qBittorrent یک مشتری BitTorrent سبک 100٪ آزاد و منبع باز (FOSS) است. ما به لطف ترکیب آن در داشتن یک اندازه نصب کوچک که دارای اکثر ابزارهایی است که هر کاربر BitTorrent ممکن است همیشه به آن نیاز داشته باشد ، ما آن را به عنوان برگزیده ویرایشگر خود اعطا کردیم..

احتمالاً بهترین اینها قابلیت اتصال qBitTorrent به رابط VPN شماست. این تضمین می کند که آدرس IP شما هرگز در معرض تورنت قرار نمی گیرد.

امکانات

 • رایگان به هر معنی کلمه.
 • سبک وزن
 • می تواند به رابط VPN متصل شود
 • موتور جستجوی تورنت
 • پشتیبانی از فید RSS با فیلترهای پیشرفته بارگیری
 • بسیاری از برنامه های افزودنی BitTorrent
 • کنترل از راه دور از طریق رابط کاربر وب
 • بارگیری متوالی
 • صف ها و اولویت بندی های تورنت
 • انتخاب محتوای تورنت و اولویت بندی
 • برنامه ریز پهنای باند
 • فیلتر IP (سازگار با eMule)
 • سازگار با IPv6
 • پشتیبانی از ارسال پورت UPnP / NAT-PMP
 • ابزار ایجاد تورنت
 • Windows ، Linux ، macOS ، FreeBSD ، OS / 2 مشتری

qBittorrent به اندازه مشتری های سنگین وزن مانند Vuze کاملاً برجسته نیست ، اما تقریباً همه ویژگی هایی را که اکثر کاربران تورنت احتمالاً واقعاً خواهان آن هستند ، دارد. ما در این بررسی کمی از ویژگی های اصلی qBittorrent را بعدا بررسی می کنیم.

رابط مشتری qBittorrent

qBittorrent از رابط BitTorrent بسیار "کلاسیک" استفاده می کند. این بدان معنی است که هر کس با مشتری های تورنت اصلی مانند Vuze یا uTorrent (خصوصاً کاربران ویندوز) آشنا است ، فوراً در خانه با آن احساس خواهد کرد..

ممکن است رابط کاربری قدیمی و کاملاً پیر به نظر برسد ، اما برای کاربران مک و لینوکس که از زیبایی شناسی نرم انتقال استفاده می کردند ، استفاده نمی شود..


Qbittorrent Windows 1

طبق معمول با مشتریان BitTorrent ، می توانید مواردی مانند ردیاب ، همسالان (سایر افرادی که همان فایلها را بارگیری می کنند) و منابع HTTP را پیگیری کنید..

تصویر بالا ، که آدرس IP همه همسالان را نشان می دهد ، کاملاً نشان می دهد که چرا شما نیاز به یک VPN دارید تا در هنگام تورنت از حریم شخصی خود محافظت کنید!

BitTorrent به شما امکان می دهد تا فایلهای جداگانه را از طریق یک تورنت یا لینک مگنت برای بارگیری انتخاب کنید. اگرچه یک ویژگی مشترک در بین مشتریان تورنت است ، اما جهانی نیست.

محتوای ویندوز Qbittorrent

منوهای گزینه ها بسیار آسان برای استفاده هستند و امکان دسترسی به تمام تنظیماتی را که اغلب بارگیری کنندگان ممکن است امیدوار باشند داشته باشند.

Qbittorrent Windows 3

و منوی گزینه های پیشرفته به همه نوع پارامترهای arcane اجازه می دهد تا سرهای تورنت را جدی ببخشید!

Qbittorrent Windows 4

qBittorrent حتی برای تازه های تورنت قابل استفاده است و کلیه اطلاعات را به روشی واضح و در دسترس ارائه می دهد. هیچ جایزه طراحی UX برنده نمی شوید ، اما وقتی می خواهید این کار را انجام دهید این کار بدی نیست.

ویژگی های کلیدی با جزئیات

سبک وزن

دانلود 64 بیتی ویندوز با 21.98 مگابایت ، بارگیری مک با 18.57 مگابایت و لینوکس با 7.1 مگابایت وزن دارد. در ویندوز 64 بیتی ، qBittorrent اندازه نصب کلی آن 133MB دارد.

در زیر مقایسه ای بین منابع 64 بیتی سیستم ویندوز 10 مورد استفاده در BitTorrent و Vuze هنگام بارگیری همان پرونده وجود دارد.

منابع ویندوز Qbittorent

منابع ووز ویندوز

توجه داشته باشید که میزان استفاده از منابع تا حدودی در نوسان است ، بنابراین این یک آزمایش علمی نیست. با این وجود ، نسبتاً دقیقاً انواع چهره هایی را که مشاهده کردیم منعکس می کند.

موتور جستجوی تورنت

با نصب افزونه های موتور جستجو می توانید به طور مستقیم از درون مشتری qBittorrent جستجو کنید. افزونه هایی برای بیش از 30 سایت تورنت عمومی از جمله سایت های محبوب مانند 1337x و Demonoid در دسترس است.

منابع ویندوز Qbittorrent

البته ، جستجو از درون qBittorrent بدین معنی است که در صورت مراجعه مستقیم به بسیاری از وب سایت ها ، نظرات و رتبه بندی های کاربر را پیدا نکردید. همچنین شایان ذکر است که ویژگی موتور جستجو نیاز به نصب پایتون دارد. این یک مشکل اساسی نیست ، اما ممکن است برخی افراد را از کار بیندازد.

پشتیبانی از فید RSS

به جای اینکه مرتباً سایت تورنت مورد علاقه خود را بررسی کنید تا ببینید آخرین قسمت های برنامه های تلویزیونی که باید تماشا کنید هنوز در دسترس هستند ، می توانید از طریق RSS در آنها مشترک شوید. qBittorrent سپس به صورت خودکار آنها را برای شما بارگیری می کند.

Qbittorrent Windows Rss 3

qBittorrent به شما امکان می دهد تا با استفاده از مجموعه ای از قوانین تعریف شده توسط کاربر ، تنظیمات لازم را بر روی فیدهای RSS خود تنظیم کنید.

Qbittorrent Windows Rss 4

پسوندهای BitTorrent

پیوندهای آهنربا ، DHT و PEX جایگزین ردیاب های سنتی torrent شده و نیاز به بارگیری فایلهای .torrent را حذف می کنند. این فن آوری ها با قهرمان شدن در Pirate Bay ، روز به روز رایج می شوند ، بنابراین خوب است که آنها توسط qBittorrent پشتیبانی می شوند. در اینجا توضیحات خوبی درباره نحوه همکاری آنها در اینجا ارائه شده است.

ویژگی torrents خصوصی به شما امکان می دهد پرونده ها را فقط بین دوستان منتخب به اشتراک بگذارید ، در حالی که رمزگذاری پروتکل BitTorrent تلاش می کند تا ترافیک را سخت تر کند تا توسط ISP ها شناسایی شود. متأسفانه ، برای شناسایی پروتکل مبهم با دقت بیش از 96٪ می توان از تکنیک های بازرسی بسته های عمیق استفاده کرد. اگر از VPN استفاده نکنید ، احتمالاً بهتر از هیچ چیز است. اما واقعاً ... فقط از یک VPN استفاده کنید.

کنترل از راه دور از طریق رابط کاربر وب

شما می توانید بارگیری های qBittorrent خود را از راه دور از طریق رابط وب یا از طریق برنامه های qBittorrent Controller و qBittorrent Controller Pro برای Android کنترل و مدیریت کنید..وب Qbittorrent

رابط وب بسیار شبیه به سرویس گیرنده نرم افزار است و به شما امکان می دهد تقریباً هر کاری را که می توانید در مشتری انجام دهید. فقط به یاد داشته باشید که پرونده ها به محل سرویس گیرنده qBittorrent شما بارگیری می شوند ، نه دستگاهی که رابط وب را اجرا می کنید (یا برنامه کنترل) روی.

اگر از VPN برای محافظت از خود در هنگام بارگیری استفاده می کنید (همانطور که باید!) ، برای دسترسی به مشتری qBittorrent از طریق اینترنت ، باید حمل و نقل پورت را در دستگاه مشتری تنظیم کنید..

بارگیری متوالی

qBitTorrent معمولاً قطعات تورنت را به ترتیب تصادفی بارگیری می کند. این کارآمدترین روش برای بارگیری تورنت است ، زیرا قطعات به هر ترتیب که در دسترس باشند بارگیری می شوند. مشکلی که در این زمینه وجود دارد اینست که شما نمی توانید فایلهای ویدیویی را تماشا کنید تا اینکه تمام پرونده بارگیری را تمام کرد.

بارگیری متوالی مشتری را مجبور می کند تا قطعات را به ترتیب ... ام ... بارگیری کند. این به شما امکان می دهد در حالی که هنوز بارگیری می کنید ، تماشای یک فایل ویدیویی را شروع کنید. این بدان معنی است که qBittorrent برای پخش محتوای بسیار شبیه به Popcorn Time!

اگرچه این بسیار جالب است ، استدلال های شدیدی وجود دارد که بارگیری های متوالی برای اکوسیستم BitTorrent مناسب نیست. بنابراین ، تقلب خوب است که فقط از بارگیری های متوالی برای فایل های ویدیویی استفاده کنید ، و تنها وقتی واقعاً قصد دارید فوراً آنها را تماشا کنید.

qBittorrent به شما کمک می کند تا ویژگی را برای هر پرونده به طور دستی فعال کنید (تورنت با کلیک راست) -> بارگیری به ترتیب متوالی).

برنامه ریز پهنای باند

تورنت از پهنای باند استفاده می کند ، و اینترنت را نه تنها در دستگاهی که در آن torrenting هستید ، کند می کند ، بلکه تمام دستگاه هایی که از همان اتصال اینترنتی استفاده می کنند. به طور خاص نرخ بارگذاری می تواند تأثیر زیادی برای بسیاری از کاربران داشته باشد زیرا ISP ها پهنای باند بارگذاری بسیار کمتری نسبت به پهنای باند بارگیری ارائه می دهند.

همانند اکثر مشتریهای تورنت ، qBittorrent به شما امکان می دهد محدودیت های پهنای باند را بارگذاری و بارگیری کنید. با این وجود یک ترفند مرتب و مرتب این است که می توانید محدودیت های جایگزین را برای مدت زمان تعیین شده تعیین کنید.

Qbittorrent ویندوز 5

این بدان معناست که می توانید مثلاً با سرعت کامل در حال تورنت باشید در حالی که همه خانه شما در خواب است اما استفاده از پهنای باند qBittorrent را در طول روز محدود کنید تا در بیدار شدن از سرعت اینترنت آنها تاثیری نداشته باشد..

فیلتر IP

این ویژگی اغلب برای مسدود کردن آدرسهای IP که به متعلق به دستگاههای اجرای حق چاپ و موارد مشابه آنهاست ، استفاده می شود. می توانید IP را به صورت دستی اضافه کنید ، اما اکثر افراد فهرستهای از قبل کامپایل شده مانند این موارد را بارگیری می کنند.

این کار به طور موثری با استفاده از برنامه محبوب PeerGuardian عمل می کند. این امر برخی از محافظت در برابر سازمان های نقض را ارائه می دهد ، اما فقط درمورد IP هایی که به آنها مربوط می شود مؤثر است. استفاده از VPN محافظت بسیار بیشتری می کند و باعث از بین رفتن این ویژگی می شود.

پشتیبانی از ارسال پورت UPnP / NAT-PMP

هدف از این فناوری ها ، خودکار سازی حمل و نقل پورت از طریق دیوار آتش روتر و یکپارچه سازی کار با بیشتر روترهای مدرن است.

آنها برای حمل و نقل پورت از طریق فایروال NAT سرور VPN مفید نیستند ، اما باید در این کار غیرفعال شوند. این امر به این دلیل است که در صورت فعال بودن ، ممکن است سعی کنند اتصالات را از طریق روتر شما و نه از طریق رابط VPN مسیریابی کنند. این ممکن است باعث شود که آدرس IP واقعی شما حتی در هنگام استفاده از VPN در معرض دید شما قرار نگیرد.

ابزار ایجاد تورنت

qBitTorrent به شما امکان می دهد تا تورنت های خود را ایجاد و بذر کنید. پس از ایجاد پرونده .torrent ، می توان آنرا از طریق DHT به شبکه وسیعتر BitTorrent سپرد ، یا می تواند فقط با دوستان به صورت خصوصی به اشتراک گذاشته شود.

ایجاد ویندوز Qbittorrent

qBittorrent را به یک رابط VPN وصل کنید

یکی از بهترین ویژگی های qBittorrent این است که می توانید آن را به رابط VPN خود وصل کنید. این مانع از بارگیری و آپلود هر چیزی در خارج از اتصال VPN شما می شود. این بدان معنی است که اگر اتصال VPN شما کاهش یابد (یا فراموش کنید که آن را روشن کنید) ایمن خواهید ماند.

دستورالعمل های زیر برای ویندوز است ، اما این روند برای MacOS و Linux بسیار مشابه است. آنها همچنین فرض می کنند که شما از OpenVPN استفاده می کنید زیرا ... خوب ... چرا شما نیستید?

اطمینان حاصل کنید که VPN در حال اجرا است ، سپس بر روی Start و تایپ کنید سانتی متر. گزینه Command Prompt و در نوع خط فرمان: ipconfig / all. به لیست آداپتورهای اینترنتی خود نگاهی بیندازید تا زمانی که شخصی را دیدید که می گوید: "TAP-Windows Adapter". اسم آداپتور را یادداشت کنید. در مثال زیر ، "اترنت" است.

بدون عنوان 7

qBittorrent را شروع کرده و به Tools بروید -> گزینه ها -> پیشرفته در قسمت "رابط شبکه" نام آداپتور مورد نظر خود را در مرحله 1 انتخاب کنید. qBittorrent را مجدداً راه اندازی کنید.

گزینه های رابط شبکه qBittorrent

اکنون تورنتها فقط با اجرای VPN بارگیری و بارگذاری می شوند.

سیستم عامل های دیگر

qBitTorrent برای ویندوز ، لینوکس ، macOS ، FreeBSD ، OS / 2 در دسترس است. تفاوت های جزئی UI به کنار ، در همه سیستم عامل ها یکسان است.

ماکروهای Qbittorent

qBittorrent برای macOS

Qbittorrent Linux

qBittorrent برای لینوکس که در اوبونتو اجرا می شود).

هیچ برنامه مشتری مشتری موبایل qBittorrent وجود ندارد ، اگرچه ، همانطور که قبلاً گفته شد ، یک برنامه کنترل qBittorrent Controller برای اندروید وجود دارد که در نسخه های رایگان و Pro (2.49 دلار آمریکا) ارائه می شود. و البته ، می توانید مشتری را از هر رابط وب کنترل کنید.

پشتیبانی

qBittorrent یک پروژه غیرتجاری است که توسط داوطلبان ساخته شده است. به این ترتیب ، هیچ میز پشتیبانی 24 گانه زنده را پیدا نمی کنید! با این وجود سوالات متداول و ویکی وجود دارد که مستندات کلیه ویژگی های qBittorrent را ارائه می دهد.

در حالی که به نظر می رسد این کاملاً جامع است ، اما در مورد دستیابی به آن کار چندانی نمی کند. اطلاعات موجود است ، اما به درک نحوه کار پروتکل BitTorrent برای استفاده کامل از آن کمک می کند. با این حال ، از طرف علاوه ، اسناد موجود در فریبنده 70+ زبان موجود است و آن را در همه جا در دسترس افراد قرار می دهد.

همچنین انجمن های رسمی وجود دارد که می توانید سؤال کنید و از آنها درخواست کمک کنید. اینها نسبتاً فعال هستند ، اگرچه همه سوالات ارسال شده پاسخی دریافت نمی کنند.

بنابراین ممکن است تازه وارد شدن به torrenting کمی از دست برود و همه چیز را گم کند ، اما خوشبختانه بسیاری از راهنماهای تنظیم qBittorent در YouTube وجود دارند که این کار را انجام دهند..

انتقادات

باید گفت که درباره qBittorrent حرفی برای گفتن ندارم. ما در هنگام افزودن اولین سرویس به ویندوز ، چندین تورنت را تجربه کردیم که به طور خودکار شروع نشده اند ، اما ممکن است این مسئله در مورد تنظیم ما مشکل داشته باشد.

ما این مشکل را در macOS یا Linux تجربه نکردیم و به نظر می رسد آخرین نسخه بروزرسانی نسخه Windows به هر حال این مسئله را برطرف کرده است.

می توان گزارش هایی درباره اینترنت از مشکلات ثبات با qBittorrent یافت. اینها شامل گزارشهای مربوط به یخ زدن تورنت به طور نامحدود و فسادهای زمانی و پرونده در هنگام افزودن تعداد زیادی از تورنت (بین 300 تا 1000) می شوند..

با این حال ، بسیاری از گزارشات بسیار قدیمی هستند ، و ما هرگز در این زمینه هیچ مشکلی را تجربه نکرده ایم (این داور بیش از یک سال است که از qBittorrent به عنوان مشتری تورنت شخصی خود استفاده کرده است ، اگرچه هرگز سعی نکرده است 300+ تورنت را به طور همزمان اضافه کند!).

رابط کاربری قطعاً "کلاسیک" است که ممکن است برای بعضی ها مسئله ای باشد. اما بعد دوباره ، اگر شکسته نشده است ، پس چرا آن را تعمیر کنید؟ استفاده از یک رابط BitTorrent کلاسیک نیز باعث می شود مهاجرت به مشتریان و سایر مشتریان آسانتر شود.

نتیجه

خوشمان آمد

 • 100٪ منبع آزاد و منبع باز (FOSS)
 • سبک وزن
 • اما هنوز هم کاملاً کاملاً برجسته است
 • می تواند به رابط VPN متصل شود
 • کنترل از راه دور از طریق رابط کاربر وب یا برنامه Android
 • بارگیری متوالی (به شما امکان می دهد فایل های ویدیویی را پخش کنید)
 • مستندات 70+ زبان است

ما در مورد آن چندان مطمئن نبودیم

 • گزارش های گاه به گاه از بی ثباتی و سایر اشکالات (که ممکن است تاکنون برطرف شده باشد)
 • گزینه های پشتیبانی می توانند تازه کارتر باشند

متنفریم

 • متنفر بودن کلمه ای قوی برای هر چیز دیگری است و ... این مجانی ، اینگونه نیست?

qBittorrent تقریباً مانند هر مشتری کلاسیک BitTorrent دیگر به نظر می رسد و هیچ کاری را که واقعاً بی نظیر است انجام نمی دهد. با این وجود این کار را انجام می دهد هر آنچه شما واقعاً می خواهید یک مشتری BitTorrent را در یک بسته سبک و با کاربرد آسان FOSS انجام دهد.

برای پول ما (یا نه ، به عنوان 100 free رایگان آن!) ، qBittorrent یکی از بهترین مشتری های BitTorrent در خارج از کشور است (اگر نه بهترین)..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me