راهنمای حریم خصوصی رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی امروز است حتی اگر بسیاری از ما به دنبال محدود کردن زمانی هستیم که صرف همکاری با آن می کنیم ، هنوز هم بسیار در زندگی ما جاسازی شده است. به همین دلیل است که حریم خصوصی رسانه های اجتماعی موضوعی است که همه باید با دقت به آن توجه کنند. خطرات عدم انجام این امر بسیار زیاد است ، هکرها ، کلاهبرداران ، شریک زندگی سابق ، سارقان هویت ، شکارچیان جنسی ، افراد زیادی وجود دارند که ممکن است بخواهیم از زندگی آنلاین خود مانع شویم..

در این راهنمای حفظ حریم خصوصی رسانه های اجتماعی خطرات را مشخص خواهیم کرد و اقدامات گام به گام برای کمک به شما در محافظت از خود و حفظ امنیت رسانه های اجتماعی ارائه خواهیم کرد.

Contents

بررسی اجمالی حریم خصوصی رسانه های اجتماعی

شایان ذکر است که در حالی که سیستم عامل های رسانه های اجتماعی تمایل دارند عملکردهای زیادی را برای قفل کردن پروفایل ها و بهبود حریم خصوصی ارائه دهند, آنها بندرت بصورت پیش فرض آن تنظیمات را فعال می کنند. چند دلیل برای این وجود دارد...

  • هنگامی که همه چیز ساده نگه داشته می شود ، سایت ها و برنامه ها برای کاربران جدید جذاب و جذاب تر هستند.
  • نگه داشتن همه چیز خصوصی در این شرکت های رسانه های اجتماعی نیست. هرچه اطلاعات بیشتر آزادانه در دسترس باشد - اطلاعات بیشتری را که می توانند به تبلیغ کنندگان بفروشند.
  • ایجاد پست و تصاویر به صورت پیش فرض برای دسترسی به "عمومی" بدان معنی است که استفاده از سیستم عامل ها برای جابجایی در زندگی دیگران آسان تر است - این همان چیزی است که باعث می شود این سیستم عامل ها برای بسیاری از افراد جذاب باشد..

با این گفته ، شرکت های رسانه های اجتماعی تلاش می کنند تا سیستم عامل های خود را تا حد امکان ایمن نگه دارند ، و آنها تمایل دارند تعداد زیادی گزینه را در اختیار کاربران قرار دهند تا بتوانند بر حریم شخصی خود کنترل کنند..


مشاوره عمومی

کلمات عبور قوی و ژنراتورهای رمز عبور

رمزهای عبور ایمن

با وجود پوشش گسترده مطبوعاتی در مورد هک ها ، کلاهبرداری ها و حملات سایبری ، نظرسنجی انجام شده توسط Telegraph در اوایل سال 2017 نشان داد که بسیاری از کاربران اینترنت همچنان از حساب های آنلاین ناخوشایند برای حساب های آنلاین خود استفاده می کنند. برخی از گذرواژه‌ها در ده مورد برتر شامل 123456 ، qwerty و پسورد هستند.

گذرواژه‌های شما رمز مهم حسابهای آنلاین شماست و آسان کردن آنها در حدس زدن ، گشودن شما در برابر انواع مشکلات است.

البته تولید و به خاطر سپردن رمزهای عبور پیچیده و منحصر به فرد برای هر حساب آنلاین تنها آسانتر از آنچه گفته می شود است.

یکی از راه های یافتن رمزهای عبور طولانی و پیچیده ، استفاده از عبارات به یاد ماندنی شخصاً متشکل از چندین کلمه است (گاهی اوقات اضافه کردن اعداد و نقطه گذاری اگر سرویس به آن نیاز داشته باشد).

جای تعجب آور است که به راحتی می توانید این عبارات تصادفی را بیابید ، و از دیدگاه فنی آنها سخت است.

اگر قبلاً هک نشده اید ، بسیار خوش شانس بوده اید زیرا دو سوم بزرگسالان آمریکایی قبلاً حریم خصوصی رسانه های خود را نقض کرده اند. این می تواند به زودی نوبت شما باشد ، و اگر از "123456" یا "رمز عبور" برای محافظت از اطلاعات شخصی خود استفاده می کنید - تا حدی مقصر هستید.!

مدیران رمز عبور

مدیران رمز عبور

بعد ، بیایید ببینیم که چگونه می توانید کلمه عبورهای پیچیده و منحصر به فرد خود را مدیریت کنید.

ابتدایی ترین شکل مدیر رمز عبور نوعی است که در مرورگرهای وب شما ایجاد می شود. یک نمونه از Smart Locker Apple Chrome iCloud Keychain در Google Chrome است. بدون شک وقتی از آنها سؤال می شود که آیا می خواهید مرورگر وب "رمز عبور خود را ذخیره کند" ، با این موارد آشنا باشید.

ذخیره گذرواژه‌ها در یک مرورگر راحت است ، اما غالباً ایمن نیست. اگر رایانه ای را بدون ورود مطمئن خود به اشتراک بگذارید ، تقریباً ایده بدی نیست.

استفاده از یک مدیر رمزعبور مبتنی بر مرورگر ، جایگزینی برای استفاده از یک راه حل مناسب و اختصاصی برای مدیریت رمز عبور نیست. یک مدیر کلمه عبور خوب به شما کمک می کند رمزهای ایمن را تولید کنید و آنها را با خیال راحت رمزگذاری کنید. بطور صحیح استفاده شده ، این بدان معنی است که شما می توانید با ایجاد رمزهای عبور جداگانه برای همه چیز بدون حافظه فوق بشری ، امنیت بیشتری داشته باشید.

در اینجا گزینه هایی وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را امتحان کنید:

KeePass

KeePass یک مدیر رمز عبور منبع باز با ویژگی های گسترده است. با این حال ، راه اندازی افراد غیر تکنیک ساده ترین کار نیست. از طرف مثبت ، در صورت تمایل به مدیریت تعدادی رمز عبور ، کاملاً رایگان و ابزار مناسب است.KeePass

KeePass با همه مرورگرهای وب پیشرو و دستگاه های تلفن همراه ادغام می شود ، و به دلیل منبع آزاد بودن - دسترسی به طیف گسترده ای از افزونه های اضافی مانند پشتیبانی بیومتریک و ادغام را برای خدمات پشتیبان گیری آنلاین فراهم می کند..

KeePass به عنوان امن پاسپورت توصیف می شود ، و این دقیقاً همان چیزی است که هست. حتی اگر رویکرد تکنیکی آن شما را آزار دهد زیرا رایگان است ، بنابراین ارزش یک آزمایش را دارد.

LastPass

LastPass یکی از مشهورترین مدیران رمز عبور در جهان است. این محصول هم به عنوان یک محصول رایگان و هم یک پیشنهاد تجاری ارزان قیمت در دسترس است. محصول رایگان محدودیت های خاصی دارد ، اما هنوز هم ارائه بسیاری دارد. نسخه پرداخت شده ، توابع اضافی مفیدی مانند ذخیره سازی آنلاین رمزگذاری شده و پشتیبانی از تأیید هویت دو عاملی را اضافه می کند.

جایی که LastPass واقعاً عالی است در سهولت استفاده از آن قرار دارد. این باعث می شود آن یک انتخاب عالی برای افراد تازه کار باشد. متأسفانه ، همواره بین سهولت استفاده و امنیت ، معامله ای صورت گرفته است و منصفانه است كه بگوییم كارشناسان حفظ حریم خصوصی برخی از سازش هایی را كه این شركت برای انجام آن انتخاب كرده ، دوست ندارند ، مانند ساختن ویژگی دسترسی اضطراری ، به مردم اجازه می دهد تا مجدداً دسترسی خود را پیدا كنند. اگر رمز اصلی خود را گم کنند ، حساب کنید.

StickyPassword

StickyPassword یکی دیگر از راه حل های مدیریت رمز عبور با انتخاب نسخه رایگان یا پریمیوم است. امکاناتی مانند پشتیبان گیری ابری ، همگام سازی و پشتیبانی از حق بیمه ، باعث می شود هزینه کمی در نسخه پریمیوم پاشیده شود.

StickyPassword از پشتیبانی عالی برای اسکن اثر انگشت برخوردار است و یک راه حل عالی برای رایانه های رومیزی و لپ تاپ و همچنین دستگاه های موبایل است. رمزگذاری درجه نظامی است و همگام سازی محلی Wi-Fi همه چیز را ایمن نگه می دارد.

در حالی که یک برنامه مدیر رمز عبور هنگام حریم خصوصی رسانه های اجتماعی ضروری نیست ، داشتن رمزهای عبور پیچیده منحصر به فرد برای هر حساب کاربری را آسانتر می کند. با وجود گزینه های رایگان زیادی که در دسترس است ، ارزش آن را دارد که برای تست یک بار مدتی کنار بگذارید.

احراز هویت دو عاملی

احراز هویت دو عاملی روشی گسترده است که برای ایمن سازی حساب های آنلاین استفاده می شود. این بانک ها ، سایت های رسانه های اجتماعی و انواع خدمات آنلاین دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

احراز هویت دو عاملی

تقریباً مسلم است که شما قبلاً از آن به طریقی استفاده کرده اید. ساده ترین توضیح این است که از چیزی که شما دارید و همچنین چیزی که می دانید استفاده می کند. بدون هر دو بخش ، شما نمی توانید دسترسی داشته باشید.

قیاس غالباً برای این کار وقتی است که از یک دستگاه خودپرداز استفاده می کنید. "چیزی که شما دارید" کارت است ، و "چیزی که می دانید" کد PIN است. فقط با داشتن کارت ، شما نمی توانید از یک ماشین پول بیرون بکشید ، و در صورتی که فقط پین را نگه دارید ، همین کار را می کند.

بسیاری از وب سایت ها و خدمات آنلاین از این اصل استفاده می کنند تا به شما امکان دهند امنیت اضافی به حساب های خود اضافه کنید. توجه به این نکته ضروری است که در مورد رسانه های اجتماعی ، فعال سازی این نوع تأیید دو مرحله ای توصیه می شود ، اما معمولاً اختیاری است. بنابراین ، این ویژگی سریع و آسان برای تقویت امنیت شماست که تضمین می کند هیچ کس نمی تواند با حدس زدن رمز عبور ، حساب شما را هک کند. اجرای در سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی متفاوت است...

Facebook TFA

در فیسبوک: طیف وسیعی از گزینه ها وجود دارد. برای یافتن آنها ، به حساب کاربری خود وارد شوید ، به "تنظیمات" بروید که از طریق فلش به سمت پایین در سمت راست بالای صفحه دسترسی داشته و سپس بر روی "Security and Login" کلیک کنید. اکنون روی دکمه "ویرایش" در سمت راست " برای دسترسی به همه گزینه ها از تأیید هویت دو عاملی استفاده کنید ".

ساده ترین گزینه به شما امکان می دهد از تلفن همراه خود به عنوان دومین مورد در فرآیند احراز هویت دو عاملی استفاده کنید. می توانید یک پیام کوتاه حاوی یک کد منحصر به فرد را انتخاب کنید یا از ویژگی Code Generator (مخفی در برنامه تلفن همراه Facebook) استفاده کنید تا در صورت نیاز کد را تولید کنید. در هر دو حالت ، شما نمی توانید از جایی جدید وارد شوید و هم رمز خود و هم کد را وارد کنید.

فیس بوک گزینه های مختلف تأیید صحت دو مرحله ای دیگر ، از جمله رمزهای عبور یک طرفه را برای برنامه های Facebook در کنسول بازی ها و سایر دستگاه ها ارائه می دهد. ادغام به علاوه با کلیدهای امنیتی جهانی. 2FA تنظیم آسان است و فوراً حریم خصوصی رسانه های اجتماعی شما را تقویت می کند و این باعث می شود هکرها به حساب شما سخت تر شوند.

در اینجا راهنمایی برای همه گزینه های Facebook پیدا خواهید کرد.

TFA توییتر

در توییتر:تنظیمات مشابه هستند اما پیچیده تر نیستند. اصل همان است؛ شما با شماره تلفن همراه توییتر را تأمین می کنید و تأیید هویت دو عاملی را فعال می کنید. این توییتر را مجبور می کند هر بار که وارد سیستم شوید ، به یک رمز عبور یک طرفه (ارسال شده توسط پیام کوتاه به آن شماره) نیاز داشته باشید.

برای دسترسی به این تنظیم ، باید در یک رایانه به حساب کاربری خود وارد شوید. منوی تنظیمات در بالا سمت راست است. روی "تنظیمات و حریم خصوصی" کلیک کنید و سپس کادر مورد نظر "تأیید درخواست ورود به سیستم" را تیک بزنید.

هنگامی که این کار را انجام دادید ، ارزش آن را دارید که از فهرست "Mobile" علامت بزنید که شماره تلفن را درست تنظیم کرده اید - در غیر این صورت ، کدهای ورود به سیستم می توانند به شماره اشتباه ارسال شوند. اگر در یافتن گزینه ها مشکل دارید یا مایل به تنظیم تأیید هویت دو عامل با استفاده از برنامه تلفن همراه توییتر هستید ، یک راهنمای در اینجا وجود دارد.

اینستاگرام TFA

اینستاگرام:اینجا احراز هویت دو مرحله ای تقریباً یکسان است. با این حال ، زیرا اینستاگرام در درجه اول یک برنامه تلفن همراه است ، شما باید امنیت اضافی را از تلفن خود پیاده کنید.

برنامه اینستاگرام را باز کرده و به پروفایل خود بروید. با ضربه زدن روی قفل "تنظیمات" به منوی تنظیمات دسترسی پیدا کنید. روی "تأیید هویت دو عاملی" ضربه بزنید و "کد امنیتی را بخواهید" روشن کنید. باز هم ، باید مطمئن شوید که اینستاگرام شماره تلفن همراه خود را صحیح است ، یا می توانید خود را از حساب خود خارج کنید. اگر در یافتن گزینه ها مشکلی دارید ، یک راهنمای نحوه انجام این کار در اینجا وجود دارد.

احراز هویت دو عاملی نیز موجود است در اسنپ چت. این ویژگی مانند سایر شبکه ها ، از شما می خواهد که یک کد عددی یک طرفه را از طریق پیامک دریافت کنید. برای روشن کردن این ویژگی ، Snapchat را در دستگاه تلفن همراه خود باز کرده و روی نماد Snapchat در بالا سمت چپ ضربه بزنید. در مرحله بعد ، روی نماد cog "تنظیمات" در بالا سمت راست ، "ورود به تأیید ورود" را انتخاب کرده و اعلان ها را دنبال کنید. همچنین می توانید از Google Authenticator استفاده کنید (بعداً درباره این مورد).

خوب است که برای فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای در همه حساب های رسانه های اجتماعی خود وقت صرف کنید. این تنها دو دقیقه طول می کشد ، و مطمئناً ساده ترین راه برای افزایش چشمگیر امنیت شما است.

حریم خصوصی فیس بوک

حریم خصوصی فیس بوک

خطرات فیس بوک

مجرمان اغلب از فیس بوک برای به دست آوردن اطلاعات در مورد زندگی و مکان افراد استفاده می کنند. با وجود این ، مطالعات نشان می دهد که درصد قابل توجهی از کاربران هنوز هم نمی توانند تنظیمات حریم خصوصی خود را بطور مناسب انجام دهند. این با توجه به اینکه 270 میلیون حساب جعلی یا کلاهبرداری روی سیستم عامل وجود دارد ، وحشتناک است. بنابراین خطرات اصلی فیس بوک چیست?

اکثر مردم می خواهند عکس ها ، وضعیت ها و تجربیات را با دوستان و خانواده های خود به اشتراک بگذارند - اما نه با تمام دنیا. خطر از آنجا شروع می شود که کاربرانی که نمی توانند تنظیمات امنیتی خود را بازبینی کنند و تصمیم به اشتراک گذاری با مخاطبان بسیار گسترده تری بگیرند نسبت به انجام این کار بی خطر است..خطرات فیس بوک

متأسفانه ، خطرات فقط به اشتراک گذاری عکس ها مربوط نمی شوند. تعداد بسیار زیاد حساب های جعلی روی این سکو نشان می دهد که چند جنایتکار در حال گردش در فیس بوک هستند. حتی ممکن است برخی پس از کلون کردن حسابهای خود ، به عنوان دوست شما مطرح شوند. به همین دلیل باید همیشه از طرف کسی که فکر می کنید قبلاً با آن دوست بوده اید ، محتاط باشید.

اهداف کاربران نادرست بسیار متفاوت است. برخی از آنها سارقانی هستند که شبکه را برای افرادی که در تعطیلات دور هستند ، در حال ترساندن شبکه می دانند. در انتهای تاریک تر این کلاهبرداران و شکارچیان جنسی با استفاده از این بستر برای طعمه دادن به افراد آسیب پذیر استفاده می کنند. همانطور که قبلاً در راهنمای خود برای ایمنی آنلاین برای کودکان بحث کردم ، آمار تکان دهنده ای در مورد تعداد جوانهایی وجود دارد که توسط افراد غریبه به صورت آنلاین و تعداد نوجوانانی که برای دیدار با آن افراد غریبه در زندگی واقعی به آنها مراجعه می کنند وجود دارد..

خطرات رسانه های اجتماعی بسیار واقعی است ، به همین دلیل است که می توانید حریم خصوصی رسانه های اجتماعی خود را تقویت کنید...

تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک

بیایید بررسی کنیم که پروفایل Facebook شما "قفل شده" چگونه است. اگر قبلاً تنظیمات حریم خصوصی خود را تغییر نکرده اید ، ممکن است تعجب کنید که می دانید چه مقدار از زندگی شما عمومی است.تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک

در رایانه خود وارد فیس بوک شوید و به صفحه پروفایل خود بروید. روی نماد "..." (سه نقطه) در سمت راست پایین تصویر هدر خود کلیک کنید و "مشاهده به عنوان ..." را انتخاب کنید و سپس نمایه خود را به عنوان "عمومی" مشاهده خواهید کرد. این به شما امکان می دهد همه چیزهای یک کاربر تصادفی در فیس بوک را مشاهده کنید. ببینید آیا آنها شما را از طریق مرکز جستجوی فیس بوک پیدا کرده اند یا خیر.

اگر قبلاً تلاش کرده اید که حساب خود را قفل کنید ، فقط می توانید تصویر عنوان و تصویر نمایه فعلی خود را ببینید. با این حال ، این بیش از آنچه که احتمال می دهید متوجه خواهید شد که برخی عکس ها ، نظرات و حتی وضعیت های قابل مشاهده برای جهان وجود دارد. در بسیاری موارد ، آنچه می بینید ممکن است شما را شوکه کند. اگر تعجب می کنید دلیل این امر چیست - دلایل احتمالی زیادی وجود دارد. شما ممکن است آلبوم های عکس (مانند بارگذاری تلفن های هوشمند) داشته باشید که عکس ها به طور خودکار روی نمای "عمومی" تنظیم شوند ، یا ممکن است حساب خود را طوری تنظیم کنید که افراد دیگر بدون اجازه بتوانند به جدول زمانی شما ارسال کنند..

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که فعالیت خاصی را از طرف "دوستان" خاصی در فیس بوک پنهان می کنید ، می توانید از گزینه بالای صفحه استفاده کنید تا نمایه شما "به عنوان" یک دوست خاص را مشاهده کند ، بنابراین می توانید آنچه را می بینید تأیید کنید.

با این اطلاعات مسلح ، شما ایده خوبی خواهید داشت که برای شروع افزایش حریم خصوصی رسانه های اجتماعی خود در فیس بوک ، چه کاری باید انجام دهید ، بنابراین بیایید مهمترین تنظیمات را اجرا کنیم.

تنظیمات حریم خصوصی و گزینه های ابزار

بسیاری از تنظیمات کلیدی در گزینه های "تنظیمات حریم خصوصی و ابزارها" یافت می شوند. با کلیک روی پیکان کوچک به سمت پایین در گوشه سمت راست بالای صفحه وب فیس بوک ، کلیک روی "تنظیمات" و سپس انتخاب "حریم خصوصی" در سمت چپ به این هدف می رسید..تنظیمات و ابزارهای حریم خصوصی فیس بوک

در تنظیمات ، در سمت راست ، می توانید انتخاب کنید که چه کسی می تواند پست های آینده شما را انتخاب کند (انتخاب از "عمومی" ، "دوستان" ، "دوستان (به جز افراد خاص") و گزینه های گوناگون سفارشی دیگر.) شما می توانید در مورد اینکه می تواند از طریق Facebook با شما ارتباط برقرار کند - و چه کسی می تواند شما را از طریق آدرس ایمیل یا شماره تلفن شما جستجو کند.

در حقیقت قفل حریم خصوصی فیس بوک شما بسیار آسان است. با محدود کردن دید پست برای دوستان منتخب خود ، محدود کردن "درخواست های دوستان" به "دوستان دوستان" و محدود کردن افرادی که می توانند شما را تنها به عنوان "دوستان" جستجو کنند محدود کنید. این باعث می شود شما به همان اندازه خصوصی باشید که در فیس بوک باشید. با این حال ، شایان ذکر است که واقعا راهی برای خاموش کردن شبکه از طریق فیس بوک وجود ندارد. اگر این چیزی است که شما ترجیح می دهید ، بهتر است از این سکوی کاملاً اجتناب کنید.

با تغییر این موارد, ممکن است فکر کنید که شما انجام داده اید ، اما یک گام مهم دیگر وجود دارد. پس از تغییر تنظیمات خود از عملکرد "مشاهده به عنوان ..." که در بالا توضیح داده شده استفاده کنید تا بررسی کنید که آیا هنوز هم برخی از مطالب وجود دارد که می توانند به صورت عمومی مشاهده شوند یا خیر. متوجه خواهید شد که تغییر آن تنظیمات به پنهان کردن هر آنچه که در گذشته به طور عمومی به اشتراک گذاشته اید کمک نکرده است.

برای رفع این مشکل ، به گزینه های "تنظیمات حریم خصوصی و ابزارها" برگردید و از ویژگی "محدود کردن پست های گذشته" استفاده کنید ، که به شما امکان می دهد عموم (یا "دوستان دوستان") را از دیدن پست قدیمی مسدود کنید. باز هم ، ارزش آن را دارد که دوباره عملکرد "نمایش به عنوان ..." را بررسی کنید - تا اینکه از آنچه یک عضو عمومی هنگام ورود به نمایه شما می بیند خوشحال نشوید. در صورت لزوم ، می توانید به هر پست و عکس شخصی و باقیمانده مراجعه کنید و میزان دید آنها را مطابق نیاز تغییر دهید. لطفاً توجه داشته باشید که مطابق با این لینک ، نمایه و تصویر فعلی شما همیشه برای نمایش عمومی در دسترس است.

مهم است که بخاطر بسپارید که بررسی تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک شما کاری نیست که شما باید آنرا یک کار یک وجهی بدانید. بعضی اوقات ، فیس بوک تنظیمات پیش فرض حریم خصوصی خود را تغییر می دهد و خصوصیات آنها را کمتر می کند - بنابراین ارزش دارد تنظیمات خود را هر از گاهی بررسی کنید.

موارد دیگری که باید در نظر بگیرید

چند تنظیم مهم دیگر وجود دارد که باید به آنها توجه کنید ، اما قبل از آن ، ارزش دارد تا از "دوستان" خود پاک شوید.

اگر فردی با صدها نفر (یا حتی هزاران نفر) از دوستان در فیس بوک هستید ، ممکن است آرزو کنید که عقل تهیه دوستی آنلاین خود را به راحتی در دسترس قرار دهید. نه تنها شما به طور بالقوه می توانید اطلاعات زندگی روزمره خود را با یک قشر وسیع از مردم به اشتراک بگذارید ، بلکه می توانید پنجره ای را به تمام دوستان دوستانتان ارائه دهید. این ممکن است شما را آزار ندهد ، اما این چیزی است که باید در مورد آن فکر کنید. اگر می خواهید حریم خصوصی رسانه های اجتماعی واقعی باشید ، باید با محافظت از افرادی که می خواهید به "حلقه" آنلاین خود اجازه دهید ، محافظت کنید.

گزینه های جدول زمانی و برچسب زدن

جدول زمانی و برچسب گذاری فیس بوک

در مرحله بعد ، ارزش دیدن گزینه های "جدول زمانی و برچسب گذاری" خود را ، که در زیر تنظیمات حریم خصوصی در همان منوی سمت چپ قرار دارد ، جستجو می کنید..

در اینجا ، می توانید افرادی را انتخاب کنید که می توانند به جدول زمانی شما ارسال کنند ، خواه شما مجبور باشید پست های آنها را قبل از انتشار بررسی کنید ، و چه کسی می تواند آنها را یکبار اعلام کند. اکثر این گزینه ها یک انتخاب "فقط من" دارند تا بتوانید کنترل کامل بر موارد اضافه شده به حضور در فیس بوک خود داشته باشید. این تنظیمات هرگز پیش فرض نیست ، بنابراین شما باید با تنظیمات خود بازی کنید تا افراد بدون اطلاع خود از اضافه کردن مطالب شرم آور درباره شما جلوگیری کنند.

همچنین ارزش افزودن گزینه های "مسدود کردن" را برای افزودن افرادی که نمی خواهید به نمایه فیس بوک خود اضافه کنید ، خوب است. اگر تا به حال درگیر دردسر ، آزار و اذیت شده اید - یا احساس ناراحتی در هرکسی در فیس بوک کرده اید - همیشه آنها را به لیست مسدود شده خود اضافه کنید.

خاموش کردن برنامه های خود

یکی دیگر از تنظیمات مهم Facebook برای مشاهده در منوی سمت چپ - در بخش "برنامه ها" است.برنامه های Facebook

همانطور که احتمالاً می دانید ، هزاران برنامه به Facebook پیوند دارند. به عنوان مثال ، بسیاری از بازی های جذاب و یا آزمونهای سبک "کدام شخصیت Simpsons هستید؟".

مشکل بسیاری از این برنامه ها این است که آنها درخواست دسترسی قابل توجهی به حساب Facebook شما دارند. غالباً مردم نمی دانند که وقتی اجازه می دهند بازی ها به نمایه خود دسترسی پیدا کنند ، چقدر حریم شخصی را به خطر می اندازند.

برای نگاهی به تمام برنامه هایی که دسترسی خاصی به حساب Facebook شما دارند ، وقتی وارد منوی "برنامه ها" می شوید در زیر "تنظیمات" به بخش سمت راست صفحه نگاه کنید. "برای هر یک از برنامه ها ، شما می توانید روی نماد مداد کوچک کلیک کنید تا ببینید کدام قسمت از نمایه شما دسترسی مداوم دارد. در بسیاری از موارد ، احتمالاً از کشف این موضوع شوکه خواهید شد.

بهترین روش برای مقابله با این کار ، حذف همه برنامه هایی است که دیگر از آنها استفاده نمی کنید و این که نگاه خوبی داشته باشید به مجوزهایی که می خواهید برای کسانی که مایل به نگه دارید هستید ، نگاه دارید.. اگر احساس می کنید یک برنامه به طور غیر ضروری به حریم خصوصی شما تجاوز می کند ، خلاص شوید.

همیشه در مورد تبادل نظر بین دسترسی فیس بوک به برنامه ها و بازی ها و به خطر انداختن حریم خصوصی شما ، توجه جدی داشته باشید. آیا واقعاً ارزش این دارد که بخاطر اینکه یک بازی آنلاین را برای چند دقیقه در اینجا و آنجا انجام دهید ، با یک شرکت چهره به اشتراک بگذارید؟ اغلب اینطور نیست!

حریم خصوصی توییتر

حریم خصوصی توییتر

خطرات توییتر

توییتر جانوری متفاوت برای فیس بوک است ، اما بسیاری از خطرات همچنان یکسان هستند. هنگامی که صحبت از حریم خصوصی در توییتر است ، شما باید یک تصمیم اساسی بگیرید - اینکه آیا توییت های خود را خصوصی کنید ، و به همین دلیل ، فقط برای افرادی که دنبال شما هستند قابل مشاهده است - یا به صورت عمومی صدای جیر جیر کنید و به همه اجازه دهید حساب خود را دنبال کنند.

تمام نکته توییتر به اشتراک گذاشتن افکار و احساسات با جهان است. تعداد زیادی از مردم به تعداد پیروانی که دارند افتخار می کنند و با افزایش این تعداد خوشحال می شوند.خطرات توییتر

این خطرات مشابهی را برای افراد حاضر در فیس بوک ایجاد می کند. اگر می خواهید جزئیات تعطیلات خود را صدای جیر جیر کنید و به هر کسی اجازه می دهید توییت های شما را ببیند - شما به طور بالقوه خانه خالی خود را به سمت سارق ها تبلیغ می کنید. در اصل ، هرچه اطلاعات شخصی تری برای اشتراک گذاری انتخاب کنید ، بیشتر به خطر می افتید که حریم شخصی شما را به خطر می اندازد. بنابراین ، اگر یک حساب توییتر دارید ، برای هر کسی باز است ، باید دائماً درباره آنچه را که می خواهید فاش کنید ، داوری کنید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید از اشتراک گذاری زادگاه خود در پروفایل توییتر خودداری کنید.

یکی از ویژگی های خاص توییتر که به طور مداوم در اخبار به چشم می خورد ، خطر ترولینگ آنلاین ، زورگویی و رفتارهای تهدیدآمیز است. این اغلب به افراد مشهور ، سیاستمداران و دیگر افراد مشهور هدایت می شود ، اما هر کسی ممکن است قربانی شود. یک گزارش از سال 2017 نشان داد که سیاستمداران زن انگلیس بیش از 25000 پیام سوءاستفاده در مدت شش ماه دریافت کردند. اگرچه امکان مسدود کردن کاربران توییتر وجود دارد ، شکی نیست که چنین رفتاری از ترول ها می تواند نگرانی و استرس قابل توجهی ایجاد کند.

خطر دیگر در قالب پیام های مستقیم (DM) است. غالباً ، کاربران توییتر می توانند پیامهای مستقیم از جمله پیوندهای وب را دریافت کنند که منجر به وب سایتهای درگیر در رفتار جنایی مانند کلاهبرداری یا فیشینگ می شود. منطقی است که نسبت به پیامهای مستقیم غریبه ها ، به ویژه کسانی که پیوندهایی به وب سایت های ناشناخته دارند ، بسیار محتاط باشید.

تنظیمات حریم خصوصی توییتر

قبل از شروع به بررسی در فهرست های تنظیمات ، مهم است که تأکید کنیم که کلید حفظ حریم خصوصی توییتر در تصمیمات شخصی شما در مورد چه چیزی به اشتراک گذاشته شده است. اگر حساب شما برای دیدن همه باز است ، و تصمیم می گیرید درباره مکان فعلی خود صدای جیر جیر کنید ، می توانید هرکسی را که می خواهد دریابد ، کجای آن باشد - و باید تصمیم بگیرید که آیا با آن راحت هستید.تنظیمات حریم خصوصی توییتر

به همین ترتیب ، اگر می خواهید در Twitter درگیر بحث های سیاسی شوید (و بسیاری از افراد این کار را انجام می دهند!) این کاملا به عهده شماست که چقدر می خواهید نظرات خود را به اشتراک بگذارید. اگر این دیدگاه ها به اندازه کافی بحث برانگیز باشند تا واکنش های شدید سایر کاربران توییتر را تحریک کنند ، می توانید خود را برای ترساندن و سوء استفاده از افرادی که عقاید مختلف دارند ، باز کنید. البته ، عادلانه است که بگوییم این نوع "بحث" بخشی از جذابیت توییتر است.

انتخاب اینکه توییت عمومی شود یا خصوصی

همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفتیم ، تصمیم اصلی که باید در مورد حریم خصوصی توییتر اتخاذ کنید این است که آیا شما می خواهید یک حساب کاربری عمومی یا شخصی را انتخاب کنید که "برای شما پیروان حلقه" قفل شده است.حریم خصوصی توییت

برای دسترسی به این تنظیمات ، به منوی "مشخصات و تنظیمات" در توییتر بروید. از طریق نمادی در گوشه سمت راست بالای صفحه (از طریق وب سایت توییتر) به آن دسترسی دارید. دسترسی به این گزینه ها همچنین از طریق برنامه تلفن همراه توییتر امکان پذیر است (اطلاعات بیشتر را در اینجا مشاهده کنید).

در قسمت "حریم خصوصی و ایمنی" شما گزینه ای را برای "محافظت از توییت های خود" پیدا خواهید کرد. این گزینه به طور پیش فرض انتخاب نمی شود زیرا توییتر همه توییت ها را عمومی می کند ، مگر اینکه این تنظیمات را تغییر دهید.

اگر تصمیم دارید گزینه "Protect Tweets" را روشن کنید ، توییتهای شما فقط برای دنبال کنندگان قابل مشاهده خواهد بود. و ، هر کس جدیدی که مایل به دنبال شماست ، باید صبر کند تا درخواست آنها را بپذیرد. این حساب شما را فقط برای افرادی که مایل به دنبال شما هستند قفل می کند. ذکر این نکته حائز اهمیت است هرکسی که شما را دنبال می کرد قبل از شما این گزینه را فعال کرده اید هنوز هم می توانید توییت های خود را ببینید مگر اینکه تصمیم به مسدود کردن آنها بگیرید (به تصویر زیر مراجعه کنید).

برای مطالعه بیشتر ، مقاله توییتر پیدا خواهید کرد که تفاوت بین حساب های عمومی و محافظت شده را در اینجا توضیح می دهد.

تنظیمات حریم خصوصی اضافی

در همان منوی "حریم خصوصی و ایمنی" ، برخی از تنظیمات اضافی را پیدا خواهید کرد که ممکن است بخواهید برای بهبود حریم شخصی خود ، تغییر دهید..

نکته جالب توجه گزینه "Tweet با یک مکان" است ، که کنترل می کند مکانی را به توییت های خود اضافه کنید یا خیر. در بیشتر موارد ، ارزش این را دارد که خاموش شوید ، مگر اینکه شما به خصوص بخواهید در جایی که هستید تبلیغ کنید. اگر در گذشته این تنظیمات را فعال کرده اید و تصمیم به متوقف کردن اشتراک گذاری دارید ، گزینه "حذف اطلاعات موقعیت مکانی" از توییت های قبلی خود وجود دارد.

اگر می خواهید یک نمایه پایین را در توییتر حفظ کنید و مایل به پیدا کردن افراد برایتان مشکل تر هستید ، می توانید این دو جعبه را نیز در این صفحه انتخاب کنید که به افراد امکان می دهد شما را با استفاده از آدرس ایمیل و شماره تلفن خود پیدا کنند.

گزینه "دریافت پیام های مستقیم از هر کسی" گزینه دیگری است که احتمالاً می خواهید بدون استفاده از آن دست نخورده باشید. این کار باعث می شود که کلاهبرداران و کلاهبرداران از ارسال پیام مستقیم به شما دعوت به وب سایتهای طفره رفتن نکنند. با ترک این مورد فاقد اطمینان ، شما اطمینان می دهید که فقط دنبال کنندگان شما می توانند یک پیام مستقیم برای شما ارسال کنند.

همچنین در این بخش چند گزینه دیگر نیز وجود دارد که باید مورد توجه آنها قرار بگیرند ، از جمله این که اجازه نمی دهند افراد شما را در عکس ها نشان دهند ، و کنترل این نکته را برای افراد آسان می کنند که شما را به حساب های تیم توییتر اضافه کنند..

مسدود کردن افراد در توییتر

اگر می خواهید به هر دلیلی افراد را در توییتر کاملاً مسدود کنید - دو روش آسان برای انجام آن وجود دارد.افراد توییتر را مسدود کنید

روش اول مراجعه به نمایه آنها در سایت ، کلیک بر روی نماد کوچک "سه نقطه" در بالا سمت راست و کلیک بر روی "Block" است. پس از انجام این کار ، آنها قادر به ارسال پیام یا دنبال کردن شما نخواهند بود. . جزئیات بیشتری درباره پیامدهای انسداد افراد در توییتر در اینجا وجود دارد.

یک چیز که باید به خاطر بیاورید که اگر کسی را مسدود کنید این است اگر کاربر عمومی داشته باشید ، کاربران مسدود شده هنوز می توانند توییتهای شما را ببینند و آنها از حساب خود خارج شوند. اگر این نگرانی است ، باید در نظر بگیرید که آیا بهتر است همانطور که در ابتدا توضیح داده شد ، به حساب "محافظت شده" بروید..

همچنین می توانید با کلیک بر روی پیکان کوچک به سمت پایین در کنار صدای جیر جیر هر شخص و انتخاب گزینه ، کاربران را مسدود کنید. "مسدود کردن" گزینه از آنجا.

برنامه های مرتبط با توییتر

مانند فیس بوک ، توییتر امکان اتصال به تعداد زیادی از برنامه های شخص ثالث را فراهم می کند. این موارد شامل برنامه هایی است که به شما امکان می دهند "با Twitter" وارد سیستم شوید - از ابزارهای توییتر و برنامه های تلفن همراه که به شما امکان می دهند بدون استفاده از وب سایت توییتر یا برنامه های رسمی ، به توییتر ارسال کنید ، وابسته هستند..برنامه های مرتبط با توییتر

با مراجعه به بخش "برنامه ها" در همان تنظیمات ، می توانید ببینید چه برنامه هایی به حساب توییتر شما دسترسی دارند. خوب است که بخواهید از لیست دیدن کنید و از گزینه "دسترسی لغو" برای هر برنامه ای که نمی شناسید یا دیگر استفاده نمی کنید استفاده کنید.

هنگامی که یک برنامه را به Twitter وصل می کنید ، تصمیم می گیرید دسترسی به آن برنامه چقدر باشد. در بعضی موارد ، دسترسی حداقل است ، اما در موارد دیگر ، به برنامه ها حق داده می شود که از طرف شما صدای جیر جیر شوند. بنابراین ، برای به حداکثر رساندن حریم شخصی خود ، باید تعداد برنامه هایی که به هر نوع دسترسی دسترسی دارید را به حداقل برسانید.

برخی از افکار نهایی

بهینه سازی تنظیمات توییتر خود برای ارتقاء حریم شخصی شما یک کار سریع است ، و یک ارزش انجام آن نیز دارد. در حالی که آنجا هستید ، باید "تأیید دو مرحله ای" را نیز فعال کنید.

این که آیا شما می خواهید به دنبال یک حساب "محافظت شده" کامل باشید (ایده خوبی است اگر می خواهید فعالیت توییتر خود را بین شما و گروه کوچکی از دوستان و خانواده حفظ کنید) ، یا صرفاً کمی کنترل بیشتری روی یک حساب عمومی اعمال کنید ، گزینه ها وجود دارد - امکان استفاده از توییتر را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی شما امکان پذیر می سازد.

حریم خصوصی اینستاگرام

حریم خصوصی اینستاگرام

خطرات اینستاگرام

اینستاگرام هنگامی که صحبت از حریم خصوصی رسانه های اجتماعی است ، سرویس جالبی است زیرا می توان ادعا کرد اکثر کاربران به طور فعال به دنبال بازدید ، لایک و دنبال کننده های جدید هستند - تا حدی بیشتر از Twitter..

بسیاری از کاربران به امید افزایش دسترسی ، بازدیدهای متعددی را به پست های اینستاگرام خود اضافه می کنند تا پست های آنها توسط گسترده ترین مخاطبان مشاهده شود. این نه در صورت تمایل به حفظ حریم خصوصی پرواز می کند! گفته می شود ، تنظیماتی در اینستاگرام وجود دارد که کاربران می توانند آن را بررسی کنند. گزینه قفل کردن حساب اینستاگرام نیز وجود دارد به گونه ای که فقط برای دنبال کننده هایی که شخصاً مجاز به آنها هستید ، قابل مشاهده است.خطرات اینستاگرام

وقتی صحبت از خطرات اینستاگرام می شود ، بسیار شبیه به توییتر است. خطرات شامل خطر ناشی از ترول ها و مجرمان و خطرات افشای اطلاعات زیاد در مورد خودتان است. مانند سایر شبکه های اجتماعی ، سطح کلی شما در حفظ حریم خصوصی به آنچه می خواهید به اشتراک بگذارید به اندازه تنظیماتی که انتخاب می کنید کاهش می یابد. بیایید اکنون به آن تنظیمات برویم.

تنظیمات حریم خصوصی اینستاگرام

به تنظیمات حریم خصوصی اینستاگرام از طریق برنامه تلفن همراه Instagram دسترسی پیدا می کنید. برای دسترسی به تنظیمات ، برنامه اینستاگرام را باز کرده و روی بخش "پروفایل" (نماد شخص کوچک در پایین سمت راست) ضربه بزنید. سپس روی نماد "cog" کوچک که در کنار دکمه "ویرایش نمایه" ظاهر شده است برای دسترسی به منوی تنظیمات ضربه بزنید..

انتخاب یک حساب کاربری عمومی یا خصوصی

یک حساب خصوصی در اینستاگرام دقیقاً برابر با یک حساب محافظت شده در توییتر است. اگر حساب شخصی را انتخاب کنید ، هیچ کس نمی تواند محتوای شما را ببیند ، مگر اینکه آنها را به عنوان یک دنبال کننده تأیید کنید. مشترک با توییتر, افرادی که قبلاً شما را دنبال می کنند در زمانی که شما حساب خود را به خصوصی تغییر دهید ، به عنوان دنبال کننده مجاز باقی خواهند ماند مگر اینکه آنها را مسدود کنید. برای جابجایی به یک حساب خصوصی ، به سادگی گزینه "حساب خصوصی" را در پایین قسمت "حساب" از فهرست تنظیمات فعال کنید.حساب خصوصی Instagram

اینکه حساب شخصی انتخاب کنید بستگی به نحوه تمایل به استفاده از اینستاگرام دارد. با یک حساب خصوصی ، هر کسی را که به طور خاص مجوز آن را ندارید ، قفل می کنید. این تنها در صورتی مناسب است که شما فقط می خواهید با گروه کوچکی از پیروان مانند خانواده و دوستان در تعامل باشید. با این حال ، برای بسیاری ، این مخالف هدف اینستاگرام است. انتخاب باشماست.

سایر تنظیمات حریم خصوصی در اینستاگرام

در مقایسه با سایر شبکه ها ، به اندازه شخصی که می توانید در اینستاگرام کنترل کنید ، وجود ندارد. با این وجود گزینه های دیگری وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را در نظر بگیرید...

امنیت اینستاگرام

در قسمت "عکس های شما" از تنظیمات ، می توانید کنترل کنید که آیا افراد می توانند با برچسب زدن به آنها ، عکس هایی را به نمایه خود اضافه کنند. اگر قبل از انتشار "قدرت وتو" بر روی این عکس ها می خواهید ، گزینه "افزودن دستی" را انتخاب کنید. (توجه داشته باشید که "اضافه کردن خودکار" تنظیم پیش فرض است.)

در "تنظیمات داستان" شما می توانید کنترل کنید که چه کسی می تواند به داستانهای روزانه اینستاگرام شما پاسخ دهد - و همچنین دیکته کنید که آیا پیروان شما می توانند داستانهای شما را بیشتر به اشتراک بگذارند. این گزینه دیگری است که به طور پیش فرض مجاز است که اگر می خواهید حریم خصوصی خود را تقویت کنید ، می توانید غیرفعال کنید.

مسدود کردن افراد در اینستاگرام

مسدود کردن در اینستاگرام بسیار شبیه به مسدود کردن توییتر است.اینستاگرام کاربران را مسدود کرد

هنگام مرور فید اینستاگرام خود ، روی نام کاربری هر شخصی که مایل به مسدود کردن هستید ضربه بزنید. این شما را به صفحه پروفایل آنها می برد. بعد ، روی نماد کوچک "سه نقطه" در سمت راست بالای نمایه آنها ضربه بزنید و گزینه "بلوک" قرمز را انتخاب کنید.

از شما خواسته می شود پس از مسدود کردن هر کاربر ، تأیید کنید. همچنین می توانید لیست منوهای مسدود شده خود را در فهرست تنظیمات اصلی مرور کنید.

برخی از افکار نهایی

همانند فیس بوک و توییتر ، ارزش آن را دارد که تأیید صحت دو مرحله ای را در حساب اینستاگرام خود فعال کنید ، صرف نظر از آنچه تصمیم دارید در مورد سایر تنظیمات خود انجام دهید.

فراتر از این ، این مسئله برای شما مهم است که چگونه می خواهید از اینستاگرام استفاده کنید - اما حتی اگر قصد دارید ستاره بعدی اینستاگرام یا تأثیرگذار مارک شوید - هنوز هم می توانید حریم شخصی خود را ارتقا دهید و نسبت به آنچه می خواهید به اشتراک بگذارید حساس تر می شوید..

حریم خصوصی Snapchat

حریم خصوصی Snapchat

خطرات اسنپ چت

Snapchat نوعی شبکه اجتماعی متفاوت است ، که به جای ایده ایجاد یک جدول زمانی از همه فعالیتهای تاریخی شما ، در حدود یک نوع تعامل فوری بین دوستان طراحی شده است..

Snapchat به سرعت به عنوان بستری برای پیام هایی که سریعاً پس از مشاهده ، خود ویران می شوند ، تکامل یافته است. از زمان راه اندازی بارهای از ویژگی ها اضافه شده است ، و سایر موارد در تمام مدت اضافه می شوند. اکنون می توان "داستان ها" را به مدت 24 ساعت در شبکه زنده نگه داشت و "snaps" را در یک فضای ذخیره سازی شخصی ذخیره کرد. با این حال ، اصل اساسی Snapchat به عنوان یک شبکه اجتماعی "ناپایدار" هنوز هم اعمال می شود (شما یک آغازگر عالی در اسنپ چت و تحولات مداوم آن را در اینجا خواهید یافت).خطرات اسنپ چت

این عدم حضور پیام ها ، همراه با محبوبیت عظیم اسنپ چت در بین نسل جوان ، باعث می شود اسنپ چت یک بستر ویژه نگران کننده برای والدین با کودکانی باشد که از آن استفاده می کنند. سرویس مکان Snapchat (نقشه اسنپ) مورد توجه ویژه ای است ، زیرا با فعال شدن ، می تواند موقعیت مکانی دیگران را به راحتی ترجیح دهد. خوشبختانه ، این ویژگی به طور پیش فرض غیرفعال است ، اما اگر فرزندان خردسال شما از Snapchat استفاده می کنند ، مطمئناً ارزش بررسی دارند که آن را فعال نکرده اند.

خطرات اسنپ چت مشابه سایر شبکه های اجتماعی از جمله خطر قلدری و ترول زدن آنلاین است. آنچه که آن را منحصر به فرد می کند ، ماهیت موقتی پیام های موجود بر روی سکو است ، و این واقعیت که در کودکان بسیار محبوب است ، اما اغلب توسط افراد مسن نادیده گرفته می شود - این خطر را ایجاد می کند که نوجوانان ممکن است از چیزی که والدینشان درک نمی کنند استفاده کنند..

به همین دلیل ، ممکن است به این دلیل پیش بیاید که بخواهید تنظیمات حریم خصوصی را به نمایندگی از فرزندان خود بررسی کنید (اگر والدین هستید) و نه برای حساب شخصی خود.

تنظیمات حریم خصوصی Snapchat

تنظیمات کلیدی حفظ حریم خصوصی در اسنپ چت مربوط به افرادی است که می توانند آنچه را ارسال می کنید مشاهده کنند. پیکربندی برنامه امکان پذیر است تا همه آنچه را که ارسال می کنید برای همه افراد روی سیستم عامل قابل مشاهده باشد. خوشبختانه ، تنظیمات پیش فرض محدودتر از این است. مگر اینکه سعی در ساخت یک مارک شخصی یا Snapchat به نمایندگی از یک شرکت داشته باشید ، دلیل کمی وجود ندارد که شما نیاز به اشتراک گذاری مواردی دارید که به طور گسترده.

برای بررسی این تنظیمات ، روی نماد Snapchat در سمت چپ بالای برنامه ضربه بزنید. در مرحله بعد ، روی نماد cog "تنظیمات" در بالا سمت راست ضربه بزنید. به قسمت زیر با عنوان "چه کسی می تواند ..." بروید

اسنپ ​​چت

در این بخش ، شما می توانید کنترل کنید که چه کسی می تواند پست های شما را ببیند یا شما را در شبکه اضافه کند. در بیشتر موارد ، شما می خواهید "دوستان من" را برای گزینه های "با من تماس بگیرید" و "مشاهده داستان من" را انتخاب کنید. مگر اینکه واقعاً بخواهید موقعیت مکانی خود را نشان دهید ، بهتر است "مکان من را" در تنظیمات "فقط من" بگذارید. Verge ویژگی های محلی Snapchat را توصیف می کند که "بزرگترین تهدید حریم خصوصی شبکه" است که در اینجا مورد بحث قرار گرفته است. بنابراین لطفاً قبل از فعال کردن این موضوع برای مخاطبان گسترده تری با دقت فکر کنید. اگر تصمیم دارید به مردم اجازه دهید مکان شما را ببینند ، بهتر است آن را در یک گروه از دوستان و خانواده انتخاب کنید.

ویژگی نهایی در این بخش "علامت گذاری سریع من را ببینید" علامت گذاری شده است. این دقیقاً مانند این است که فیس بوک افرادی را که می شناسید پیشنهاد می کند. این می تواند برای کمک به "دوستان دوستان" برای یافتن شما مفید باشد ، اما برای حداکثر حریم شخصی ، بهتر است این ویژگی را غیرفعال کنید.

مسدود کردن مردم در اسنپ چت

در منوی تنظیماتی که در بالا به آنها اشاره شد ، یک بخش "مسدود شده" را مشاهده خواهید کرد ، جایی که هرکسی که شما انتخاب کرده اید روی سکو مسدود کنید ، در یک لیست نشان داده می شود.

برای مسدود کردن شخصی در Snapchat ، از پنجره اصلی برنامه Snapchat به نمایه آنها ضربه بزنید. بر روی نماد "سه خط" در بالا سمت چپ ضربه بزنید ، سپس از فهرست انتخاب شده "block" را انتخاب کنید.

برخی از افکار نهایی

یک قدم دیگر برای به دست آوردن حریم خصوصی در Snapchat ، خودداری از اجازه برنامه برای اسکن مخاطبین موجود در دستگاه شما به منظور ارائه ارتباطات احتمالی بیشتر است. اما ، به دلیل اینکه این تنظیم به عنوان بخشی از تنظیم اولیه درگیر شده است ، ممکن است که شما (یا فرزندتان) قبلاً اجازه داده باشید این اتفاق بیفتد.

بنابراین ، به عنوان بخشی از پاکسازی حریم خصوصی Snapchat ، خوب است لیست مخاطبین (یا با فرزند خود این کار را انجام دهید) را جستجو کنید و هرکسی را که نباید در آنجا باشد ، حذف کنید.

سرانجام ، همانطور که در ابتدا در مقاله مورد بحث قرار گرفت ، خوب است که تأیید دو مرحله ای را برای ورود به حساب Snapchat خود فعال کنید تا شانس عدم هک شدن شما بهبود یابد.

حریم خصوصی Google

حریم خصوصی Google

Google یک غول اینترنتی است ، اما یک شبکه اجتماعی نیست. با وجود این ، بیش از یک میلیارد نفر دارای یک حساب Google یا Gmail هستند و در کنار استفاده گسترده روزانه از جستجوی گوگل - این بدان معنی است که بخش عظیمی از کاربران اینترنت روزانه مقادیر عظیمی از اطلاعات را به Google تحویل می دهند. این به ناچار بر حریم خصوصی آنها تأثیر می گذارد.

در بخش های بعدی برخی از خطرات مرتبط با حساب های Google و Google را بررسی می کنیم و برخی از تنظیمات را پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید کنترل خود را پس بگیرید ، می توانید آنها را مرور کنید..

خود را از نتایج جستجوی Google حذف کنید

آیا تا به حال خود را Googled کرده اید؟ آنچه می یابید بستگی به فعالیت شما در اینترنت و چگونگی نامفهوم بودن شما دارد. اگر نام "یک نوع" دارید - به احتمال زیاد خودتان را در قسمت بالای نتایج جستجو یا در نزدیکی خواهید یافت. در حالی که ، اگر نام مشترک بیشتری دارید - یا با شخصی که حتی مقدار کمی از شهرت آنلاین دارد نام و نام خانوادگی را به اشتراک بگذارید - شاید لازم باشد کمی پیدا کنید تا بتوانید خود را پیدا کنید.

صرفنظر از آن ، شاید از خود سؤال كرده باشید كه اگر كاری در Google به وجود بیاید كه احساس می كنید حریم خصوصی شما را به خطر می اندازد چه کاری می توانید انجام دهید - کاری که ترجیح می دادید آن را حذف کنید.حذف Google

متأسفانه ، این آسان نیست به عنوان تصمیم بگیرید که می خواهید چیزی از اینترنت خارج شود ، و از Google بخواهید که آن را حذف کند. در مشاوره رسمی Google برای مدیریت اعتبار آنلاین شما ، این شرکت پیشنهاد می کند که اولین درگاه تماس شما این است که با مالک هر وب سایت که محتوای آن است تماس بگیرید..

حساب کاربری گوگل

اما اگر صاحب وب سایت نتواند کمک کند - Google قادر است اطلاعات خاصی را از نتایج جستجو حذف کند (اگر بتوانید این شرکت را متقاعد کنید که محتوا باعث ناراحتی واقعی شما شده است). نوع محتوایی که Google از نتایج جستجو حذف می کند شامل مواردی مانند جزئیات پزشکی ، شماره شناسه دولت و تصاویر توهین آمیز است. برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

در اینجا دو نکته قابل ذکر است. اولین مورد این است که در حالی که Google می تواند همه موارد را از نتایج جستجو حذف کند ، آنها نمی توانند محتوای واقعی مورد نظر را از وب سایتهای واقعی که در آن مستقر هستند حذف کنند. ثانیا ، همانطور که از خط مشی های حذف Google مشاهده خواهید کرد ، شرایط محدودی وجود دارد که تحت آن شرکت به درخواست حذف اقدام خواهد کرد. با وجود این ، اگر احساس می کنید در نتایج جستجوی Google اطلاعاتی در مورد شما وجود ندارد ، ارزش دارد از حق خود برای فراموشی استفاده کنید.

حساب های Google و خطرات آنها

اگر از منظم اینترنت استفاده می کنید ، احتمال دارد Google اطلاعات زیادی داشته باشد که به طور بالقوه می تواند بر حریم شخصی شما تأثیر منفی بگذارد..

برای اهداف این راهنما ، ما روی حسابهای Google و حسابهای Gmail تمرکز می کنیم. با این وجود شایان ذکر است که اگر از Google برای جستجوی چیزهای آنلاین استفاده می کنید - در حالی که با استفاده از تنظیمات پیش فرض به یکی از حساب های خود وارد شده اید - احتمالاً Google سابقه طولانی و مفصلی از تاریخچه جستجوی شما دارد. اگر این چیزی است که باعث ناراحتی شما می شود ، باید این راهنمای را برای مشاهده و حذف سابقه جستجوی خود بررسی کنید.فعالیت Google

اگر از Gmail ، Google Drive و / یا برنامه های Google (به ویژه با مرورگر Chrome) استفاده می کنید ، Google می تواند بسیاری از کارهایی را که آنلاین انجام می دهید ، ردیابی کند. بنابراین ، اجازه دهید نگاهی دقیق تر به خطرات ناشی از حساب های Google بیندازیم...

این یک واقعیت شناخته شده است که Google این توانایی را دارد که تمام پیام های Gmail و Google Docs شما را بخواند. در حقیقت ، تا همین اواخر ، Google از محتویات ایمیل برای هدف قرار دادن تبلیغات استفاده می کرد (یکی از دلایل بسیاری که بعضاً به نظر می رسد مرورگر وب شما را بهتر از خودتان می شناسد!)

این بدان معنا نیست که کارمندان Google برای خواندن ایمیل های شما نشسته اند - حداقل امیدواریم که نباشیم. با این حال ، توانایی در آنجا وجود دارد ، و این یک خطر آشکار برای افراد دارای آگاهی در مورد حریم خصوصی است. اخیراً تأیید شده است که Google می تواند اسناد ذخیره شده و به اشتراک گذاشته شده در Google Docs و همچنین در Gmail را بررسی کند. ظاهراً به این ترتیب گوگل می تواند محتوای غیرقانونی را ریشه کن کند - اما همچنین بدان معنی است که Google یک بستر خصوصی برای ایمیل یا ذخیره اسناد آنلاین نیست..

متأسفانه ، هیچ راه آسانی برای خصوصی تر و ایمن تر کردن این سرویس های Google وجود ندارد. این امر به این مسئله می رسد که چقدر به این شرکت اعتماد دارید و از فداکاری های حریم شخصی را که باید انجام دهید ، چقدر راحت هستید. اگر ترجیح می دهید از Gmail فاصله بگیرید ، احساس رایگان کنید که راهنمای ما را برای ایمن کردن خدمات ایمیل خصوصی بخوانید.

Google Authenticator

Google میزبان گزینه های مختلفی برای انجام تأیید هویت عامل دوگانه در Gmail ، حساب های Google و سایر خدمات آنلاین ارائه می دهد. 2FA با استفاده از کلیدهای امنیتی USB یا با استفاده از یک برنامه مفید به نام Google Authenticator می توانید با استفاده از پیامک های پیام کوتاه ، با چاپ کدها برای دسترسی به تلفن شما ، راه اندازی کنید..Google Authenticator

Google Authenticator یک برنامه برای دستگاه های تلفن همراه است که به طور مداوم کدهای ورود به سیستم را ایجاد و به روز می کند. در اینجا اطلاعاتی در مورد آن پیدا خواهید کرد. می توانید از آن به عنوان مرحله دوم برای ورود به سیستم در گوگل و تعداد زیادی حساب آنلاین استفاده کنید.

اگر از وب سایت های زیادی استفاده می کنید که نیاز به ورود دارند و اجازه تأیید هویت دو عاملی را می دهند ، Google Authenticator می تواند برای امنیت اضافی بسیار مفید باشد. برای استفاده از آن ، کاربران نام کاربری و رمزعبور معمول خود را وارد می کنند ، و سپس آخرین تلفن رمز عبور یک طرفه را به تلفن یا رایانه لوحی خود مراجعه می کنند. تنظیم بسیار آسان است و به سادگی می خواهید بارکدی را برای هر سایتی که می خواهید آن را به آن متصل کنید اسکن کنید.

استفاده از آن برای حساب Gmail ضروری نیست ، اما این یک راه عالی برای بهبود امنیت شما در سیستم عامل است. و بسیاری دیگر مانند محصولات مالی - که اغلب از Google Authenticator پشتیبانی می کنند.

نتیجه گیری حریم خصوصی رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی و حریم خصوصی ، ملاک های طبیعی نیستند. اطلاعات موجود در این راهنما برای کمک به شما در ایجاد مصالحه آگاهانه درباره حفظ حریم خصوصی و در عین حال متصل شدن اجتماعی ، به شما کمک می کند. طرز کار برای هر پلتفرم طولانی نیست ، به این معنی که می توانید به سرعت حریم شخصی آنلاین خود را بهبود بخشید. با این حال ، به یاد داشته باشید که این فرایندی است که باید به صورت دوره ای به آن برگردید تا اطمینان حاصل کنید که تنظیمات شما به اندازه کافی محکم است.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me