکار کند زیرا نام کاربری و رمز عبور نادرستی را وارد کرده اید.

خطای VPN کد 691

- دسترسی به دلیل نام کاربری یا رمز عبور نامعتبر است

رفع این مشکل باید بسیار آسان باشد. هنگامی که نام کاربری یا رمز ورود اشتباه را وارد می کنید ، ایجاد می شود. اطمینان حاصل کنید که Caps Lock خاموش است ، زیرا این اعتبارنامه حساس به پرونده است. مطمئن شوید که نام کاربری و رمز عبوری که مدیر شبکه یا شرکت VPN ارائه داده اند با بررسی مجدد با آنها برای تأیید صحت دارند. در این مرحله ، سرپرست همچنین باید بررسی کند که حساب شما در واقع روی سرور VPN تنظیم شده است.

خطای VPN کد 720

- اتصال به رایانه از راه دور برقرار نشد

این مشکل در رایانه های ویندوز جایی که شما به صورت دستی تعریف VPN تنظیم کرده اید رخ می دهد. محتمل ترین دلیل خطا این است که پروتکل اشتباه را در قسمت VPN Type وارد کرده اید. نوع را تنظیم کنید خودکار و دوباره اتصال را دوباره امتحان کنید. اگر این مشکل را برطرف نکرد ، از طریق اسناد آنلاین VPN بخوانید تا پروتکل صحیحی را برای سرور مورد نظر برای اتصال به دست آورید. در صورت عدم موفقیت همه ، از میز راهنمای شرکت VPN سؤال کنید.

خطای VPN کد 721

- کامپیوتر از راه دور پاسخی نداد

این یک خطای ویندوز است که به دلیل عدم موفقیت نرم افزار سرویس گیرنده VPN در رایانه شما برای دستیابی به نرم افزار شبکه های اساسی ایجاد می شود. VPN را ببندید ، تشخیص شبکه را اجرا کنید ، اطمینان حاصل کنید که اتصال به اینترنت شما کار می کند ، سپس VPN را دوباره روشن کنید.

خطای VPN کد 732

- رایانه و کامپیوتر از راه دور شما نمی توانند در مورد پروتکل های کنترل PPP به توافق برسند

این خطای ویندوز ممکن است در رایانه شما یا روی سرور VPN ایجاد شود. این مشکلی است که وقتی حساب کاربری شما حق دسترسی به منابع VPN را ندارد ، بروز می کند. این مشکل می تواند به مجوزهای حساب کاربری در رایانه شما ، مجوزهای دسترسی به شبکه (در صورت اتصال از طریق یک شرکت یا شبکه دانشگاه) یا به سرور VPN مربوط باشد..

محتمل ترین مکان برای منبع این خطا ، اگر شما یک کاربر مشترک VPN یک سرویس اشتراک باشید ، روی سرور VPN قرار دارد. به همین ترتیب ، برای رفع این خطا باید با میز راهنمایی VPN تماس بگیرید.

خطای VPN کد 734

- پروتکل کنترل پیوند PPP خاتمه یافت

این یک تغییر در کد خطا 732 است. این امر زمانی ایجاد می شود که یک اتصال ایجاد شود ، اما به دلایلی که مربوط به حقوق دسترسی به منابع است ، رد شد. برای حل این مشکل با میز راهنمای ارائه دهنده VPN خود تماس بگیرید.

خطای VPN کد 766

- گواهی یافت نشد

این خطا در ارتباط با پروتکل تونلینگ Layer 2 (L2TP) بر روی پروتکل اینترنت (IPSec) ایجاد می شود. اتصال به وجود یک گواهی احراز هویت در مشتری و روی سرور VPN نیاز دارد. یکی از این گواهی نامه ها برای این تلاش برای اتصال موجود نبود ، بنابراین خطایی ایجاد شد. ارائه دهنده VPN شما باید قادر به حل این خطا باشد.

خطای VPN کد 789

- لایه امنیتی در طی مذاکرات اولیه با رایانه از راه دور با یک خطای پردازش روبرو شد

این یک خطای عمومی در رابطه با مذاکرات اتصال IPSec برای L2TP است. این کد خطای دیگری است که می تواند به عدم وجود گواهینامه های امنیتی یا ناسازگاری بین هویت مشتری یا سرور و جزئیاتی که در گواهی های مربوطه ارائه می شود مربوط باشد. اگر سیستم از کلید های پیش Shared (PSK) استفاده می کند ، اطمینان حاصل کنید که هم مشتری و هم سرور یک کلید یکسان دارند.

خطای VPN کد 800

- اتصال VPN قادر به ایجاد نیست زیرا تونل راه اندازی نشده است

این یک کد خطای گیرنده است که در مورد مشکلی که بوجود آمده است هیچ جزئیاتی را ارائه نمی دهد. اگر نوع VPN را روی Automatic تنظیم کرده باشید ، بیشتر از این که جزئیات دقیق تری از این مشکل داشته باشید ، بیشتر از این کد خطا را دریافت می کنید. اگر پروتکل VPN را می دانید که برای اتصال به یک سرور خاص باید از آن استفاده کنید ، به تنظیمات VPN در تنظیمات شبکه ویندوز برگردید و نوع VPN را از خودکار به پروتکل دقیق تغییر دهید. با امید به کد خطای دقیق تر ، این تنظیمات جدید را ذخیره کنید و دوباره امتحان کنید.

اگر دقیق تر نوع VPN توضیحی بهتر از خطای اتصال به شما ندهد ، باید تمام تنظیمات VPN را بررسی کنید.

 • اطمینان حاصل کنید که نام سرور مناسب دارید.
 • از شرکت VPN بخواهید که آدرس IP سرور را در اختیار داشته باشد و به جای نام آن را وارد کنید.
 • نام کاربری و رمز عبور خود را بررسی کنید.

اگر همه تنظیمات خوب به نظر می رسد ، مراحل زیر را انجام دهید تا ببینید که آیا هر یک از آنها مشکل را حل کرده است یا خیر.

 1. فایروال خود را خاموش کنید.
 2. روتر خود را مجدداً تنظیم کنید.
 3. VPN را ببندید و دوباره آن را راه اندازی کنید.
 4. سرویس Remote Access Connection Manager (rasman) را متوقف کرده و دوباره آن را روشن کنید.
 5. VPN را خاموش کنید ، همه چیز را خاموش کنید ، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و دوباره VPN را روشن کنید.

خطای VPN کد 806

- اتصال VPN بین رایانه شما و سرور VPN کامل نشد

در این مثال ، اتصال به سرور VPN برقرار شد ، اما فرآیندهای عادی تبادل داده ها نمی توانند ادامه پیدا کنند. دلیل این امر این است که یک فایروال شبکه در جایی در طول مسیر ، مانع از ترافیک VPN می شود ، که از پروتکل Encapsulation Encoutulation Generic Routing استفاده می کند. برای رفع این مشکل باید با ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) خود تماس بگیرید و از آن بخواهید. محتملترین منبع مشکل در پورت TCP 1723 است که باید باز شود.

خطای VPN کد 809

- اتصال شبکه بین رایانه شما و سرور VPN امکان پذیر نیست زیرا سرور از راه دور پاسخ نمی دهد

این یک مشکل مشابه با خطای 806 است. این مسئله در اثر استفاده از فایروال یا روتر در طول سفر ایجاد شده است که دسترسی به TCP 1723 را مسدود می کند. برای حل این مشکل با ISP خود تماس بگیرید..

خطای VPN کد 812

- این اتصال به دلیل پیکربندی شده در سرور RAS / VPN شما جلوگیری شد

این تغییر در کدهای خطا 732 و 734 است. مشکل این است که حساب کاربری شما از داشتن امتیازات کافی در سرور VPN برای ایجاد موفقیت در ارتباط استفاده می کند. برای رفع این خطا باید با میز راهنمایی VPN خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید.

خطای VPN کد 868

- اتصال از راه دور انجام نشد زیرا نام سرور دسترسی از راه دور برطرف نشد

اگر خوش شانس باشید ، این مشکل به وجود آمده است زیرا هنگام تنظیم VPN نام سرور را اشتباه خطا کردید. با میز راهنما تماس بگیرید و نام سرور مورد نظر خود را تأیید کنید. همچنین از آنها بخواهید که آدرس IP سرور را به شما بدهند. این مشکل می تواند ناشی از ورود نادرست در سیستم نام دامنه (DNS) باشد که نام میزبان را در آدرس های IP تفسیر می کند. جایگزینی نام سرور با آدرس IP واقعی سریعترین راه برای حل این مشکل است.

نام سرور را در تنظیم اتصال VPN بررسی کنید. اگر درست نام خود را داشتید ، نام سرور را با آدرس IP جایگزین کنید ، مطمئن شوید که نام کاربری و رمزعبور خود را به درستی وارد کرده اید و اتصال VPN را دوباره امتحان کنید.

خطای VPN کد 13801

- اعتبار احراز هویت IKE غیرقابل قبول است

این خطای Internet Key Exchange نسخه 2 (IKEv2) درمورد مشکلات گواهی احراز هویت سرور است. از آنجا که هیچ کنترلی بر روی سرور ندارید ، کمی برای رفع این مشکل وجود دارد. شما باید با میز کمک ارائه دهنده VPN تماس بگیرید و از آنها برای رفع خطا استفاده کنید.

نتیجه

برخورد با یک سری خطاها هنگام تلاش برای اتصال به یک VPN می تواند بسیار ناامید کننده باشد. خدمات VPN با کیفیت پایین پشتیبانی از مشتری ضعیفی دارند و برای دریافت پاسخ می توانید روزها طول بکشد. اگر یک شرکت VPN یک میز کمکی داشته باشد ، احتمالاً اپراتورهای پشتیبانی آنها خیلی ماهر نخواهند بود ، بنابراین اولین پاسخ به بلیط پشتیبانی شما ممکن است یک پاسخ چاق کننده باشد که کاملاً نتواند نکته را از دست بدهد. تیم های پشتیبانی ارزان قیمت دوست دارند موضوعات را سریعتر حل کنند. آنها غالباً عمداً این اشتباه را درک می کنند تا بتوانند شما را از صف خود خارج کنند و رتبه های پاسخ آنها را بالا ببرند.

تعداد زیادی کد خطا برای VPN به شما نشان می دهد که وقتی می خواهید یک VPN را به صورت دستی تنظیم کنید ، بسیاری از موارد اشتباه می شوند. خیلی بهتر است که به دنبال یک سرویس VPN با کیفیت باشید که شامل یک برنامه خود نصب باشد. برنامه های VPN بندرت اشتباه می شوند ، به خصوص اگر نصب بدون هیچ مشکلی انجام شود. اطمینان حاصل کنید که یک سرویس VPN با کیفیت را با یک تیم پشتیبانی مشتری با درجه بالا انتخاب می کنید. سپس ، امیدوارم ، هرگز مجبور نشوید با هراس خواندن کد خطای VPN روی صفحه نمایش خود مواجه شوید.

اعتبار تصویر: WilmaVdZ / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me