یکی از ابتکاری ترین و منحصر به فرد ترین ویژگی های VeraCrypt ، توانایی ایجاد حجم های پنهان است (همانطور که قبل از آن از TrueCrypt بود). این بدان معناست که علاوه بر ایجاد یک حجم رمزگذاری شده "VeraCrypt" معمولی ، می توانید یک جلد "پنهان" دوم نیز در داخل آن ایجاد کنید.


اگر رمز ورود حجم خارجی را وارد کنید ، می توانید حجم بیرونی را باز کنید ، اما اگر رمز ورود حجم مخفی را وارد کنید ، در عوض آن یکی را باز می کنید. زیبایی این سیستم بدین معناست که یک شخص مخالف بداند (چه رسد به اثبات) که جلد دوم در واقع وجود دارد ، غیرممکن است. این امکان انعطاف پذیری قابل قبول را برای شما فراهم می آورد. لطفاً توجه داشته باشید که برخی از خطرات احتمالی نیز در این رابطه وجود دارد.

علاوه بر پنهان کردن داده ها ، یک حجم مخفی VeraCrypt می تواند کل سیستم عامل (OS) را که روی یک ماشین مجازی (VN) در حال کار است مخفی کند. این یک روش عالی برای حفظ امنیت کامل کامپیوتر شماست (تا زمانی که فعالیت خود را محدود به VM کنید).

آنچه شما نیاز دارید

این آموزش فرض می کند که شما با محتوای VeraCrypt من آشنا هستید & راهنمای اصول چگونه و به VeraCrypt. شما همچنین نیاز خواهید داشت:

  • آخرین نسخه VeraCrypt (FOSS)
  • آخرین نسخه Oracle VM VirtualBox (FOSS)
  • یک سیستم عامل (من از لینوکس مینت برای این آموزش استفاده می کنم ، اما با استفاده از موارد دلخواه خود احساس راحتی کنید). توجه داشته باشید که اجرای Mac OSX تحت یک VM امکان پذیر نیست.

مرحله A - یک جلد پنهان VeraCrypt ایجاد کنید

برای انجام این کار ، فقط مراحل ذکر شده در راهنمای جلد مخفی VeraCrypt را دنبال کنید. اطمینان حاصل کنید که حجم صدا به اندازه کافی بزرگ است که هم سیستم عامل پنهان داشته باشد و هم فایلهای دزدکی در پوشه بیرونی قرار بگیرد.

نحوه ایجاد یک VM در یک حجم مخفی VeraCrypt

مرحله B - سیستم عامل خود را با استفاده از VM VirtualBox و VeraCrypt نصب کنید

1. اطمینان حاصل کنید که تمام حجم VeraCrypt از آن برداشته نشده است ، سپس جلد رمزگذاری شده ای را که تازه ایجاد کرده اید سوار کنید..

نحوه ایجاد یک VM در یک حجم مخفی VeraCrypt

برای حجم مخفی خود حتماً رمز ورود را وارد کنید

نحوه ایجاد یک VM در یک حجم مخفی VeraCrypt

اکنون حجم پنهان شما باید نصب شود

2. VirtualBox را آتش بزنید و "New" را بزنید تا یک VM جدید ایجاد کند.

VirtualBox 1

3. سیستم عامل خود را نامگذاری و انتخاب کنید.

VirtualBox 2

4- چقدر RAM را که می خواهید سیستم عامل VM استفاده کند انتخاب کنید. هر چه بهتر باشد ، اما از رم موجود در سیستم عامل اصلی شما فاصله می گیرد.

VirtualBox 3

کامپیوتر من 16 گیگابایت رم را خراب می کند ، بنابراین می توانم با VM خود سخاوتمندم!

5- اکنون شما می توانید یک دیسک سخت مجازی ایجاد کنید.

VirtualBox 4

این مرحله کاملاً ضروری نیست ، اما من یکی برای اهداف تظاهرات ایجاد می کنم.

VirtualBox 5

با پیش فرض ها بچسبید ، مگر اینکه دلیل خوبی نداشته باشید

VirtualBox 7

درایو مجازی اختصاص داده شده پویا خوب است. به یاد داشته باشید که به هر حال حداکثر اندازه آن با فضایی که برای پوشه مخفی خود اختصاص داده اید محدود خواهد شد

VirtualBox 8

به همین دلایل می توانید حداکثر اندازه پرونده را بالا بگذارید (اگرچه برخی از افراد توصیه می کنند آن را کمی کوچکتر از فضای ذخیره شده برای حجم مخفی خود تنظیم کنید). حتما پرونده درایو مجازی را در پوشه مخفی نصب شده خود ذخیره کنید. ضربه "ایجاد".

6. در صفحه VirtualBox Manager ، ماشین مجازی تازه ایجاد شده خود را انتخاب کرده و سپس "شروع" را بزنید.

VirtualBox 9

7. سیستم عامل خود را انتخاب کرده و سپس "شروع" را بزنید.

VirtualBox 10

در مورد من این پرونده لینوکس Mint .iso است که من بارگیری کردم

8. بله! پس از بوت شدن ، شما سیستم عامل جدید خود را درون یک ماشین مجازی اجرا می کنید! ببند پایین ...

VirtualBox 11

... اما مطمئن باشید که حالت دستگاه را ذخیره نمی کنید (زیرا مرحله بعد پیچیده تر می شود).

VirtualBox 12

9. در پنجره Virtual Box Manager ، سیستم عامل خود را انتخاب کنید -> تنظیمات -> پیشرفته پوشه Snapshot را در پوشه مخفی نصب شده خود تغییر دهید.

VirtualBox 13

این باید همان پوشه ای باشد که دیسک مجازی خود را در مرحله B-5 فوق ذخیره کرده اید

10. پرونده vbox جدید .Vbox جدید VM را به صورت دستی منتقل کنید. این پرونده معمولاً در فهرست خانه شما قرار دارد. به عنوان مثال ، در ویندوز به طور پیش فرض در C: / Users / [name] / VirtualBox MS قرار دارد.

مرحله C - نحوه استفاده از سیستم عامل مخفی جدید شما در داخل VPM

1. حجم پنهان خود را با استفاده از VeraCrypt سوار کنید.

2. برای راه اندازی VirtualBox روی پرونده .vbox دو بار کلیک کنید. VM را انتخاب کنید و "شروع" را بزنید.

3. هنگامی که شما با استفاده از سیستم عامل مخفی خود به پایان رسید ، حتماً کلیک راست کنید -> آن را در پنجره VirtualBox Manager حذف کنید. اطمینان حاصل کنید که "فقط حذف کنید" را انتخاب کنید (یعنی "همه پرونده ها را حذف نکنید"!).

VirtualBox 14

یادداشت

1. هنگام استفاده از VM ، مراقب باشید که یک پوشه مشترک بین VM و کامپیوتر میزبان ایجاد نکنید ، زیرا این امر می تواند حریم شخصی اطلاعات شما را به خطر بیاندازد..

2. کاربران ویندوز گزینه بارگیری نسخه قابل حمل VirtualBox را از vbox.me دارند. این خود می تواند درون پوشه پنهان VeraCrypt نصب شود. این یک روش عالی برای پنهان کردن این واقعیت است که به هیچ وجه ممکن است از VM استفاده کنید!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me