خنثی بودن خالص این اصل است که ارائه دهندگان خدمات اینترنت و دولت ها باید با کلیه داده های موجود در اینترنت به طور یکسان رفتار کنند ، بدون اینکه با کاربر ، محتوا ، سایت ، پلتفرم ، برنامه ، نوع تجهیزات متصل و شیوه های ارتباطی تفاوت قائل شوند و یا به صورت متفاوتی شارژ نشوند..


بی طرفی خالص به طور گسترده ای به عنوان سنگ بنای موفقیت موفقیت اینترنت شناخته می شود. با فراهم کردن زمینه بازی برای همه خدمات و کاربران ، نوآوری تشویق می شود و استارت آپ های پویا می توانند شکوفا شوند.

از نظر مصرف کننده ، بی طرفی خالص بدان معنی است که محتوای مورد نظر (و برای آن پهنای باند را پرداخت می کنید) بدون توجه به آنچه در آن محتوا است ، با همان سرعت بالا به شما تحویل داده می شود..

متأسفانه ، در ژانویه امسال دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای ولسوالی کلمبیا به طور مؤثر بی طرفی خالص را شکست و FCC که وظیفه اش دفاع از بی طرفی است و علی رغم اعتراض گسترده مردم که منجر به بی سابقه ای 3 شده است. میلیون نظر در وب سایت مشاوره عمومی خود (که باعث سقوط آن دو بار) می شود ، اما به نظر می رسد که اکیموریونیک مصمم است تا با از بین بردن آن ، بی طرفی خالص را نجات دهد..

با توجه به اینکه رئیس جدید FCC ، تام ویلر ، سالها به عنوان یک لابیست صنعت مبارزه علیه بی طرفی خالص فعالیت می کرد ، به همان اندازه مأیوس کننده است که شگفت آور است.

در این میان ، شرکت های بزرگ مخابراتی وقت زیادی را خنثی نکرده اند و خنثی بودن خالص را برهم زد ، دلایل آن تا حد زیادی سه برابر است:

  1. آنها هم اکنون می توانند به شرکتهایی که توانایی پرداخت هزینه سریع تر دسترسی به مشتریان خود را دارند ارائه دهند. در حالی که این امر درآمد بیشتری را برای ISP ها به ارمغان می آورد ، بدین معنی است که شرکت های کوچکتر ، شرکت های نوپا ، خیریه ها و هر کسی که قادر به پرداخت پهنای باند اضافی نباشد ، در "خط کند" قرار دارد. تنها برندگان در اینجا مشاغل بزرگ مستقر هستند که می توانند از این زمین بازی ناهموار برای خنثی کردن رقابت خود استفاده کنند
  2. آنها اکنون می توانند بسته های اینترنتی به سبک کابل را به مشتریان ارائه دهند که به مشتریان فقط به تعداد محدودی کانال (یعنی وب سایت ها و خدمات اینترنتی) امکان دسترسی مشتریان را فراهم می کند. برای دسترسی نامحدود به اینترنت ، مشتریان مجبورند مبلغ بیشتری بپردازند. نیازی به گفتن نیست ، این پیامدهای اجتماعی وحشتناک دارد ، اما روند کار در حال انجام است
  3. آنها می توانند در مورد خدماتی که با خودشان رقابت می کنند تبعیض قائل شوند. مثال بارز این امر این است که Comcast و Verizon (که هر دو سرویس پخش آنلاین دارند) ، تقریباً بلافاصله پس از حکم دادگاه در ژانویه شروع به پرتاب ترافیک Netflix کردند. بهانه آنها این است که Netflix به ناحق پهنای باند خود را مسخره می کند ، بنابراین این عادلانه است که باید هزینه آن را بپردازد ، اما مطمئنا مشتریان برای ISP ها را برای آن پهنای باند دقیقاً پرداخت می کنند تا بتوانند سرویس هایی مانند Netflix را پخش کنند.?

چگونه VPN می تواند به دور زدن ISP کمک کند

با استفاده از یک سرویس VPN ، کامپیوتر شما (از جمله دستگاه های تلفن همراه) را با استفاده از یک تونل رمزگذاری شده به سرورهای ارائه دهنده VPN متصل می کند. از آنجا که کلیه داده های عبور شده از این تونل توسط رمزگذاری قوی محافظت می شوند ، ISP شما نمی تواند بداند کاربران در اینترنت چه کاری انجام می دهند ، بنابراین نمی تواند از اولویت بندی یا تبعیض در برابر سرویس های خاص استفاده کند..

در ماه ژوئیه ، کالین ندرکوورن ، مدیر عامل شرکت Customer.io ، یک آزمایش را انجام داد که با استفاده از VPN سرعت اتصال خود را هنگام پخش Netfix بر روی ده بار اتصال Verizon بهبود بخشید.!

بنابراین استفاده از یک VPN مانع از فشار کاربری اینترنت می شود, و به احتمال زیاد به ابزاری اساسی در تلاش برای حفظ بی طرفی خالص تبدیل خواهد شد. با این حال…

برای ISP ها ممکن است خود VPN را دریاب / مسدود کند

اگرچه تمام داده های عبور از یک تونل VPN رمزگذاری شده از یک ISP پنهان هستند ، اما می توانند خود تونل را ببینند ، بنابراین می تواند به این منظور تردد یا مسدود کردن چنین ترافیکی را انتخاب کند. از طرف دیگر ، به سادگی می توانید تمام ترافیک متصل به آدرسهای IP شناخته شده متعلق به ارائه دهندگان VPN را مسدود یا مسدود کنید.

پرتاب یا مسدود کردن ترافیک VPN بسیار مشکل ساز است ، زیرا مشاغل برای تأمین امنیت ارتباطات داخلی ، پرداخت فرایند و هر تعداد از اهداف معمول که برای عملکرد آنها ضروری است ، به VPN اعتماد می کنند ، بنابراین ممنوعیت پروتکل های VPN می تواند تأثیر بسیار منفی بر اقتصاد بگذارد..

این مشکلی است که ناشی از این واقعیت است که اجرای OpenVPN (یا SSTP) بر روی پورت TCP 443 باعث می شود ترافیک VPN از ترافیک HTTPS قابل تشخیص نباشد (https: //) ، که از پروتکی که تقریباً تمام امنیت اینترنت به آن متکی است استفاده می کند..

از این رو ، ترافیک VPN فقط در کشورهای بسیار محدود مانند چین یا ایران مسدود شده است ، اما شواهدی وجود دارد که شرکت های آمریکایی ممکن است آن را خنثی کنند. خوشبختانه ، با جابجایی به پورت 443 tcp ، می توان به راحتی از این طریق گذشت ، دستکاری این کار باعث خراب شدن اینترنت می شود..

بسیاری از سرویس گیرندگان VPN سفارشی ارائه دهندگان به شما امکان می دهند پورت ها را به راحتی تغییر دهید. برای انجام این کار در سرویس گیرنده منبع باز OpenVPN ، می توانید پرونده پیکربندی .ovpn مربوطه را در ویرایشگر متن ویرایش کنید و تنظیمات را به صورت دستی تغییر دهید.

پورت تغییر ovpn

اگر مشکلی دارید ، ارائه دهنده VPN شما باید بتواند کمک و خوشحال کند.

بسیاری از ارائه دهندگان VPN همچنین سرورهای "خفا" را ارائه می دهند ، که از فناوری های obfspoxy مانند استفاده می کنند تا از استفاده از ترافیک VPN استفاده کنند..

خطر بزرگتر این است که ISP ها ممکن است اینترنت را برای کاربران متصل به IP های شناخته شده ارائه دهندگان VPN شلیک کنند. به عنوان یک کاربر ، جدا از انتخاب استفاده از ارائه دهندگان VPN کمتر شناخته شده ، کارهای زیادی نمی توانید انجام دهید ، اما ارائه دهندگان خود می توانند آدرس IP خود را بازیابی کنند ، سرورهای جدید پروکسی جدید را تنظیم کرده و ترفندهای مختلف دیگری را برای کمک به مبارزه با این تهدید بازیابی کنند..

غرق شدن در خارج از ایالات متحده

سقوط اخیر بی طرفی خالص در ایالات متحده ، و به ویژه بسته شدن دوره مشاوره عمومی FCC (که از 15 ژوئیه تا 15 سپتامبر به منظور رسیدگی به حجم عظیمی از نظرات دریافتی تمدید شده است) ، توجه جهانی را به این موضوع معطوف کرده است. مسئله پرتاب در آمریکا ، و آن را برای اولویت های شهروندان آمریکایی در اولویت اصلی قرار داده است.

با این وجود ، سایر نقاط جهان از نزدیک حوادثی را در ایالات متحده مشاهده می كنند ، و ISP ها در همه جا امیدوار هستند كه این مساله یك پیش زمینه ایجاد شود و به آنها اجازه دهد تا برای سطوح مختلف دسترسی به اینترنت و پهنای باند متفاوت شارژ شوند..

اتحادیه اروپا و برزیل تصویب قانونی را با هدف تضمین خنثی بودن خالص تصویب کرده اند ، اما حتی در اینجا ، این واقعیت که بخش عظیمی از کل ترافیک اینترنت از طریق ایالات متحده عبور می کند (حتی اگر ایالات متحده آمریکا نه نقطه شروع و نه مقصد خود باشد) به معنای وقوع آن است. احتمالاً ایالات در سایر نقاط بر کاربران تأثیر می گذارد.

در همه موارد ، تا زمانی که خود به خود فرو نشود ، VPN کمک خواهد کرد (و در بالا مورد بحث قرار می گیرد ، حتی اگر آن را پرتاب کنید ، گزینه ها در دسترس هستند).

یادداشت در مورد پرتاب BitTorrent

بسیاری از ISP ها ، حتی در کشورهایی که از بی طرفی خالص حمایت می کنند ، با فرض اینکه همه اینگونه ترافیک ها نقض غیرقانونی کپی رایت را انجام می دهند ، از ترافیک BitTorrent تبعیض می کنند. برای دیدن اینکه آیا ترافیک BitTorrent شما در حال ریزش است ، این ابزار خارق العاده را توسط آزمایشگاه اندازه گیری بررسی کنید ، که به شما این امکان را می دهد تا ببینید که میزان رانش BitTorrent نه تنها توسط کشور ، بلکه توسط ISP انجام می شود..

neutralnet2

مجدداً ، استفاده از VPN (که به P2P اجازه می دهد) از این پرت کردن دور می رود ، ضمن اینکه مزایای اضافی پنهان کردن آنچه را که از ISP خود بارگیری می کنید ، استفاده می شود و با استفاده از یک آدرس IP پروکسی بیرونی ، اطمینان حاصل می کند که بارگیری های شما قابل برگشت نیست. آدرس IP واقعی اگر می خواهید در مورد استفاده از VPN برای سایت های تورنت اطلاعات بیشتری کسب کنید ، به بهترین VPN های ما برای مقاله تورنت نگاهی بیندازید.

گرفتن

از آنجا که VPN شامل داده هایی است که از طریق سرورهای VPN به آن سفر می کند ، و از آنجا که رمزگذاری و رمزگشایی داده ها قدرت پردازش را می طلبد ، استفاده از VPN همیشه با یک ضربه سرعت همراه است که می تواند به حداقل 10 درصد برسد ، اما می تواند خیلی بیشتر.

بنابراین ، فایده استفاده از VPN برای جلوگیری از ریختن گاز ، بستگی به سرعت برخورداری حاصل از استفاده از VPN دارد ، و در برابر میزان ضربات ناشی از فشار قرار می گیرد. همانطور که نسبتاً تماشایی توسط Nederkoorn و سرعت 10 برابر سریعتر Netflix هنگام استفاده از VPN نشان داده شده است (همانطور که در ابتدا گفته شد) ، این مزایا هنوز هم می تواند قابل توجه باشد..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me