مرورگر Tor چیست؟?

Tor Browser نرم افزاری است که به شما امکان می دهد وب را ناشناس بگردید.


اگر حتی به طور متوسط ​​زمان را در اینترنت صرف کرده باشید ، احتمالاً از Tor Browser شنیده اید. شایعات اطراف تور جذاب است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به تحقیق در مورد نحوه استفاده از Tor پایان می دهند. از این گذشته ، چه کسی نمی خواهد با مرور ناشناس اینترنت ، امنیت خود را به حداکثر برساند؟ یا در مورد چیزی بنام "وب تاریک" تحقیق کنید?

گفته می شود مرورگر Tor دروازه ای برای حفظ حریم شخصی نهایی است. به همین ترتیب ، ما از هر زاویه ای به مرورگر Tor نگاهی انداخته ایم تا یک نمای کلی را برای شما ارائه دهیم.

آیا تور غیرقانونی است?

مرورگر Tor غیرقانونی نیست. این سادگی فرصتی را برای مرور ناشناس فراهم می کند. خوشبختانه ، ناشناس بودن - و امیدوارم هرگز چنین نخواهد بود - غیرقانونی است.

اگر قصد شما دسترسی به وب سایت هایی مانند فیس بوک در یک محیط امن تر است ، می توانید پیش بروید تا بدانید که استفاده از مرورگر Tor برای آن منظور خلاف قانون نیست. اگر یک لایه اضافی از حریم خصوصی آن چیزی است که به دنبال آن هستید ، مرورگر Tor مطمئنا گزینه خوبی است.

این به این معنا نیست که هرگونه استفاده از مرورگر Tor قانونی است. در واقع ، بسیاری از کاربران به امید انجام فعالیت غیرقانونی و بدون گرفتار شدن به روتر بدنام پیاز روی می آورند. گفته می شود ، مرورگر Tor همانطور که فکر می کنید ناشناس نیست. اگر برنامه را برای اهداف غیرقانونی بارگیری کنید ، شانس شما هستند اراده گرفتار.

آیا مرورگر Tor امن است?

به طور کلی ، مرورگر Tor بی خطر است. این می تواند یک لایه امنیتی بیشتر در طول مرور روزمره به شما بدهد.

با این حال ، این مهم است که بدانید Tor Browser در هنگام ایمنی آنلاین مزایا و معایبی دارد. این برنامه کاربردی بی خطر است ، اما اگر از مرورگر Tor برای چیزی غیر از مرور وب عادی استفاده می کنید ، به طور تصادفی خطر بارگیری چیزی مخرب را بارگیری می کنید.

Tor دروازه ای محبوب برای فعالیت های جنایی است. اگر می خواهید در حین استفاده از مرورگر Tor ، حداکثر امنیت داشته باشید ، باید آن را فقط برای اهداف مورد نظر خود استفاده کنید: ناشناس بودن در حین مرور.

چگونه مرورگر Tor را نصب می کنید?

نصب مرورگر Tor آسان است ، حتی اگر با مشخصات فنی آشنا نیستید.

پنجره ها

 1. به بسته نرم افزاری Tor Browser بروید.

بارگیری بسته نرم افزاری Tor Browser

 1. بارگیری مناسب را برای سیستم و زبان مورد نظر خود پیدا کنید.

گزینه های بارگیری مرورگر Tor

 1. پس از بارگیری روی پرونده ".exe" دوبار کلیک کنید.
 2. یک پنجره ظاهر خواهد شد؛ انتخاب کنید اجرا کن.

Prompt Run Prompt

 1. پیام های نصب را دنبال کنید.
 2. پس از اتمام بارگیری ، را انتخاب کنید پایان.

نصب مرورگر Tor

 1. بم! شما انجام داده اید!

لینوکس

 1. به بسته نرم افزاری Tor Browser بروید.

مرورگر Tor برای Linux

 1. بارگیری مناسب را برای سیستم خود پیدا کنید.
 2. .پرونده را در فهرست انتخاب شده خود ذخیره کنید

ذخیره فایل مرورگر لینوکس Tor

 1. بعد از اتمام بارگیری ، به فهرست انتخاب شده خود بروید.
 2. بر روی فایل راست کلیک کنید.
 3. انتخاب کنید عصاره در اینجا.

فایل استخراج مرورگر Tor

 1. یک پوشه ظاهر می شود - بر روی آن کلیک کنید.

پوشه مرورگر Tor

 1. بر روی "Tor Browser Setup" کلیک کنید و Tor Browser ظاهر می شود.

تنظیم مرورگر Tor

 1. بم! شما انجام داده اید!

مک

 1. به بسته نرم افزاری Tor Browser بروید.

مرورگر Tor برای Mac

 1. بارگیری مناسب را برای سیستم و زبان مورد نظر خود پیدا کنید.
 2. پس از اتمام بارگیری ، دایرکتوری که پرونده را ذخیره کرده اید را باز کنید (پیش فرض پوشه بارگیری ها است).
 3. پس از پیمایش در آنجا ، بر روی پرونده مناسب دوبار کلیک کنید (به احتمال زیاد: "TorBrowser-7.0.2-osx64_en-US.dmg").
 4. سیستم عامل Mac شما اکنون تأیید می کند که پرونده قبل از باز کردن آن دستکاری نشده است.

تأیید مک مرورگر Tor

 1. یک پنجره جدید ظاهر می شود و به شما آموزش می دهد مرورگر Tor را به پوشه برنامه های خود بکشید. همانطور که دستور می دهد انجام دهید.

مرورگر Tor به برنامه های پوشه Mac

 1. بم! شما انجام داده اید!

چگونه از مرورگر Tor استفاده می کنید?

خوشبختانه استفاده از مرورگر Tor راحت تر از نصب آن است.

 1. به پوشه‌ای که پوشه Tor Browser شما در آن ذخیره شده است بروید.

پوشه بارگیری مرورگر Tor

 1. پوشه را باز کنید.
 2. کلیک کنید مرورگر Tor.

برنامه مرورگر Tor

 1. جادوگر پیکربندی با چندین گزینه ظاهر می شود.
 2. برای اکثر کاربران ، یک ارتباط مستقیم خوب خواهد بود.

اتصال مرورگر Tor

 1. انتخاب کنید وصل کنید و تور ارتباط برقرار می کند.

مرورگر Tor اتصال به Tor Tor

 1. صفحه اصلی مرورگر Tor در یک پنجره جدید ظاهر می شود.

صفحه مرورگر Tor

 1. برای اینکه دوبار بررسی کنید که شبکه به درستی کار می کند ، به ipchicken.com بروید.
 2. آدرس IP شما به طور خودکار ظاهر می شود - آیا موقعیت مکانی شما را نشان می دهد؟?

وب سایت مرغ IP

 1. نه؟ خوب! این بدان معناست که شما خوب هستید که مرور ناشناس خود را شروع کنید!

چگونه می توانم مرورگر Tor را حذف کنم?

حذف Tor Browser به راحتی پاک کردن فهرست / پوشه آن از سیستم شما است.

مرورگر Tor پوشه ای را روی سیستم شما ایجاد می کند که به شما امکان می دهد هر زمان که خواستید از شبکه استفاده کنید. این بدان معنی است که اگر می خواهید Tor Browser را حذف کنید ، می توانید پوشه یا فهرست فهرست Tor Browser را حذف کنید (یا آن را به صورت دستی به سطل آشغال خود منتقل کنید). اکنون آن را از رایانه خود حذف کرده اید.

حذف مرورگر Tor

چگونه Tor را از Mac خود حذف کنم?

می توانید Tor را از یک مک به صورت دستی یا با یک برنامه شخص ثالث حذف کنید. حذف مرورگر Tor از Mac به آسانی برای کاربران ویندوز و لینوکس آسان نیست.

با خروج از مرورگر ، پیدا کردن پوشه برنامه و کشیدن آن به سطل زباله ، می توانید Tor را به صورت دستی حذف کنید. اما ، به دلیل اینکه مک ها پرونده های سرویس برنامه های حذف شده را در یک پوشه کتابخانه پنهان نگه می دارند ، شما هنوز هم باید پرونده های سرویس Tor را خودتان حذف کنید. برای انجام این:

 1. با استفاده از Finder ، گزینه را انتخاب کنید برو منوی بالای صفحه نمایش خود را.
 2. انتخاب کنید به پوشه بروید.
 3. یک پنجره باز خواهد شد - "~ / Library" را وارد کرده و را انتخاب کنید برو.
 4. به زیر پوشه های باقی مانده Tor بروید و آنها را حذف کنید:
  • ~ / کتابخانه / پشتیبانی برنامه / TorBrowser-Data
  • ~ / کتابخانه / Preferences / org.mozilla.tor browser.plis

برای امنیت بیشتر ، دوبار بررسی کنید که هیچ گونه باقیمانده Tor در زیر پوشه های زیر وجود ندارد:

 • ~ / کتابخانه / انبارها /…
 • ~ / کتابخانه / ظروف /…

راه دیگر حذف Tor از Mac شما با یک برنامه شخص ثالث است. اگر راحتی چیزی است که به دنبال آن هستید ، نصب برنامه پاک کننده رایگان را امتحان کنید & ابزار حذف نصب نرم افزار. بهترین قسمت؟ این ابزار را می توان برای هر برنامه استفاده کرد - نه فقط Tor.

اگر به دنبال یک VPN برای Mac هستید ، به بهترین راهنمای VPN ما برای Mac نگاهی بیندازید.

آیا مرورگر Tor یک VPN است?

مرورگر Tor یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) نیست. برای کسانی که با نحوه عملکرد یک VPN نا آشنا هستند ، هدف آن ایجاد ارتباط رمزگذاری شده و ایمن به سرور از راه دور از رایانه شما است.

این دقیقاً به همین دلیل است که Tor Browser یک VPN نیست. عملکرد اصلی Tor انتقال داده های شما از یک گره به دیگری است. هر بار که داده های شما از یک گره عبور می کند ، Tor آن را رمزگذاری می کند و دوباره آن را رمزگذاری می کند.

آیا می توانید از Tor با VPN استفاده کنید?

بله ، می توانید از مرورگر Tor با VPN استفاده کنید. تور بیشتر از امنیت و سرعت به سمت ناشناس ماندن و حفظ حریم شخصی محور است. اگر امنیت و سرعت آن چیزی است که بعد از آن هستید ، باید علاوه بر Tor از VPN استفاده کنید.

آیا استفاده از VPN ارزش آن را دارد؟ خوب ، در حالی که استفاده از VPN با Tor مزایای اضافی دارد ، همچنین دارای معایب آن است. به همین دلیل مهم است که یک سرویس VPN پیدا کنید که به آن کاملاً اعتماد دارید.

تمام آنچه گفته شد ، استفاده از VPN است قطعاً ارزشش را دارد - خواه از Tor استفاده کنید ، یا بدون آن.

اگر از Tor با VPN استفاده می کنید ، می توان ردیابی کرد?

از نظر تئوری, نه - اگر از Tor با VPN استفاده می کنید ، نمی توان ردیابی کرد. با این حال ، این واقعیت پیچیده است که ارائه دهنده VPN شما به آدرس IP واقعی شما دسترسی دارد.

اگر ارائه دهنده VPN شما قصد واگذاری حق استفاده از حریم شخصی شما را داشت ، آدرس IP شما می تواند به دست مقامات دولتی یا قانون برسد. این تنها افرادی نیستند که باید در مورد ردیابی شما نگران باشید. اگر از Tor برای مقاصد غیرقانونی استفاده می کنید ، خطر می کنید در معرض آسیب پذیری هایی مانند اسکریپت های قدرتمند یا نرم افزارهای مخرب قرار بگیرید.

به عبارت دیگر ، می توانید هنوز هم احتمالاً پیگیری می شود اگر از تور با VPN استفاده می کنید. اگر می خواهید از مشکل جلوگیری کنید و ناشناس بمانید ، مهم این است که کاری انجام ندهید که باعث شود مقامات یا مجرمان بخواهند شما را ردیابی کنند.

آیا استفاده از مرورگر Tor در هند قانونی است?

بله ، استفاده از Tor Browser در هند قانونی است. اگر در زمینه تور تحقیقاتی انجام داده اید ، می دانید که هدف آن تهیه ناشناس بودن است. ناشناس بودن تقریباً در هر کشور ، بدون توجه به سطح نظارت دولت ، قانونی است. هند ممکن است محل برخی از بزرگترین برنامه های نظارت در جهان باشد ، اما استفاده از Tor در آنجا هنوز قانونی است.

با این حال ، دقیقاً مانند هر کشور دیگر ، هنوز هم برای شهروندان هند غیر قانونی است که از Tor برای فعالیت های جنایی استفاده کنند. اگر در هند اقامت دارید و قصد دارید از اینترنت برای ارتکاب جرم استفاده کنید ، حتی Tor هم از شما یا هویت شما محافظت نمی کند.

آیا مرورگر Tor رایگان است?

بله ، مرورگر Tor برای استفاده رایگان است. با این حال ، اگر حال و هوایی دارید ، کمکهای مالی را برای استفاده در توسعه آینده پروژه خود می پذیرید.

وب تاریک چیست؟?

وب تاریک بخشی غیر از اینترنت است که به آن نیاز به نرم افزار خاصی دارد. علاوه بر این ، اگر می خواهید در عین اینکه کنجکاوی خود را واقعاً ایمن هستید ، باید از Tor Browser نیز استفاده کنید.

مرورگر Tor خانه تاریک وب - یا حداقل بخشی از آن است. با استفاده از دامنه .onion ، بسیاری از افراد Tor را ایجاد می کنند تا خدمات پنهان خود را ایجاد کنند. این محصولات کالاهای غیرقانونی مانند مواد مخدر ، کالاهای تقلبی و حتی سلاح گرم و افراد مسلح را ارائه می دهند.

Tor با ناشناس ماندن در ذهن طراحی شده است. بدین ترتیب ، مجرمان به امید انجام کارهای کثیف خود در پشت محافظت از صفحه نمایش رایانه ، تمایل دارند به این سرویس گله کنند.

البته برخی از کاربران نیز برای برآورده کردن حس کنجکاوی خود ، به سادگی وب سایه را کاوش می کنند.

آیا استفاده از وب تاریک غیرقانونی است؟?

این است نه غیر قانونی استفاده از وب تاریک مگر اینکه شما در حال مرور وب سایتهایی هستید که میزبان محتوای غیرقانونی مانند هرزنگاری کودک یا قاچاق انسان هستند.

آی تی است غیرقانونی استفاده از وب تاریک برای فعالیت غیرقانونی - مانند خرید کالاهای بازار سیاه. اگر می خواهید به بررسی وب تاریک بپردازید ، نکته مهم این است که در هنگام مرور ایمن باشید. شما همیشه باید از یک VPN با Tor استفاده کنید تا از آسیب پذیری های زیادی جلوگیری کنید.

آیا می توانید به وب تاریک و بدون Tor دسترسی پیدا کنید?

از نظر فنی ، بله ، می توانید بدون استفاده از Tor به وب تاریک دسترسی پیدا کنید. اگر به حریم شخصی یا امنیت نگران نیستید ، ممکن است پروژه ای به نام Tor2web مورد توجه واقع شود. این پروژه به شما امکان می دهد از طریق پروکسی معکوس به دامنه پیاز Tor دسترسی پیدا کنید.

در حالی که Tor2web راحتی ارائه می دهد ، کاملاً بی خطر نیست. امیدوارم هدفی که هنگام مرور اینترنت دارید ، محافظت از هویت اینترنت و سیستم شما در برابر اهداف مخرب است. استفاده از Tor2web آن گل را شکست می دهد. دسترسی به وب تاریک از طریق یک پروکسی به این معنی است که شما به اپراتور آن پروکسی فرصتی برای نظارت بر ترافیک وب خود می دهید. آیا همه اپراتورهای پروکسی حریم خصوصی شما را نقض می کنند؟ نه ، احتمالاً اینطور نیست. آیا خطر هنوز وجود دارد؟ قطعاً.

آیا گزینه های دیگری برای Tor وجود دارد?

شبکه های مختلف دیگری با شباهت هایی با Tor وجود دارد. اگر به پروژه هایی که شبیه Tor هستند علاقه دارید ، چند سرویس وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را بررسی کنید ، مانند Freenet و I2P.

فقط بخاطر بسپار - گرچه ممکن است برخی از شباهت ها را با هم داشته باشند ، اما با پروژه Tor متفاوت هستند. اگر تحقیقات خود را انجام دهید ، ایمن ماندن امکان پذیر است.

چرا غیرفعال کردن JavaScript در مرورگر Tor مهم است?

با غیرفعال کردن جاوا اسکریپت ، شما می توانید یک مرحله امنیتی اضافی اضافه کنید که تضمین می کند که Tor عملکردی را که قرار است کار کند ، انجام دهد. جاوا به طور معمول به عنوان "زبان برنامه نویسی سمت مشتری" استفاده می شود. به عبارت دیگر ، کد آن در صفحات HTML نوشته شده است.

این بدان معناست که توسط کاربرانی که اسکریپت های مخرب را در مرورگر شما اجرا می کنند ، می توانید به راحتی از JavaScript سوء استفاده کنید. تمام هدف تور برای شما ناشناس ماندن است. شما نمی توانید ناشناس باشید اگر سازندگان آن اسکریپت های مخرب بتوانند هویت شما را کشف و سوء استفاده کنند.

اگر نگران برخی از وب سایت ها هستید که به طور صحیح بدون جاوا اسکریپت کار نمی کنند ، همیشه می توانید بطور موقت آن را دوباره فعال کنید.

آیا می توانم میزبان سرویس پنهان تور خود باشم?

بله ، شما می توانید با کمی کار میزبان سرویس مخفی Tor خود باشید. اگر آماده هستید که این چالش را برعهده بگیرید ، می توانید با خواندن و درک Tor: Hidden Protokoll Service و پیکربندی سرویس های پنهان برای Tor شروع کنید.

نتیجه

مرورگر Tor روشی فوق العاده برای اضافه کردن یک لایه اضافی از حفاظت به امنیت آنلاین شما است. با استفاده از Tor برای جستجوی وب ، می خواهید برای حفظ حریم خصوصی آنلاین خود بایستید. با وجود سازمان های اطلاعاتی و نظارتی در سراسر جهان ، محافظت از خود در حالی که می توانید مهم باشد. خوشبختانه ، اگر از Tor Browser استفاده می کنید ، در حال حاضر اولین قدم را در استفاده از حق قانونی خود برای حفظ حریم خصوصی برداشته اید.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me